ثبت درخواست تعمیرات

ارور de2 لباسشویی ال جی(علت+ نحوی رفع ارور)

بازدید: 263 بازدید
زمان مطالعه: 8 دقیقه
ارور de2 در ماشین لباسشویی ال جی
 • همه چیز در مورد ارور de2 در ماشین لباسشویی ال جی

  سعی داریم در این مقاله، به بررسی ارور de2 لباسشویی ال جی بپردازیم. از آن جایی که برند ال جی، یکی از برندهای بسیار خوب و محبوب افراد است، به‌وجود آمدن کوچک‌ترین ایراد در هر یک از قسمت های این دستگاه باعث نگرانی صاحب آن می شود. پس با ما همراه باشید تا علت ها و عوامل بروز این مشکل و رفع آن را برای شما توضیح دهیم. ارور de2 لباسشویی ال جی یکی از ارورهای رایج در لباسشویی است و به مشتریان برای نشان دادن مشکلات مربوط به درب و قفل لباسشویی اعلام می شود. برای رفع این ارور لباسشویی ال جی با تماس با مرکز دیبا پشتیبان که یکی از مراکز معتبر  تعمیر لوازم خانگی  و تعمیر لباسشویی ال جی  می باشد، تعمیرات لباسشویی در منزل و در کمترین زمان داشته باشید.

  ارور de2 لباسشویی

  ارور de2 در لباسشویی ال جی یکی از انواع ارورهای متداول است که ممکن است در هنگام استفاده از دستگاه رخ دهد. این ارور به مشتری اطلاع می دهد که دستگاه نمی تواند درب را ببندد یا آن را قفل کند. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی باشد:

  ارور de2 ماشین لباسشویی ال جی وجود خرابی در قفل درب

  در این صورت، باید قفل درب را بررسی کرد و در صورت لزوم آن را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین ممکن است که مکانیزم بستن درب به درستی کار نکند و دستگاه نتواند درب را به طور کامل بببندد. در این صورت باید مکانیزم را بررسی کرده و در صورت لزوم، تعمیر یا تعویض کنید.

  وجود مواد خارجی در مکان قرارگیری قفل درب

  این مواد ممکن است باعث مانع شدن قفل شده و باعث ایجاد مشکل شود. در این صورت، باید مکان قرارگیری قفل درب را بررسی کرده و هر گونه مواد خارجی را پاک کرده و قفل را دوباره تنظیم کرد. در کل، ارور de2 در لباسشویی ال جی ممکن است به دلایل مختلفی باشد. برای رفع این مشکلات، بهتر است ابتدا علت ارور de2 لباسشویی ال جی و بروز آن ها را تشخیص داده و سپس اقدام به تعمیر آن نمایید. اگر مشگل بزرگ باشد و شما نتوانید آن را حل کنید می توانید از مرکز خدماتی دیبا پشتیبان کمک بگیرید.  

  بررسی دلایل باز ماندن در ب ماشین لباسشویی و نمایش کد خطا de2

  ارور de2 ماشین لباسشویی ال جی
  • گیر کردن اجسام مابین درب و بدنه:

  اگر شی یا لباسی در بخش هایی از مسیر بسته شدن در قرار گیرند به طور حتم باعث باز ماندن در می شود. پس بهتر است قبل از هر عملیاتی، برای رفع مشکل یا تعمیر ماشین لباسشویی خود به موارد جزئی دقت کنید.  
  • ریگلاژ نبودن درب:

  چنانچه درب لباسشویی از محور دایره ای، برای باز و بسته شدن خارج شود، می تواند منجر به عدم قرار گیری صحیح زبانه بر روی سوییچ باشد. این اتفاق می تواند به دلیل فشار بالا بر روی درب و ضربه، اتفاق بیفتد. توصیه می کنیم برای رفع مشکل، اقدام به اعمال زور بر لولا یا دستگاه نکنید وتعمیر ماشین لباسشویی خود را به تعمیرکاران مجرب مرکز خدماتی دیبا پشتیبان بسپارید.  
  •  آسیب به لولا:

  لولاها وظیفه دارند تا درب را در محل خاصی از بدنه مهار کنند و با حرکت دورانی در موقعیت خاصی بتوانند باعث کیپ شدن در با بدنه شوند. اگر به هر دلیلی لولا دچار مشکل شود با ارور de2 در ماشین لباسشویی ال جی رو به رو خواهید شد. علت ارور de2 ماشین لباسشویی ال جی
  • خرابی چفت درب :

  شاید به هیچ عنوان نیاز به ریگلاژ و بررسی لولا نداشته باشید و چفت درب دچار خمیده ضربه یا جابچایی از محل خود باشد، پس دستگاه سیگنالی از بسته شدن دریافت نمی کند. بنابراین رفع ارور de لباسشویی ال جی با قرارگیری چفت به شکل صحیح بر روی میکروسوئیچ امکان پذیر است.  
  • مشکلات مربوط به سیم کشی:

  چنانچه میکروسوئیچ نتواند اطلاعات مربوط به بسته شدن در را به برد ارسال کند، برد الکترونیکی، تشخیص به باز بودن درب می دهد. بنابراین شما با ارور de2 دستگاه مواجه خواهید شد. در این صورت، احتمال دارد یکی از سوکت ها لق شده یا از سر جای خود درآمده باشد یا سیم کشی دچار اتصالی شده باشد. راحت ترین راه برای پیدا کردن مشکل در وجود جریان و رفع ارور de لباسشویی ال جی، بررسی مکرر جریان برق به کمک اهم متر است. شما هر رشته از سیم های متصل شده به میکروسوئیچ را به کمک اهم متر تا برد چک کنید، اگر در هر کدام از رشته ها 0 اهم دریافت کردید به این معنی است که سیم کشی دچار مشکل است.  
  • خرابی برد لباسشویی:

  اگر جریان داشتن برق از برد به سنسور و بالعکس بدون مشکل است، ایراد می تواند از برد الکترونیکی ماشین لباسشویی باشد. برد، درک سیگنال دریافتی بسته بودن درب را ندارد و به همین علت ارور de در ماشین لباسشویی ال جی پدیدار می شود. نحوی رفع ایراد ارور de2 ماشین لباسشویی ال جی
  •  ایراد در دستگیره:

  زبانه و سیستم قفل، از طریق فنر و اتصالاتی به شاسی دستگیره متصل شده اند. چنانچه دستگیره دچار فرسودگی باشد و نتواند باعث تغییر محل زبانه شود، می تواند علت ارور de در ماشین لباسشویی ال جی شود.  
  • میکرو سوئیچ:

  سنسور سوییچ واقع در بدنه، بر روی یک پایه قرار می گیرد. معمولا سوئیچ دارای شاسی تحریک پذیری است. زمانی که درب بسته می شود، زبانه برروی این شاسی قرار می گیرد و سوئیچ از حالت باز به بسته تغییر می کند. این تغییر باعث عبور جریان برق و سیگنال بسته شدن به برد می شود، سپس برد فرمان کار برای شروع چرخه را می دهد. حالا اگر سوئیچ خراب باشد، حتی با بسته شدن درب ماشین لباسشویی ال جی، صفحه نمایش ارور de را نشان می دهد، شما می توانید به کمک مولتی متر، تداوم جریان برق را در حات باز و عدم جریان را در حالت بسته سوئیچ چک کنید. اگر در حالت باز و بسته سوئیچ، با یک نتیجه مواجه شدید برای رفع ارور de لباسشویی ال جی، می بایست سنسور درب را تعویض کنید.  
  •  لق شدن و جابجایی پایه نگهدارنده:

  همان طور که خود درب ممکن است احتیاج به ریگلاژ داشته باشد، پایه نگهدارنده ای که میکروسوئیچ بر روی آن سوار است نیز نیاز به بررسی دارد. چون با کوچکترین جابجایی سیستم زبانه قفل به درستی بر روی سوئیچ قرار نمی گیرد. بنابراین شما می توانید با کمک گرفتن از  تعمیرکار لباسشویی  مجرب ال جی در رفع این مشکل اقدام نمایید.  
  • بارگیری بیش از اندازه لباس در دیگ:

  یکی از دلایلی که باعث بسته شدن درب می شود پرشدن بیش ازحد استاندارد دیگ از لباس است. این امر می تواند باعث عدم بسته شدن صحیح درب بشود، همچنین باعث لرزش و صدای ناهنجار ماشین لباسشویی هنگام چرخش می شود.

  راه حل برای ارور de2 ماشین لباسشویی ال جی

  زمانی که با ارور de2 در ماشین لباسشویی ال جی رو به رو می شوید، این به معنی وجود یک مشکل در سیستم آب داخلی است. این ارور ممکن است به دلیل مسدود شدن لوله آب، ورود آب به ماشین با فشار کم یا بالا، یا خرابی در سنسور ورود آب به وجود آمده باشد. راه حل اول برای رفع این مشکل این است که لوله آب را بررسی کنید و ببینید آیا خرابی یا مسدود شدگی در آن وجود دارد. اگر مسدود بود آن را تمیز کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی در آن وجود ندارد. علت رور de2 ماشین لباسشویی ال جی دومین راه حل این است که فشار آب را بررسی کنید، اگر فشار آب کم است، ممکن است لوله آب اصلی یا فیلتر آب خانه شما مسدود شده باشد. در این صورت آن را تمیز کرده و فشار آب را بررسی کنید. اگر فشار آب بالا است، ممکن است سنسور ورود آب خراب شده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد. در این صورت بهتر است با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید. اگر تمام راه حل های مختلف برای تعمیر ارور de2 را امتحان کردید و نتیجه نگرفتید می توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی و یا مرکز خدمات دیبا پشتیبان تماس بگیرید تا مشکل دستگاه شما را تشخیص داده و آن را حل کنند.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها تعمیر لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت