فروش قطعات یخچال فریزر دوو

در یخچال فریزرهای دوو قطعات زیادی مانند کمپرسور، ترمودیسک، ترموستات، شیر انبساط و کندانسور به‌کار رفته است. هرکدام از این قطعات نقش خاصی را در فرایند سرمایش یخچال فریزر دوو دارند و خرابی هر یک از آن‌ها می‌تواند باعث اختلال در عملکرد یخچال شود. برای عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر باید بدانیم که هر قطعه چه وظیفه‌ای دارد و دلایل خرابی آن چیست. همچنین برای خرید قطعات یخچال فریزر دوو باید آن‌ها را از مرجعی معتبر و باسابقه در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر دوو تهیه کرد. در این مطلب با کارکرد قطعات این یخچال فریزر و دلایل خرابی آن‌ها آشنا می‌شویم.

تنوع بالای قطعات یخچال فریزر دوو

در یخچال فریزر قطعات زیادی مانند اواپراتور، رله‌استارت و رله‌اورلود به‌کار رفته است که نقش مهمی در سرمایش این وسیله دارند. عموما قطعات یخچال فریزر به دو دسته داخلی و بیرونی تقسیم می‌شوند؛ قطعات بیرونی وظیفه حفظ سرمایش و زیبایی یخچال فریزر را برعهده دارند. قطعات بیرونی نیز در ایجاد سرما و همچنین خنک‌کردن یخچال نقش بسزایی دارند.

علت اصلی خرابی قطعات یخچال فریزر دوو

علت اصلی خرابی قطعات یخچال فریزر دوو

یخچال فریزرهای دوو بسیار باکیفیت هستند و قطعات آن‌ها بی‌دلیل خراب نمی‌شوند اما ممکن است برخی از قطعات این وسیله بعد از مدتی نیاز به تعویض پیدا کنند. علت اصلی خرابی قطعات مصرفی یخچال فریزر دوو، پایان عمر مفید آن‌ها است. هر قطعه‌ در یخچال فریزر دارای یک عمر مفید است که کارخانه با انجام آزمایش‌های مختلف به آن رسیده است.

برای مثال بسیاری از یخچال‌ها دارای گارانتی 10 الی 15 ساله کمپرسور هستند که به معنی عمرمفید موتور یخچال در این محدوده است. ممکن است قطعات یخچال شما بیشتر از عمر مفیدی که کارخانه برای آن‌ها درنظر گرفته است کار کنند اما بسیار طبیعی است که پس از پایان عمر مفید، خراب شده و نیاز به تعویض خواهند داشت. پس نمی‌توان گفت که تمام قطعات علت خرابی خاصی دارند.

گاز خنک‌کننده مبرد یخچال فریزر دوو

اگر با سیستم سرمایش یخچال آشنایی داشته باشید، احتمالا اسم گاز مبرد را شنیده‌اید. این گاز نقش مهمی را در سرمایش یخچال ایفا می‌کند و بدون آن خنک‌سازی یخچال ممکن نیست. گاز مبرد با چرخش در سیستم سرمایشی یخچال گرما را از داخل یخچال می‌گیرد و باعث خنک‌شدن یخچال می‌شود.

گاز مبرد یخچال بعد از مدتی استفاده از یخچال نیاز به شارژ مجدد پیدا می‌کند. همچنین درصورتی که برای مدتی طولانی از یخچال خود استفاده نکنید، اصطلاحا گاز یخچال شما به خواب رفته و نیاز به شارژ دارد. اگر یخچال شما به‌خوبی خنک نمی‌شود و به دمای ایده‌آل نمی رسد، ممکن است نیاز به شارژ گاز داشته باشد.

موتور یا کمپرسور یخچال فریزر

شاید بتوان گفت مهم‌ترین قطعه یخچال فریزر دوو، موتور یا کمپرسور آن است. نقش اصلی فرایند سرمایش در یخچال فریزر برعهده موتور آن است. کمپرسور یخچال فریزر دوو در پشت و قسمت پایینی این وسیله قرار دارد و گاز مبرد را از قطعه اواپراتور گرفته و با فشار و حرارت زیاد آزاد می‌کند.

اصولا درصورت خرابی کمپرسور به علت هزینه بالا و کاهش راندمان، امکان تعمیر آن وجود ندارد و افراد باید موتور یخچال خود را تعویض کنند. خرید موتور اورجینال یخچال فریزر دوو اهمیت زیادی دارد؛ چرا که با انتخاب یک موتور اورجینال، خیال شما از بابت عملکرد و طول عمر آن راحت است. برای سفارش تمام قطعات اورجینال یخچال فریزر دوو می‌توانید با کارشناسان سایت ما که سایتی باسابقه در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر دوو است،  در تماس باشید تا این قطعه مهم را برای شما در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

اواپراتور یخچال فریزر دوو

اواپراتور یکی دیگر از قطعات مهم در فرایند سرمایش یخچال فریزر دوو است. این قطعه گاز مبرد را از کمپرسور گرفته و خنک می‌کند. اواپراتور یک لوله مسی است که در کنار کمپرسور و در قسمت تحتانی یخچال قرار دارد. اواپراتور با انجام فرایند میعان، گاز مبرد را خنک و به مایع تبدیل می‌کند.

این قطعه می‌تواند به علت نوسان برق، استفاده مداوم و پرفشار و فضای گرم آشپزخانه دچار خرابی شود. پیشنهاد می‌شود اگر اواپراتور یخچال فریزر دوو شما خراب شد، حتما این قطعه را تعویض کنید؛ چرا که تعمیر این قطعه می‌تواند راندمان آن را کاهش دهد و به دیگر قطعات یخچال آسیب برساند.

کندانسور؛ از قطعات پرتقاضا در فروش قطعات یخچال فریزر دوو

 

کندانسور؛ از قطعات پرتقاضا در فروش قطعات یخچال فریزر دوو

کندانسور را می‌توان رگ‌های یخچال فریزر دوو به‌شمار آورد. قطعه کندانسور یکی دیگر از قطعات مهم یخچال فریزر است که در پشت یخچال به شکل شبکه لوله‌ای پیچیده در هم قرار می‌گیرد. در شبکه این لوله‌ها است که گاز مبرد، گرما را از داخل یخچال می‌گیرد و باعث خنک‌شدن فضای داخل آن می‌شود.

کندانسور دلایل خرابی زیادی دارد و می‌تواند به علت رسوب گاز یا حتی یخ‌زدگی خراب شود. اگر کندانسور یخچال فریزر شما خراب شود، فرایند سرمایش در یخچال درست انجام نمی‌شود و ممکن است به کمپرسور یخچال شما نیز آسیب برسد. درصورت خرابی این قطعه می‌توانید با کارشناسان سایت ما برای تهیه آن تماس بگیرید تا با بهترین کیفیت این قطعه را به دست شما برسانیم.

شیر انبساط؛ عامل کاهش دمای گاز مبرد

همان‌طور که عنوان شد، گاز مبرد با فشار زیادی از موتور یخچال خارج می‌شود. شیر انبساط که یک قطعه واسطه است در بین مسیر کندانسور و اواپراتور قرار دارد تا فشار گاز مبرد را کاهش داده و آن را به گاز-مایع تبدیل کند. این قطعه قطر بسیار کمی دارد و می‌تواند باعث کاهش دمای گاز مبرد شود. درصورت پایان عمر مفید این قطعه یا رسوب مایع مبرد در آن، ممکن است عملکرد مناسبی نداشته باشد که شما می‌توانید در این صورت این قطعه را تعویض نمایید. فشار زیاد به موتور یخچال و خنک‌نشدن یخچال فریزر دوو می‌تواند از نشانه‌های خرابی شیر انبساط باشد.

ترموستات در یخچال فریزر دوو

تمام وسایلی که با دما سروکار دارند، برای فعالیت مناسب به یک ترموستات نیازمند‌ هستند. در یخچال فریزر دوو، کاربر دمای موردنظر خود را از طریق صفحه نمایش یخچال تنظیم می کند. سپس سنسور دمای داخلی یخچال، درجه دمای داخل یخچال را به برد الکترونیکی اطلاع می‌دهد و برد نیز اطلاعات را به ترموستات یخچال می‌فرستد. اگر دمای داخلی یخچال پایین‌تر از دمای موردنظر کاربر باشد، ترموستات برق کمپرسور را قطع می‌کند تا دمای یخچال به حالت ایده‌آل برسد. اگر دما بالاتر باشد، ترموستات برق کمپرسور را وصل می‌کند تا با کارکردن دمای یخچال را پایین ببرد.

ترموستات اهمیت زیادی در فرایند خنک‌سازی یخچال دارد؛ چرا که درصورت خرابی، موتور یخچال بیش از اندازه فعالیت می‌کند و خراب می‌شود. ترمسوتات با جلوگیری از روشن ماندن مداوم یخچال طول عمر آن را افزایش می‌دهد. همچنین ترموستات نقش مهمی در کاهش مصرف برق یخچال دارد. ترموستات یخچال فریزر دوو می‌تواند به دلایل زیادی مانند پایان طول عمر مفید، خراب شود. درصورتی که ترموستات یخچال فریزر شما خراب شد، برای تهیه آن می‌توانید به سایت ما که مرکز فروش قطعات یخچال فریزر دوو است، سری بزنید و قطعه موردنظر خود را تهیه کنید.

خرید برد الکترونیکی از مراکز فروش قطعات یخچال فریزر دوو

خرید برد الکترونیکی از مراکز فروش قطعات یخچال فریزر دوو

برد الکترونیکی در یخچال‌های مدرن اهمیت زیادی دارد؛ چرا که یخچال‌های مدرن دارای قطعات دیجیتالی زیادی هستند و برای هماهنگی و عملکرد مناسب آن‌ها، نیاز به یک مغز متفکر می‌باشد. برد الکترونیکی نقش مغز متفکر را در یخچال دارد. اطلاعات تمام سنسورها به این قطعه ارسال می‌شود و برد الکترونیکی تصمیم می‌گیرد که کدام قطعات به فعالیت خود ادامه دهند. همچنین اطلاعات واردشده توسط کاربر مانند دمای ایده‌آل، توسط این قطعه پردازش می‌شود و دستورات لازم را به دیگر قطعات می‌فرستد.

فیلتر خشک‌کن یخچال فریزر

موادغذایی در داخل یخچال رطوبت تولید می‌کنندو این می‌تواند باعث ایجاد باکتری‌ و میکروب‌های مختلفی در فضای یخچال شود. همچنین ایجاد رطوبت می‌تواند بوی بسیار بدی در یخچال فریزر شما ایجاد کند. به همین علت سازندگان یخچال فریزر دوو در انواع مدرن این وسیله، قطعه‌ای به نام فیلتر درایر یا خشک‌کن قرار داده‌اند تا رطوبت اضافی محیط یخچال را جذب کند. این قطعه از قطعات پرتقاضا در سایت‌های فروش قطعات یخچال فریزر دوو است. درصورت خرابی فیلتر خشک‌کن یخچال فریزر دوو، می‌توانید برای خرید آن با کارشناسان ما در تماس باشید.

فن داخلی؛‌ دیگر مواد غذایی یخ نمی‌زنند!

یکی دیگر از اجزای مهم یخچال فریزرهای مدرن که طی چند سال اخیر استفاده از آن‌ها مرسوم شده است،‌فن محفظه داخلی یخچال فریزر است. این قطعه باعث می‌شود که سرمای یخچال به‌صورت یک‌دست در سرتاسر یخچال پخش شود. یکی از مشکلات بزرگ یخچال فریزرهای قدیمی این بود که قراردادن موادغذایی در برخی قسمت‌های یخچال باعث یخ‌زدن و از بین رفتن آن‌ها می‌شد. با تعبیه این فن در یخچال فریزرهای جدید، این مشکل برای همیشه حل شده است.

بهترین قطعات یخچال فریزر دوو را از سایت ما تهیه کنید

بهترین قطعات یخچال فریزر دوو را از سایت ما تهیه کنید

قطعات زیادی در فرایند سرمایش یخچال فریزر دخیل هستند. برخی از این قطعات مانند کمپرسور و کندانسور نقش پررنگ‌تری در سرمایش یخچال فریزر دوو ایفا می‌کنند اما برخی از آن‌ها هم مانند فیلتر خشک‌کن باوجود سادگی، اهمیت زیادی در حفظ کیفیت موادغذایی داخل یخچال دارند. درصورتی که قطعات یخچال فریزر دوو شما خراب شد، شما باید از قطعات اصلی باکیفیت برای جایگزینی آن‌ها استفاده کنید تا عمر یخچال شما افزایش پیدا کند. شما می‌توانید از سایت شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تمام قطعات یخچال فریزر دوو را خریداری کنید. برای راهنمایی در زمینه خرید این قطعات می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *