ثبت درخواست تعمیرات

تعمیر برد لباسشویی سامسونگ{تعمیر در یک ساعت}

بازدید: 254 بازدید
زمان مطالعه: 9 دقیقه
تعمیر برد لباسشویی سامسونگ
 • تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ

  ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است که بدون وجود آن زندگی بسیار سخت می شود. این دستگاه از قطعات زیادی تشکیل شده که هر کدام وظیفه خاصی دارند و در صورت خرابی یا معیوب بودن هر کدام از این قطعات، کل سیستم لباسشویی مختل می شود. برد الکترونیکی یکی از این قطعات است که وظیفه هماهنگی و کنترل کل سیستم را بر عهده دارد. در صورت خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ، سیستم با اختلال مواجه شده و احتمالا ماشین لباسشویی روشن نخواهد شد. در این مقاله از سایت دیبا پشتیبان قصد داریم شما را با علت خرابی برد الکترونیکی و راهنمای  تعمیر برد لباسشویی   سامسونگ آشنا کنیم.  

  وظیفه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی وظیفه کنترل کردن و ارسال دستور به سایر اجزا و قطعات مختلف برای عملی کردن برنامه شست و شو و زمان بندی آن است که با فشردن دکمه استارت، این دستور ابتدا به برد الکترونیکی ارسال می شود و سپس این قطعه همانند مغز، دستور را به سایر قطعات انتقال می دهد. با توجه به این نکات، اگر برد الکترونیکی معیوب و یا خراب شود، ماشین لباسشویی هم روشن نخواهد شد. در صورت بروز هر گونه مشکل دردستگاه ماشین لباسشویی خود می توانید با مرکز تعمیرات مجاز سامسونگ تماس بگیرید و همچنین می توانید از تخصص مهندسین وتعمیرکاران مجرب مرکز خدمات دیبا پشتیبان استفاده کنید.  

  اجزای برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ برد الکترونیکی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که این اجزا با هم دستوری را که از سوی شما وارد دستگاه شده است، پردازش می کنند و سپس آن را به سوی دیگر قطعات می فرستند. اجزای اصلی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی عبارتند از:
  1. پاور (مهم ترین قسمت برد)
  2. خازن ها
  3. آی سی یا تراشه
  4. رله ها
  5. آی سی رگلاتور
  6. سوئیچ های الکترونیکی

  دلایل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیرات برد ماشین لباسشویی سامسونگ گاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است برد الکترونیکی دستگاه از کار بیفتد و نتواند فرمان های مختلف دریافتی را به دیگر اجزای ماشین لباسشویی انتقال دهد. این دلایل ممکن است به دلیل شرایط محیط و جریانات برقی و یا نگهداری نادرست از ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد. مهم ترین دلایل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی عبارت است از:
  •  نوسانات جریان برق
  •  نفوذ آب به داخل برد
  • معیوب شدن مدارها، فیوزها و خازن های برد الکترونیکی
  •  قرار گرفتن دستگاه در محیط های بیش از حد گرم و مرطوب
  • استفاده مکرر و بی رویه از دستگاه بدون استراحت دادن به آن
  •  گذاشتن اضافه بار بیش از حد در ماشین لباسشویی سامسونگ
  •  فرسوده شدن دستگاه به مرور زمان

  علائم خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ در صورت معیوب یا خراب شدن برد، این مشکل خود را به صورت های مختلفی در عملکرد دستگاه نشان می دهد که شدیدترین حالت آن، خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن مجدد ماشین لباسشویی است. این علائم را باید جدی بگیرید؛ زیرا نشان می دهد که زمان تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی فرا رسیده است. اگر این عمل انجام نگیرد خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد می شود. علائم و نشانه های خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ عبارت است از:
  •  اختلال در اجرای برنامه شستشو و یا عمل نکردن مطابق دستورها وارد شده
  •  کار نکردن، معیوب بودن و یا خاموشی پنل جلویی ماشین لباسشویی
  • وجود برق بر روی بدنه دستگاه و برق گرفتگی در اثر لمس بدنه
  •  نشان دادن کد خطا و یا ارور روی صفحه نمایشگر
  • عدم تخلیه کامل آب ماشین لباسشویی
  • خاموشی ناگهانی دستگاه

  تست اطمینان از خرابی برد الکترونیکی

  تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ بعضی از مشکلات، مربوط به برد الکترونیکی می باشد ولی ممکن است ایراداتی هم وجود داشته باشد که مربوط به بقیه اجزاء دستگاه است. بنابراین برای حصول اطمینان از خرابی برد دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ از روش های زیر استفاده کنید:
  1. خواندن کد ارور روی نمایشگر ماشین لباسشویی و سپس مراجعه به دفترچه راهنما برای پیدا کردن ایرادات آن
  2. بررسی خروجی های برد و اطمینان از سالم بودن یا نبودن آن ها با استفاده از یک لامپ 220 ولت 100 وات (برای تست با لامپ باید ابتدا دکمه استارت را بزنید و اگر لامپ روشن شود نشان دهنده سالم بودن برد الکترونیکی است.)

  روش تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ اگر برد آسیب جدی ندیده باشد می توان با تعمیر برد لباسشویی و یا تعویض یک قطعه کوچک آن را همانند روز اول به کار انداخت. اگر چه پیشنهاد همیشگی ما این است که همواره به تعمیرگاه های مجاز جهت تعمیر و تعویض قطعات لوازم خانگی سامسونگ مراجعه کنید. و همچنین با متخصصین و  تعمیرکار لباسشویی   این حوزه در مرکز خدمات دیبا پشتیبان تماس گرفته و از مهارت و تخصص آنها بهره ببرید. برای تعمیر برد لباسشویی سامسونگ، ابتدا به منظور ایمنی بیشتر، دو شاخه ماشین لباسشویی را از پریز بکشید تا نه خودتان و نه دستگاه شما آسیب نبیند. در داخل ماشین های لباسشویی که از جریان برق متناوب تغذیه می کنند، خازن هایی تعبیه شده است که پس از جدا کردن دو شاخه از پریز، شارژ ولتاژ بالا را همچنان در خود ذخیره می کنند. قبل از شروع به کار باید از خالی بودن این خازن ها اطمینان حاصل کنید. سپس کنترل پنل لباسشویی را از جای خود با احتیاط خارج کنید. اگر روی آن آلودگی یا کثیفی مشاهده کردید می توانید با اسپری های تمیز کننده آن را کاملا تمیز کنید. هنگام پاک کردن، دقت داشته باشید که همه خازن ها ی الکترولیتی به صورت صاف در جای خود قرار بگیرند. در صورت مشاهده خمیدگی و یا اتصال شل و ناقص خازن ها در محل خود، احتمال ذوب شدن مهر و موم و یا شکسته بودن آنها وجود دارد و باید آن ها را تعویض کرد. اگر الکترولیت ها از برد خارج شوند، برد خراب شده و آسیب می بیند. با نصب خازن جدید، برد می تواند مانند قبل به کار خود ادامه دهد.  

  تعویض برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

  تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ در صورتی که برد الکترونیکی دستگاه شما آسیب جدی دیده باشد، بهتر است که به فکر تعویض باشید. زیرا که در این حالت دستکاری و سعی در تعمیر آن فقط آسیب بیشتری به دستگاه وارد می کند و باعث صدمه دیدن کل دستگاه ماشین لباسشویی می شود و در نتیجه باعث افزایش هزینه تعمیر برد لباسشویی سامسونگ و یا حتی اجبار برای به خرید یک ماشین لباسشویی جدید بشود. برای تعویض برد الکترونیکی، باید برد قدیمی را از مدار خارج کرده و برد جدید را به آن متصل کنید. البته که این کار باید توسط تکنیسین متخصص و یا تعمیرگاه های مجاز سامسونگ انجام شود تا آسیبی به دستگاه وارد نشود. شما می توانید در صورت لزوم با مرکز خدمات دیبا پشتیبان تماس بگیرید و برای رفع مشکلات فنی خود از آنها کمک دریافت کنید.  

  برد الکترونیکی را باید چه زمانی تعویض کرد؟

  تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ معمولا در صورت مشاهده آسیب شدید برد الکترونیکی ماشی لباسشویی، توصیه می شود تا حتما برد را تعویض کنید. اما در صورت بروز هر یک از علائم زیر برد به هیچ عنوان قابل تعمیر نمی باشد و باید آن را تعویض کرد. این علائم عبارتند از:
  •  سوختن آی سی یا تراشه برد الکترونیکی
  •  آتش گرفتن بخشی از برد
  •  ریختن آب بر روی ماشین لباسشوی هنگامی که به برق وصل است.

  استفاده از برد همه کاره به جای برد الکترونیکی

  روش دیگری که برای تعویض برد مؤثر است، استفاده از برد همه کاره به جای برد الکترونیکی است. هنگامی که برد اصلی ماشین لباسشویی سامسونگ بسوزد و امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد؛ می توان با جدا کردن برد خراب شده و جایگزین کردن آن با یک برد همه کاره، مشکل را حل کرد. شایان ذکر است که اگر شما دانش فنی کافی برای تعمیر و یا تعویض قطعات برد الکترونیکی یا سایر اجزای ماشین لباسشویی را ندارید، حتما با تکنیسین های مجرب در مرکز تعمیرات مجاز سامسونگ تماس بگیرید، همچنین می توانید از دانش بسیار بالای مهندسان و متخصصین مرکز خدمتی دیبا پشتیبان استفاده کنید.  تعمیر لوازم خانگی  و  تعمیر لباسشویی سامسونگ  در منزل و محل شما توسط دیبا پشتیبان در کمترین زمان انجام خواهد شد.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی تعمیر لباسشویی تعمیرات سامسونگ
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت