ثبت درخواست تعمیرات

علت خالی یا کم شدن گاز کولر گازی

بازدید: 39 بازدید
زمان مطالعه: 6 دقیقه
علت خالی یا کم شدن گاز کولر گازی
 • علت خالی یا کم شدن گاز کولر گازی

  کولرهای گازی از گاز مبرد برای خنک کردن هوا استفاده می‌کنند. در صورتی مقدار این گاز کافی نباشد، کولر نمی‌تواند به اندازه کافی خنک‌سازی کند. یکی از مشکلات رایج کولرهای گازی کم شدن یا خالی شدن گاز مبرد است. گاز معمولا به علت نشتی در مدار مبرد است کم شود.

  بررسی و تشخیص علت کم شدن گاز مبرد باید توسط فرد متخصص انجام شود و یک کار تخصصی است. اگر کولر گازی شما با مشکل کم شدن و یا خالی شدن گاز مواجه است پیشنهاد می‌کنیم با مجموعه دیبا پشتیبان به عنوان اولین مرکز تخصصی آنلاین  تعمیر لوازم خانگی  در تهران تماس بگیرید و عیب یابی و بر طرف کردن این مشکل را به تکنسین‌های تعمیر کولر گازی در تهران   این مجموعه بسپارید.

  در این مقاله کارشناسان دیبا پشتیبان برای آشنایی کاربران گرامی با علت خالی یا کم شدن گاز کولر گازی به بررسی کاربردی این موضوع پرداخته‌اند تا پایان ما را همراهی کنید.

   

  خدمات ما:  تعمیر کولرگازی سامسونگ

   

  نشانه‌های کم شدن گاز کولر گازی

  به طور کلی اگر گاز مبرد کم باشد، عملکرد کولر گازی دچار اختلال می‌شود و نمی‌تواند به درستی کار کند. در اکثر مواقع این مشکل با نشانه‌ها و عواملی همراه است که در این بخش به مهم‌ترین آن ها اشاره می‌کنیم.

  • خاموش و روشن شدن مداوم کولر گازی
  • یخ زدگی لوله‌ها
  • کاهش خنک‌کنندگی دستگاه
  • افزایش مصرف برق

  برای عیب‌یابی و بر طرف کردن این مشکل باید از تکنسین مجرب و مجاز تعمیر کولر گازی کمک بگیرید تا علت نشتی را تشخیص دهد و آن را بر طرف کند. بعد از بر طرف کردن علت خالی شدن گاز مبرد باید دوباره گاز دستگاه شارژ شود. توجه  داشته باشید که پر کردن بیش از حد مجاز دستگاه از گاز، سبب آسیب به کولر و ایجاد خطر می‌شود.

   

  خدمات ما: تعمیر کولر گازی ال جی

   

  علت خالی و یا کم شدن گاز کولر گازی چیست؟

  علت خالی و یا کم شدن گاز کولر گازی چیست؟

  معولا نباید گاز کولر گازی کم شود. سیستم کولر گازی طوری طراحی شده است که گاز به بیرون نشت نکند. اما این مشکل ممکن است به دلایل متعددی رخ دهد. مهم‌ترین دلایل کم شدن گاز کولر گازی به شرح زیر است:

   

  • ایراد در اتصالات

  اگر اتصالات به خوبی محکم نشده باشند و یا دچار ایراد و خرابی باشند، سبب نشت گاز به بیرون می‌شوند. باید تمام اتصالات را بررسی کنید و مطمئن شوید در محل اتصال محکم باشند. همچنین باید از نظر سلامت تمام لوله‌ها و اتصالات را چک کنید و در صورت وجود ایراد و خرابی آن ها راتعویض کنید.

   

  • نشت گاز

  نشتی گاز کولر گازی از لوله‌ها، اتصالات، کمپرسور و … ممکن است رخ دهد. کولر گازی را از نظر نشتی باید کاملا بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که از هیچ قسمتی در مدار نشتی ندارد.

   

  • فرسودگی و پوسیدگی قطعات

  گاهی بعضی از قطعات به دلیل فرسودگی و رطوبت دچار پوسیدگی و خوردگی می‌شوند و سبب کم شدن و خالی شدن گاز مبرد خواهند شد. تمام قطعات فرسوده را تعویض و یا تعمیر کنید.

   

  خدمات ما: تعمیرکولرگازی جنرال 

   

  • خرابی کمپرسور

  یکی دیگر از مشکلاتی که سبب خالی شدن گاز کولر گازی می‌شود، ایراد و خرابی کمپرسور است. کمپرسور وظیفه حفظ و کنترل فشار درون تبرید را دارد. آب بندی نامناسب، شکستگی یا سوراخ شدن بخش‌هایی از کمپرسور، خرابی والوها و.. باعث نشت گاز می‌شود.

  نشت گاز به دستگاه آسیب می‌زند و خطرناک است و باید سریعا توسط فرد متخصص بررسی و رفع شود. در هنگام مواجه با این مشکل با دیبا پشتیبان تماس بگیرید تا تعمیرکار کولر گازی در محل حضور یابد و به رفع مشکل بپردازد.رسیدگی به موقع سبب کاهش هزینه تعمیرات و تعویض قطعات خواهد شد.

   

  • عدم استفاده اصولی از دستگاه

  فشار بیش از حد و کارکرد نادرست کولر گازی به سیستم تبرید فشار وارد می‌کند و به تدریج سبب نشتی گاز خواهد شد. اقداماتی مثل خاموش روشن کردن مکرر کولر، کارکردن کولر با پنجره باز سبب خراب شدن زودتر دستگاه خواهد شد. بررسی دوره‌ای و سرویس منظم دستگاه توسط فرد متخصص، سبب جلوگیری از مشکلات و افزایش عمر مفید کولر گازی خواهد شد.

   

  خدمات ما: تعمیر کولرگازی گری

   

  ثبت درخواست تعمیرات کولر گازی در دیبا پشتیبان

  خالی گاز کولر گازی

  برای ثبت درخواست تعمیرات کولر گازی در شرکت دیبا پشتیبان می‌توانید از طریق وبسایت و یا تماس تلفنی اقدام کنید. شما باید در وبسایت رسمی دیبا پشتیبان گزینه درخواست تعمیرات را انتخاب کنید و در خواست خود را ثبت کنید و برای تایید منتظر تماس تلفنی تیم پشتیانی باشید تا جهت هماهنگی و اعزام با شما تماس بگیرند.

  تکنسین‌های دیبا پشتیبان مشکل گاز کولر گازی را به بهترین شیوه ممکن انجام می‌دهند. خدمات تعمیرات در مجموعه دیبا پشتیبان فقط مربوط به تهران و حومه تهران است. مشتریان گرامی در هر نقطه از تهران که باشند می‌توانند با تماس با شماره ۰۲۱۴۷۲۷۸   و یا از طریق وبسایت و پر کردن فرم درخواست تعمیرات را ثبت کنند تا در کوتاه‌ترین زمان تکنسین‌های دیبا پشتیبان برای هماهنگی و اعزام به محل تماس بگیریند.

  تکنسین‌های دیبا پشتیبان همگی دوره دیده و متخصص هستند و فاقد هر گونه سوءپیشنه و کاملا مورد اعتماد می‌باشند و در کوتاه‌ترین زمان در محل حاضر شده و مشکل گاز کولر گازی را به بهترین شیو ه انجام می‌دهند.

  تمامی خدمات در دیبا پشتیبان شامل گارانتی ۶ تا ۱۲ ماهه هستند و در فاکتور رسمی ثبت خواهد شد. لازم به ذکر است که تکنسین‌های ما بعد از اتمام تعمیرات موظفند دستگاه را تست و بعد از تست تحویل مشتری دهند.

  لازم به ذکر است تمامی هزینه تعمیرات و تعویض قطعات در این مجموعه بر اساس نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران تهران محاسبه می‌شود و برای مشتریان گرامی که برای اولین بار در دیبا پشتیبان ثبت سفارش تعمیرات داشته باشند، تخفیفات ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

   

  خدمات ما: تعمیر کولرگازی میتسوبیشی

   

  جمع بندی کلی

  کم و خالی شدن گاز مبرد مسئله‌ای مهم است و باید سریعا به آن رسیدگی شود. این مشکل به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که باید توسط تکنسین تعمیر اجاق گاز بررسی و بر طرف شود.  اما اگر برای تعمیر و عیب یابی کولر گازی نیاز به تکنسین و تعمیرکار بود، دقت کنید که تعمیر کولر گازی را به فرد و مجموعه‌ای معتبر و متخصص بسپارید که تعمیرگاه مجاز تعمیرات کولر گازی باشد.

  تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان به عنوان تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران و عضو رسمی اتحادیه تعمیرکاران تهران، با برخورداری از سرویس کاران و تکنسین‌های مجرب تعمیر انواع کولر گازی را در محل و در ۷ روز هفته با پشتیبانی ۲۴ ساعته ارائه می‌دهد.

  تمام هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات مطابق با نرخ مصوب اتحادیه محاسبه می‌شود و برای مشتریان دیبا پشتیبان تخفیفات ویژه در نظر گرفته می‌شود و برای تضمین کیفیت خدمات و قطععات ضمانت ۶ ماهه به مشتریان عرضه می‌شود.

  برای ثبت خدمات تعمیرات در دیبا پشتیبان با شماره‌های درج شده تماس بگیرید و بعد از ثبت درخواست در کمتر از یک ساعت تعمیرکار به محل مورد نظر شما اعزام شده و تعمیرات کولر گازی پاناسونیک را با قطعات اورجینال انجام می‌دهد. تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان به عنوان تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات کولر گازی در انواع برند و مدل به صورت شبانه روزی و در ۷ روز هفته در تمام مناطق تهران آماده ارائه خدمات به مشتریان و پشتیبانی ۲۴ ساعته می‌باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات کولر گازی دیبا پشتیبان
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت