ثبت درخواست تعمیرات

ارور SD در لباسشویی سامسونگ{علت+نحوی رفع ارور}

بازدید: 256 بازدید
زمان مطالعه: 9 دقیقه
ارور SD در لباسشویی سامسونگ
 • ارور SD در لباسشویی سامسونگ

  کد های خطا، نقش مهمی در اطمینان از سالم ماندن ماشین لباسشویی سامسونگ شما دارند و در صورت بروز هر گونه مشکل، نقطه شروع را به شما نشان می دهند. معمولا می توانید با چند مرحله ساده، کدهای خطای (که به صورت چراغ چشمک زن نیز نمایش داده می شوند) را برطرف کنید. کدهای خطا در محاسبات و الکترونیک برای تعیین خطا استفاده می شوند. اگر مشکلی در دستگاهی پیش بیاید، کد می تواند به شما بگوید که چه مشکلی پیش آمده است. تکنسین های خدمات از کد استفاده می کنند تا تشخیص دهند ماشین لباسشویی چه مشکلی دارد و برای  تعمیر ماشین لباسشویی  اقدام کنند. همچنین می توانید از ارور لباسشویی سامسونگ برای اطلاع از وجود مشکل در دستگاه خود استفاده کنید. با کد خطا، می توانید متوجه شوید که چه چیزی اشتباه است. با اطلاعات عیب یابی ماشین لباسشویی خود، می توانید تعیین کنید که آیا می توانید مشکل را برطرف کنید یا با کسی تماس بگیرید برای  تعمیر لباسشویی سامسونگ  خود می توانید از سایت دیبا پشتیبان برای این کار کمک بگیرید. یکی از این کدهای خطا، ارور SD می باشد که سعی داریم در این مقاله، شما را با آن آشنا کنیم.  

  دلایل ارور SD در ماشین لباسشویی سامسونگ

  ارور SD در لباسشویی سامسونگ ارور SD در ماشین لباسشویی سامسونگ به این معنی است که کف بیش از حد داخل درام وجود دارد. دلایل افزایش کف در ماشین لباسشویی سامسونگ به شرح زیر است: 1.به جای پودر برای شستشوی اتوماتیک، یک کاربر، پودر را برای شستشوی دستی قرار می دهد. پودر شستشوی دستی بسیار کف می کند. پودرهای لباسشویی اتوماتیک حاوی تثبیت کننده های کف هستند که تشکیل بیش از حد کف را خاموش می کنند. لازم است اطمینان حاصل شود که فوم به موتور الکتریکی نمی رسد و به بیرون نمی رود. 2.پودر لباسشویی اتوماتیک که در هنگام شستشو استفاده می شود، کیفیت پایینی دارد. 3.در هر چرخه شستشو بیش از مقدار مورد نیاز پودر وجود دارد.

  رفع ارور SD لباسشویی سامسونگ

  علت ارور SD در لباسشویی سامسونگ به عنوان یک قاعده، ارور SD در لباسشویی سامسونگ نیازی به انجام اقداماتی ندارد. بنابراین، دستگاه به طور خودکار فوم را جذب می کند یا منتظر می ماند تا ته نشین شود. سپس فرآیند شستشو ادامه می یابد. در برخی از مدل ها، برای برداشتن فوم فعال، باید دکمه« شروع مکث »را روی پنل دستگاه فشار دهید. برای جلوگیری از چنین اشتباهی، فقط از پودرهای مرغوب یا شوینده های مایع استفاده کنید. در عین حال باید توجه داشته باشید که محصول مناسب برای دستگاه اتوماتیک روی بسته بندی می باشد. مقدار مناسب و به اندازه مصرف پودر، باعث صرفه جویی در هزینه و از طرفی سالم ماندن ماشین لباسشویی می شود. به یاد داشته باشید، اگر پودر بیشتری اضافه کنید، هیچ تضمینی وجود ندارد که لباس ها را بهتر بشویید و یا تمیز تر شود. بنابراین، هنگام اضافه کردن پودر به ماشین لباسشویی، همیشه از ظرفیت اندازه گیری استفاده کنید. اگر همه این کارها را انجام دادید و دوباره ارور بر روی نمایشگر ظاهر شد، با شستشوی بعدی پودر را کمی کمتر از حد معمول اضافه کنید. اگر باز هم نتیجه ای نداد، بهتر است با متخصصان مرکز خدمات سامسونگ تماس بگیرید و همچنین می توانید از خدمات مرکز خدماتی دیبا پشتیبان بهره ببرید.

  ارور SD در لباسشویی سامسونگ به چه معنا است؟

  ارور SD در لباسشویی سامسونگ ارورSD در ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل افزایش کف ایجاد می شود. در این موقع ماشین لباسشویی چرخه را قطع می کند و منتظر می ماند تا کف ته نشین شود. دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل در دستگاه شما شود: پودر اضافی، گرفتگی سیستم زهکشی، خرابی بردکنترل یا سنسور سطح کف (برای برخی از مدل ها، نقش آن توسط یک سوئیچ فشار ایفا می شود).

  ارور SD در ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه به وجود می آید؟

  زمانی که فوم فضای زیادی را در درام اشغال می کند، کد ارور SD توسط سنسور سطح فوم نشان داده می شود. معمولا این مشکل با انتخاب نادرست برنامه شستشو یا دوز بیش از حد مواد شوینده همراه است. اگر سطح کف نرمال باشد، سنسور شکسته است یا لوله تخلیه مسدود شده است. گاهی اوقات هم برد الکترونیکی دچار مشکل می شود که به ندرت اتفاق می افتد.  

  چگونه ارور SD را درماشین لباسشویی سامسونگ برطرف کنیم؟

   رفع ارور SD در لباسشویی سامسونگ اگر ارور SD در ماشین لباسشویی شما رخ داد، باید منتظر بمانید تا سطح فوم پایین بیاید. اگر مرتب ظاهر می شود، مواد شوینده را عوض کنید. این ارور ممکن است از گرفتگی در سیستم تخلیه باشد. بنابراین، سیستم تخلیه آب را به دقت بررسی کنید. اگر فوم وجود ندارد، سنسور کف و ماژول کنترل را بررسی کنید. اگر سنسور معیوب باشد نمی توانید آن را تعمیر کنید، چون قابل تعمیر نیست و باید آن را تعویض کنید. برای این کار می توانید از متخصصین و تعمیرکار لباسشویی سامسونگ و یا از مرکز خدماتی دیبا پشتیبان کمک بگیرید. دیبا پشتیبان با  تعمیر لوازم خانگی  و همچنین تعمیرات لباسشویی در منزل را بر عهده دارد. به طور کلی، خطای SD در ماشین لباسشویی سامسونگ به این معنی است که کف زیادی در داخل درام وجود دارد. دلایل افزایش کف در ماشین لباسشویی به شرح زیر است:
  • اگر به جای استفاده از پودر، برای شستشوی اتوماتیک، از پودر دستی استفاده شود، باعث افزایش کف در دستگاه می شود. زیرا پودر های دستی کف فراوان تولید می کنند. پودر های لباسشویی اتوماتیک، حاوی تثبیت کننده های کف هستند که تشکیل بیش از حد کف را خاموش می کند. لازم است اطمینان حاصل شود که فوم به موتور الکتریکی نمی رسد و به بیرون نمی رود.
   
  •  پودر لباسشویی اتوماتیکی که در هنگام شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده می شود، کیفیت پایینی دارد.
   
  •  در هر چرخه شستشو، بیش از مقدار مورد نیاز پودر وجود دارد.
  گاهی اوقات ممکن است مشکل در پمپ تخلیه باشد که باعث بروز ارور SD می شود، در مطلب زیر این مشکل را بررسی می کنیم:

  مشکل در پمپ تخلیه از دلایل کد خطای SD در ماشین لباسشویی سامسونگ

   رفع ارور SD در لباسشویی سامسونگ بسیاری از لباسشویی های سامسونگ دارای قیلتر پمپ تخلیه هستند که قابل دسترسی، برداشتن و تمیز کردن است. تجمع کثیفی و زباله در فیلتر و قسمت پمپ می تواند باعث بروز خطای SD شود.

  نحوه تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه

  •  پارچه و حوله ای را آماده کنید تا آب ریخته شده را تمیز کنید.
  •  یک ظرف یا سطل کم عمق برای جمع آوری آب از پمپ تخلیه آماده کنید.
  • درب دسترسی کوچک را که معمولا در جلوی ماشین لباسشویی قرار دارد، پیدا کنید.
  • حوله را روی زمین زیر درب جلو قرار دهید.
  • با فشار دادن محکم در را باز کنید.
  •  از یک پارچه برای تمیز کردن استفاده کنید و آن را در ظرفی قرار دهید تا آب جمع شود.
  • شلنگ تخلیه اضطراری را بیرون بکشید و دهانه را روی ظرف قرار دهید.
  • درپوش شلنگ تخلیه را بردارید و اجازه دهید آب به داخل ظرف تخلیه شود.
  • هنگامی که جریان آب متوقف شد، شلنگ را به مدت 15 دقیقه در موقعیت تخلیه بگذارید تا از تخلیه مناسب آن اطمینان حاصل کنید.
  ارور SD در لباسشویی سامسونگ
  • در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا فیلتر تخلیه باز شود. هنگام چرخاندن سر فیلتر مراقب باشید که پلاستیک نشکند.
  •  زباله ها را از فیلتر خارج کنید.
  • فیلتر را تمیز کنید تا زباله ها پاک شوند.
  • اگر تمیز کردن آن دشوار است، آب داغ را روی فیلتر بریزید یا آن را در آب داغ خیس کنید و اطمینان حاصل کنید که سوراخ های ورودی و خروجی خالی از زباله باشد.
  •  فیلتر را دوباره در ماشین لباسشویی قرار دهید. قسمت بالایی را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا صدا دهد و سفت شود.
  • درپوش را روی شلنگ قرار دهید و آن را به جای خود در کابینت برگر دانید.
  • درب دسترسی را ببندید.
    با وجود انجام همه ی موارد ذکر شده اگر باز هم مشکلی در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ خود مشاهده کردید، می توانید با مرکز خدمات مجاز سامسونگ تماس بگیرید و همچنین می توانید از خدمات و تجربیات متخصصین مرکز خدمات دیبا پشتیبان هم بهره مند گردید.  

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برندها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی تعمیر لباسشویی تعمیرات سامسونگ
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت