ثبت درخواست تعمیرات

ارور e18 ماشین لباسشویی بوش(علت+ نحوی عیب یابی)

بازدید: 262 بازدید
زمان مطالعه: 8 دقیقه
ارور e18 ماشین لباسشویی بوش
 • ارور e18 ماشین لباسشویی بوش

  ارور e18 ماشین لباسشویی بوش مربوط به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است. همچنین این ارور یکی از رایج ترین ارورها است، در این مقاله علت ارور e18 ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع ارور e18 ماشین لباسشویی بوش را توضیح خواهیم داد، پس تا آخر همراه ما در سایت دیبا پشتیبان همراه باشید.  

  علت ارور e18 ماشین لباسشویی بوش

  ارور e18 ماشین لباسشویی بوش مشتریان عزیز، دیبا پشتیبان برای صرفه جویی در وقت شما در این قسمت اطلاعات مختصری در مورد علت ارور e18 ماشین لباسشویی بوش ارائه کرده است، در صورت برطرف نشدن این ارور می توانید با تماس به دیبا پشتیبان و کمک از  تعمیرکار لباسشویی  خبره و باتجربه،  تعمیرات لباسشویی بوش  و محل انجام دهید بدون اینکه لباسشویی شما جابه جا شود می توانید در کمترین زمان دستگاه خود را تعمیر کنید. در ادامه علت ارور e18 لباسشویی بوش خواهیم پرداخت:
  • بررسی فیلتر پمپ تخلیه
  • گرفتن فاضلاب
  • گرفتگی شلنگ تخلیه
  • گرفتگی مسیر تخلیه
   

  نحوه عیب یابی ارور e18 ماشین لباسشویی بوش

  ارور e18 ماشین لباسشویی بوش اگر تجربه و دانش بررسی پمپ تخلیه را دارید آن را بررسی کنید در غیر این صورت توصیه می شود از خدمات تعمیرکار دیبا پشتیبان استفاده کنید.
  • اگر مسیر تخلیه آب مسدود شده باشد، باید از نظر گرفتگی بررسی شود.
  • اگر شلنگ تخلیه آسیب دیده است، می توانید با جدا کردن شلنگ از ماشین لباسشویی آن را بررسی کنید.
   

  رفع ارور e18 ماشین لباسشویی بوش

  علت ارور e18 ماشین لباسشویی بوش شیلنگ تخلیه را با استفاده از سیم یا ابزار بلند باز کنید. اگر فاضلاب مسدود شده است، سعی کنید کثیفی را که باعث انسداد شده است را پاک کنید. شیر تخلیه را باز کنید و گرفتگی ها را بردارید.  

  دلیل ارور e18 لباسشویی بوش چیست؟

  ارور e18 لباسشویی بوش در میان انواع  ارور ماشین لباسشویی بوش ،   ارور E18 لباسشویی بوش یکی از کدهای ارور اصلی در بین آنها می باشد و در اکثر موارد مربوط به تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش می باشد. زمانی که تخلیه آب از لوله تخلیه بیش از حد معمول طول بکشد، با ارور e18 ماشین لباسشویی بوش مواجه می شوید. علت اصلی این مشکل آلودگی فیلتر پمپ، مسدود شدن مسیر تخلیه و خرابی پمپ تخلیه است. خوشبختانه دو مورد اول به راحتی قابل تعمیر هستند و نیازی به تعمیرکار ندارند. این مراحل را دنبال کنید تا بفهمید علت اصلی مشکلات تخلیه ماشین لباسشویی بوش چیست:
  • فیلتر پمپ تخلیه از نظر علت ارور e18 ماشین لباسشویی بوش بررسی شود.
  • انسداد فاضلاب یکی از انواع دلیل ارور e18 ماشین لباسشویی بوش است.
  • انسداد شیلنگ تخلیه یکی از علت های ارور e18 ماشین لباسشویی بوش است.
  • انسداد در مسیر تخلیه علت ارور e18 ماشین لباسشویی بوش است.
   

  بررسی فیلتر پمپ تخلیه در ارور e18 ماشین لباسشویی بوش

  ارور e18 لباسشویی بوش یکی از مهمترین قطعات پمپ ماشین لباسشویی است. این دستگاه آب را به مخزن هدایت می کند که پس از شستشوی سیستم و جمع آوری آب آن را به داخل هدایت می کند. اگر مشکل از پمپ باشد، متوجه خواهید شد که آب در مخزن جمع شده است و واشر نمی تواند آن را خارج کند. برای اکثر مشکلات پمپ آب، تنها گزینه تعویض پمپ است.  

  گرفتگی فاضلاب به دلیل ارور e18 ماشین لباسشویی بوش

  رفع ارور ارور e18 لباسشویی بوش اگر خروجی آب ماشین لباسشویی مسدود باشد، ماشین لباسشویی نمی تواند آب داخل ماشین لباسشویی را تخلیه کند. در این صورت خواهید دید که آب در مخزن ماشین لباسشویی جمع شده و مشکلاتی مانند ارور e18 در ماشین لباسشویی ظاهر می شود. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که شلنگ تخلیه زیر سینک و اتصالات زیر سینک معیوب باشند.  

  انسداد شیلنگ تخلیه علت ارور e18 ماشین لباسشویی بوش است

  رفع ارور e18 لباسشویی بوش ممکن است شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی توسط چیزی مسدود شده باشد. شیلنگ تخلیه به ماشین لباسشویی متصل می شود و آب کثیف داخل دستگاه را به فاضلاب تخلیه می کند. این مسیر را می توان توسط موها، زباله ها و زباله های موجود در فاضلاب مسدود کرد. ابتدا شیلنگ را به طور کامل بررسی کنید. اگر بین دستگاه و دیوار، خم یا پیچ یا شلنگ فشاری وجود دارد، آن را از این حالت خارج کنید. زیرا در این مواقع آب به راحتی از این لوله خارج نمی شود. برای بررسی شلنگ تخلیه، آن را از ماشین لباسشویی خارج و جدا کنید. سپس داخل شیلنگ را با یک سیم یا ابزار بلند کاوش کنید تا ببینید که آیا گرفتگی دارد یا خیر. همچنین می توانید گرفتگی را با دمیدن در شلنگ پاک کنید. اگر هوا از طرف دیگر خارج شود به این معنی است که شلنگ گرفتگی ندارد.  

  علت ارور e18 مسدود شدن مسیر تخلیه ماشین لباسشویی بوش

  رفع ارور e18 لباسشویی بوش یکی دیگر از دلایل کد ارور E18 ماشین لباسشویی بوش، انسداد در تخلیه آب است. این انسداد می تواند از ابتدای خروجی آب از سینک تا انتهای مسیر رخ دهد. مسدود شدن فیلترهای ماشین لباسشویی نیز ممکن است رخ دهد و در این صورت ماشین لباسشویی قادر به تخلیه آب نخواهد بود. اگر ماشین لباسشویی شما این مشکل را دارد، چاره ای جز رفع گرفتگی یا تعویض لوله های تخلیه ندارید.  

  نحوه پیدا کردن ارور e18 ماشین لباسشویی بوش

  ارور e18 لباسشویی بوش در زیر به مهمترین نکات برای عیب یابی ارور e18 ماشین لباسشویی بوش می پردازیم:
  •  اگر تجربه و دانش بررسی پمپ تخلیه را دارید آن را بررسی کنید در غیر این صورت توصیه می شود از خدمات تعمیرکار دیبا پشتیبان استفاده کنید. پشتیبانان ما با تعمیرات لباسشویی در منزل به شما در  تعمیر لوازم خانگی  و لباسشویی سریعتر و تخصصی تر کمک خواهند کرد.
  •  اگر فاضلاب مسدود شده باشد، باید از نظر انسداد بررسی شود.
  •  اگر شلنگ تخلیه آسیب دیده است، می توانید با خارج کردن شلنگ از ماشین لباسشویی بررسی کنید.
   

  نحوه رفع ارور e18 ماشین لباسشویی بوش

  ارور e18 لباسشویی بوش بهترین کار قبل از انجام هر کار دیگری ریست و خاموش روشن کردن ماشین لباسشویی است. این ممکن است ارور را اصلاح کند، اما اگر دوباره این ارور را مشاهده کردید، مراحل زیر را دنبال کنید: شلنگ تخلیه را از ماشین لباسشویی خارج و جدا کنید تا آن را بررسی کنید. سپس داخل شیلنگ را با یک سیم یا ابزار بلند کاوش کنید تا ببینید که آیا گرفتگی دارد یا خیر. همچنین می توانید گرفتگی را با دمیدن در شلنگ پاک کنید. اگر هوا از طرف دیگر خارج شود به این معنی است که شلنگ گرفتگی ندارد. در صورت گرفتگی فاضلاب توصیه می شود ابتدا روش عیب یابی را طی کنید و اگر مشکل به این دلیل است بهتر است کثیفی که باعث انسداد شده است را پاک کنید و اگر نمی توانید این کار را انجام دهید. در صورت جواب ندادن توصیه می شود از خدمات تعمیرگاه دیبا پشتیبان استفاده کنید. نحوه بررسی فیلتر پمپ ماشین لباسشویی بوش بسیار ساده است. اولین عاملی که می تواند باعث ایجاد کد ارور e18 ماشین لباسشویی بوش شود، گرفتگی فیلتر است که باعث کندی جریان آب می شود. فیلتر معمولا در گوشه جلو و سمت راست ماشین لباسشویی قرار دارد. این بخش شامل پنل دسترسی فیلتر می باشد. اکنون می توانید فیلتر چرخشی و پوشش سیاه رنگ متصل به آن را مشاهده کنید. قبل از باز کردن فیلتر، باید آب را تخلیه کنید. تخلیه ماشین لباسشویی بسیار ساده است. یک ظرف بزرگ برای جمع آوری آب بردارید و آن را زیر شلنگ تخلیه در جلوی ماشین لباسشویی قرار دهید. آب با باز کردن شیلنگ تخلیه می شود. برخی از مدل های ماشین لباسشویی بوش شلنگ تخلیه ندارند. اگر مدل خودروی شما متعلق به این کلاس است، فیلتر تخلیه دارای یک درپوش است که باید آن را بچرخانید تا باز شود و به فیلتر دسترسی پیدا کنید. با بازکردن این پوشش، آب جاری شده و در نهایت گرفتگی ها را بررسی می کند.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی تعمیر لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت