ثبت درخواست تعمیرات

ارور 1e در لباسشویی ال جی{علت+برطرف کردن کد خطا}

بازدید: 211 بازدید
زمان مطالعه: 9 دقیقه
ارور 1e در لباسشویی ال جی
 • ارور 1e در لباسشویی ال جی

  برای همه افراد پیش آمده است که با ارورهای ماشین لباسشویی مواجه شوند و عملکرد دستگاه دچار اختلال و مشکل شود. ارور1e لباسشویی‌ ال جی جزو ارورهای رایج لباسشویی‌های ال جی است. این ارور در اکثر مدل‌های لباسشویی ال جی دیده می‌شود و مربوط به ایراد و مشکل در آبگیری و نشت آب در دستگاه است. دانستن ارورهای ماشین لباسشویی و اطلاع از علت و نحوه رفع آن کمک زیادی به نگهداری و طول عمر لباسشویی می‌کند. در مواقعی که به اروری برخورد می‌کنیم، ابتدا باید علت بروز این خطا را بدانیم و سپس اقدامات لازم برای رفع این مشکل، را انجام دهیم. اقدامات اولیه در بعضی از مواقع راه گشا هستند ولی اغلب نیاز است که تعمیر لباسشویی را به دست تکنسین متخصص  تعمیر لوازم خانگی  سپرد. در این مقاله قصد داریم ارور 1e لباسشویی ال جی را بررسی و راهکارهایی برای رفع آن ارائه دهیم.  

  ارور 1e در لباسشویی ال جی

  ارور 1e در لباسشویی ال جی در اصل این ارور مربوط به ایجاد مشکل در ورود آب به دستگاه است. به عبارت دیگر زمانی که آب به اندازه کافی وارد ماشین لباسشویی نشود این ارور اتفاق می‌افتد. طبق برنامه شستشو دستگاه آب باید تا زمان مشخصی وارد مخزن دستگاه شود، وقتی آب به اندازه کافی وارد دیگ لباسشویی نشود، عملکرد دستگاه دچار اختلال می‌شود و دیگر لباسشویی قادر به شستشوی لباس‌ها نیست. در شروع فرآیند شستشو توسط لباسشویی باید مخزن لباسشویی از آب پر شود تا فرآیند شستشو آغاز شود. اگر به هر دلیلی مخزن پر نشود، نمایشگر دستگاه ارور 1e را نشان می‌دهد و عملکرد دستگاه متوقف می‌شود. لباسشویی‌های ال جی پنل هوشمندی دارند که در هنگام بروز خطا و مشکل با نمایش نوع ارور به کاربر در تشخیص مشکل بسیار کمک می‌کند. بروز این ارور و پر نشدن مخزن ممکن است به دلایل مختلفی باشد که باید تمام این دلایل را بررسی کرد. با آگاهی از علل ارور و نحوه رفع آن می‌توان اقداماتی را برای رفع این خطای لباسشویی انجام داد و اقدام به تعمیرات لباسشویی در منزل کرد.  

  علل بروز ارور 1e در لباسشویی ال جی چیست؟

  علت ارور 1e در لباسشویی ال جی پر نشدن دیگ لباسشویی از آب در مدت زمان مشخص می‌تواند علل گوناگونی داشته باشد. این علل ممکن است سطحی باشند و به آسانی رفع شوند و یا احتیاج به تعمیر لباسشویی توسط  تعمیرکار لباسشویی  باشد. در اینجا به اختصار به این علل اشاره می‌کنیم.  
  •  قطع بودن آب یا بسته بودن شیر ورودی آب

  گاهی ممکن است شیر ورودی آب به دستگاه، بسته و یا قطع باشد در اینصورت آب اصلا و یا به اندازه کافی وارد دستگاه نمی‌شود.  
  • خراب بودن شیر ورودی آب

  خراب بودن شیر ورودی آب باعث می‌شود آب وارد دستگاه نشود و مخزن لباسشویی پر نشود. ممکن است قسمت‌های مختلف شیر مانند دریچه ورود آب، فنر، محفظه فشار و… دچار مشکل باشند که هرکدام باید به صورت جدا بررسی شوند.  
  • خرابی هیدروستات

  هیدروستات در لباسشویی ال جی نقش کنترل سطح آب را دارد. اگر تمام موارد را بررسی کردید و علت ارور را پیدا نکردید هیدروستات دستگاه و سوکت هیدروستات را هم بررسی کنید. گاهی ممکن است علت بروز ارور 1e خرابی در هیدروستات دستگاه باشد.  
  • یخ‌زدگی شیر آب ورودی

  اگر شیر آب ورودی یخ زده باشد آب داخل دیگ دستگاه نمی‌شود. این اتفاق بیشتر در مناطق سردسیر اتفاق می‌افتد که مسیر لوله آب یا شیرآب یخ می‌زند و مانع از ورود آب می‌شود. علت بروز ارور 1e در لباسشویی ال جی
  •  کم‌فشاری آب

  وقتی فشار آب کم باشد، در زمان تعیین شده آبگیری به طور کامل انجام نمی‌شود و مخزن آب لباسشویی پر نمی‌شود و در ابن حالت روی صفحه لباسشویی ارور 1e نمایش داده می‌شود. گاهی حتی ممکن است پرفشاری آب هم باعث بروز این ارور شود چرا که فشار زیاد آب باعث نشت آب به بیرون و به هم خوردن توازن شلنگ می‌شود.  
  • مسدود بودن فیلتر ورودی آب

  برای فیلتر کردن رسوبات آب شهری فیلتری در دستگاه تعبیه می‌شود که این املاح و رسوبات را به خود جذب می‌کند. سختی بیش از حد آب در بعضی مناطق و تعویض نکردن به موقع فیلتر ورودی آب، باعث مسدود شدن فیلتر می‌شود و از ورود آب به دیگ لباسشویی جلوگیری می‌کند.  
  • خراب بودن شلنگ ورودی

  گاهی پیش می‌آید که شلنگ ورودی آب خراب است، یا دچار خم‌شدگی است و یا حتی در اثر رسوب در شلنگ، سطح داخلی شلنگ باریک شده و آب را به طور کامل انتقال نمی‌دهد.  
  • مشکلات سیم‌کشی دستگاه

  باید سیم‌های متصل به شیربرقی و برد الکترونیکی را بررسی کنید و از سالم بودن سیم‌کشی داخلی دستگاه اطمینان حاصل کنید. البته این کار یک تعمیرکار لباسشویی است و حتما باید توسط متخصص انجام شود.  
  •  خراب بودن برد دستگاه

  اگر تمام موارد بالا را بررسی کردید و همچنان ارور 1e وجود داشت در اینصورت احتمال می‌رود مشکل و یا خرابی از برد دستگاه باشد. در این مواقع باید با تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید تا تعمیرات لباسشویی در منزل شما انجام گیرد. توجه کنید که هرگونه بررسی و تعمیر برد دستگاه باید توسط تکنسین تعمیر لوازم خانگی انجام گیرد.  

  نحوه رفع ارور 1e در لباسشویی ال جی

  رفع ارور 1e در لباسشویی ال جی برای رفع ارور 1e در لباسشویی ال جی باید ابتدا به بررسی شیر آب و شلنگ ورودی آب بپردازید همچنین فشار آب منزل را چک کنید که کم نباشد. بررسی شیر آب و شلنگ از ابتدایی‌ترین کارها برای رفع این ارور است. گاهی شلنگ دچار پیچ خوردگی و تاخوردگی است. گاهی نیز ریست کردن دستگاه باعث رفع این ارور می‌شود. محل اتصال‌های بیرونی به شیر برقی و سیم‌کشی بیرونی دستگاه را نیز چک کنید. دقت داشته باشید که بررسی فیلتر، هیدروستات ، سیم‌کشی داخلی دستگاه و برد دستگاه و به طور کلی  تعمیر لباسشویی ال جی  یک کار تخصصی و حرفه‌ای است و باید حتما توسط تعمیرکار لباسشویی ال جی انجام شود. لازم به ذکر است هرگونه تشخیص یا کار اشتباه در مورد رفع خطای 1e ممکن است به دستگاه صدمات جبران‌ناپذیری بزند. اگر اطلاعات و تخصص کافی ندارید حتما با تعمیرکار لباسشویی ال جی تماس بگیرید تا منجر به ضربه زدن به قسمت‌‌های دیگر دستگاه نشود.   سخن پایانی گاهی ممکن است لباسشویی به هر دلیلی کار نکند. لباسشویی‌های ال جی، پنل و نمایشگر هوشمندی دارند که در آن با نمایش نوع ارور و مشکل به کاربر در تشخیص مشکل به وجود آمده کمک می‌کنند. ارور 1e در لباسشویی ال جی یک ارور متداول و پرتکرار است و مربوط به آبگیری و نشت آب است. با آگاهی از علل به وجود آمدن این خطا شاید بتوان در چند اقدام ساده این مشکل را برطرف کرد. با مشاهده این ارور ابتدا به بررسی عوامل آن بپردازید و در مواردی که مربوط به برد دستگاه و اجزای داخلی دستگاه است حتما با متخصص مشورت کنید و خودتان اقدامی نکنید تا از صدمه زدن و خرابی دیگر قسمت‌های دستگاه جلوگیری شود. اگر موفق به رفع مشکل نشدید با تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید و از خدمات تعمیرات در منزل بهره‌مند شوید.  

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برندها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی تعمیر لباسشویی تعمیرات ال جی مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت