ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور f43 در لباسشویی بوش(رفع ارور و کدخطا)

بازدید: 237 بازدید
زمان مطالعه: 8 دقیقه
ارور f43 در ماشین بوش
 • ارور f43 در ماشین لباسشویی بوش

  ارورf43 در ماشین لباسشویی بوش، کد خطای بسیار مهمی است که در صورت نادیده گرفتن، مشکلات بزرگتری را برای کاربر ایجاد می کند. با اختراع ماشین لباسشویی، شستن لباس ها با سرعت و کیفیت بیشتری انجام می شود و نیازی به تلاش فیزیکی افراد نیست. از این دستگاه معمولا هفته ای دو یا سه بار استفاده می شود و نبود آن می تواند کابوس بزرگی برای اهل خانواده باشد. به همین دلیل بهتر است که با استفاده درست و اصولی از ماشین لباسشویی و نگهداری کردن از آن، عمر دستگاه را افزایش دهیم تا نیازی به تعمیر و یا تعویض قطعات آن نداشته باشیم. یکی از مواردی که می تواند به شما در این راستا کمک کند؛ توجه به  ارور لباسشویی بوش   است. ارورf43 یکی از این خطاها است. شما می توانید با مطالعه این مقاله تا حدودی ا زپس این مشکل برآیید و اگر نتوانستید، حتما با مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش در ارتباط باشید. همچنین می توانید با مرکز خدمات دیبا پشتیبان تماس بگیرید و از خدمات چندین  تعمیرکار لباسشویی  متخصص و با تجربه این مرکز بهره ببرید.

  علت بروز ارور f43 در ماشین لباسشویی بوش

  علت ارور f43 در ماشین بوش ماشین لباسشویی بوش یکی از برندهای معروف در بازار لوازم خانگی است که از جدیدترین تکنولوژی های دنیا برای تولید محصولات خود استفاده می کند. در همه ماشین لباسشویی های بوش، نمایشگر LCD وجود دارد که انتخاب نوع شستشو را برای کاربر راحت می کند و به صورت علائم اختصاری حروف انگلیسی و اعداد، ارورهای موجود در ماشین لباسشویی را به کاربر اطلاع می دهد. برخی از ارورها در ابتدای روشن کردن دستگاه، بر روی نمایشگر ظاهر می شوند و بعضی از آنها در میانه شستشوی لباس ها اتفاق می افتد. ارور f43 از ان کد خطاهایی است که بلافاصله بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی بر روی صفحه نمایشگر خواهید دید. علت اصلی بروز این ارور، مشکلات موتور و اتصالات موتوری ماشین لباسشویی است. از مهم ترین علت های بروز ارور f43 در ماشین لباسشویی بوش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ارور f43 در ماشین بوش 1.زغال موتور ماشین لباسشویی بوش

  زغال موتور یک قطعه مصرفی در ماشین لباسشویی است که بسته به مصرف کاربر، عمر 5 تا 20 ساله دارد. شکسته شدن، خرابی و یا تمام شدن این قطعه باعث می شود که اختلالاتی در عملکرد موتور به وجود آید و ارور f43 بر روی نمایشگر ظاهر شود. زغال چوب دارای خواص منحصر به فردی است که امکان استفاده از آن را در داخل موتورها فراهم می کند. در حقیقت تمام این خصوصیات مربوط به گرافیت موجود در ساختار زغال سنگ است. زغال سنگ با رسانایی الکتریکی بالایی که دارد می تواند گرمای نا خواسته داخل موتور را جذب کرده و به محل مورد نظر منتقل کند. همچنین رسانایی حرارتی بالایی دارد و به دلیل سبکی و ضریب اصطکاک پایین، بهترین گزینه برای استفاده در ساختار داخل موتور محسوب می شود.

  2. خرابی کلکتور موتور

  کلکتور یا همان COLLECTOR ، یکی دیگر از قطعات موجود در موتور ماشین لباسشویی است که وظیفه مهمی در عملکرد موتور دارد. بروز هر گونه مشکل برای این قطعه می تواند باعث شود تا زغال بر روی کلکتور موتور به خوبی متصل نشود و موتور و دیگ به خوبی گردش نکنند. از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای کلکتور پیش آید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  •  خط و خش افتادن کلکتور
  •  ساییدگی کلکتور
  • فرسودگی

   ارور f43 در لباسشویی بوش 3.تاخوی موتور

  یکی از قطعات مهم در موتور ماشین لباسشویی تاخو است. تاخو وظیفه تنظیم گردش موتور و عملکرد درست بخش چرخان ماشین لباسشویی را به عهده دارد. این قطعه آهنربایی که در انتهای موتور قرار دارد با استفاده از میدان مغناطیسی که به وجود می آورد، حرکات چپ و راست دیگ موتور را موجب می شود. اگرچه احتمال به‌وجود آمدن خطای f43 به این علت بسیار کم است ولی نمی توان آن را نادیده گرفت.

  نحوه عیب یابی کد خطای ارور F43 ماشین لباسشویی بوش

  بهتر است قبل از این که شروع به تعویض زغال کربن موتور لباسشویی کنید، حتما آن را عیب یابی کنید تا از آسیب دیدن و تمام شدن زغال اطمینان حاصل کنید. برای عیب یابی زغال موتور ماشین لباسشویی بوش ، باید ابتدا محل قرارگیری موتور را در ماشین لباسشویی پیدا کنید و سپس با نگاهی گذرا متوجه خواهید شد که زغال با مشکل مواجه شده است یا نه. از طرفی دیگر تشخیص خرابی کلکتور و تاخو و عیب یابی آن ها کاری دشوار است و از عهده هر کسی بر نمی آید، بنابراین شما می توانید با مرکز خدمات و مرکز تعمیر لوازم خانگی دیبا پشتیبان تماس بگیرید و همچنین می توانید از کمک متخصصین مجرب مرکز خدماتی دیبا پشتیبان استفاده کنید.

  عیب یابی کد خطای ارور F43 ماشین لباسشویی بوش راهنمایی جامع برای رفع خطای F43 در ماشین لباسشویی بوش

  ارور F43 لباسشویی بوش یکی از خطاهای رایج است که ممکن است در طول عمر ماشین لباسشویی شما رخ دهد.این خطا معمولا به مشکلات مرتبط با سیستم الکترونیکی و کنترلر ماشین اشاره دارد. برای رفع خطای F43 و رفع ایرادات مربوط به آن، می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:
  1. ابتدا از راهنمایی کاربری ماشین لباسشویی بوش استفاده کنید و دستورالعمل ها را انجام دهید.
  2. برق ماشین لباسشویی را برای چند دقیقه قطع کنید و سپس آن را مجددا روشن کنید. این اقدام ممکن است به بازنشانی سیستم الکترونیکی و رفع خطای موقتی کمک کند.
  3. اگر خطا همچنان ادامه داشت با مرکز پشتیبانی بوش تماس بگیرید و مشکل را گزارش دهید.
   

  نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه برای جلوگیری از خطای F43 در ماشین لباسشویی بوش

  علت ارور F43 لباسشویی بوش نگهداری و  تعمیرات لباسشویی بوش  می تواند از وقوع خطای F43 جلوگیری کند. ارور F43 لباسشویی بوش نشان دهنده وجود مشکل در سیستم حسگر دوران موتور می باشد. به منظور جلوگیری از این خطا و حفظ عملکرد صحیح ماشین لباسشویی بوش، رعایت تعدادی نکات ضروری است. ابتدا تمیز نگهداشتن ماشین لباسشویی با از بین بردن هر گونه لکه و آلودگی، به خطاهای سیستمی که می توانند به خطای F43 منجر شوند، جلوگیری می کند. همچنین اطمینان حاصل شود که ماشین لباسشویی به درستی و با بار معمولی کار می کند و بار اضافی را روی دستگاه قرار ندهید. علاوه براین، در دوره های منظم، قطعات مکانیکی و الکترونیکی ماشین لباسشویی بررسی شود و از وجود هر گونه خرابی یا کاستی در سیستم حسگر دوران موتور جلوگیری شود. در صورت تشخیص هر نشانه ای از عدم عملکرد صحیح، تعمیرات لازم به طور مستقیم انجام شود. با رعایت این راهکارها و انجام تعمیرات پیشگیرانه، می توان از وقوع خطای F43 در ماشین لباسشویی بوش جلوگیری کرده و عمر مفید دستگاه را طولانی تر کرد.

  طریقه رفع ارور F43 لباسشویی بوش

  علت ارور F43 لباسشویی بوش
  • در ابتدا زغال را خارج کنید. سپس کلکتور را برای تعویض زغال کربن موتور لباسشویی تمیز کنید.
  •  زغال جدید را در ماشین لباسشویی قرار دهید.
  •  در صورتی که مشکل از سوی کلکتور یا تاخوی موتور باشد، پیشنهاد می شود شخصا اقدام به تعمیر نکنید و از متخصصین و مهندسان مجرب مرکز خدماتی دیبا پشتیبان کمک بگیرید.
  همه ما می دانیم، که ماشین لباسشویی بوش یکی از بهترین و معروفترین برندهای این مجموعه می باشد، زیرا دارای ویژگی های بارزی است که به چند مورد ان اشاره می کنیم:
  •  دارای برنامه کنترل زمان شست و شو است.
  • 65 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.
  • موتور بی صدا و قدرتمندی دارد.
  •  برنامه و سیستم ضد چروک دارد.
  • بدنه ضد لرزش دارد.
  با تمام این اوصاف، این دستگاه معروف و قوی نیز ممکن است گاهی دچار مشکلاتی بشود. دراین مواقع بهتر است با مرکز  تعمیرات لوازم خانگی  دیبا پشتیبان تماس بگیرید و همچنین می توانید از خدمات تعمیرات لباسشویی در منزل و در کمترین زمان بهره مند شوید.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی بوش فیلم آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت