فروش قطعات یخچال فریزر کنوود

فروش قطعات یخچال فریزر کنوود با تضمین قیمت و کیفیت

یخچال فریزرهای کنوود از سری یخچال‌های با کیفیت بازار هستند که تا سال‌های سال بدون مشکل برای شما کار می‌کنند. این یخچال‌‎ها دارای قابلیت‌های مختلفی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به اتصال به انشعاب آب برای مخزن آب یخچال اشاره کرد. در گذر زمان این یخچال فریزرها، مانند دیگر لوازم خانه و آشپزخانه نیاز به رسیدگی و همچنین تعمیر یخچال پیدا می‌کنند. در این موارد، بسیاری از قطعات نیاز به تعویض دارند. پیش از تعویض این قطعات، بهتر است با عملکرد آن‌ها آشنا باشید. در این مطلب شما را با علل خرابی این قطعات و بزرگ‌ترین سایت فروش قطعات یخچال فریزر کنوود آشنا می‌کنیم.

تفاوت قطعات یخچال فریزر با یخچال‌های ساید بای ساید و دو قلو

نکته‌ای که درباره یخچال‌ها وجود دارد این است که آن‌ها از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند. به طور کلی می‌توان یخچال‌ها را به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم کرد. در نظر داشته باشید که یخچال‌های صنعتی دارای مکانیزمی کاملا متفاوت با یخچال‌های خانگی هستند.

یخچال‌های خانگی نیز انواع متفاوتی دارند که از جمله آن‌‌ها می‌توان به ساید بای ساید، دو قلو و یخچال فریزر اشاره کرد. یخچال‌های ساید بای ساید، یخچال‌هایی هستند که دارای دو درب هستند و این درب‌ها رو به روی یکدیگر باز می‌شوند. این یخچال‌ها دارای فریزر نیز هستند و در برخی از موارد فریزر با یک در از یخچال جدا شده است.

یخچال‌های دو قلو، یخچال‌هایی هستند که بخش یخچال و فریزر آن‌ها جدا از همدیگر قرار دارد. این به این معنا است که یخچال و فریزر شما فضای بیشتری را برای نگهداری انواع مواد غذایی در اختیار شما قرار می‌دهند. ویژگی مثبت این یخچال‌ها این است که شما می‌توانید آن‌‍‌ها را جدا از هم و در هر مکانی که خواستید، قرار دهید.

در ادامه نوبت به یخچال فریزرهای نام‌آشنا می‌رسد. یخچال فریزرها دارای دو بخش فریزر و یخچال در خود هستند که برای برخی از مدل‌های کنوود، فریزر در پایین و در برخی مدل‌های دیگر، فریزر در بخش بالایی قرار دارد. در این مدل‌ها فضای یخچال تقریبا دو برابر فضای فریزر است و قابلیت یخ‌ساز نیز در درون فریزر قرار داده می‌شود.

مکانیزم عملکرد یخچال فریزر کنوود و نقش قطعات مختلف

یخچال اساسا یک موتور حرارتی است که در آن کار روی یک گاز مبرد انجام می‌شود تا بتواند انرژی را از یک منطقه سرد جمع آوری کند. در واقع گاز مبرد داغ می‌شود که این حرارت از گرمای مواد غذایی درون یخچال فریزر گرفته می‌شود و از یخچال خارج می‌شود. عنصر اساسی یک یخچال کمپرسور است که به سیستم لوله بیرونی گر‌م‌تر (به نام کویل کندانسور) متصل شده که به شیر انبساط متصل می‌شود. این لوله به سیستم لوله داخلی سردتر (کویل های اواپراتور) وصل می‌شود که باعث فرآیند خنک کردن یخچال می‌شود. در واقع کمپرسور وظیفه نگهداری گاز مبرد را بر عهده دارد.

مبرد به عنوان یک گاز در کمپرسور نگهداری می‌شود که کمپسور با افزایش میزان فشار گاز را به سمت لوله‌های کندانسور هدایت می‌کند. گاز فشرده از داخل کویل های کندانسور (خارجی) پشت یخچال می‌گذرد که این کویل ها ساخته شده‌اند تا گاز مبرد گرمای آن‌ها جذب کند. در نظر داشته باشید که با این کار گاز به مایع تبدیل می‌شود.

در ادامه گاز مایع‌شده به یک شیر انبساط می‌رسد که فشار در آن کاهش پیدا می‌کند و در این چرخه، مایع دوباره به گاز تبدیل می‌شود. در ادامه، مبرد از طریق کویل های اواپراتور می‌گذرد و سپس به کمپرسور می‌رسد. پس از ورود به کمپرسور، دوباره گاز فشار بالایی را متحمل می‌شود و در پی آن، دوباره وارد لوله‌های کندانسور می‌شود و این چرخه تا زمان مورد نیاز ادامه خواهد داشت.

دلایل بروز خرابی در یخچال فریزر کنوود

دلایل بروز خرابی در یخچال فریزر کنوود

موارد مختلفی می‌‎توانند به بروز مشکل در یخچال فریزر کنوود ختم شوند. در نظر داشته ابشدی که یخچال فریزر شما ممکن است در گذر زمان و به دلیل استهلاک عادی، نیاز به رسیدگی و سرویس داشته باشد. به عنوان مثال برخی یخچال فریزرهای برند کنوود برای تامین آب به لوله آب متصل هستند. به همین خاطر برای جلوگیری از رسوب، در مسیر ورود آب فیلتری قرار دارد که کثیفی‌های آب را می‌گیرد. این فیلتر در گذر زمان پر می‌شود و اجازه عبور آب را نمی‌دهد. به همین خاطر باید آن را تعویض کرد. اگر هم نیاز به تعویض این فیلتر یا قطعات دیگر یخچال فریزر کنوود خود دارد. ما در وبسایت فروش قطعات یخچال فریزر کنوود، به شما امکان تهیه فیلتر مورد نیاز را می‌دهیم.

یکی دیگر از دلایل برور خطا در عملکرد و خرابی یخچال فریزر، استفاده نادرست از آن است. به عنوان مثال، برای خروج مناسب گرما، باید از سمت دیواره‌ها و پشت، یخچال خود را با فاصله 20 الی 30 سانتی‌متری از دیوار قرار دهید. حال اگر به هر دلیلی این کار را انجام ندهید، در گذر زمان به قطعات مختلف یخچال فریزر کنوود شما از جمله کندانسور و کمپرسور فشار مضاعف وارد می‌شود و در نتیجه این قطعات آسیب خواهند دید. به همین خاطر استفاده نادرست از یخچال را می‌توان یکی از دلایل خرابی آن دانست.

آشنایی با قطعات مختلف به‌کار رفته در یخچال فریزر

در یخچال فریزر کنوود بسته به مدل از قطعات مختلفی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یخچال فریزرهای جدید این برند دارای قابلیت یخ‌سازی هستند که این قابلیت نیازمند استفاده از قطعات خاصی نیز است. در ادامه قصد داریم شما را با برخی از قطعات این یخچال فریزرها آشنا کنیم.

لوله مویین یخچال

در نظر داشته باشید که یک کمپرسور یخچال این قابلیت را دارد تا در طول فعالیت، قدرت خود را کم و زیاد کند. این کار باعث می‌شود تا در عین کاهش میزان استهلاک، میزان مصرف انرژی نیز کاهش پیدا کند. اما این کار چگونه انجام می‌شود؟

در میان مسیر کمپرسور به کندانسور، قطعه‌ای به نام لوله مویین وجود دارد که میازن گاز انتقالی به کندانسور را کنترل می‌کند. در واقع، لوله مویین این قابلیت را دارد تا با کنترل میزان گاز ورودی به کندانسور، عملکرد کمپرسور را تحت تاثیر خود قرار دهد. این کار باعث می‌شود که مصرف انرژی یخچال شما به میزان قابل توجه کاهش پیدا کند.

ترموستات یخچال

آیا می‌دانید، زمانی که دمای یخچال خود را تنظیم می‌کنید، چه قطعه‌ای این کار را برای شما انجام می‌دهد؟ در یخچال قطعه‌ای به نام ترموستات وجود دارد که بسیاری با آن آشنایی دارند. در واقع قطعه ترموستات دارای یک رله برق است که در مسیر اتصال جریان برق به کمپرسور قرار دارد. همچنین در ترموستات یک سنسور دما وجود دارد که میزان دمای یخچال فریزر شما را بررسی می‌کند.

زمانی که دمای یخچال به میزان مورد نیاز کاهش پیدا کرده باشد یا دما کمتر از میزان خواسته‌شده باشد، ترموستات با کمک رله، جریان برق کمپرسور را قطع می‌کند تا این قطعه از مدار خارج شود. با این کار، با گذر زمان، دمای یخچال شما بالاتر خواهد رفت و وارد بازه تعریف‌شده می‌شود. با توجه به اهمیت بالایی قطعه لوله مویین، باید به خوبی از آن نگهداری شود و در صورت خرابی در اسرع وقت آن را تعویض کرد. اگر نیاز به خرید این قطعه دارید، ما در وب‌سایت فروش قطعات یخچال فریزر کنوود آماده خدمات‌رسانی و تامین قطعات مورد نیاز شما هستیم.

سیستم یخ‌زدای یخچال

اگر یخچال فریزرهای قدیمی را نگاه کنید، متوجه می‌شوید که آن‌ها در گذر زمان دچار یخ‌زدگی و برفک می‌شدند. اما این اتفاق دیگر در یخچال فریزرهای به‌روز رخ نمی‌دهد. دلیل آن هم وجود سیستم یخ‌زدا یا ضد برفک است.

سیستم یخ‌زدا یک سیستم بسیار حیاتی برای عملکرد مناسب یخچال است که خیال شما را از مشکلات مربوط به برفک‌زدن راحت می‌کند. در صورتی که این قطعه خراب شده باشد، باید آن را تعویض کرد که می‌توان قطعه برفک‌زدا را از سایت‌های فروش قطعات یخچال فریزر کنوود تهیه کرد.

رله اورلود

رله اورلود

آیا می‌دانید که یخچال فریزر کنوود شما مجهز به قطعه رله اورلود است؟ این قطعه در کنار کمپسور یخچال شما قرار دارد و مانع سوختن آن می‌شود. تصور کنید که یخچال شما در حال کارکرد بیش از حد بنا به دلایلی مانند مواد غذایی بیش از حد است. در این صورت، کمپرسور باید بیشتر از توان خود کار کند تا مواد غذایی شما به دمای مطلوب برسند.

حال اگر کمپرسور یخچال شما بیش از حد کار کند، این موضوع باعث می‌شود که کمپرسور شما بیش از حد کار کند و از شدت گرما به بخش‌های مختلف آن آسیب برسد. برای جلوگیری از این مورد، یک رله در سر راه کمپرسور قرار داد شده است که با تشخیص کارکرد موتور، برق آن را قطع می‌کند.

تامین و فروش قطعات یخچال فریزر کنوود با گارانتی معتبر

یخچال فریزر کنوود از قطعات مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به رله اورلود، تایمر، ترموستات، کندانسور، اوپراتور و کمپرسور اشاره کرد. بسیاری از قطعات یخچال در صورت خرابی تعمیر نمی‌‎شوند و باید آن‌ها را تعویض کرد. برای تامین و فروش قطعات یخچال فریزر کنوود سایت‌های بسیاری وجود دارند که به شما قطعات مورد نیاز را ارائه می‌دهند. اما چه دلیلی باعث می‌شود مجموعه ما را انتخاب کنید؟ شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان برترین فروش قطعات یخچال فریزر کنوود از هر نوعی، به شما تضمین کیفیت و قیمت را درباره محصولات خود می‌دهیم.