ثبت درخواست تعمیرات

تعمیر تاخو لباسشویی ال جی

بازدید: 250 بازدید
زمان مطالعه: 8 دقیقه
تعمیر تاخو لباسشویی
 • تعمیر تاخو لباسشویی ال جی

  تاخو لباسشویی چیست؟ اسم هایی مانند تاکو، تاخو و سنسور هال همگی نام یک قطعه هستند کار اصلی این سنسور بر روی لباسشویی، اطمینان از عملکرد صحیح ماشین لباسشویی است نظارت اصلی تاخو بر درست کار کردن موتور لباسشویی میباشد و برنامه شستشو را تنظیم می کند شما با مطالعه این مقاله از دیبا پشتیبان نحوه تعمیر تاخو لباسشویی ال جی آگاه میشوید؛ البته توجه داشته باشید که تعمیر لباسشویی یک کار تخصصی است، بنابر این حتما از یک  تعمیرکار لباسشویی  متخصص و یک مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی   مطمئن مانند دیبا پشتیبان کمک بگیرید. در ادامه با انواع ایرادات تاخو لباسشویی اشاره خواهیم کرد تا آخر همراه ما باشید.  

  انواع تاخو ماشین لباسشویی

  تاخو ماشین لباسشویی شامل دو نوع میباشند که در زیر به آن ها می پردازیم:
  • بدون تسمه

  این مدل تاخو به صورت دقیق تری به کنترل ماشین لباسشویی کمک می کند.  
  •  تسمه‌ایی

  در این نوع از قطعه مکانیکی برای کنترل سرعت و چرخش استفاده می شود و در هنگام چرخش دیگ قطعه فلزی به لرزه در می آید و عملیات کنترل انجام می شود. تعمیر تاخو ماشین لباسشویی

  تاخو در کدام قسمت لباسشویی ال جی قرار دارد؟

  تاخو در پشت دستگاه بر روی استاتور قرار دارد. در بیشتر موارد، با برداشتن صفحه پشتی لباسشویی می توانید موتور را ببینید. همچنین با باز کردن پیچ و مهره اصلی که در پشت موتور قرار دارد می توانید روتور را بردارید. حالا به راحتی می توانید پیچ هایی که بر روی استاتور قرار دارند را باز کنید و استاتور را در بیاورید و تمامی اتصالات الکتریکی که به تاخو وصل هستند را جدا کنید، تمامی این بررسی ها باید توسط تعمیرکار لباسشویی و یا تعمیرکار لوازم خانگی با تجربه انجام شود که این کار را می توانید از دیبا پشتیبان بخواهید تا در اسرع وقت با مراجعه به محل،  تعمیر لباسشویی ال جی   شما را انجام دهند. با توجه به اینکه نوع ماشین لباسشویی شما چه باشد این سنسور ممکن است به شکل مستطیل پلاستیکی کوچک، که دارای سه سوراخ مربع شکل در وسط باشد و بر روی دو سیم پیچ استاتور نصب شده است.  

  نحوه عملکرد تاخو ال جی

  تعمیر تاخوی لباسشویی ال جی هنگامی که محفظه شستشو به دلیل چرخش روتور در داخل موتور می چرخد، سرعت سنج که بر روی استاتور نصب شده و در نزدیکی روتور در موتور قرار دارد، در حالت ثابت باقی می ماند. موتور الکتریکی موجود در تاخو موقعیت و سرعت روتور را کنترل می کند و این اطلاعات را به واحد کنترل الکترونیکی ماشین لباسشویی ارسال می کند. پس از دریافت این اطلاعات، بخش کنترل تصمیمات لازم را در مورد فرآیند شستشو گرفته و بر عملکرد صحیح قسمت های مختلف سیستم نظارت می کند.

  وظیفه تاخو ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

  از وظایف تاخو ماشین لباسشویی می توانیم به موارد زیر بپردازیم:
  • بالانس بودن دیگ
  •  درست کار کردن یا نکردن خشک کن
  •  سرعت روتو
   

  علائم اختلال عملکرد تاخو

  تعمیر تاخو لباسشویی الجی با این همه فرسودگی، احتمال خرابی یک یا چند قسمت از ماشین لباسشویی وجود دارد که تاخو یکی از آنهاست. مثلاً ماشین لباسشویی روشن نمی شود، آب به حد مطلوب نمی رسد یا ماشین لباسشویی در حین کار از این طرف به آن طرف می لرزد. اگر کمی در مورد مسائل فنی می دانید یا دانش اولیه الکترونیک و برق دارید، این کتاب می تواند به شما در حل مشکل ماشین لباسشویی کمک کند. کافی است چند ابزار مشترک داشته باشید.  

  علائم خرابی تاخو ماشین لباسشویی چیست؟

  با بروز خرابی های مختلف، ممکن است یک یا چند قسمت از ماشین لباسشویی شما خراب شود که تاخو یکی از آنهاست. حالا قصد داریم تعدادی از مشکلات که در هنگام خرابی تاخو ماشین لباسشویی ال جی را مشاهده کردید و به احتمال زیاد نیاز به تعمیر تاخو می باشد را بگوییم. تعمیر تاخو لباسشویی ال جی
  1.  نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی:
  2.  سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام شستشو
  3.  کثیف شسته شدن لباسها
  4.  تکان و لرزش های شدید ماشین لباسشویی
  5. نمایش کد خطا
  6.  عملکرد نادرست موتور
  7.  رطوبت بیش از حد
  8.  نوسانات برق
  9. بار نامتعادل
    تذکر: در صورت بروز هر گونه از مشکلات بالا، بهتر است با متخصصین و تعمیرکاران ماشین لباسشویی ال جی دیبا پشتیبان 02147278 تماس حاصل فرمایید.  

  تعویض تاخو ماشین لباسشویی ال جی یا تعمیر آن

  تعمیرات تاخو لباسشویی الجی
  1.  اگر ماشین لباسشویی شما بیش از 10سال است که کار می کند پس صلاح در تعویض تاخو می باشد.
  2.  اگر تاخو ماشین لباسشویی ال جی دچار مشکل حادی شده باشد نیاز به تعویض می باشد زیرا تعمیر آن هزینه های زیادی ممکن است برایتان داشته باشد.
  تعمیر یا تعویض تاخو ماشین لباسشویی ال جی، بستگی به تعمیرکارتان دارد. اگر فرد بسیار حاذقی باشد می تواند با هزینه کم و مقرون به صرفه قطعه شما تعمیر و مجددا نصب کند. پس بهتر است در هنگام خرابی تاخو ماشین لباسشویی حتما با تعمیرکارتان مشورت کنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

  نحوه تست تاخو ماشین لباسشویی ال جی

  تعمیر تاخو ال جی
  1.  قاب جلو و پشت ماشین لباسشویی را باز کنید
  2.  اهم متر را به سیم های خروجی تاخو وصل کنید
  3.  لباسشویی را روشن و یکی از برنامه های شستشو را انتخاب کنید
  4. اگر تاخو ماشین لباسشویی تان سالم باشد اهم متر در حالت شستشو عدد 9 ولت ، خشک کن عدد 20 ولت و بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی و توقف موتور ولتاژ صفر را نشان خواهد داد.
   

  قیمت تاخو ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

  قیمت این قطعه را نمی توان مبلغ واحدی گفت زیرا به نوع کیفیت بستگی دارد. اما شما می توانید برای قیمت دقیق تاخو ماشین لباسشویی با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.  

  زمانی که تاخو از قسمت های دیگر جدا می شود

  تعمیرات ماشین لباسشوی ال جی تاخو قسمت کنترل ماشین لباسشویی با اطلاعاتی که از سنسور دریافت می کند، فرآیندهای شستشوی لباس ها را تنظیم و کنترل می کند. اگر این سنسور مشکل داشته باشد و اتصال آن با قسمت کنترل آسیب دیده باشد، سنسور نمی تواند چرخش موتور را به قسمت کنترل منتقل کند و در این حالت قسمت کنترل متوقف می شود، مثلا ماشین لباسشویی. علل آسیب به وسیله نقلیه می تواند بسیار متفاوت باشد، به عنوان مثال، موتور آسیب دیده، سنسور خود کار نمی کند، یکی از اتصالات شل شده یا سیم ها آسیب دیده اند.  

  سخن آخر

  در این مقاله سعی کردیم به تعمیر تاخو ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم اما مهم ترین نکته ایی که باید بگوییم تعمیر تا تعویض تاخو ماشین لباسشویی ال جی کاره آسان و راحتی نمی باشد و نیازمند به دانش و مهارت بالایی است. پس بهتر است در هنگام مواجهه با چنین مشکلی با تعمیرکاران مجرب و ماهر دیبا پشتیبان در ارتباط باشید تا با اطمینان کامل مشکل دستگاه شما را با هزینه مقرون به صرفه در منزل خودتان برایتان عیب یابی و تعمیر کنند.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی تعمیر لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت