فروش قطعات ماشین ظرفشویی آرچلیک

فروش قطعات ماشین ظرفشویی آرچلیک با گارانتی معتبر

فروش قطعات اصلی و با کیفیت ظرفشویی آرچلیک توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. ماشین ظرفشویی‌های برند آرچلیک از جمله ماشین ظرفشویی‌های باکیفیت بازار هستند که می‌توانند تا سال‌های سال بدون مشکل برای شما کار کنند. این ماشین‌ها از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که هرکدام از این قطعات عملکرد خاص خود را دارند. اما چه دلایلی باعث می‌شود که یک ماشین ظرفشویی آسیب ببیند؟ اصلا این ماشین‌ها دارای چه مکانیزمی هستند؟ چه نوع قطعاتی در ماشین ظرفشویی‌های آرچلیک وجود دارند؟ برای پاسخ به این سوالات و کسب اطلاعات درباره برترین سایت فروش قطعات ماشین ظرفشویی آرچلیک، با ما بعنوان مرکز فروش قطعات و تعمیر ماشین ظرفشویی در این مطلب همراه باشید.

معرفی مکانیزم ماشین ظرفشویی آرچلیک

پس از این که ماشین ظرفشویی از مواد شوینده مورد نیاز و ظروف کثیف پر شود، نوبت به این می‌رسد که روی کلید استارت کنید تا فرآیند شست و شو آغاز شود. ممکن است در ابتدا انتظار داشته باشید که دستگاه با پر کردن آب شروع به کار کند، اما بیشتر آن‌ها ابتدا آب احتمالی را تخلیه می‌کنند. این کار برای این انجام می‌شود که آب باقی‌مانده از روند قبلی، وارد چرخه جدید نشود.

شروع فرآیند شست و شو

پس از تخلیه کامل ماشین ظرفشویی، آب تازه از طریق شیر ورودی دستگاه به داخل جریان می‌یابد. آب در مخزنی در پایین ماشین ظرفشویی شما جمع می‌شود. در اکثر مدل ها یک عنصر گرمایشی نیز در کف وجود دارد که آب را بین 140 تا 160 درجه فارنهایت معادل 60 درجه سانتی‌گراد گرم می‌کند.

سپس یک پمپ، آب را وارد دو بازوی اسپری می‌کند و آنها را وادار به چرخش می‌کند. محفظه مواد شوینده باز می‌شود و به ظروف صابون اضافه می‌شود. بازوهای چرخان آب را روی وسایل داخل دستگاه می‌پاشند و با کمک مواد شوینده آنها را می‌شویند.

همچنین ماشین ظرفشویی‌ها دارای تایمری هستند که به ماشین دستور می‌دهد چه زمانی برای رفتن به مرحله بعدی در فرآیند شست و شو مناسب است. وقتی تایمر می‌گوید زمان شستشو فرا رسیده است، محلول آب صابون به مسیر تخلیه وارد می‌شوند. در آنجا یک پمپ دیگر آن‌ها را از دستگاه خارج می‌کند. در مرحله بعد، آب تمیز بیشتری از طریق دریچه ورودی وارد می‌شود. این آب از طریق بازوهای اسپری پمپ می‌شود تا ظروف به خوبی شسته شود.

فرآیند خشک‌کردن

هنگامی که آب شستشو تخلیه شد، زمان خشک شدن ظروف فرا می‌رسد. مدل‌های مختلف این کار را به روش‌های متنوعی انجام می‌دهند. برخی برای کمک به خشک شدن سریع ظروف از عنصر گرمایش استفاده می‌کنند. برخی دیگر نیز اجازه می‌دهند ظروف خود به خود خشک شوند. بسیاری از افراد گزینه دوم را برای صرفه جویی در مصرف انرژی انتخاب می‌کنند. همچنین بسیاری نیز به دلیل وقت‌گیر بودن فرآیند، از این قسمت صرف نظر می‌کنند.

دلایل خرابی در ماشین ظرفشویی آرچلیک

دلایل خرابی در ماشین ظرفشویی آرچلیک

دلایل مختفی برای بروز خرابی در ماشین ظرفشو‌یی‌هایی برند آرچلیک وجود دارند. یکی از این دلایل، عدم استفاده صحیح از آن‌‎ها است. این ماشین‌ها نیاز به مراقبت دارند. از جمله این مراقبت‌ها نیز می‌توان به استفاده از مواد شوینده مرغوب در آن‌ها اشاره کرد.

به عنوان مثال، اگر از مواد شوینده نامرغوب و تقلبی در ماشین ظرفشویی‌های شما استفاده شود، پس از گذشت مدت‌ها، متوجه خواهید شد که ماشین ظرفشویی شما نمی‌تواند به درستی کار کند. یا اینکه متوجه می‌شوید در دیواره‌های ماشین ظرفشویی شما لکه‌های سفیدرنگ ایجاد شده‌اند و به هیچ عنوان پاک نمی‌شوند. این لکه‌ها درواقع نشانه‌های خوردگی ماشین ظرفشویی شما هستند.

برخی مواقع نیز به دلیل استهلاک عادی قطعات، ماشین ظرفشویی شما نیاز به سرویس پیدا می‌کند. در این موقعیت برخی قطعات از جمله فیلترها نیاز به تعویض پیدا می‌کنند و برخی دیگر را نیز می‌توان تعمیر کرد. اگر هر زمانی نیاز به یک مجموعه برای تامین و فروش قطعات ماشین ظرفشویی آرچلیک داشتید، ما همواره آماده ارائه خدمات به شما هستیم.

قطعات مختلف به‌کار رفته در ماشین ظرفشویی

قطعات مختلف به‌کار رفته در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی‌های امروزی برند آرچلیک، به دلیل توانمندی‌های بالا، از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که بتوانند نیازهای شما را برطرف کنند. هر بخش در این ماشین‌‍‌ها وظیفه خاص خود را بر عهده دارد و ممکن است در طول زمان به مشکلات مختلفی بر بخورد. در ادامه لیستی از برخی قطعات به‌کار رفته در ماشین ظرفشویی‌های برند آرچلیک را قرار داده‌ایم:

  • برد الکتریکی
  • شیر برقی
  • میکروسوییچ فلوتر
  • انواع فیلترهای به‌کار رفته در ماشین ظرفشویی
  • پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
  • المنت کف ماشین
  • المنت لوله‌ای
  • جت پمپ

برخی ماشین ظرفشویی‌های برند آرچلیک دارای بعضی قطعات نیز هستند که آن‌ها را نمی‌توانید در ماشین ظرفشویی‌های دیگر پیدا کنید. به عنوان مثال، برای شروع به حرکت در برخی مدل‌ها، شما چراغ‌هایی را مشاهده می‌کنید که به معنای شروع به کار کردن ماشین ظرفشویی هستند. البته در ادامه نیز قصد داریم برخی قطعات این ماشین ظرفشویی‌ها را برای شما بررسی کنیم.

المنت حرارتی در کف و گاهی در کناره‌ها

المنت حرارتی که در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد، وظیفه بالا بردن دمای آب در طول چرخه شستشو و دمای هوا در طول چرخه خشک کردن را بر عهده دارد. شما می‌توانید این قطعه را در صورت خرابی، از مراکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی آرچلیک تهیه کنید.

پخش کننده مواد شوینده

در روی در ماشین ظرفشویی آرچلیک چند محفظه وجود دارد که این محفظه‌ها محل نگهداری مواد شوینده محل نگهداری مواد شوینده ظرف و مواد شوینده قبل از شروع چرخه هستند. یک ظرف مستطیلی شکل نسبتا کوچک با یک در و محفظه کمک آبکشی جداگانه، از جمله این محفظه‌ها هستند که در طول چرخه باز می‌شوند و مواد شوینده وارد ماشین می‌شوند. در برخی مواقع به این محفظه‌ها تلگراف نیز گفته می‌شود.

تلگراف شما هر از چند گاهی نیاز به تمیز کردن دارد، زیرا تجمع مواد شوینده می‌تواند از عملکرد صحیح دستگاه جلوگیری کند. برای این کار می‌توانید مواد شوینده را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا از جرم‌گیری ماشین ظرفشویی شما جلوگیری شود.

پد کنترل ماشین ظرفشویی آرچلیک

پد کنترل در بالا یا جلوی درب ماشین ظرفشویی قرار دارد. در واقع، این قطعه همان قطعه‌ای است که چرخه شستشو و گزینه‌های خود را از روی آن انتخاب می‌کنید. همچنین ممکن است پیام‌های خطا روی این کنسول نازک مستطیل شکل نمایش داده شود.

قفسه‌های ماشین ظرفشویی

اکثر ماشین‌های ظرفشویی از جمله ماشین ظرفشویی Whirlpool 3rd Rack یا برخی مدل‌های آرچلیک، دارای دو یا سه قفسه هستند،. آن‌ها دارای قلاب هایی هستند که تمام اقلام شما را در طول چرخه شستشو و خشک کردن محکم نگه می‌دارند.

سبد نقره‌ای ماشین ظرفشویی‌های آرچلیک

اکثر مدل‌های ماشین ظرفشویی برند آرچلیک دارای یک سبد نقره‌ای متحرک برای کارد و چنگال‌های روزمره هستند که در قفسه پایینی قرار می‌گیرند. اگر نیاز دارید برای وسایل بزرگ جا باز کنید، باید بگوییم که تغییر موقعیت این قفسه‌ها به راحتی امکان‌پذیر است.

بازوی اسپری؛ یک قطعه پر فروش قطعات ماشین ظرفشویی آرچلیک

در یک ماشین ظرفشویی معمولی دو بازوی شستشوی چرخان وجود دارد و برخی از مدل‌های بالاتر ممکن است دارای بازوی سقفی سوم باشند. یکی در زیر قفسه بالایی قرار دارد و آب را روی ظروف در قفسه بالایی می‌پاشد و دسته دوم زیر قفسه پایینی قرار دارد. هر دو زمانی فعال می‌شوند که آب به کمک پمپ گردش از داخل بازوها عبور کند.

چفت درب ماشین ظرفشویی آرچلیک

چفت همان چیزی است که درب ماشین ظرفشویی را بسته نگه می‌دارد. این چفت که زیر پوشش پلاستیکی درب داخلی قرار دارد، همان چیزی است که سوئیچ ایمنی را می‌چرخاند و به ماشین ظرفشویی می‌گوید که درب بسته است تا چرخه شروع شود.

شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی آرچلیک

دریچه ورودی در داخل ماشین ظرفشویی قرار دارد و برای کنترل میزان آب مصرفی در یک چرخه باز و بسته می‌شود. فرمان باز و بسته شدن شیر برقی نیز توسط پد کنترل، یعنی مغز متفکر ماشین ظرفشویی آرچلیک صادر می‌شود.

پمپ و موتور گردش ماشین ظرفشویی

پمپ گردش آب را از طریق بازوهای اسپری وارد مخزن ماشین ظرفشویی می‌کند، در حالی که موتور با افزایش فشار آب، حرکت چرخشی را فراهم می‌کند. موتور باعث حرکت بخش‌‍های مختلفی در ماشین ظرفشویی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به بازوها اشاره کرد.

سیستم فیلتراسیون ماشین ظرفشویی آرچلیک

فیلتر ماشین ظرفشویی شما معمولا در گوشه پایین مخزن و در زیر قفسه پایینی قرار دارد. این فیلتر به محافظت از پمپ در برابر گرفتگی با ذرات بزرگ غذا و همچنین فیلتر کردن آب کثیف کمک می‌کند. آبی که به درستی تخلیه نمی شود یا ظروفی که به درستی تمیز نمی‌شوند، از جمله نشانه‌های نیاز برای تعویض فیلتر‌های ماشین ظرفشویی شما هستند.