ثبت درخواست تعمیرات

ارور se لباسشویی سامسونگ {علل+ نحوی رفع ارور}

بازدید: 262 بازدید
زمان مطالعه: 9 دقیقه
ارور se لباسشویی سامسونگ
 • ارور se ماشین لباسشویی سامسونگ

  ارور se ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از متداول ترین ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ است که ممکن است شما در زمان استفاده از این دستگاه با آن برخورد کنید. این ارور خبر از ماندن آب در دستگاه و تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می دهد تا شما بتوانید راحت تر به مشکل دست یابید و بتوانید برای رفع آن دست به کار شوید. در بیشتر موارد دلایل بروز کد خطای se به راحتی توسط خود کاربر قابل حل است، اگر تا انتهای این مقاله همراه ما باشد. دیبا پشتیبان با  تعمیر لوازم خانگی  و همچنین تعمیرات لباسشویی در منزل کار را برای کاربران راحت کرده است، در صورت مشاهده هر گونه ایراد و یا ارور لباسشویی سامسونگ کافیست با پشتیبانان ما تماس حاصل فرمایید.  

  ارور se در ماشین لباسشویی سامسونگ چه معنایی دارد؟

  ارور se لباسشویی سامسونگ در عصر کنونی، برندهای معروف مثل سامسونگ و بوش وغیره، جهت استفاده راحت کاربر از دستگاه و تشخیص محدوده بروز مشکل، از یک پنل LCD استفاده می کنند. این نمایشگر که در قسمت جلو و بالای دستگاه نصب شده است، در انتخاب برنامه شست و شو، انتخاب دور خشک کن، تنظیم دمای آب و نمایش مدت زمان باقی مانده از شست و شو به کاربر کمک می کند. علاوه بر این، برد دستگاه می تواند با ارسال کد خطایی متشکل از اعداد و کلمات انگلیسی بر روی پنل، نوع مشکل را به اطلاع کاربر برساند تا در صورت لزوم با مرکز  تعمیر لباسشویی سامسونگ  تماس گرفته شود. نکته: از آنجایی که ارورها به صورت دیجیتال بر روی نمایشگر ظاهر می شود، احتمال دارد که ارورse را به صورت 5e بخوانند. بنابراین کاربر با دیدن هر یک از این ارورها در ماشین لباسشویی سامسونگ باید بفهمد که آب در لباسشویی جمع شده و تخلیه نمی شود.  

  عوامل بروز ارورse در ماشین لباسشویی سامسونگ

  ارور se لباسشویی سامسونگ در این قسمت به علت ارور se لباسشویی سامسونگ می پردازیم:

  1.گرفتگی مسیر فاضلاب

  یکی از رایج ترین علل بروز ارورse ماشین لباسشویی سامسونگ، گرفتگی مسیر فاضلاب است که باعث می شود آب کثیف در داخل ماشین لباسشویی باقی بماند و خارج نشود. گرفتگی فاضلاب به طور معمول به دلایل زیر اتفاق می افتد:
  •  انباشته شدن پرز لباس و دستمال کاغذی در مسیر تخلیه آب
  •  خشک شدن چربی و روغن
  • ماسیدن مواد شوینده در مسیر
  • وجود جسم خارجی سخت در مسیر

  برای رفع ارور se ناشی از گرفتگی مسیر فاضلاب، توصیه می کنیم این کارها را انجام دهید:

  ارور se ماشین لباسشویی سامسونگ
  • استفاده از جرم گیر مخصوص ماشین لباسشویی سامسونگ
  •  عدم شستشوی لباس های خیلی چرب و روغنی
  •  عدم استفاده از پودر لباسشویی نامرغوب
  •  استفاده نکردن از صابون و شوینده های دستی
  •  جلوگیری از ورود اجسام سخت مانند سکه، اسکناس و اسباب بازی به داخل دیگ لباسشویی
  •  عدم شستشوی لباس های بسیار کوچک و ظریف مانند جوراب زنانه در ماشین لباسشویی

  2. گرفتگی فیلتر

  ارور se سامسونگ یکی دیگر از عوامل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی و بوجود آمدن ارور se در ماشین لباسشویی سامسونگ، گرفتگی فیلتر آن است. این فیلتر که در قسمت جلو و پایین دستگاه قرار دارد، با گذشت زمان، آشغال و پرزهای موجود در آب را به خود جذب می کند تا مسیر فاضلاب گرفته نشود. ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی و نشتی آب از مهمترین نتایج گرفتگی فیلتر آب و خارج نشدن آب دستگاه می باشد. با تمیز کردن مستمر فیلترتوسط آب گرم و فرچه و جلوگیری از ورود لباس های پرز دار و دستمال کاغذی، می توان تا حدودی از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

  3. تا خوردگی شلنگ تخلیه

  ارور se در سامسونگ تاخوردگی و وجود گره در شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی باعث می شود آب از دستگاه خارج نشود و مشکل یا ارور se به‌وجود آید. برای برطرف کردن این خطا کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:
  • ماشین لباسشویی را خاموش کنید.
  •  به آرامی دستگاه را از جای خود تکان داده و به جلو بیاورید.
  •  مکان قرار گیری شلنگ را بررسی کرده و هر گونه تاخوردگی و گره را باز نمایید.
  • ماشین لباسشویی را به آرامی به جای خود بازگردانید به طوری که شلنگ تا نخورد.

  4. خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

  ارور se لباسشویی در سامسونگ خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی از عوامل دیگر بروز ارور se در ماشین لباسشویی سامسونگ است. پمپ تخلیه یک قطعه حیاتی است که وظیفه آن تخلیه آب کثیف از دستگاه ماشسن لباسشویی در هر دور از شست وشو می باشد. فرسودگی و استفاده نادرست از ماشین لباسشویی باعث می شود تا این قطعه وظیفه خود را به درستی انجام ندهد. عواملی که باعث خرابی پمپ ماشین لباسشویی سامسونگ می شوند عبارتند از:
  • یکی از دلایل اصلی خراب شدن پمپ تخلیه لباسشویی، آسیب دیدن پروانه های آن است. وجود اشیای ریز و درشت جامانده از لباس ها می تواند باعث شکستگی پروانه ها وخرابی پمپ گردد.
  •  دلیل دیگر هم سوختن پمپ است که راهی جز تعویض آن نداریم.
  •  اگر مهره و یا دکمه و پرز های لباس از فیلتر رد شود و به پمپ برسد می تواند باعث خرابی آن شود، برای رفع این مشکل باید پرزها و اشیای ریز و درشت را خارج کرد.
  به دلیل نیاز به ابزار و اطلاعات تخصصی در زمینه تعمیر یا تعویض قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ، پیشنهاد می کنیم در صورت بروز هر گونه مشکل و یا خطایی در این دستگاه، با نمایندگی های معتبر و مجاز سامسونگ تماس گرفته و از دانش فنی وتخصصی تعمیرکاران این مرکز استفاده کنید، همچنین می توانید از تعمیرکاران مجرب و متخصصین ماهر مرکز خدمات دیبا پشتیبان کمک بگیرید. نکته: در صورتی که می خواهید آب باقی مانده در دستگاه را تا رسیدن  تعمیرکار لباسشویی  خالی کنید، می نوانید با باز کردن درپوش پمپ تخلیه در پایین لباسشویی و پیچاندن اهرم آن، این کار را انجام دهید.

  5. خرابی برد

  ارور se لباسشویی در سامسونگ یک از قطعات مهم در هر ماشین لباسشویی پیشرفته، برد آن است. برد، نقش مغز را برای دستگاه بازی می کند و با صدور فرمان شروع و پایان کار به هر قطعه، فرآیند شستشو را به نحو احسن مدیریت می کند. خرابی یا سوختگی برد باعث می شود که فرمان تخلیه آب به پمپ تخلیه ارسال نشود و ارور se ماشین لباسشویی سامسونگ بر روی نمایشگر آن ظاهر شود.

  دلایل اصلی که باعث خرابی برد و بروز ارور se می شود

  دلایل اصلی که باعث خرابی برد و بروز ارور se می شود
  •  یکی از مهم ترین اتفاقاتی که باعث سوختن برد الکتریکی ماشین لباسشویی سامسونگ می شود، نوسانات برق است که باعث اتصالی در خازن می شود و در نتیجه برد می سوزد.
  •  اتفاق دیگری که منجر به سوختن برد الکتریکی می شود، نفوذ آب به درون ماشین لباسشویی است که باعث ایجاد اتصالی در سیم پیچ داخلی دستگاه می شود و برد را می سوزاند.
  البته تشخیص میزان خرابی و تعمیر این قطعه نیاز به یک تعمیرکار ماهر و متخصص دارد. بنابراین توصیه می کنیم با نمایندگی های مجاز ماشین لباسشویی سامسونگ تماس گرفته و با آنها مشورت نمایید، همچنین می توانید از مرکز خدمات دیبا پشتیبان نیز کمک بگیرید.

  ارتفاع نامناسب شلنگ تخلیه

  دلایل اصلی که باعث خرابی برد و بروز ارور se می شود نصب اشتباه و یا تکان خوردن شلنگ تخلیه از جای اصلی خود باعث می شود که خروج آب با مشکل رو به رو شود. به طور کلی شلنگ تخلیه جهت انجام وظیفه خود نیاز دارد که ارتفاع 60 سانتی متری نصب شود و حداقل تا نیمی از ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد. بنابراین افتادن شلنگ تخلیه بر روی زمین، طول بیشتر از 7 متر و پایین آمدن ارتفاع شلنگ نسبت به ماشین لباسشویی باعث می شود که ارور se بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر شود و آب در دیگ لباسشویی باقی بماند.

  خرابی تایمر ماشین لباسشویی

  ارور se لباسشویی سامسونگ هر ماشین لباسشویی مجهز به یک تایمر مخصوص است که مدت زمان فرآیند شست و شو، آبکشی و خشک کردن را اندازه گیری و تنظیم می کند. خرابی این قطعه می تواند تشخیص تمام شدن زمان شستشو و تخلیه آب را برای تایمر غیرممکن کند و باعث بروز ارور se شود. در صورتی که خودتان با مطالعه این مقاله قادر به رفع این خطا نبودید، لازم است که حتما با تکنسین ها و تعمیرکاران مجاز نمایندگی های سامسونگ وهمچنین با مرکز خدماتی دیبا پشتیبان تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل شما را حل کنند.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی تعمیر لباسشویی تعمیرات سامسونگ
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت