فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر

فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر از مرکزی معتبر با تضمین کیفیت

یخچال فریزر فریجیدر را می‌توان از جمله یخچال فریزرهای باکیفیت بازار دانست که طرفداران بسیاری دارد. فریجیدر یک برند آمریکایی معتبر است که محصولات آن سال‌های سال برای شما کار می‌کنند. در نظر داشته باشید که هیچ نوع لوازم خانگی به این صورت طراحی نشده است که سال‌های سال و بدون بازبینی برای شما کار کند. از این رو، اگر به صورت دوره‌ای یخچال فریزر خود را سرویس نکنید، ممکن است در آینده با مشکلات متعددی مواجه شوید. از این رو، در این مطلب  از شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان برترین مجموعه فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر، قصد داریم تا دلایل خرابی، راه‌های مراقبت و قطعات مختلف به‌کار رفته در این یخچال فریزر را برای شما بررسی کنیم.

آشنایی با روش‌های کاهش استهلاک قطعات و دلایل خرابی آن‌ها

به طور کلی می‌توان گفت که دلایل زیادی برای خرابی یخچال فریزر وجود دارد. به عنوان مثال، استهلاک طبیعی قطعات و قدیمی‌شدن یخچال باعث می‌شود که شما در گذر زمان با مشکلات متعددی در یخچال فریزر فریجیدر خود مواجه شوید. پیش از اینکه درباره قطعات به‌کار رفته در یخچال فریزرهای این برند بدانید، بهتر است با دلایل خرابی آن‌ها و راه‌های مراقبت از قطعات به‌کار رفته در یخچال فریزر خود آشنا شوید. از این رو در ادامه قصد داریم تا به این موارد بپردازیم.

دلایل خرابی یخچال فریزرهای فریجیدر

دلایل خرابی یخچال فریزرهای فریجیدر

یخچال‌ها طوری ساخته شده‌اند که مقدار مشخصی از مواد غذایی را در خود جای دهند. حال، اگر بیش از ظرفیت ذکر شده، مواد غذایی درون آن‌ها قرار بگیرد، قطعات یخچال تحت فشار قرار می‌گیرند و استهلاک آن‌ها بالا می‌رود. به این صورت که فشار اضافی روی موتور کمپرسور وارد می‌شود و در نتیجه ممکن است کمپرسور یخچال شما خراب شود که تعمیر آن می‌تواند هزینه بر باشد.

یکی دیگر از دلایل رایجی که ممکن است باعث از کار افتادن یخچال شما شود، سیم‌کشی فرسوده است. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که یخچال خود را به صورت دوره‌ای بررسی کنید تا دچار اینگونه مشکلات نشوید. البته که یخچال فریزرهای فریجیدر باید توسط کارشناسان مجرب این برند مورد بررسی قرار گیرند.

روش‌های مراقبت از یخچال فریزر فریجیدر

اگر قصد آشنایی با یخچال فریزرهای فریجیدر را دارید تا پس از آشنایی با آن‌ها قطعات یدکی را تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا درباره روش‌های مراقبت و کاهش استهلاک این قطعات نیز اطلاعاتی داشته باشید تا در آینده مجبور نشوید قطععه تعویض را دوباره تعویض کرده و هزینه اضافی پرداخت کنید.

به عنوان مثال، هیچوقت سعی نکنید که درب یخچال را برای مدت طولانی باز بگذارید؛ چرا که اگر درب یخچال را برای مدت طولانی باز نگه دارید، دمای محیط یخچال خود را از دست می‌دهد و مجبور است برای خنک کردن دوباره مواد غذایی بیشتر کار کند که فقط به معنای مصرف برق و قبض برق بیشتر است.

در مورد بستن درب یخچال، گاهی اوقات ممکن است واشر درب خراب شود. در این صورت، حتی اگر درب را ببندید، هوای سرد نشت می‌کند که منجر به مصرف انرژی بیشتر می‌شود. این شکل از سایش و پارگی می‌تواند در طی گذر زمان یا به دلیل نگهداری بد اتفاق بیفتد. بنابراین، شما باید به طور دوره‌ای وضعیت واشر درب را بررسی کنید.

معرفی قطعات به‌کار رفته در یخچال فریزر فریجیدر

معرفی قطعات به‌کار رفته در یخچال فریزر فریجیدر

برای عملکرد صحیح یخچال فریزر فریجیدر، قطعات مختلفی در آن به‌کار گرفته می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌‌توان به کمپرسور، کندانسور، المنت، ترموستات، سنسور دما و قطعات دیگری اشاره کرد که در ادامه این بخش قصد داریم تا به آن‌ها بپردازیم. البته برخی از دیگر قطعات به‌کار رفته در این یخچال عبارتند از:

  • لوله مویین
  • رله اورلود
  • رله استارتر
  • دیفیوزر
  • میکروسوییچ درب

کمپرسور؛ از جمله قطعات مهم یخچال فریزر فریجیدر

کمپرسور را می‌توان دلیلی دانست که یخچال شما مواد غذایی را سرد می‌کند. بدون کمپرسور، یخچال فریزر شما تمام بازده خود را از دست می‌دهد. قطعه کمپرسور در قسمت پشتی یخچال نصب شده است. همچنین ظرفیت موتور کمپرسور بسته به اندازه یخچال از 1/8 تا 1/4 اسب بخار متغیر است. در مجموعه کمپرسور، رله‌های مختلفی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به رله استارتر و رله اورلود اشاره کرد. رله استارتر این وظیفه را دارد تا از کمپرسور در برابر نوسان‌های جریان برق محافظت کند و همچنین برای شروع به کار آن، جریان برق مورد نیاز را تامین کند.

اورپراتور یخچال

یکی از دیگر اجزای اصلی یخچال اوپراتور است که یک مبدل حرارتی دیگری می‌باشد که از لوله‌های مسی یا آلومینیومی در داخل محفظه یخچال تشکیل شده است. این قطعه، برخلاف کندانسور عمل می‌کند؛ یعنی مایع مبرد را به گاز تبدیل کرده و گرما را از هوای داخل محفظه جذب می‌کند.

اوپراتور در برخی از یخچال‌ها دارای فن برای گردش هوا در داخل محفظه است و در برخی دیگر از یخچال‌ها این گردش به صورت طبیعی انجام می‌شود و هیچ فن وجود ندارد. برخی از یخچال‌ها دارای دو اوپراتور مجزا برای محفظه یخچال و فریزر هستند و برخی فقط یک دستگاه.

کندانسور یخچال فریزر فریجیدر

کندانسور در میان سایر اجزای یخچال ظاهری خاص دارد. این قطعه شامل مجموعه ای از لوله‌های مسی یا فولادی است که به صورت شبکه‌ای یا سیم‌پیچی که در پشت یخچال قرار دارند. در نظر داشته باشید که کندانسور بخشی یخچال است که وظیفه تبادل حرارت را بر عهده دارد. البته، در برخی از یخچال‌ها تبادل حرارت به صورت طبیعی با هوای اتاق و در برخی دیگر به کمک فن انجام می‌شود. به زبانی دیگر، کندانسور یک مبدل حرارتی است که گرما را به بیرون منتقل می‌کند و مبرد را خنک کرده و به مایع تبدیل می‌کند.

لوله مویین و شیر انبساط

مبرد خروجی از کندانسور وارد یکی دیگر از اجزای یخچال به نام لوله مویین می‌شود. این قطعه یک لوله با طول ثابت با قطر بسیار کم است که بین کندانسور و اوپراتور نصب می‌شود. طول و اندازه لوله مویین به نوع مبرد، نوع کمپرسور و ظرفیت اوپراتور بستگی دارد و قطر آن در یخچال فریزر فریجیدر بین 0.5 تا 0.28 میلی متر است. فشار مبرد هنگام عبور از این جزء کوچک یخچال کاهش می‌یابد تا به راحتی در اوپراتور به گاز تبدیل شود.

دیفیوزر یا دمپر یخچال فریزر فریجیدر

دیفیوزر یک قطعه ساده یخچال است که در یخچال‌های تک اوپراتور استفاده می‌شود و جریان هوای سرد را از فریزر به محفظه یخچال تنظیم می‌کند. قطعه دیفیوزر دارای سنسوری است که توسط ترموستات کنترل می‌شود و اگر تشخیص دهد که دمای یخچال خیلی گرم است، دریچه بین دو محفظه را باز می‌کند و هوای سرد را از فریزر به یخچال هدایت می‌کند.

سیستم ضدبرفک

سیستم ضدبرفک را می‌توان از جمله بخش‌های اصلی یخچال فریزر فریجیدر دانست که وظیفه یخ‌زدایی را بر عهده دارد. در یخچال‌های قدیمی این سیستم به صورت دستی عمل می‌کرد؛ اما در یخچال‌های امروزی، فعالیت این سیستم به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود. اگر این سیستم مشکل داشته باشد، یخچال شما با مشکلاتی مانند برفک روبه‌رو می‌شود و باید این سیستم را تعمیر یا تعویض کنید. در صورت نیاز برای تعویض قطعات نیز، می‌توانید آن‌ها از مجموعه ما یعنی برترین و بزرگ‌ترین مجموعه فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر تهیه کنید.

المنت در یخچال فریزر فریجیدر

غذا مقداری رطوبت دارد و این رطوبت توسط سطح اوپراتور جذب شده و به یخ زدگی تبدیل می‌شود. این یخ زدگی تبادل حرارت اوپراتور را مختل می‌کند. بنابراین دمای یخچال به تدریج بالا و بالاتر می‌رود. اوپراتور باید مکانیزمی برای ذوب این یخبندان داشته باشد و این کار توسط یک جزء کوچک یخچال به نام المنت بخاری انجام می‌شود. یخ ذوب شده توسط بخاری از طریق یک مجرا از یخچال خارج می‌شود و به طور معمول روی کمپرسور یا کندانسور تبخیر می‌شود. شما می‌توانید در صورت خرابی المنت، آن را از مراکز معتبر فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر تهیه کنید.

آشنایی با میکروسوییچ درب‌ها

یخچال فریزر فریجیدر دارای سنسوری است که باز و بسته‌بودن درب‌ها را تشخیص می‌دهد. در نظر داشته باشید که این قطعه معمولا میان محل قرارگیری دو در یخچال و فریزر قرار دارد و قابل رویت است. در صورتی که این قطعه خراب شده باشد، شما با مشکلاتی مواجه می‌شوید که از جمله آن‌ها می‌توان به روشن نشدن چراغ یخچال و عدم قطع‌کردن فعالیت یخچال پس از بازکردن درب اشاره کرد. اگر نیاز به تامین این کالا و خرید جنس اصلی دارید، ما به عنوان برترین مجموعه فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر، آماده خدمات‌رسانی به شما خواهیم بود.

معرفی رله اورلود یخچال فریزر فریجیدر

رله Overload یک قطعه کوچک از یخچال فریزر فریجیدر است که از کمپرسور محافظت می‌کند. این قطعه نزدیک به کمپرسور نصب می‌شود و اگر سیم پیچ کمپرسور خیلی داغ شود یا جریان ورودی به کمپرسور خیلی زیاد باشد، کمپرسور را خاموش می‌کند و وقتی دما پایین آمد، دوباره کمپرسور را روشن می‌کند.

فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر با ضمانت اصالت کالا

فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر با ضمانت اصالت کالا

یخچال فریزر فریجیر از جمله یخچال فریزرهای برتر بازار است که کیفیتی مثال‌زدنی دارد. شما می‌توانید برای کاهش استهلاک قطعات این یخچال، دمای آن را همیشه تنظیم نگه دارید و درب آن را زیاد باز نگذارید. از جمله قطعات مختلفی به‌کار رفته در این لوازم منزل می‌توان به کمپرسور، کندانسور، اوپراتور، لوله مویین و ترموستات اشاره کرد. در صورت خرابی هرکدام از این قطعات، شما می‌توان با مجموعه ما یعنی برترین مجموعه تامین و فروش قطعات یخچال فریزر فریجیدر و همچنین تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *