فروش قطعات یخچال فریزر بکو

یخچال فریزر بکو؛ محصولی خاص با قطعات باکیفیت

یخچال فریزر بکو از بهترین لوازم خانگی است که در در بازار ایران نیز یافت می‌شود. بکو برند ترکیه‌ای است که در زمینه تولید انواع مختلف لوازم خانگی فعال و در شهر استانبول ترکیه مشغول به فعالیت است. محصول یخچال فریزر این شرکت نیز از محبوبیت بالایی در ایران برخوردار است. تمامی قطعات به کار رفته در این یخچال دارای بالاترین کیفیت ممکن هستند و با استانداردهای روز دنیا تولید شده‌اند. با توجه به آغاز فروش قطعات یخچال فریزر بکو در ایران، شما هم می‌توانید به سرعت این قطعات را تهیه کنید و تعویض قطعه آسیب دیده را انجام دهید. در ادامه با شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان که مرجع فروش این قطعات مهم و نحوه عملکرد آن‌ها نیز آشنا می‌شویم.

چرا فروش قطعات یخچال فریزر بکو

با توجه به اینکه کشور ایران و ترکیه در همسایگی هم قرار دارند، مراودات تجاری بین این دو کشور نیز زیاد است. از همین رو میزان عرضه یخچال فریزر بکو در ایران افزایش یافته است. مسلما همراه با این عرضه باید خدمات پس از فروش مانند تعمیر یخچال نیز وجود داشته باشد. تمامی قطعات این یخچال به صورت ویژه برای آن تولید شده‌اند و در صورت خرابی یک قطعه‌، بهتر است که از نمونه اصلی آن استفاده شود.

با توجه به نیاز بالایی که در بازار ایران وجود دارد، امکان فروش قطعات یخچال فریزر بکو فراه شده تا مشتریان از این فرصت استفاده کرده و تعمیر یخچال خود را با قطعات اصلی انجام دهند. هر کدام از قطعه‌ها صورت جداگانه در تعداد بالا تولید شده و توسط ما یعنی نمایندگی معتبر برند بکو در ایران عرضه می‌شود.

لوله گاز مبرد؛ عامل سرمایش محیط داخلی یخچال فریزر بکو

لوله گاز مبرد؛ عامل سرمایش محیط داخلی یخچال فریزر بکو

در یخچال فریزر بکو قطعات زیادی دیده می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای نقش خاصی در این دستگاه هستند. لوله گاز مبرد یکی از این موارد است که سراسر قسمت داخلی یخچال قرار دارد. در واقع وظیفه اصلی این قطعه گرفتن گرما از مواد غذایی موجود در یخچال است. این گرما توسط این لوله‌ها جذب می‌شود و در نتیجه تمامی مواد موجود در یخچال خنک خواهند شد. در واقع لوله گار مبرد یک شبکه سراسری است که محیط داخلی یخچال را پوشش می‌دهد.

گرمای جذب شده توسط این لوله به سمت کندانسور حرکت می‌کند و در نهایت توسط این قطعه نیز به بیرون از فضای یخچال هدایت خواهد شد. در صورتی که این لوله سوراخ شود یا دچار گرفتگی شود، سرمایش یخچال از کار می‌افتد و باید هر چه سریع‌تر برای تعمیر یخچال فریزر دست به کار شوید. با توجه به اینکه فروش قطعات یخچال فریز بکو توسط نمایندگی انجام می‌شود، بهتر است که هر چه سریع‌تر برای تعویض لوله گاز مبرد نهایت استفاده ممکن را ببرید.

کمپرسور؛ قلب تپنده یخچال فریزر بکو

در تمامی وسایل‌ها برقی، موتور نقش اصلی و تعیین‌کننده را دارد و تمامی فعالیت‌ها حول محور موتور می‌چرخد. در واقع گران‌ترین قطعه یخچال فریزر نیز همین قطعه است که باید مراقبت بیشتری از آن بکنید تا دچار خسارت مالی احتمالی نشوید. معمولا در ساختار یخچال فریزر‌ بکو، این قطعه مهم در پشت و پایین یخچال قرار می‌گیرد. وظیفه کمپرسور این است که مایع مبرد را از تبخیرکننده دریافت کند و سپس آن را با فشار و حرارت زیاد تخلیه کند.

موتور برای انجام وظایف خود به برق تک فاز نیاز دارد و مصرف آن نیز با توجه به مدل یخچال متفاوت است. مهم‌ترین ایرادی که در این قطعه وجود دارد این است که تعمیر کردن آن کار دشواری به نظر می‌رسد. از همین رو بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که بعد از خرابی موتور، یک قطعه جدید برای آن خریداری کنند. در نمایندگی فروش قطعات یخچال فریزر بکو می‌توان کمپرسور را در بالاترین کیفیت خریداری کرد.

تبدیل گاز مبرد به مایع با کندانسور یخچال فریزر

تبدیل گاز مبرد به مایع با کندانسور یخچال فریزر

به غیر از کمپرسور، قطعات دیگری نیز در یخچال فریزر بکو وجود دارند که نقش تکمیلی را برای موتور ایفا می‌کنند. کندانسور یکی از این قطعات مهم است که وظیفه تبدیل گاز مبرد به مایع است تا سیکل عملکرد یخچال به حالت کامل خود درآید. اگر به پشت یخچال نگاه کنید، یک لوله مسی در آن می‌بینید که مایع مبرد از طریق این لوله از کمپرسور خارج شده و به کندانسور منتقل می‌شود. در این مرحله تولید سرمه انجام می‌شود و گرما از مایع مبرد خارج خواهد شد.

در حالت کلی می‌توان این گونه نتیجه گرفت که قطعه کندانسور وظیفه چگالش را در یخچال فریزر برعهده دارد و آن را به خوبی انجام می‌دهد. با توجه به نقش تاثیرگذار این قطعه، در صورت خرابی عملکرد کل سیستم دچار اختلال می‌شود و باید در اولین فرصت برای تعویض این قطعه اقدام کرد. با توجه به شرایط ویژه‌ای که در فروش قطعات یخچال فریزر بکو به وجود آمده است، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این فرصت استفاده کنید و بهترین کندانسور را با قیمت مناسب بخرید.

تنظیم دمای یخچال فریزر بکو با ترموستات

اگر نگاهی به عملکرد یخچال فریزر بکو داشته باشید، متوجه می‌شوید که هیچ چیز در آن به اندازه دمای مناسب اهمیت ندارد. در واقع ماهیت وجودی یخچال این است که دمای متفاوت و سرد‌تری از محیط را در اختیار شما قرار دهد. زمانی که دمای یخچال را تنظیم می‌کنید، دوست دارید که این دما به صورت ثابت باقی بماند مگر اینکه خودتان دوباره آن را عوض کنید.

 وظیفه تنظیم دما در یخچال فریزر بکو بر عهده قطعه‌ای به نام ترموستات است. زمانی که دمای داخلی یخچال از حد استاندارد بیشتر می‌شود، ترموستات باعث روشن شدن موتور و آغاز فرایند سرمایش می‌شود. همین حالت در زمان سرد بودن یخچال نیز اتفاق می‌افتد. زمانی که فضای داخلی یخچال به قدر کافی سرد شد، ترموستات موتور یخچال را خاموش خواهد کرد.

همانطور که می‌بینید، این قطع نقش بسیار مهمی در یخچال دارد و اگر خراب شود، دمای یخچال از اختیار شما خارج می‌شود. مشکلاتی مانند کاهش دمای یخچال به زیر صفر و یخ زدن میوه‌ها و سبزیجات در این حالت اتفاق می‌افتد. با توجه به روند فروش قطعات یخچال فریزر بکو نگران تامین این قطعه نباشید و تعویض آن را به راحتی انجام دهید.

حفظ سلامت داخلی قطعات با فیلتر درایر

برای اینکه یک یخچال بهترین عملکرد ممکن را از خود نشان دهد، باید سیکل انجام وظایف توسط قطعات مختلف به خوبی انجام شود. ممکن است که در داخل سیستم کلی یخچال فریزر بکو ذرات و آلودگی‌های مختلفی قرار بگیرد. این ذرات احتمال دارد در قسمت‌هایی مانند لوله مبرد یخچال گیر کنند و عملکرد کل یخچال را با مشکل مواجه کنند. برای جلوگیری از بروز این مساله، قطعه فیلتر دایر یا فیلرخشک‌کن در این دستگاه قرار داده شده است. با توجه به اینکه کمپرسور حساسیت بالایی دارد، ورود ذرات ریز به آن می‌تواند پس از مدتی باعث سوختگی موتور شود.

از همین رو داشتن یک فیلتر درایر مناسب از واجبات خواهد بود. زمانی که این فیلتر درست عمل نکند، ذرات معلق محل عبور گاز مبرد را در شیر انبساط می‌بندند و همین موضوع باعث کاهش فشار گاز مبرد در سیستم خواهد شد. در این حالت عمل سرمایش یخچال نیز به شدت ضعیف می‌شود و شخص با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد. خوشبختانه با افزایش فروش قطعات یخچال فریزر بکو این مشکل نیز به صورت ریشه‌ای حل شده است و شما هر زمان نیاز داشته باشید به این قطعه مهم دسترسی لازم را خواهید داشت.

رله استارت، قطعه‌ای برای راه‌اندازی یخچال فریزر

رله استارت، قطعه‌ای برای راه‌اندازی یخچال فریزر

رله استارت یک قطعه بسیار مهم در ساختار یخچال است که خرابی آن می‌تواند کار کردن یخچال را با مشکلات اساسی روبرو کند. زمانی که دمای یخچال به حد بالایی رسیده است، دستور نهایی روشن شدن کمپرسور را این قطعه از ترموستات دریاف می‌کند و عملکرد یخچال شروع خواهد شد. در نهایت دستور توقف کار موتور هم توسط این قطعه انجام می‌شود. اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم، رله استارت نقش مکمل را در کنار ترموستات دارد و پیام‌های این قطعه را به سراسر سیستم انتقال خواهد داد.

شاید با خود بگویید که این انتقال پیام شروع به کار توسط رله استارت چگونه انجام می‌شود. در واقع این قطعه با قطع و وصل کردن جریان برق کمپرسور این کنترل را انجام می‌دهد و آن را خاموش و روشن خواهد کرد. با توجه به نقش تعیین‌کننده‌ای که در این قطعه وجود دارد، بهتر است که در صورت خرابی حتما آن را عوض کنید تا به سایر قسمت‌های دستگاه شما آسیب‌های جدی وارد نکند. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که تعداد زیادی از این قطعه‌ در نمایندگی فروش قطعات یخچال فریزر بکو وجود دارد و شما می‌توانید با قیمت خوبی آن را خریداری کنید.

نقش لوله مویی در سیستم برودتی یخچال فریزر بکو

یکی از قطعات مهم در یخچال فریزر بکو که معمولا کمتر به آن پرداخته می‌شود، لوله مویی است. با توجه به اینکه قطر این لوله بسیار کم است، این نام را برای این قطعه خاص انتخاب کرده‌اند. همچنین این لوله طول بسیار کمی دارد که این امر هم در نامگذاری آن بی‌تاثیر نبوده است. این قطعه مهم و تاثیرگذار وظیفه انبساط جریان مبرد را به خوبی انجام می‌دهد. همچنین کنترل جریان مبرد نیز توسط لوله مویی انجام می‌شود که نشان‌دهنده اهمیت بسیار بالای این قطعه است.

در هنگامی که مبرد گاز خود را به لوله مویی می‌رساند، به مایع تبدیل می‌شود که در نتیجه این عمل، فشار آن تا یک پنجم نیز کمتر می شود که در آخر نیز به صفر خواهد رسید. این مایع بعد از این مرحله وارد اواپراتور می‌شود و دوباره به چرخه اولیه خود باز می‌گردد. با توجه به وظایف مهمی که لوله مویی برعهده دارد، باید کیفیت لازم برخوردار باشد تا یخچال دچار مشکل اساسی نشود. امکان خرابی این قطعه مهم نیز وجود دارد و باید در هنگام سرویس کردن یخچال فریزر بکو این مورد نیز به صورت ویژه چک شود.

اواپراتور یخچال؛ قطعه‌ای مهم برای خنک‌سازی مبردها

اواپراتور یکی از بزرگترین قطعاتی است که شما می‌توانید آن را در پشت یخچال مشاهده کنید. در مدل‌های قدیمی یخچال فریزر شبکه اواپراتور کاملا پشت یخچال را در بر می‌گرفت. خوشبختانه در مدل‌های جدید یخچال فریزر بکو این قطعه بسیار کوچک شده است. اواپراتور در واقع یک مبدل حرارتی فوق‌العاده است که از لوله آلومینیمی یا مسی تشکیل شده است. در حال حاضر این قطعه بیشتر به صورت صفحه‌ای تولید می‌شود که در یخچال دکو هم همین موضوع دیده می‌شود.

نحوه عملکرد این قطعه به این صورت است که مبرد گرمای به وجود آمده از خنک شدن اواپراتور را به خود جذب کرده و بعد از آن تبخیر خواهد شد. این مبرد در نهایت وسط کمپرسور مکیده می‌شود و دوباره به چرخه اولیه خود باز می‌گردد. با توجه به نقش تعیین‌کننده این قطعه، در صورت خرابی سرد کردن مبرد نیز غیرممکن خواهد بود. اگر این قطعه دچار آسیب شد، از نماینده فروش قطعات یخچال فریزر بکو بخواهید که یک اواپراتور باکیفیت به شما بدهد.

رله اورلود؛ محافظ موتور در برابر نوسانات برقی

رله اورلود؛ محافظ موتور در برابر نوسانات برقی

یکی از نگرانی‌های که بسیاری از افراد را درگیر کرده است نوسانات برقی می‌باشد. همانطور که می‌دانید قیمت یخچال و قطعات آن نسبت به سایر لوازم خانگی بالاتر است و در صورت بروز خرابی هزینه‌های بیشتر خواهد بود. موتور یخچال اهمیت بیشتری از سایر قسمت‌ها دارد و احتمال سوختگی آن به دلیل نوسانات برقی وجود دارد.

برای اینکه این مساله به وجود نیاید،‌ به شما توصیه می‌کنیم حتما از سلامت قطعه رله اورلود اطمینان حاصل کنید. وظیفه این قطعه حفاظت از موتور در برابر نوسانات برقی است. رله اورلود در مسیر تغذیه برق ساکن شده است تا بتواند به راحتی جریان برق ورودی به سیستم را مدیریت کند. اگر به شکل ظاهری آن دقت کنید، یک هیتر و تیغه بی‌متال را خواهید دید. خوشبختانه در طرح فروش قطعات یخچال فریزر بکو این محصول نیز وجود دارد و امکان خرید برای شما فراهم است.

بهترین قطعات یخچال فریزر بکو را از ما بخواهید

یخچال فریزر بکو به عنوان یکی از برترین محصولات لوازم خانگی در ایران شناخته می‌شود و فروش زیادی را به خود اختصاص داده است. با توجه به اینکه شرکت بکو به دنبال رضایت مشتریان ایرانی است، تامین قطعات یخچال فریزرهای خود را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد. اگر نیاز به خرید قطعات یدکی یخچال فریزر دکود دارید می‌تواند از طریق همین صفحه اقدامات لازم را انجام دهید و با ما در تماس باشید. کارشناسان در اولین فرصت درخواست شما را بررسی می‌کنند و قطعه مورد نظر را با قیمت و شرایط مناسب در اختیارتان قرار خواهند داد.