ثبت درخواست تعمیرات

تعمیر درب ماشین لباسشویی سامسونگ {تخصصی+سریع}

بازدید: 256 بازدید
زمان مطالعه: 9 دقیقه
تعمیر درب ماشین لباسشویی سامسونگ
 • تعمیر درب ماشین لباسشویی سامسونگ

  درب لباسشویی های سامسونگ به دلایل مختلفی می تواند خراب شود که یکی از این دلایل، خراب شدن میکروسوئیچ ها در ماشین های لباسشویی است. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح علت های خراب شدن درب ماشین های لباسشویی و نحوه برطرف کردن آن بپردازیم. دیبا پشتیبان یکی از مراکز  تعمیرات لوازم خانگی  و تعمیرات لباسشویی سامسونگ  در منزل است.  

  چگونگی بسته شدن درب ماشین های لباسشویی سامسونگ

  تعمیر درب لباسشویی سامسونگ قطعات تشکیل دهنده ی قفل درب ماشین های لباسشویی سامسونگ شامل میکروسوئیچ، دستگیره و ضامن است. میکروسوئیچ اولین قطعه ای به حساب می آید که در مراحل شست و شوی لباس در مدار کار قرار دارد. در زمانی که شست و شوی لباس در لباسشویی سامسونگ شروع می شود میکروسوئیچ دستور بسته شدن درب را از برد الکتریکی دریافت می کند. در ادامه، آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ شروع می شود. میکروسوئیچ در پایان مراحل شست و شوی لباس، دستوری را از مدار برای باز کردن درب دریافت می کند. البته قبل از ارسال دستور، از خالی شدن آب داخل مخزن اطمینان حاصل می کند.  

  چگونگی باز شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر درب لباسشویی سامسونگ به روی درب های ماشین های لباسشویی سامسونگ، زبانه ای شبیه قلاب وجود دارد. این زبانه ی قلاب مانند، در زمان بسته شدن درب، داخل میکروسوئیچ کیپ می شود. زمانی که ماشین لباسشویی شروع به کار کرد، این زبانه که در داخل میکروسوئیچ قرار گرفته، یک اهرم میکروسوئیچ را به عقب می کشاند و باعث می شود که درب لباسشویی باز نشود. در حقیقت اگر در زمانی که لباسشویی در حال کار کردن است شما درب را به اشتباه باز کنید درب باز نخواهد شد چون زبانه توسط میکروسوئیج قفل شده است.  

  دلیل خرابی درب ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعویض لولای درب لباسشویی سامسونگ
  •  ایراد در میکروسوئیچ
  •  افزایش حجم لباس
  •  قفل کودک فعال باشد
  •  دستگیره درب ایراد داشته باشد
  •  ایراد در لولای درب ها
  • ایراد در هیدروستات
  •  ایراد در راه خروجی آب
  •  ایراد در برد اکتریکی کنترل
   

  اشکالات میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیرات لولای درب لباسشویی سامسونگ قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ شامل زبانه، دستگیره، میکروسوئیچ و قفل است. یک زبانه بر روی تمام درب های لباسشویی وجود دارد که هنگام بسته شدن درب وارد میکروسوئیچ می شود. زمانی که ماشین را روشن می کنید، میکروسوئیچ زبانه را قفل می کند. به همین خاطر در زمان شستشوی لباس نمی توان درب آن را باز نمود. در پایان فرآیند شستشو، سوئیچ درب فعال می گردد، چنانچه باز نشود میکروسوئیچ مشکل دارد. برای حل این مشکل باید کارهای زیر را انجام دهید:
  •  می توانید اقدام به تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لبسشویی نمایید.
  •  قبل از آن بهتر است میکروسوئیچ را تست نمایید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.
  •  بر روی 3 سوکت میکروسوئیچ عدد درج شده است. دو عدد بزرگتر را به برق مستقیم بزنید و با پیچ گوشتی، زبانه را فشار دهید، اگر درب قفل شد، یعنی سالم است.
   

  حجم بالای لباس ها در ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر درب لباسشویی سامسونگ اگر لباس های شسته شده زیادی در محفظه ماشین لباسشویی وجود داشته باشد، ممکن است مقداری از لباس ها داخل دیگ ماشین ریخته شود یا لباس ها بین درب و دیگ ماشین گیر کنند. در این صورت باز کردن درب دستگاه مشکل می شود. برای جلوگیری از چنین مشکلی، بهتر است لباس ها را با توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی بارگیری کنید. همچنین لباس ها، پارچه های ضخیم و حجیم، پتو و… را در ماشین لباسشویی جداگانه بشویید.  

  فعال بودن قفل کودک

  تعمیر درب ماشین لباسشویی سامسونگ تمامی درب های ماشین لباسشویی دارای چفت و لولا هستند. در حقیقت زبانه و حلقه داخل ماشین لباسشویی برای قفل و بستن درب این ماشین لباسشویی طراحی شده است. بنابراین خرابی لولای درب ماشین لباسشویی نیز می تواند دلیل مسدود شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. با این حال، بهتر است لولاهای درب واشر را بررسی کنید. اگر یکی از این قطعات یا هر دو آسیب دیده است، لولاها درب لباسشویی سامسونگ تعمیر یا تعویض کنید.  

  مشکل در دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر درب لباسشویی سامسونگ به دستگیره های درب ماشین لباسشویی فلاپی می گویند و در صورت بروز مشکل، درب ماشین لباسشویی باز نمی شود. یکی از علائم خرابی فلاپی، دیسک انعطاف پذیر می تواند باشد. همچنین وجود هر گونه ترک یا شکستگی می تواند در عملکرد درب اختلال ایجاد کند. بنابراین دسته باید تعویض شود.  

  ایراد لولای درب ها در ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر درب لباسشویی سامسونگ همه ی درب های ماشین لباسشویی زبانه و لولا دارند. در واقع کاربرد زبانه و لولا در ماشین لباسشویی برای بستن درب ماشین لباسشویی است. بنابراین خرابی لولای درب ماشین لباسشویی نیز می تواند علت قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. اما بررسی زبانه و لولای درب ماشین لباسشویی باید انجام شود، اگر یکی دو قسمت آسیب دید، تعمیر یا تعویض آن بسیار مهم است.  

  خرابی هیدروستات لباسشویی

  تعمیر درب لباسشویی سامسونگ مجرای هوای هیدروستات یک رابط میان هیدروستات و دیگ است. در هنگام آبگیری ماشین لباسشویی، هوا درون مجرای هیدروستات فشرده می شود و هیدروستات پی میبرد که آب کافی در لباسشویی جمع شده است و به برد اطلاع می دهد که آب ورودی شیر را قطع نماید. زمانی که پودر یا مایعی جلوی شلنگ هیدروستات را مسدود کند، هیدروستات متوجه خالی شدن آب نمی شود این مسئله از باز شدن در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند.  

  ایراد در مسیر خروجی آب لباسشویی سامسونگ

  تعمیر درب لباسشویی سامسونگ خرابی پمپ تخلیه و یا وجود مشکل در بخشی از مسیر تخلیه آب، یکی از دلایلی است که سبب می شود هیدروستات از خالی شدن آب هیچ اطلاعی به برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ندهد. چنانچه آب در مرحله آبکشی تخلیه نشود، درب ماشین لباسشویی باز نمی شود. توصیه می کنیم در صورت خارج نشدن آب، مجددا ماشین لباسشویی خود را برای شست و شوی لباس و آبکشی تنظیم نمایید. در صورتی که پس از تنظیم مجدد برنامه شستشو، آب ماشین لباسشویی خالی شد و درب آن باز شد؛ به این معنی است که در مسیر تخلیه آب انسداد وجود دارد. پس حتما برای برطرف کردن انسداد مسیر تخلیه آب را بررسی کنید. فیلتر کف و شلنگ خروجی را هم بررسی کنید تا انسداد نداشته باشد. حتما پروانه های پمپ مخصوص تخلیه را چک کنید تا هیچ مانعی نداشته باشد. در صورتی که تمام این قطعات را بررسی کردید و هیچ انسدادی نداشت اما باز آب آن خالی نشد باید پمپ تخلیه لباسشویی خود را تعویض نمایید.  

  وجود مشکل در برد ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیرات لولای درب لباسشویی سامسونگ مغز و هسته اصلی ماشین لباسشویی برند سامسونگ، کنترل پنل است. کلیه دستورالعمل ها مثل شروع فرآیند شست وشو، زمان شست وشو، خشک کردن لباس و مجوز باز شدن درب، توسط برد انجام می گیرد. به دلیل اهمیت برد در ماشین لباسشویی سامسونگ، هر خرابی یا مشکل در برد، قطعات دیگر را نیز درگیر می کند. به همین علت در صورت بروز هر گونه خرابی و اشکال، حتما در نزدیک ترین زمان ممکن نسبت به برطرف کردن ایرادات آن اقدام نمایید. البته می توانید در هنگام بروز مشکل در برد دستگاه و یا قطعات دیگر، با مرکز تعمیرات مجاز سامسونگ تماس بگیرید و همچنین با مرکز خدمات دیبا پشتیبان ارتباط گرفته و در حل مشکل لباسشویی خود از متخصصین وتکنیسین ها ی مجرب آن بهره ببرید.

  روش های رفع ایراد درب لباسشویی های سامسونگ

  تعمیر درب ماشین لباسشویی سامسونگ برای رفع مشکل درب ماشین لباسشویی سامسونگ، ابتدا باید علت این مشکل را بیابید. بهترین راهکار، تعمیر یا تعویض کردن قفل درب ماشسن لباسشویی است. تعمیر یا تعویض نمودن شیر برقی نیز موثر است. تعمیر کارها توصیه می کنند برای باز نمودن درب ماشین لباسشویی، هرگز این بخش را فشار ندهید. زیرا در این حالت، درب ماشین لباسشویی آسیب می بیند یا می شکند. روش های دیگر ی که می تواند مشکل درب را برطرف کند عبارت است از: تعمیر و تعویض کردن فنر، لولا و دستگیره، البته در هنگام بروز هر گونه مشکل تخصصی، حتما از یک کارشناس متخصص کمک بگیرید. سعی کنید زمان خریداری دستگاه خود به گارانتی آن توجه کنید که حتما داشته باشد. برای تعمیر درب ماشین لباسشویی سامسونگ خود می توانید از خدمات تخصصی  تعمیرکار لباسشویی  سامسونگ استفاده کنید و همچنین می توانید از خدمات مرکز خدماتی دیبا پشتیبان هم کمک بگیرید.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی تعمیر لباسشویی تعمیرات سامسونگ دیبا پشتیبان مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت