فروش قطعات یخچال ساید بای ساید فریجیدر

تشخیص نقص در قطعات ساید بای ساید فریجیدر

یخچال فریزر یکی از لوازم خانگی است که وجود آن در هر خانه‌ای ضروری است. ساید بای ساید فریجیدر یک نوع یخچال فریزر است که با بهره‌گیری از بهترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها روز دنیا به زندگی افراد آرامش و راحتی می‌بخشد. این یخچال فریزر محبوب از قطعات خاصی ساخته شده است. در صورتی که با قطعات داخلی ساید بای ساید فریجیدر آشنایی کافی نداشته باشید، نمی‌توانید مشکلات به وجود آمده در آن را تشخیص دهید و آن‌ها را رفع کنید. در این مطلب ضمن آشنایی با کارکرد قطعات این دستگاه و موارد رایج خرابی در آن، یک مرکز معتبر فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

هر یک از قطعات سایدبای‌ساید فریجیدر چگونه کار می‌کنند؟

هر یک از قطعات سایدبای‌ساید فریجیدر چگونه کار می‌کنند؟

آشنایی با نحوه عملکرد هر یک از قطعات ساید بای ساید فریجیدر باعث می‌شود تا بهتر بتوانید با این دستگاه آشنا شوید و در صورت بروز هرگونه نقص یا خرابی، بدانید که مشکل از کدام قسمت است. شرکت فریجیدر با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا این دستگاه را ساخته است. در این بخش با طرز کارکرد قطعات مهم ساید بای ساید فریجیدر آشنا می‌شوید.

برد الکترونیکی ساید بای ساید فریجیدر

یکی از مهم‌ترین قطعات ساید بای ساید فریجیدر برد الکترونیکی آن است که شامل اجزا و قطعات مهمی می‌شود. مسئولیت اصلی این قطعه کنترل دیگر اجزا و ایجاد هماهنگی در کارکرد دستگاه است. قطعات الکترونیکی بسیاری مانند خازن‌های استارت و دائمی روی برد الکترونیک قرار دارند که این قطعه را به یک قطعه حساس و مهم تبدیل کرده‌اند. اگر هرگونه مشکلی در این قطعه از دستگاه شما پیش آمد، می‌توانید برای تعمیر یا تعویض آن به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر است، مراجعه کنید.

کمپرسور ساید بای ساید فریجیدر

کمپرسور ساید بای ساید فریجیدر قطعه‌ای مهم است که با استفاده از بخش الکتریکی خود، باعث حرکت کردن بخش مکانیکی می‌شود. هر دو بخش معمولا در پوسته‌ای از جنس فولا قرار دارند. بخش مکانیکی دستگاه شامل یک سیلندر است که به یک پیستون وصل شده است. این پیستون توسط هسته موتور به حرکت در می‌آید. کمپرسور از قطعات حیاتی در عملکرد دستگاه به شمار می‌آِید. در صورت بروز هرگونه خرابی در کمپرسور می‌توانید به سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تامین کنیم.

اوپراتور ساید بای ساید فریجیدر

گاز مبردی که حاصل از کار کمپرسور است، درون کانال‌های اوپراتور به گردش در می‌آید. این گاز به علت خاصیت خنک‌کنندگی خود باعث خنک شدن اوپراتور و محیط داخلی یخچال می‌شود. اوپراتور از یک طرف به کمپرسور و از طرف دیگر به لوله مویین وصل است. وظیفه اصلی این قطعه انتقال سرما با استفاده از لوله‌های آلومینیومی خود است. در صورت بروز مشکل در اوپراتور دستگاه شما می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر سر بزنید و مشکل خود را به ما بسپارید.

ترموستات ساید بای ساید فریجیدر

ترموستات یک کلید تنظیم دمای خودکار است که مانند یک سنسور در یخچال عمل می‌کند. به این ترتیب که با گرم شدن هوای درون یخچال، ترموستات موتور یخچال را دوباره روشن می‌کند تا عملیات خنک‌کردن هوای درون یخچال دوباره آغاز شود. با قطع ترموستات، کمپرسور هم خاموش می‌شود. ترموستات با انقباض و انبساط گاز درون لوله مویی متوجه اختلاف دما می‌شود. اگر ترموستات دستگاه شما خراب شد، برای تامین آن به سایت ما که نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر است، مراجعه کنید.

نحوه کارکرد کندانسور سایدبای‌ساید فریجیدر

قطعه کمپرسور با چند دقیقه کارکرد گرم می‌شود. کندانسور که معمولا در قسمت پشت ساید بای ساید قرار دارد، لوله‌های مارپیچی دارد که در تماس با هوا باعث می‌شوند تا دمای گاز تحت فشار درون کمپرسور کاهش یابد. کندانسورها مانند رادیاتور اتوموبیل وظیفه خنک کردن کمپرسور را دارند. در صورت بروز خرابی در کندانسور دستگاه شما می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید با ساید فریجیدر مراجعه کنید و تامین قطعه خود را به ما بسپارید.

لوله مویین ساید بای ساید فریجیدر

لوله مویین یکی از قطعات اصلی در ایجاد سرما در یخچال ساید بای ساید فریجیدر است. در این لوله گاز حاصل از کمپرسور دستگاه، از مسیر کندانسور و فیلتر می‌گذرد و پس از افزایش فشار زیادی به مایع تبدیل می‌شود. این گاز با ورود به اوپراتور حجم ریادی پیدا می‌کند و با تبدیل شدن به گاز، سرما تولید می‌کند. در صورتی که اگر این قطعه شما چار هرگونه نقص فنی شد می‌توانید برای تعمیر یخچال یا تعویض این قطعه با ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر مراجعه کنید.

فیلتر سایدبای‌ساید فریجیدر

یک نوع فیلتر در ساید بای ساید فریجیدر وجود دارد که بین لوله مویین وکندانسور قرار می‌گیرد و از دو لوله تشکیل می‌شود. یک لوله به خروجی کندانسور متصل است که با کمک توری‌هایی که در آن وجود دارند، ذرات یا جرم‌های حاصل از کندانسور را تمیز می‌کند. لوله دوم آن نیز مقطع کوچک‌تری دارد و به لوله مویین وصل می‌شود تا رطوبت گاز را به کمک مواد شیمیایی خاصی جذب کند. اگر فیلتر دستگاه شما دچار هرگونه مشکلی شد با مراجعه به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر است، این قطعه را تامین کنید.

رله اورلود (OLP) یا بار زیاد

وظیفه این قطعه این است که وقتی دمای زیاد و غیرعادی تشخیص داده می‌شود یا جریان و بار بیش از حدی اعمل می‌شود، تغذیه را متوقف کند. روله اورلود یا بار زیاد (OLP) یک نوع فیوز حرارتی برای محافظت از موتور یخچال است.

در برخی شرایط مانند مشکلی مانند آسیب‌دیدگی سیم‌پیچ‌ها، انسداد مسیر گردش گاز یا تغییر ناگهانی ولتاش پیش بیاید، جریان برق یا همان باری که به موتور وارد می‌شود افزایش یافته و ممکن است در عملکرد آن اختلال ایجاد کند یا باعث سوختن موتور شود. پس برای محافظت کردن از موتور یخچال و جلوگیری از سوختن آن باید از رله سالم استفاده کنید. اگر رله بار زیاد دستگاه شما خراب شد، پیشنهاد ما برای تعمیر آن، مراجعه به سایت ما یعنی نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر است.

راهکاری برای مشکلات رایج سایدبای‌ساید فریجیدر

 

راهکاری برای مشکلات رایج سایدبای‌ساید فریجیدر

همانطور که می‌دانید برترین و باکیفیت‌ترین انواع یخچال فریزر، آن‌هایی هستند که قطعات اصل و باکیفیت در آن‌ها به کار رفته است. اما همه برندهای یخچال فریزرها در دنیا قطعا با گذشت زمان و فرسوده شدن قطعات خود، نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند در این بخش با برخی از رایج‌ترین خرابی‌های این دستگاه آشنا می‌شوید و راهکاری برای تعمیر آن‌ها به شما ارائه خواهیم داد.

ساید بای ساید فریجیدر یکسره کار می‌کند

در چنین شرایطی، ممکن است مشکل در کمپرسور یا موتور دستگاه باشد. همچنین نقص در اوپراتور یخچال فریزر فریجیدر نیز ممکن است باعث شود تا کارکرد خودکار آن دچار مشکل شود. همچنین مشکل خالی شدن گاز ساید بای ساید که باید توسط تعمیرکار شارژ شود از دیگر احتمالات است. همچنین امکان آسیب‌دیدگی لاستیک دور درب یا برد الکترونیکی دستگاه نیز وجود دارد. شما می‌توانید حل این مشکل را به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر بسپارید.

یخچال فریزر فریجیدر صدای بدی می‌دهد

در این شرایط چند احتمال وجود دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها تراز نبودن دستگاه روی زمین است. همچنین این صدا ممکن است به خاطر خرابی و ایجاد نقص در فن‌های ساید بای ساید شما باشد. همچنین مشکل در لوله‌های داخلی یخچال هم می‌تواند باعث تولید صدای ناهنجار در حین کارکرد دستگاه شود.

سایدبای‌ساید فریجیدر برفک می‌زند

در این شرایط چند احتمال وجود دارند که می‌توانند موجب برفک زدن ساید بای ساید فریجیدر شوند. مشکلاتی از جمله خرابی المنت‌های داخلی دستگاه، خرابی ترموفیوز، خرابی سنسورهای داخلی و رطوبت زیاد محل قرار گیری دستگاه می‌توانند باعث برفک زدن در برخی فضاهای داخلی دستگاه شوند. در این شرایط نیز می‌توانید برای رفع نقص دستگاه به سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر رجوع کنید.

یخچال فریزر ساید بای ساید فریجیدر روشن نمی‌شود

اگر سایدبای‌ساید فریجیدر شما روشن نمی‌شود، باید این موارد را بررسی کنید: ابتدا اتصال دستگاه به برق را چک کنید و از خراب نبودن پریز پشت یخچال اطمینان حاصل کنید.. سپس کمپرسور دستگاه خود را چک کنید که خراب نباشد. همچنین برد داخل یخچال نیز ممکن است در این شرایط خراب شده باشد. همچنین عیب در ترموستات یا مشکل در برق منطقه می‌تواند باعث روشن نشدن دستگاه شما شود. اگر یخچال ساید بای ساید فریجیدر شما روشن نمی‌شد، بهتر است مشکل خود را به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید فریجیدر است، بسپارید و با بهترین کیفیت دستگاه خود را تعمیر کنید.

مرکز معتبر فروش قطعات سایدبای‌ساید فریجیدر

مرکز معتبر فروش قطعات سایدبای‌ساید فریجیدر

یخچال فریزرهای ساید بای ساید دارای قسمت‌های مشابهی با دیگر یخچال فریزرها هستند. هر یک از این قطعات وظیفه خاص خود را بر عهده دارند و در صورت ایجاد اختلال در هریک از آن‌ها عملکرد کلی دستگاه دچار مشکل می‌شود. در این مطلب با نحوه عملکرد برخی از مهم‌ترین قطعات ساید بای ساید فریجیدر آشنا شدیم و با مشکلات رایج این یخچال فریزر آشنا شدیم. با خواندن این مطلب می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکلی سریعا دستگاه خود را عیب یابی کنید و اگر مشکل تخصصی بود، آن را به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان مرکز معتبر فروش قطعات ساید با ساید فریجیدر بسپارید تا با بهترین کیفیت دستگاه شما را تعمیر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *