فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک

اهمیت آشنایی با قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک

عملکرد مناسب و درست یخچال فریزر اهمیت زیادی دارد؛ چرا که درصورت خرابی این وسیله، تمام موادغذایی موجود در فریزر و یخچال خراب شده و از بین می‌روند. در یخچال فریزر جنرال الکتریک قطعات بسیاری زیادی به کار رفته است که هرکدام از آن‌ها نقش مهمی در فرایند سرمایش یخچال فریزر ایفا می‌کنند. درصورتی که یخچال فریزر شما عملکرد مناسبی نداشته باشد، یکی از قطعات آن دچار مشکل شده است و برای تعویض یا تعمیر آن قطعه، باید از شیوه عملکرد آن آگاهی داشته باشید. همچنین هر قطعه می‌تواند به دلایل مختلفی خراب شود که در این مطلب عملکرد و دلایل خرابی قطعات یخچال فریزر را بررسی و با یک مرکز فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک آشنا می‌شویم.

دلایل اصلی خرابی قطعات یخچال فریزر

قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک کیفیت بالایی دارند اما ممکن است به دلایلی مختلف مانند پایان عمر مفید قطعه و یا نوسان برق خراب شوند. همچنین بسیاری از قطعات ممکن است به علت استفاده مداوم و نادرست از کار بیوفتند.

لزوما نمی‌توان گفت که دلیل خرابی یک قطعه به علت کیفیت پایین آن است؛ چرا که هر قطعه یک عمر مفید مشخص دارد که توسط کارخانه تعیین می‌شود. همچنین باید اشاره کرد که بسیاری از قطعات مانند موتور یخچال فریزر جنرال الکتریک، می‌توانند براثر خرابی قطعات دیگر مانند رله‌اورلود دچار مشکل شوند.

تعویض یا تعمیر قطعات؛ کدام به صرفه است؟

خرابی قطعات یخچال فریزر امری اجتناب‌ناپذیر است و شما نمی‌توانید از خراب شدن این قطعات جلوگیری کنید. درصورت خرابی قطعات این وسیله، بسیاری از افراد تصمیم به تعمیر آن‌ها می‌گیرند اما باید گفت که تعمیر یخچال فریزر و قطعات آن از نظر اقتصادی به‌صرفه نیست و ممکن است بعد از مدتی کوتاه، یخچال فریزر شما دوباره خراب شود. همچنین درصورت تعمیر نادرست قطعات، ممکن است فشار مضاعفی به دیگر اجزای یخچال فریزر وارد شود و آن‌ها را نیز خراب کند.

درصورتی که شما قطعات خود را از یک مرکز معتبر فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک خریداری کنید، می‌توانید بدون نگرانی قطعات جدید را جایگزین قطعه قبلی کرده و از یخچال فریزر خود دوباره بدون مشکل استفاده کنید.

آشنایی با عملکرد و دلایل خرابی هر قطعه از یخچال فریزر

آشنایی با عملکرد و دلایل خرابی هر قطعه از یخچال فریزر

فرایند سرمایش در یخچال فریزر جنرال الکتریک بسیار پیچیده و دارای مراحل زیادی می‌باشد؛ به همین علت قطعات بسیار زیادی برای انجام این فرایند توسط سازندگان در یخچال فریزرها تعبیه شده است. این قطعات مکمل یکدیگر در فرایند خنک‌سازی یخچال فریزر هستند و درصورت خرابی هر یک از آن‌ها عملکرد یخچال فریزر مختل می‌شود. برای جایگزینی قطعه خراب باید با عملکرد و دلایل خرابی هر قطعه آشنا بود.

موتور یخچال فریزر جنرال الکتریک

مهم‌ترین قطعه در تمام یخچال فریزرها، موتور یا کمپرسور آن‌ها است. این قطعه اهمیت بسیار زیادی در فرایند خنک‌سازی یخچال فریزر دارد؛ چرا که موتور یخچال، گاز خنک‌کننده دستگاه را با فشار زیاد در بقیه قطعات تزریق می‌کند. این قطعه عمر بسیار بالایی دارد و بیشتر شرکت‌های سازنده یخچال، کمپرسور یخچال‌های خود را تا 10 سال گارانتی می‌کنند که نشان‌دهنده درصد پایین خرابی آن است اما ممکن است به دلایلی مانند استفاده نادرست، نوسان برق، خرابی رله‌اورلود و گرمای بیش از حد اتاق کمپرسور یخچال فریزر جنرال الکتریک شما خراب شود.

کمپرسور یخچال فریزر از آن دسته از قطعات است که تعمیر آن صرفه اقتصادی ندارد و باید آن را تعویض کنید. درصورت نیاز به خرید این قطعه می‌توانید با کارشناسان سایت ما که یکی از سایت‌های معتبر در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک است، در تماس باشید.

کندانسور؛ پرتقاضا در مراکز فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک

اگر به پشت یخچال فریزر خود نگاه کنید، لوله‌هایی را می‌بینید که در سرتاسر پشت دستگاه قرار گرفته‌اند. این لوله‌ها همان کندانسور یخچال فریزرجنرال الکتریک هستند که اهمیت زیادی در فرایند خنک‌سازی این وسیله دارند. گاز مبرد یخچال از داخل لوله‌های کندانسور عبور کرده و عمل سرمایش یخچال را انجام می‌دهد.

می‌توان گفت که این قطعه بعد از کمپرسور، مهم‌ترین قطعه در یخچال فریزر جنرال الکتریک است. عموما این قطعه به علت رسوب و یخ‌زدن گاز در داخل آن‌ ‌می‌تواند خراب شود. اگر یخچال فریزر شما به درستی کار نمی‌کند و دمای یخچال شما بالا است، به احتمال زیاد کندانسور یخچال فریزر شما خراب شده است. درصورت خرابی این قطعه باید هرچه سریع‌تر آن را با قطعه جدید جایگزین کنید.

برد الکترونیکی یخچال فریزر

در یخچال فریزرهای قدیمی، هیچ قطعه دیجیتالی وجود نداشت و تمام قطعات عملکرد مکانیکی داشتند. در این یخچال فریزرها ترموستات نقش اصلی را در کارکرد قطعات داشت و با بالا و پایین رفتن دما، برق کمپرسور را قطع و وصل می‌کرد اما در یخچال فریزرهای مدرن مانند یخچال فریزر جنرال الکتریک بسیاری از قطعات دیجیتالی هستند و سنورهای زیادی در این یخچال به کار رفته است.

قطعات دیجیتالی اطلاعات خود را به برد الکترونیکی یخچال فریزر فرستاده و این قطعه با پردازش اطلاعات، دستورات لازم را به دیگر قطعات می‌فرستد. می‌توان گفت که برد الکترونیکی همان مغز یخچال فریزر جنرال الکتریک است و نقش مهمی در فرایند خنک‌سازی یخچال فریزر دارد. این قطعه می‌تواند به علت نوسان برق خراب شود و درصورت خرابی آن ممکن است یخچال فریزر شما از کار بیوفتد. درصورتی که برد الکترونیکی یخچال شما خراب شده است، می‌توانید برای خرید و جایگزینی آن به سایت ما سر بزنید.

لولای درب یخچال فریزر جنرال الکتریک

یکی از قطعات پرتقاضا در مراکز فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک، لولای درب یخچال فریزر است. این قطعه اهمیت بسیار زیادی در یخچال فریزر جنرال الکتریک دارد؛ چرا که درصورتی که لولای درب یخچال فریزر شما خراب باشد، درب دستگاه به درستی بسته نمی‌شود و سرمای داخل آن از بین می‌رود. لولای درب یخچال فریزر می‌تواند براثر استفاده نادرست و سنگینی بیش از اندازه درب یخچال خراب شود.

اواپراتور؛ دارای نقش کلیدی در سرمایش یخچال فریزر

اواپراتور؛ دارای نقش کلیدی در سرمایش یخچال فریزر

یکی دیگر از قطعاتی که نقش مهمی در فرایند خنک‌سازی یخچال فریزر دارد، اواپراتور این دستگاه است. گاز مبرد به صورت مایع وارد اواپراتور شده و در این قطعه که از لوله‌های مسی زیادی تشکیل شده است، به حالت گاز تبدیل می‌شود. اواپراتور به معنای تبخیرکننده می‌باشد؛ چرا که با بخار شدن مایع مبرد در آن، گرمای محیط یخچال گرفته شده و یخچال خنک می‌شود.

اگر یخچال شما به خوبی خنک نمی‌شود، ممکن است اواپراتور یخچال فریزر جنرال الکتریک شما خراب شده باشد. این قطعه به علت استفاده مداوم و رسوب مایع مبرد می‌تواند خراب شود. البته باید اشاره کرد که یکی دیگر از دلایل خرابی این قطعه، می‌تواند به علت فاصله کم یخچال فریزر تا دیوار و دمای بالای آشپزخانه شما باشد. درصورتی که این قطعه مهم یخچال فریزر جنرال الکتریک شما خراب شد، می‌توانید برای خرید آن با کارشناسان سایت ما در تماس باشید.

ترموستات در یخچال فریزر جنرال الکتریک

یکی از مهم‌ترین قطعات در یخچال فریزر که وظیفه روشن و ‌خاموش کردن کمپرسور را برعهده دارد، ترموستات یخچال فریزر است. ترموستات با دریافت اطلاعات از برد الکترونیکی، دمای داخل یخچال را با قطع و وصل کردن جریان برق ورودی به کمپرسور، تنظیم می‌کند. اگر دمای یخچال بالا باشد، ترموستات برق کمپرسور را وصل کرده تا دمای یخچال کاهش یابد. همچنین اگر دمای یخچال مناسب باشد، ترموستات برق کمپرسور را قطع می‌کند تا کمپرسور یخچال بیهوده کار نکند. ترموستات اهمیت زیادی در مصرف برق و طول عمر یخچال فریزر دارد؛ چرا که با قطع برق، از فعالیت بیش از اندازه کمپرسور جلوگیری می‌کند.

اگر کمپرسور یخچال فریزر شما کار نمی‌کند، ممکن است ایراد از ترموستات آن باشد. همچنین اگر با وجود تنظیم دمای مناسب، موادغذایی داخل یخچال شما یخ می‌زند، ممکن است ترموستات یخچال فریزر شما خراب بوده و کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد.

رله‌اورلود؛ جلوگیری از فشار بیش از حد به موتور یخچال فریزر

یکی از مهم‌ترین قطعات ایمنی در یخچال فریزر جنرال الکتریک،‌ رله‌اورلود است. این قطعه از فشار بیش از حد به کمپرسور یخچال فریزر جلوگیری می‌کند. دربرخی مواقع که درب یخچال فریزر باز مانده است یا فشار براثر استفاده بیش از حد، دمای آن افزایش یافته است؛ کمپرسور یخچال به صورت مداوم فعالیت می‌کند و ممکن است خراب شود. در چنین مواقعی رله اورلود با قطع برق کمپرسور از فشار بیش از حد به آن جلوگیری می‌کند. عموما این قطعه خراب نمی‌شود اما درصورت خرابی می‌توانید آن را از سایت ما که مرجع اصلی فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک است، با بهترین کیفیت تهیه کنید.

لاستیک دور درب در خدمات فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک

بسته بودن درب یخچال، در حفظ سرما داخل آن اهمیت زیادی دارد. درصورتی که لاستیک دور درب یخچال فریزر شما خراب شده باشد، درب یخچال فریزر به خوبی بسته نمی‌شود و انرژی زیادی هدر می‌رود. این اتفاق می‌تواند منجر به مصرف برق بیشتر یخچال فریزر و فشار بیشتر به کمپرسور آن شود. به همین علت درصورت خرابی لاستیک دور درب، باید به سرعت آن را جایگزین کرد. این قطعه می‌تواند بعد از مدتی پوسیده شده و حالت اولیه خود را از دست بدهد. خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر، علت خاصی ندارد.

بهترین سایت فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک

بهترین سایت فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک

با کارایی و دلایل خرابی قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک آشنا شدیم. برخی از قطعات نقش بسیار مهمی در فرایند سرمایش یخچال دارند و برخی قطعات دیگر مانند رله‌اورلود، از قطعات دیگر محافظت می‌کنند. خرید قطعه باکیفیت برای جایگزینی با قطعه خراب، اهمیت زیادی دارد؛ چرا که درصورت خرید یک قطعه تقلبی و بی‌کیفیت، عمر یخچال فریزر شما کاهش می‌یابد و ممکن است دیگر قطعات آن نیز خراب شوند. شما می‌توانید از سایت دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان مرکز فروش قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک، هر قطعه‌ای از این یخچال فریزر را در سریع‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *