ثبت درخواست تعمیرات

ارورSUD در لباسشویی سامسونگ{علت+ نحوی رفع)

بازدید: 254 بازدید
زمان مطالعه: 8 دقیقه
ارورSUD در لباسشویی سامسونگ
 • ارورSUD ماشین لباسشویی سامسونگ

  ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ از مهم ترین ارور های این برند معروف است که خبر از وجود بیش از حد کف در دستگاه، در زمان شست و شو می دهد. ظاهر شدن کد خطا یا همان ارور بر روی نمایشگر LCD راهی نسبتا جدید برای فهمیدن محدوده و نوع مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ توسط کاربر است. با این روش، فرآیند تعمیر و رفع مشکلاتی اعم از رفع کد خطای SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ راحت تر و با سرعت بیشتری انجام می گیرد. خوشبختانه ارور SUD در اکثر مواقع، نیازی به تکنسین ندارد و شما می توانید با خواندن این مقاله مشکل را برطرف نمایید. ولی اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید، می توانید از نمایندگی های مجاز تعمیر لوازم خانگی سامسونگ کمک بگیرید و همچنین با تماس به مرکز خدمات دیبا پشتیبان، از مهارت های تعمیر کاران این مرکز استفاده کنید. دیبا پشتیبان یکی از مراکز  تعمیر لوازم خانگی  و تعمیرات لباسشویی در منزل است که شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل با این مرکز تماس بگیرید.  

  ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ چه معنایی دارد؟

  علت ارورSUD در لباسشویی سامسونگ   کد خطای SUD که برخی از کاربران به دلیل ظاهر شدن آن بر روی نمایشگر به صورت دیجیتال به اشتباه آن را 5UD می خوانند، یک فرق کوچک با بقیه ارورهای موجود در ماشین لباسشویی سامسونگ دارد. این کد خطا خبر از خرابی و اشکال در عملکرد قطعات ماشین لباسشویی نمی دهد، بلکه به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده و وجود کف زیاد در داخل دیگ اخطار می دهد. در این صورت در بیشتر مواقع احتیاجی به تماس با تعمیرکار نیست، و شما می توانید با به کار بستن مراحل زیر، کد خطای دستگاه را از بین ببرید.   ارورSUD در لباسشویی سامسونگ
  1. با دیدن ارور SUD لباسشویی سامسونگ و کف بیش از حد، به سرعت دستگاه را خاموش کنید.
  2. چند ثانیه صبر کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید. اگر دستگاه روشن نشد، حتما مقاله علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ را مطالعه کنید.
  3. درب ماشین لباسشویی را باز کنید.
  4. در صورتی که درب ماشین لباسشویی به هیچ عنوان باز نمی شود در این مرحله فیلتر لباسشویی را باز کنید تا پس از خروج آب، درب کاملا باز شود.
  5. پارچه و البسه های داخل دیگ را از دستگاه خارج کنید.
  6. با یک دستمال تمیز سعی کنید داخل دیگ را تمیز کرده و کف ها را خارج کنید.
  7. چند لباس و پارچه مناسب را در داخل دیگ بریزید و یک برنامه شست و شوی کوتاه مدت را انتخاب کنید.
  8. اجازه دهید لباس ها با کف و مواد شوینده باقی مانده شسته شوند و شوینده جدیدی اضافه نکنید تا تمامی کف ها در دوره شست وشو از دستگاه خارج شوند. لازم به ذکر است که سامسونگ، استفاده از شوینده هایی با بازدهی بالا را توصیه می کند که به طور خاص برای ماشین های لباسشوبی درب جلو با راندمان بالا طراحی شده است. شوینده HE دارای قابلیت تمیز گنندگی با کارایی بالا و خاصیت کف کردن کم است. مواد شوینده ای که بازدهی بالایی ندارند، معمولا دارای خاصیت کف کردن بالایی هستند و باعث ایجاد کف زیادی در دستگاه می شوند؛ که این مسئله عامل ایجاد ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ شما می شود.
   

  نحوه باز کردن فیلتر ماشین لباسشویی و خروج آب

  علت ارورSUD در لباسشویی سامسونگ از آنجایی که برای رفع ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ احتیاج است درب دستگاه باز شود، ممکن است مشکل ایجاد شود و قفل دستگاه توسط میکروسوئیچ باز نشود. این مشکل به معنای خرابی قطعات ماشین لباسشویی نیست و نیازی به تعمیر دستگاه شما ندارد. تنها کافی است آب موجود در داخل دیگ را از طریق فیلتر تعبیه شده در قسمت پایین و جلوی دستگاه، خارج کنید تا میکروسوئیچ عمل کرده و قفل درب را باز کند. برای باز کردن فیلتر ماشین لباسشویی مراحل زیر را انجام دهید:
  •  درپوش فیلتر را به آرامی باز کنید.
  •  ظرف مناسبی را جهت ریختن آب محبوس شده در دیگ در نظر بگیرید و در نزدیک خود قرار دهید.
  • در قسمت پایین فیلتر شلنگ تخلیه آب اضطراری را بیرون کشیده و در داخل ظرف قرار دهید.
  •  شلنگ را باز کرده و اجازه دهید تمامی آب موجود در دیگ تخلیه شود.
  •  شلنگ را بسته و به جای خود باز گردانید و درپوش فیلتر را نیز ببندید.
   

  دلایل بروز ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ

  رفع ارورSUD در لباسشویی سامسونگ علت ارور SUD لباسشویی سامسونگ در اکثر مواقع زمانی اتفاق می افتد که در لباسشویی، پرده، تور و پارچه های خاصی چون حریر و مخمل می اندازید تا شسته شوند. این جنس از پارچه ها نسبت به دیگر البسه هایی که در دستگاه شسته می شوند به مواد شوینده کمتری نیاز دارند. بنابراین با ریختن مقدار زیاد مواد شوینده در دستگاه، کف زیادی در داخل دیگ ایجاد می شود که باعث ظاهر شدن خطای SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ می گردد. همچنین استفاده از مواد شوینده نامرغوب، صابون وشوینده هایی که مخصوص ماشین لباسشویی نیستند می تواند باعث به وجود آمدن کف بیش از حد در دستگاه شود. نکته: برخی از کاربران ترجیح می دهند هنگام مشاهده ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ و کف بیش از حد، فرآیند شستشو را ادامه بدهند. این کار بسیار اشتباهی است. زیرا اگر کاری برای رفع این خطا انجام نگیرد، احتمال رسیدن کف به برد و قطعات دیگر ماشین لباسشویی افزایش می یابد. این مسئله می تواند خرابی زیادی برای دستگاه به بار بیاورد که در این صورت می توانید با  ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید و همچنین با مرکز خدمات دیبا پشتیبان در تماس باشید. لازم به ذکر است که استفاده بیشتر از مواد شوینده و کف بیشتر ، پارچه های تمیز تر و بهتری را برای شما به ارمغان نمی آورد، بلکه می تواند علاوه بر آسیب به پارچه، موجب باقی ماندن پودر بر روی لباس، گرفتگی فاضلاب و بروز ارور SE در ماشین لباسشویی سامسونگ شود.  

  خرابی سنسور سطح فوم از علت ارورSUD لباسشویی سامسونگ

  رفع ارورSUD در لباسشویی سامسونگ اگر تمام توصیه ها را انجام داده باشید، ولی باز هم خطای SUD را بر روی صفحه نمایشگر مشاهده می کنید، ممکن است سنسور سطح فوم با خطا مواجه شده باشد. در چنین مواقعی برای بررسی و تعویض فیلتر باید با یک متخصص  تعمیر لباسشویی سامسونگ  تماس بگیرید. برای بررسی و تعویض سنسور سطح فوم باید کارهای زیر را انجام دهید:
  • منبع تغذیه ماشین لباسشویی را قطع کنید.
  •  پانل دسترسی بالایی را در واشر با لودر جلو یا پانل کنترل و پانل دسترسی عقب را در واشر با لودر بالا را بردارید.
  •  با توجه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سنسور سطح فوم را پیدا کنید.
  •  دسته سیم را جدا کنید و سنسور را بردارید.
  •  سنسور سطح فوم را با یک مولتی متر تست کنید تا معیوب بودن آن را تشخیص دهید.
  •  در صورت معیوب بودن، سنسور سطح فوم را تعویض کنید.
  نکته: زمانی که کد SUD ظاهر می شود، اما هیچ ماده شوینده ای در ظرف وجود ندارد، ابتدا باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید، اما اگر در باز نشد، از یک شلنگ تخلیه کوچک برای تخلیه آب استفاده کنید. شلنگ تخلیه به ماشین متصل است و در کنار فیلتر قرار دارد. سپس فیلتر ماشین لباسشویی را از باقی مانده صابون و مواد شوینده تمیز کنید. کد خطای SUD در لباسشویی سامسونگ اگر ماشین لباسشویی خطای SUD را نشان می دهد، ممکن است به دلیل معیوب بودن سنسور سطح شستشو باشد. سنسور سطح آب (سوئیچ فشار) همین کار را انجام می دهد. یکی از این اجزا ممکن است آسیب ببیند و خطا را تداوم بخشد. گاهی اوقات ممکن است کد SUD قبل از پر شدن ماشین لباسشویی با آب و قبل از شروع چرخه شستشو یا چرخش ظاهر شود. این بدان معنی است که سنسور معیوب است و باید تعویض شود. پیشنهاد می کنیم برای تعمیر یا تعویض هر یک از اجزای دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ خود، با مرکز تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید و همچنین می توانید از تجربیات مهندسین و افراد  تعمیرکار لباسشویی  مرکز خدمات دیبا پشتیبان استفاده نمایید و مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی سامسونگ خود را حل نمایید.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی دیبا پشتیبان
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت