به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
خدمات تعمیر یخچال بوش، نمایندگی

خدمات تعمیر یخچال بوش

فهرست مطالب این صفحه

اینکه یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش شما چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات یخچال بوش شما با تعهد کامل می باشند.

تخصصی ترین مرکز خدمات تعمیر یخچال بوش

تعمیرات در منزل یا محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما

تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار

۶ ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی یخچال بوش در سریعترین زمان ممکن به محل شما

خدمات تعمیرات یخچال بوش

تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تخصصی خدمات تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش در انواع مدل بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر یخچال بوش آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. تعمیرگاه دیبا پشتیبان دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات یخچال بوش در انواع مدل ها توسط دیبا پشتیان بعنوان مرکز خدمات تخصصی تعمیرات بوش آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

مزایای استفاده از خدمات تعمیر یخچال بوش تعمیرگاه ما

این مرکز دارای سه شعبه واقعی در سطح تهران است که خدمت رسانی به مشتریان را تسهیل و تسریع می‌کند. از دیگر خدمات قابل توجه این تعمیرگاه مجاز BOSCH می توان به استفاده از قطعات یدکی اصلی یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش که همگی ساخت کشور کره می باشند و ضمانت قطعات و همچنین ضمانت سرویس تعمیرات به مدت ۱۸۰ روز پس از ارائه اشاره کرد. بعلاوه، این مرکز مجاز و معتبر به منظور افزایش هر چه بیشتر رضایتمندی مشتریان، در هنگام ارایه خدمات، همیشه تخفیف های ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

تعمیرات یخچال شما در محل

دیگر نگران حمل و نقل یخچال بوش خود برای تعمیر و احتمالا آسیب دیدن آن در مسیر تعمیرگاه یا نمایندگی نباشید. ما سرویس کار را به منزل و محل مورد نظر شما ارسال خواهیم کرد.

گارانتی سرویس و تعمیرات

اگر خرابی مجدد یخچال بوش شما از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۱۸۰ روز از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تعیین زمان خدمات توسط شما

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات یخچال بوش خود، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

تعمیر در سریعترین زمان

مدت زمان تعمیر یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش شما بستگی به نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما با دارا بودن شعب در تمام نقاط تهران این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

آیا ما نمایندگی تعمیرات یخچال بوش می باشیم؟

شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان یکی از با سابقه ترین مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی است که با مجوز رسمی از اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی مشغول به خدمات دهی به شما عزیزان میباشد. مجموعه ما به عنوان تعمیرگاه مجاز کلیه برندهای لوازم خانگی از جمله بوش، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در سراسر تهران میباشد. توجه داشته باشید که ما به عنوان نمایندگی تعمیرات یخچال بوش فعالیت نمی کنیم و زیر نظر اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی به صورت رسمی و قانونی خدمات خود را ارائه می دهیم. شما برای تماس با نمایندگی اصلی تعمیرات یخچال بوش خود باید از روی کارت گارانتی که در داخل دستگاه وجود دارد، با این مراکز تماس بگیرید.
لازم به ذکر است که برخی شرکت ها برای کسب درآمد بیشتر و سودجویی شرکت خود را با عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات یخچال بوش معرفی می کنند و با این عنوان هزینه های بالا و غیر قانونی از مشتری دریافت می‌نمایند.

خرابی ها و مشکلات متداول در تعمیرات یخچال بوش

با وجود بهرمندی یخچال فریزر ها و ساید بای ساید بوش از بالاترین تکنولوژی روز و با کیفیت ترین قطعات، ممکن است گاهی دچار مشکل شده و مصرف کننده را ناچار کنند تا با یک نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی تماس بگیرد. در این بخش به برخی از مشکلات احتمالی که ممکن است استفاده کنندگان این یخچال فریزرها و ساید بای ساید BOSCH با آن روبه‌رو شوند اشاره می شود:

 • برفک زدن یخچال نوفراست بوش

یخچال های نوفراست بر خلاف یخچال های قدیمی، دچار یخ زدگی و برفک زدگی نمی شوند. در نتیجه اگر یخچال های نوفراست یخ بزنند یعنی آن ها با یک مشکل جدی مواجه شده اند. برفک زدن یخچال نوفراست می تواند بنا به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. به عنوان مثال قرار دادن غذا های داغ درون یخچال، یا بخاطر خراب بودن یا پاره بودن لاستیک دور درب یخچال و یا عدم رعایت فاصله ی مناسب یخچال از دیوار یا چسبیدن غذا ها به انتهای یخچال و… که این موارد به راحتی قابل بر طرف شدن هستند. اما دلایل دیگری از قبیل خرابی ترموستات، خرابی المنت اواپراتور، خرابی فن و… از جمله مشکلات تخصصی می باشند، که لازم است که یک فرد متخصص دستگاه شما را بررسی کند.

 • افتادن درب یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش

گاهی ممکن است که متوجه شوید که درب یخچال به خوبی بسته نمی شود و یا این که درب کلا جدا شده و لولای درب کاملا شکسته شده است. این مشکل عموما بخاطر قرار دادن اجسام سنگین و در واقع بخاطر فشار آمدن زیاد به درب یخچال اتفاق افتاده است. در این صورت لولای درب تحمل وزن زیاد را ندارد و می شکند. همچنین این مشکل می تواند بخاطر بالا بودن عمر یخچال و فرسوده شدن بدنه ی یخچال و لولای درب و خوردگی محل اتصال درب به یخپال اتفاق افتاده باشد. که در این صورت دیگر یخچال عمر خود را کرده است. در این حالت می توانید این قسمت را در صورت امکان با جوش دهی دوباره وصل کنید و یا این که به فکر خرید یک دستگاه جدید باشید.

 • سر و صدای عجیب و غیر عادی یخچال بوش

یخچال ها هنگام کارکرد کمپرسور اصولا یک صدای ضعیفی را تولید می کنند و این صدای تا حد زیادی طبیعی می باشد. اما گاهی ممکن است که سر و صدا خیلی بلند و آزار دهنده باشد، که در این صورت باید مواردی از قبیل تراز نبودن یخچال، خرابی فن داخل یخچال، خرابی کمپرسور، فاصله نداشتن یخچال از دیوار و… بررسی شوند.

 • جمع شدن آب کف یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش

گاهی ممکن است که در طبقات یخچال، یا در قسمت جا میوه ای و یا در کف یخچال، آب جمع شود. این مشکل می تواند در اثر مسدود بودن راه آب ( آبی که حاصل از عمل دیفراست یا یخ زدایی می باشد و به خارج یخچال هدایت می شود )، تراز نبودن یخچال، سوختن المنت یخ زدایی، و یا به طور کلی هر گونه مشکلی در عمل دیفراست، اتفاق افتاه باشد.

 • یخچال بوش خنک نمی کند

در حالت طبیعی دمای درون یخچال باید بین ۱ تا ۵ درجه سانتی گراد و دمای درون قسمت فریزر، باید بین منفی ۱۷ تا منفی ۲۰ درجه سانتی گراد باشد. بنابراین اگر دمای درون یخچال بیشتر از این اعداد بود، یعنی دمای درون یخچال یا فریزر گرم بود، به این معناست که دستگاه دچار افت سرما شده است. در این صورت لازم است تا مواردی از قبیل چفت نبودن درب یخچال، خرابی لاستیک دور درب، عدم گردش هوا درون یخچال ( بخاطر قرار دادن مواد غذایی زیاد یا رعایت نکردن فاصله ی مناسب )، خرابی کمپرسور، خرابی رله کمپرسور و… بررسی شوند.

 • سرد نبودن

سرد نبودن یخچال یا فریزر بوش به دلیل مشکل در تنظیمات دمایی یا مشکل در دماسنج و یا نبودن فضای کافی برای جریان هوا در اطراف یخچال یا فریزر و یا خراب بودن لاستیک درب و وارد شدن هوای گرم به درون یخچال

 • صدای زیاد یخچال

صدای زیاد دستگاه به دلیل تراز نبودن سطح زیر یخچال و یا مشکل فن کندانسور یا فن اواپراتور

 • کار کردن بدون وقفه

کار کردن بدون وقفه دستگاه به دلیل مشکل در سیم پیچی های کندانسور و یا چفت نشدن درب

 • خاموش و روشن شدن

خاموش و روشن شدن دستگاه در فاصله های کوتاه تر از حد معمول به دلیل کثیف بودن سیم پیچی های پشت یخچال، مشکل در فن کندانسور یا مشکل در موتور کمپرسور

 • عدم یخ زدایی اتوماتیک

عدم یخ زدایی اتوماتیک فریزر به دلیل مشکل در تایمر یخ زدایی و یا ترموستات بخش یخ زدایی

 • نشت آب از یخچال

نشت آب از دستگاه به دلیل مشکل در مخزن تخلیه آب و یا مشکل در شیلنگ انتقال دهنده آب به یخچال

 • قطع نشدن حالت اتوماتیک

قطع نشدن اتوماتیک یخچال BOSCH یا یکسره کار کردن یخچال به دلیل مشکل در ترموستات و یا وجود مشکل در کمپرسور

 • خرابی درب یخچال

خرابی درب یخچال بوش به دلیل وجود شکستگی یا پارگی در لاستیک دور درب و یا مشکل در لولا ها

 • روشن نشدن دستگاه

روشن نشدن یخچال بوش به دلیل عدم وجود جریان برق و یا مشکل در کمپرسور

ارور ها و کدهای خطای متداول یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش

در زیر لیستی از مهم ترین کدهای خطا یا ارور های یخچال بوش که گاهی تماس با نمایندگی های تعمیرات بوش یا تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی را ضروری می سازد آورده شده‌اند که ابتدا ارورهای یخچال فریزر و سپس ارورهای ساید بای ساید بوش را ذکر کرده ایم:

ارورهای یخچال فریزر بوش

 • ارور E01

این ارور به معنای خرابی سنسور دمای یخچال می باشد. در این صورت لازم است تا سیم کشی دستگاه، کابل های سنسور دمای یخچال و خود سنسور دمای یخچال بررسی شوند. سنسور دمای یخچال در قسمت بالای یخچال و در سمت راست قرار دارد. در صورت سالم بودن سیم کشی، احتمالا سنسور دما خراب است و باید این قطعه تعویض شود.

 • ارور E02

این ارور به معنای خرابی سنسور دمای فریزر می باشد. در این صورت لازم است تا سیم کشی دستگاه، کابل های سنسور دمای فریزر و خود سنسور دمای فریزر بررسی شوند. سنسور دمای فریزر، دمای فریزر را اندازه گیری می کند و بر روی صفحه دیسپلی نمایش می دهد. در نتیجه اگر سیم کشی ها آسیب دیده اند، باید آن ها را تعویض کنید. در صورت سالم بودن سیم کشی، احتمالا سنسور دمای فریزر خراب است و باید این قطعه تعویض شود.

 • ارور E03

این ارور به معنای خرابی سنسور دمای موجود در کشوی یخچال می باشد. برای رفع ارور بهتر است تا دستگاه را یک بار از برق بکشید، سپس کشو را خارج کنید و سنسور دمای داخل کشو را بررسی کنید. در صورت خرابی سیم کشی و اتصالات باید سیم و کابل معیوب را تعویض کنید و نهایتا در صورت خرابی سنسور، باید سنور دمای داخل کشو را تعویض کنید.

 • ارور E05

این ارور به معنای خرابی سنسور دما در بخش دیفراست یخچال می باشد. تعمیرات این بخش نیاز به تخصصی بسیار بالایی دارد و باید حتما توسط تکنسین متخصص بررسی و تعمیر گردد. گاهی با سرویس جزئی مشکل بر طرف می شود و گاهی نیز نیاز به تعویض این قطعه می باشد.

 • ارور E10

این ارور به معنای خرابی یا وجود مشکلی در برد اصلی یخچال می باشد. رفع این ارور یک کار بسیار تخصصی و حساس می باشد. اما کاری که شما می توانید انجام بدهید این است که دستگاه را به مدت ۵ دقیقه از برق جدا کنید و مجدد به برق وصل کنید. اگر ارور بر طرف نشد، باید حتما از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید. در صورت نمایش ارور باید سریعا به فکر تعمیر یا رفع ارور باشید، زیرا در غیر این صورت ممکن است که آسیب جدی به دستگاه شما وارد شود و بخش های زیادی را در دستگاه شما درگیر کند.

 • ارور E11

این ارور به معنای خرابی یا وجود مشکل در برد اصلی دیسپلی دستگاه می باشد. بر طرف کردن این ارور نیز یک کار کاملا تخصصی و حساس می باشد و باید حتما توسط تکنسین حرفه ای انجام شود. همچنین توجه داشته باشید که در صورت عدم توجه به این ارور و عدم تعمیرات به موقع، ممکن است که صفحه نمایش ( دیسپلی ) دستگاه شما به طور کامل بسوزد.

 • ارور E15

این ارور به معنای خرابی سنسور دمای محیط یخچال می باشد. سنسور دمای محیط یخچال، همان طور که از اسمش پیداست، دمای محیط یخچال را اندازه گیری می کند و به برد اطلاع می دهد و در نتیجه این مقدار روی صفحه نمایش نشان داده می شود. قاعدتا اگر این سنسور خرب باشد، اطلاعات نا درستی را نمایش می دهد و لازم است تا این سنسور بررسی شود و در صورت نیاز باید این قطعه تعویض گردد.

 • ارور E20

این ارور به معنای وجود مشکل ارتباطی بین برد اصلی و برد دیسپلی می باشد. در این صورت برد الکترونیکی یا همان برد اصلی نمی تواند اطلاعات را به برد دیسپلی ارسال کند و برد دیپسلی نیز نمی تواند اطلاعات را نمایش دهد. در نتیجه اطلاعات مربوط یخچال روی صفحه نمایش نشان داده نمی شوند و ما نمی توانیم بفهمیم که یخچال در چه وضعیتی قرار دارد، به عنوان مثال نمی توانیم متوجه شویم که دمای داخل یخچال یا فریزر چقدر می باشد. بررسی و رفع این ارور نیز باید حتما توسط فرد متخصص انجام شود.

 • ارور E21

این ارور به معنای وجود مشکل بین برد الکتریکی و یخساز می باشد. در این صورت لازم است تا هم برد الکتریکی و هم یخساز به دقت بررسی شوند و لازم است تا سیم کشی و تمام اتصالات این دو قطعه نیز بررسی شوند. همچنین در صورت شل بودن سیم ها، باید سیم ها را محکم کنید و در صورت خرابی سیم ها باید آن ها را تعویض کنید.

 • ارور F1

این ارور به معنای خرابی سنسور فریزر می باشد. همان طور که می دانید سنسور فریزر، دمای داخل فریزر را اندازه گیری می کند و مقدار اندازه گرفته شده را به برد اطلاع می دهد و برد نیز این مقدار را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. بنابراین اگر سنسور دمای فریزر خراب باشد، عدد نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش نا درست بوده و لازم است تا سیم کشی و خود سنسور دمای فریزر بررسی شود و در صورت نیاز باید سنسور فریزر نیز تعویض گردد.

 • ارور F3

این ارور به معنای وجود مشکلی در سیستم دیفراست می باشد. یعنی به عبارتی دیفراست یا یخ زدایی به درستی انجام نمی شود، و زمان دیفراست کردن یخچال بیش از حد معمول است، در نتیجه ی این اتفاق دمای فریزر و یخچال بالا می رود و سرما کاهش پیدا می کند. بنابراین لازم است تا سنسور دیفراست، ترموفیوز و المنت بررسی شوند.

 • ارور R1

این ارور به معنای خرابی سنسور یخچال می باشد. در این صورت لازم است تا این سنسور و سیم کشی های مربوطه به دقت بررسی شوند و در صورت نیاز باید این سنسور تعویض گردد.

 • ارور RT

این ارور به معنای خرابی سنسور محیطی یخچال می باشد. این سنسور دمای محیط یخچال را اندازه گیری می کند و به برد اطلاع می دهد و بر اساس این اطلاعات، برد دستور روشن شدن کمپرسور را می دهد. بنبراین اگر این سنسور خراب باشد، عملکرد یخچال با مشکل مواجه می شود. در این صورت لازم است تا این سنسور بررسی شود و در صورت نیاز باید این قطعه تعویض گردد.

 • ارور D1

این ارور به معنای خرابی سنسور دیفراست می باشد. این سنسور وظیفه دارد تا شروع و پایان دیفراست یا همان فرآیند یخ زدایی را تشخیص دهد. اما اگر این سنسور خراب باشد، این اتفاق رخ نمی دهد. در نتیجه لازم است تا سنسور دیفراست بررسی شود و در صورت نیاز باید تعویض گردد.

 • ارور DF

این ارور به معنای خرابی کلید فریزر می باشد. در نتیجه لازم است تا دکمه درب فریزر بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

 • ارور EF

این ارور به معنای خرابی سنسور آبشمار ( یا سنسور شمارنده آب ) می باشد. در این صورت لازم است تا شیر آب ورودی یخچال و فیلتر آب بررسی شوند و در صورت نیاز باید این قطعات تعویض گردند.

 • ارور ET

این ارور به معنای خرابی کلید یخساز یخچال می باشد. در این صورت ممکن است که یخساز نتواند یخ تولید کند، بنابراین لازم است تا یخساز بررسی شود.

 • ارور EU

این ارور به معنای خرابی کلید خاموش و روشن کردن یخساز می باشد. در صورت نمایش این ارور، باید یخساز باز شود و این کلید بررسی شود و در صورت نیاز باید کلید خاموش و روشن کردن یخساز تعویض گردد.

 • ارور ES

این ارور به معنای خرابی کلید یخ ریز یخچال می باشد. در صورت نمایش این ارور باید محفظه یخ ریز جدا شود و کلید یخ ریز تعویض شود.

ارورهای یخچال ساید بای ساید بوش

 • ارور F3

این ارور به معنای طولانی شدن آخرین دیفراست می باشد. در نتیجه ی این اتفاق سرما کاهش پیدا می کند. بنابراین لازم است تا ترمودیسک، سنسور دیفراست، ترموفیوز، المنت و برد الکترونیکی بررسی شوند. و در صورت نیاز تعویض قطعه ی مود نظر انجام شود.

 • ارور R1

این کد خطا به معنای ارور دادن مکرر دستگاه می باشد. احتمالا مشکل از خرابی سنسور محیطی یخچال می باشد. در این صورت لازم است تا سنسور محیطی و سیم کشی های مربوطه به دقت بررسی شوند و در صورت نیاز باید سنسور محیطی تعویض گردد.

 • ارور RT

این ارور به معنای خرابی حسگر محیطی یخچال می باشد. جهت رفع این ارور باید مقاومت سنسور محیطی اندازه گیری شود و سیم های متصل به سنسور محیطی یخچال نیز بررسی شود. در صورت سالم بودن سیم ها، احتمالا سنسور معیوب می باشد و باید سنسور محیطی یخچال تعویض گردد.

 • ارور D1

این ارور به معنای خطای سنسور دیفراست می باشد. بنابراین لازم است تا مقاومت سنسور دیفراست بررسی شود و در صورت نیاز باید سنسور دیفراست تعویض گردد. همچنین باید مدار برد دستگاه و برد الکترونیکی دستگاه نیز بررسی شود.

 • ارور Dr

این ارور به معنای خرابی کلید درب یخچال می باشد. در نتیجه لازم است تا کلید درب یخچال بررسی شود و در صورت خرابی کلید درب، باید این قطعه تعویض شود.

 • ارور DF

این ارور به معنای خرابی کلید درب فریزر می باشد. در نتیجه لازم است تا کلید درب فریزر بررسی شود و در صورت نیاز باید کلید درب تعویض گردد.

 • ارور E01

این ارور به معنای خرابی حسگر دمای محفظه یخچال و مشکلات سیم کشی های این سنسور می باشد. در این صورت لازم است تا سیم کشی و سنسور دمای یخچال بررسی شوند. سنسور دمای یخچال در قسمت بالای یخچال و در سمت وجود دارد. در صورت سالم بودن سیم ها، باید سنسور دمای یخچال تعویض گردد.

 • ارور E02

این ارور به معنای خرابی حسگر دمای محفظه فریزر و مشکلات سیم های این سنسور می باشد. در این صورت لازم است تا سیم کشی و سنسور دمای فریزر بررسی شوند. اگر سیم ها آسیب دیده اند باید تعویض شوند. در صورت سالم بودن سیم های متصل به سنسور دمای فریزر، احتمالا سنسور دمای فریزر خراب است و باید این قطعه تعویض شود.

 • ارور E03

این ارور به معنای معیوب بودن حسگر دمای محفظه کشوی یخچال می باشد. برای رفع ارور باید کشو را از محلش خارج کنید و سنسور دمای داخل کشو و تمام سیم های متصل به سنسور دمای کشوی یخچال را بررسی کنید. در صورت خرابی شل بودن سیم ها باید اتصالات را محکم کنید. در صورت معیوب بودن سیم ها باید سیم و کابل معیوب را تعویض کنید و نهایتا اگر سیم ها سالم بودند باید سنسور دمای حرارت داخل کشو را تعویض کنید.

 • ارور E05

این ارور به معنای خرابی حسگر دما در بخش دیفراست یخچال می باشد. معمولا با سرویس دستگاه این مشکل بر طرف می شود. همچنین توجه داشته باشید که این ارور باید توسط تکنسین برطرف شود.

 • ارور E10

این ارور به معنای خرابی ماژول اصلی کنترل می باشد. جهت رفع این ارور باید دستگاه را به مدت ۵ دقیقه از برق جدا کنید و مجدد به برق وصل کنید. اگر ارور بر طرف نشد، باید حتما از یک تکنسین حرفه ای کمک بخواهید. در این صورت احتمالا نیاز است تا ماژول برد اصلی کنترل تعویض شود.

 • ارور E11

این ارور به معنای خرابی ماژول کنترل دیسپلی دستگاه می باشد. بر طرف کردن این ارور باید حتما توسط تکنسین حرفه ای انجام شود. در ابتدا باید صفحه نمایش ریست شود. برای این منظور باید دستگاه را به مدت ۴ دققیه از برق جدا کنید و دوباره دستگاه را به برق وصل کنید. اگر ارور رفع نشد، احتمالا باید ماژول کنترل دیسپلی تعویض شود.

 • ارور E15

این ارور به معنای خرابی حسگر دمای محیط یخچال می باشد. در این صورت باید سنسور دمای محیط یخچال بررسی شود و در صورت نیاز لازم است تا این سنسور تعویض شود.

 • ارور E20

این ارور به معنای وجود مشکل ارتباطی بین برد اصلی و برد دیسپلی می باشد. در این صورت برد الکترونیکی یا همان برد اصلی نمی تواند اطلاعات را به برد دیسپلی ارسال کند و برد دیپسلی نیز نمی تواند اطلاعات را نمایش دهد. در نتیجه اطلاعات یخچال روی صفحه نمایش نشان داده نمی شود و ما نمی توانیم بفهمیم که یخچال در چه وضعیتی قرار دارد، به عنوان مثال نمی توانیم متوجه شویم که دمای داخل یخچال یا فریزر چقدر می باشد. بررسی و رفع این ارور نیز باید حتما توسط فرد متخصص انجام شود.

 • ارور E21

این ارور به معنای وجود مشکل ارتباطی بین ماژول صفحه نمایش و برد کنترل دستگاه می باشد. در این صورت باید سیم ها و اتصالات بین این دو برد بررسی شوند  و هر یک از این دو برد به تنهایی بررسی شوند و در صورت نیاز باید تعویض گردند. همچنین باید برد الکترونیکی نیز بررسی شود.

 • ارور F1

این ارور به معنای خرابی سنسور دیفراست و یا خرابی سنسور محیطی می باشد. در نتیجه جهت رفع ارور باید سیم های متصل به این سنسور ها به دقت بررسی شوند. در صورت خرابی سنسور ها باید آن ها را تعویض کنید. اگر سیم ها شل بودند، باید آن ها را محکم کنید و اگر سیم ها وصل بودن، باید مقاومت آن ها اندازه گیری شود تا از سالم بودن آن ها مطمئن شد. در صورت خرابی سیم ها باید سیم های معیوب را تعویض کنید.

 • ارور EF

این ارور به معنای خرابی سنسور شمارنده آب می باشد. بنابراین لازم است تا شیر آب ورودی یخچال و فیلتر آب بررسی شوند و در صورت نیاز باید این قطعات تعویض گردند.

 • ارور ET

این ارور به معنای خرابی کلید یخساز یخچال می باشد. در صورت خرابی این کلید یخ ساز به درستی عمل نمی کند و در نتیجه یخ تولید نمی شود. بنابراین لازم است تا یخساز بررسی شود و در صورت نیاز باید کلید یخساز تعویض شود.

 • ارور EU

این ارور به معنای خرابی دکمه خاموش و روشن کردن یخساز می باشد. در صورت نمایش این ارور، باید یخساز باز شود و سیم های متصل به یخساز بررسی شود و باید کلید خاموش و روشن کردن یخساز نیز بررسی شود و در صورت نیاز باید دکمه خاموش و روشن کردن یخساز تعویض گردد.

 • ارور ES

این ارور به معنای خرابی دکمه یخ ریز یخچال می باشد. در صورت نمایش این ارور باید محفظه یخ ریز و یخ ساز جدا شود و این محفظه به دقت بررسی شود و در صورت نیاز باید کلید یخ ریز تعویض شود.

 • ارور ۱E

این ارور به معنای خرابی سنسور یخساز می باشد. جهت رفع این ارور باید سیم های متصل به سنسور یخساز بررسی شود و مقدار مقاومت سیم ها و سنسور یخ ساز اندازه گیری شود و در صورت معیوب بودن سنسور یخ ساز، باید این سنسور تعویض شود.

 • ارور Ea

این ارور به معنای خرابی موتور تایم یخ ساز می باشد. جهت رفع این ارور باید موتور تایم یخ ساز و سیم های متصل به موتور بررسی شوند. در صورتی که سیم ها شل بودند باید محکم شوند و در صورتی که سیم ها معیوب بودند باید تعویض شوند و نهایتا اگر سیم ها سالم بودند احتمالا موتور یخساز معیوب است و نیاز است تا تعویض شود.

 • ارور Eg

این ارور به معنای خرابی شیر برقی یخچال می باشد. جهت رفع این ارور باید شیر برقی یخچال بررسی شود و اگر شیر برقی یخچال معیوب باشد، باید تعویض گردد.

چه موقع یخچال بوش ما به تعمیر نیاز دارد ؟

 • زمانی که یخچال فریزر یا یخچال ساید بای ساید بوش دارای سر و صدای عجیب و غریبی می باشد.
 • زمانی که کمپرسور یخچال اتومات نمی کند و یخچال یکسره کار می کند.
 • زمانی که محیط داخل یخچال کاملا گرم شده است و یا این که یخچال دچار افت سرما شده باشد.
 • زمانی که کندانسور یخچال یخ زده و یا محیط داخل فریزر از یخ یا برفک تشکیل شده باشد.
 • زمانی که کف یخچال در جا میوه ای و یا در طبقات یخچال آب جمع شده باشد.
 • زمانی که بدنه یخچال خیلی گرم باشد و یا این که بدنه یخچال دارای برق باشد.
 • زمانی که یخچال اصلا روشن نمی شود و بعد از وصل شدن به برق هیچ واکنشی نشان نمی دهد.
 • زمانی که ارور های مختلفی را روی صفحه نمایش مشاهده می کنید.

نکات مهم در استفاده و نگهداری از یخچال بوش

به منظور افزایش کارایی و بالا بردن عمر یخچال بوش توصیه می شود نکات زیر را در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید:

 • یخچال فریزر را در فاصله حداقل ۲۰ سانتی متری از دیوار قرار دهید که امکان رد و بدل شدن هوا میسر شود.
 • حداکثر هر ۶ ماه یکبار یخچال فریزر های برفک زا را تمیز کنید.
 • یخچال را دور از وسایل گرما زا مانند اجاق گاز فر و یا آبگرمکن قرار دهید.
 • درب یخچال را برای مدت زمان طولانی باز نگذارید.
 • حتماً برای یخچال ساید بای ساید خود از ترانس استفاده کنید تا از مشکلات احتمالی ناشی از نوسان برق جلوگیری کنید.
 • کندانسور یخچال را هر سال حداقل دو بار تمیز کنید تا گردش هوا بهتر صورت گیرد.
 • از پر کردن بیش از حد یخچال فریزر و ساید بای ساید خودداری کنید زیرا این کار مانع جریان یافتن آزادانه هوا در بین مواد غذایی می شود.
 • از قرار دادن غذاهای داغ در یخچال خودداری کنید.
 • یخچال را در مکانی قرار دهید که کاملاً تراز باشد.

هزینه های سرویس و تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش

در صورتی که یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش شما دچار مشکل شد می توانید با شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان که یکی از تعمیرگاه های معتبر تعمیرات یخچال بوش است تماس بگیرید. به منظور دریافت خدمات و تعمیرات از این مرکز شما می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تماس با نزدیکترین شعبه شرکت
 • مشاوره تلفنی با یکی از تکنسین های آموزش دیده ما برای تشخیص مشکل و رفع مشکلات جزئی
 • مشخص کردن مشکلات جدی و انجام هماهنگی های لازم برای حضور تکنسین در محل در صورت برطرف نشدن مشکل
 • حاضر شدن تعمیرکار در محل، انجام تعمیرات یخچال بر اساس مشکل موجود و ارایه فاکتور

قابل ذکر است که کلیه خدمات و تعمیرات ما توسط متخصصان برند بوش انجام خواهد شد. به علاوه همه هزینه ها و قیمت قطعات بر اساس نرخ مصوب اتحادیه بوده و تخفیف‌هایی نیز برای مشتریان در نظر گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه همه تعمیرات و خدمات بر اساس نرخ های مصوب اتحادیه است.

برخی از ویژگی های یخچال های BOSCH

بوش شرکتی چند ملیتی و اساسا کره ای و یکی از معروفترین و پرفروش ترین شرکت های بزرگ در زمینه تولید محصولات الکترونیک و فناوری است که یکی از مهمترین و یزرگترین تخصص آنها تولید لوازم خانگی مدرن از جمله یخچال فریزر و ساید بای ساید می باشد. از ویژگی های یخچال های جدید بوش می توان به کنترل دیجیتالی دما، نواحی مختلف دمایی، انجماد بسیار سریع، نور ال ای دی، فضای بزرگ عالی، تنظیمات قابل ویرایش و قابلیت اتصال به وای فای اشاره نمود.

توجه: در صورتی که یخچال شما شامل گارانتی می باشد میتوانید با شماره های نمایندگی تعمیرات بوش که روی کارت گارانتی شما درج شده است تماس بگیرید. اما اگر دستگاه شما شامل گارانتی نمی باشد یا قصد استفاده از خدمات شرکتی غیر از نمایندگی تعمیرات یخچال بوش دارید، می توانید با ما بعنوان تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *