ثبت درخواست تعمیرات

ارور e3 در لباسشویی سامسونگ{ علت+راهکار برای رفع ارور}

بازدید: 264 بازدید
زمان مطالعه: 9 دقیقه
ارور e3 لباسشویی سامسونگ
 • ارور e3 در ماشین لباسشویی سامسونگ

  ارور e3 لباسشویی سامسونگ یکی از مهمترین مشکلاتی است که در حین کار با ماشین لباسشویی ممکن است پیش بیاید. گاهی اوقات ماشین لباسشویی در هنگام انجام کار به طور ناگهانی از کار می‌افتد، چرخش آن متوقف شده و پمپ تخلیه روشن می شود. در همین هنگام، ارور e3 بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. ارور e3 در ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای سرریز شدن آب از دستگاه می باشد. سنسوری که در سطح آب قرار دارد، پیامی را ارسال می کند که نشان می دهد آب بیش از حد مجاز در مخزن دستگاه وجود دارد. یا به عبارتی، آب بیشتر از مقدار مورد نیاز برنامه ای که انتخاب کرده اید وارد ماشین لباسشویی می شود. بنابراین دستگاه لباسشویی شستشو را متوقف می کند. سپس دستگاه پمپ تخلیه را روشن کرده و کد خطای e3 را نمایش می دهد. در این مقاله سعی داریم شما را با علت ارور e3 لباسشویی سامسونگ و راه حل آن آشنا کنیم.  

  خطای ارور e3 در ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معنا است؟

  ارور e3 لباسشویی سامسونگ ارور e3 در ماشین لباسشویی سامسونگ، نشان دهنده پر شدن بیش از حد آب در مخزن دستگاه است. هیدروستات از مهمترین تجهیزاتی است که در ماشنین لباسشویی به کار رفته است. این روزها بیشتر مدل های ماشین های لباسشویی دارای برد الکترونیکی هستند. اما در گذشته بیشتر دستگاه ها، تایمری و دارای مدل های مختلفی بودند. هیدروستات در تمام انواع مد لهای قدیمی و جدید وجود دارد. هیدروستات با اجزای خود و به طور دقیق، سطح آب را اندازه گیری می کند. به هیروستات یک شلنگ و کپسول متصل می باشد که برای کار کردن ماشین لباسشویی هوای موجود در مخزن را زمان آبگیری به سمت هیدروستات هدایت می کند. زمانی که هوا به دیافراگم هیدروستات وارد شود آبگیری نیز متوقف خواهد شد. در صورتی که ماشین لباسشویی سامسونگ شما، عمل آبگیری را کم و یا بیش از حد لازم انجام دهد، حتما باید هیدروستات و اتصالات آن را بررسی نمایید. اگر بعد از بررسی متوجه شدید که آنها سالم هستند باید به سراغ برد فرمان و مدار سیم کشی بروید و آنها را بررسی کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. اگر در این موقع مشکلی وجود داشت، می توانید با مرکز خدمات تعمیر مجاز سامسونگ ارتباط برقرار نمایید واز کمک های متخصصین و تعمیرکاران این مرکز استفاده کنید و همچنین می توانید با مرکز خدمات دیبا پشتیبان تماس گرفته و در حل مشکلات دستگاه ماشین لباسشویی خود از آنها کمک بگیرید.  

  عوامل دیگری که باعث به‌وجود آمدن ارور e3 می شوند

  ارور e3 لباسشویی سامسونگ
  • اتصال نادرست شلنگ تخلیه به لوله فاضلاب که در نتیجه آن، ماشین لباسشویی از طریق این شلنگ با آب پر می شود.
  •  مسدود شدن شیر پر کننده آب ماشین لباسشویی
  •  استفاده از پودر ماشین لباسشویی بی کیفیت یا بیش از مقدار مناسب در هر بار شستشو
   

  برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

  علت ارور e3 لباسشویی سامسونگ 1.اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در زمان شستشو از پودر زیادی استفاده می کنید، باید بدانید که کف زیادی که در دستگاه بوجود می آید به آن فشار وارد می کند. این موضوع باعث می شود تا ماشین لباسشویی شروع به تخلیه سطح آب نماید و در نتیجه این ارور لباسشویی سامسونگ ظاهر می گردد. در این صورت باید ماشین را روی حالت آبکشی بگذارید. 2. اگر ماشین لباسشویی به درستی به شلنگ تخلیه وصل نشده باشد، ارور e3 بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. برای رفع این مشکل باید حتما محل اتصالات لوله ماشین لباسشویی را به لوله فاضلاب را بررسی نمایید. 3. اگر هیدروستات ماشین لباسشویی سامسونگ شما دچار مشکل و یا خرابی شده باشد، باید دستگاه را خاموش کنید و دو شاخه را از پریز خارج نمایید. بگذارید ماشین لباسشویی به مدت 5 دقیقه بماند و سپس آن را روشن کرده و فرآیند شستشو را آغاز نمایید. 4. اگر شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی مسدود شده باشد باید آن را بررسی کرده و انسداد آن را رفع نمایید. اگر تمام این موارد را بررسی کردید و ماشین لباسشویی سامسونگ شما ، باز هم همان ارور e3 را نشان می دهد باید با یک  تعمیرکار لباسشویی  مشورت کنید، شما می توانید از خدمات و تجربیات متخصصین مرکز خدمات دیبا پشتیبان نیز کمک بگیرید. دیبا پشتیبان با  تعمیر لوازم خانگی  و تعمیرات لباسشویی در منزل کار را برای مراجعه کنندگان راحت کرده است.  

  از عوامل دیگری که باعث به‌وجود آمدن ارورe3 می شوند

  زمانی که موتور دایرکت درایو ماشین لباسشویی سامسونگ جریان بیش از حدی را برای چرخش استفاده می کند این کد حطا ی e3 بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می شود.  

  قطعات مربوط به ارور e3 لباسشویی سامسونگ

  ارور e3 لباسشویی سامسونگ
  •  برد اینورتر
  • ترک یا شکست سه نظام
  •  موتور دایرکت درایو
  •  تاکومتر
  • سیم کشی
  در صورتی که با ارور e3 در ماشین لباسشویی مواجه شدید، باید قسمت های بالا را مورد بررسی قرار دهید.  

  برد اینورتر چرا باعث خطای e3 در ماشین لباسشویی سامسونگ می شود؟

  برد اینورتر موتور وظیفه تغذیه و تامین شدت جریان الکتریکی را برای چرخش موتور دایرکت درایو را بر عهده دارد. ممکن است در اثر نوسانات برق، اتصال کوتاه قطعات و یا ورود قطره آب به برد اینورتر دایرکت درایو این برد معیوب شود.  

  ترک یا شکست سه نظام

  اگر سه نظام ماشین لباسشویی بشکند و یا دچار ترک شود، موتور دایرکت درایو لباسشویی نمی تواند دیگ را بالانس کند. اگر دقت کرده باشید قبل از شروع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ، موتور چند دور به چپ و راست دور می زند تا بار لباس ها را در مخزن شستشو پخش کند، زمانی که سه نظام دچار مشکل باشد بالانس اتفاق نمی افتد و در نتیجه دستگاه متوقف و ارور e3 ظاهر می گردد. برای  تعمیر لباسشویی سامسونگ  باید سه نظام تعویض شود.  

  موتور دایرکت درایو لباسشویی سامسونگ

  ارور e3 لباسشویی سامسونگ یکی از نشانه های خرابی موتور دایرکت درایو، ظاهر شدن ارور e3 در ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. در این حالت موتور باید تعمیر یا تعویض شود. ممکن است یک جسم خارجی بین موتور و درام، مانع چرخش موتور می شود و یا ممکن است بلیرینگ های دیگ معیوب شده باشند و مانع چرخش موتور در دور بالا شوند. برای رفع این مشکل و یا تعمیر و تعویض هر یک از قطعات دستگاه خود می توانید با مراکز تعمیر لوازم خانگی سامسونگ تماس بگیرید، همچنین می توانید با مرکز خدمات دیبا پشتیبان ارتباط برقرار کرده و از تخصص تکنسین های مجرب این مرکز بهره مند شوید.  

  خرابی تاکتومتر یا سنسور هال لباسشویی سامسونگ

  تاکتومتر یا سنسور هال، وظیفه اندازه گیری و انتقال اطلاعات از سرعت چرخش موتور دایرکت درایو به برد اصلی را بر عهده دارد. ممکن است این قطعه سرعت بالا را به اشتباه تشخیص دهد یا به طور کلی چرخش را نتواند گزارش دهد.  

  قطعی سیم کشی

  ارور e3 لباسشویی سامسونگ ممکن است اتصالات و سیم کشی در اثر ضربه یا اتصال کوتاه دچار قطعی شده باشند، در این حالت ولتاژ جهت کارکرد موتور دایرکت درایو ارسال نمی شود و این خطا بر روی نمایشگر مشاهده می شود. گاهی اوقات نیز ایجاد این خطای e3 ممکن است به علت وجود مشکل در سنسور درجه حرارت داخلی ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. برای رفع این مشکل می توانید از راهنمای کاربری ماشین لباسشویی استفاده کنید و یا با توجه به مباحث فنی، سنسور را تعویض کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم قبل از هر گونه تعمیر، دکمه ریست را برای تنظیمات ماشین، فشار داده و از سایر آیتم های نمایشگر مطمئن شوید. اما در هر صورت در موقع مشاهده خطای e3 بهتر است از خدمات دیبا پشتیبان برای تعمیر استفاده کنید.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی دیبا پشتیبان
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت