ثبت درخواست تعمیرات

ارور e29 ماشین لباسشویی بوش(علت+نحوی عیب یابی)

بازدید: 221 بازدید
زمان مطالعه: 7 دقیقه
علت ارور e29 در ماشین لباسشویی بوش
 • ارور e29 ماشین لباسشویی بوش

  کدهای خطا، مجموعه ای از اعداد باینری هستند که در برد الکترونیکی ذخیره شده آند. هنگامی که سیگنال خطا توسط حسگرهای موجود در ماشین لباسشویی بوش به برد اصلی ارسال می شود، برد آن ها را بررسی کرده و به صورت کدهایی روی نمایشگر لمسی ظاهر می کند. یکی از این کدها در ماشین لباسشویی بوش، کد e29 می باشد. زمانی که این کد را مشاهده می کنید باید دریابید که دستگاه شما دچار خطا و ایراد شده است و در اسرع وقت باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید. تکنیسین های مجرب مرکز خدمات دیبا پشتیبان، برای کمک به شما همیشه در دسترس هستند.  

  علت ارور e29 در ماشین لباسشویی بوش

  علت ارور e29 در ماشین لباسشویی بوش ارور e29 یکی از مهم ترین آنواع اور ماشین لباسشویی بوش می باشد. این ارور جزء 5 ارور اصلی لباسشویی بوش است و معمولا در ابتدای کار شستشوی دستگاه به وجود می آید. در حقیقت این   ارور لباسشویی بوش  مانی به‌وجود می آید که لباسشویی تازه شروع به کار کرده است و به همین دلیل دیگر آب وارد دستگاه نمی شود. ارور e29 بیشتر مربوط به المان های ورودی، شامل آکوا استاپ، شیر برقی و هیدروستات می شود. در مدل های جدید ماشین لباسشویی بوش، ارور e29 به صورت open the tab نمایش داده می شود. ما در این مقاله به علل ظاهر شدن این ارور بر صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی بوش می پردازیم:

  1.خرابی آکوا استاپ ماشین لباسشویی بوش

  علت ارور e29 در ماشین لباسشویی بوش آکوا استاپ در حقیقت، قطعه الکتریکی شده و کامل شده شیر برقی ماشین لباسشویی بوش است که امنیت عملکرد قطعه را افزایش می دهد. اگر بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی خود خطای E29 را مشاهده کردید مطمئن باشید که قطعه آکوا استاپ دستگاه آسیب دیده است. معمولا عمر مفید آکوا استاپ 7 سال می باشد. این قطعه مهم شامل قسمت هایی مانند: المان امنیت عملکردی بالا، سنسورها و شلنگ ورودی آب است. اگر در مسیر آب ماشین لباسشویی، نشتی ایجاد شود، آکوا استاپ بلافاصله فرمان قطع و وارد نشدن آب را اجرا می کند. برای رفع این مشکل: ابتدا باید این قطعه دستگاه را چک کنید، اگر مشکل دستگاه به خاطر وارد نشدن آب کافی به داخل دیگ لباسشویی باشد که باعث نمایش این ارور شده است، باید حتما آکوا استاپ را تعویض کنید.

  2. خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی بوش

  ارور e29 در ماشین لباسشویی بوش اگر مدل ماشین لباسشویی شما قطعه آکوا استاپ را نداشت، پس فقط قطعه شیر برقی را دارد. شیر برقی ماشین لباسشویی بوش، وظیفه ورود و خروج آب به داخل دستگاه را بر عهده دارد. اگر این قطعه دچار آسیب شود، آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود و ارور e29 بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. همچنین در برخی اوقات شاهد نشتی آب از ماشین لباسشویی و یا وارد نشدن درست و مناسب آب به دستگاه خواهید بود.  

  3. آسیب دیدگی هیدروستات ماشین لباسشویی بوش

  ارور e29 در لباسشویی بوش هیدروستات در ماشین لباسشویی بوش، وظیفه تنظیم آب دستگاه را بر عهده دارد. وقتی که این قطعه خراب شود و نتواند آب ماشین لباسشویی را به درستی تنظیم کند، ارور e29 روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. در واقع آسیب دیدگی هیدروستات، باعث اختلال در عملکرد لباسشویی و عدم تنظیم درست آب دستگاه می شود. بر روی قطعه هیدروستات، یک پیچ تنظیم آب وجود دارد که در صورت دستکاری این پیچ، در میزان ورودی آب مشکل ایجاد می شود. از آن جایی که این قطعه بسیار مهم بوده و تعمیر یا تعویض آن نیاز به تخصص و مهارت فنی دارد، شما می توانید با مرکز  تعمیرات لباسشویی بوش  تماس بگیرید و همچنین با مرکز خدمات دیبا پشتیبان تماس گرفته و از تخصص و مهارت مهندسین و چندین  تعمیرکار لباسشویی  خبره این مرکز استفاده کنید. دیبا پشتیبان با خدمات تعمیرات لباسشویی در منزل، کار را برای شما راحت کرده است.  

  4. خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

  ارور e29 در لباسشویی بوش در برخی از موارد المان های ورودی آب ماشین لباسشویی بوش کاملا سالم است، ولی بازهم ارور e29 بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. در این شرایط برد دستگاه دچار مشکل شده است. قطعه برد ماشین لباسشویی که مربوط به فرمان ورود و خروج آب است، دچار آسیب شده است و یا ممکن است IC برنامه دستگاه پاک شده است. در این حالت لباسشویی نمی تواند به درستی تشخیص دهد و فرمان ورود و خروج آب و تنظیم عملکرد دستگاه را اجرا کند. به همین دلیل چون آب به حد لازم وارد دستگاه نمی شود و یا حتی اصلا آبی وارد نمی شود، ارور e29 نمایش داده می شود. در این شرایط ابتدا آب منزل را چک کنید که قطع نباشد. همچنین شیر ورودی آب را نیز چک کنید که بسته نباشد. اگر با انجام کارهای فوق مشکل دستگاه رفع نشد می توانید با مرکز خدمات دیبا پشتیبان تماس گرفته و از آنها کمک بگیرید.  

  یکی از دلایل مهم ارور e29 و چگونگی رفع آن

  ارور e29 در لباسشویی بوش یکی دیگر از علت های این کد خطا، ایجاد مشکل در ورودی آب است. که در این صورت باید:
  1. .شلنگ و شیر ورودی آب را بررسی کنید.
  2. آکوا استاپ و شیر برقی را چک کنید.
  3. در صورت نیاز برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را نیز بررسی کنید.
  در کل، کد خطای e29 در ماشین لباسشویی بوش، مربوط به مشکل در ورودی آب است. این خطا ممکن است به دلیل چند علت باشد، از جمله:

  1. بررسی شیر آب:

  ابتدا مطمئن شوید که شیر آب به ماشین لباسشویی متصل و باز است و آب به درستی به ماشین می رسد. همچنین بررسی کنید که فیلتر شیر آب خالی نباشد و اگر کثیف شده آن را تمیز کنید و یا تعویض کنید.

  2. بررسی خطوط آب:

  اگر خطوط آب رسانی به دستگاه ماشین لباسشویی خراب شده باشد و یا آسیب دیده باشد، ارور e29 بر روی نمایشگر ظاهر می شود. بنابراین خطوط آب رسانی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ کدام از آنها خراب یا قطع نشده باشند.

  ارور e29 در لباسشویی بوش 3. آکوا استاپ:

  خرابی و یا آسیب دیدگی در قطعه آکوا استاپ باعث به‌وجود آمدن ارور e29 در دستگاه ماشین لباسشویی بوش می گردد. در این صورت باید قطعه آکوا استاپ را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

  4. خرابی پمپ:

  باید بررسی کنید که آیا پمپ کار می کند یا نه. زیرا در صورت خرابی پمپ و یا ایجاد خراش و یا سوراخی در این قطعه ماشین لباسشویی، ارور e29 به‌وجود می آید. از آن جایی که ماشین لباسشویی بوش یکی از بهترین برندهای این مجموعه است، در صورت بروز هر گونه مشکل از دستکاری آن بپرهیزید و سریعا با مرکز خدمات  تعمیر لوازم خانگی  تماس بگیرید و همچنین می توانید با مرکز خدمات دیبا پشتیبان در تماس باشید.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی تعمیر لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت