تعمیر پوسیدگی، فرورفتگی، زنگ زدگی یخچال فریزر و ساید بای ساید

فرو رفتگی، پوسیدگی، زنگ زدگی یخچال فریزر و ساید بای ساید، یکی از اتفاقات ناخوشایند در یخچال می باشد که باعث زشت شدن ظاهر یخچال می شود. این مشکلات می تواند بنا به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. به عنوان مثال فرورفتگی، می تواند بر اثر ضربه اتفاق بیوفتد، و یا پوسیدگی و زنگ زدگی می تواند بر اثر قرار گرفتن دستگاه در جای مرطوب یا ریختن مایعات روی دستگاه و عدم توجه به خشک کردن آن قسمت، اتفاق افتاده باشد. قطعا این موارد و مشکلات باعث می شود تا ظاهر دستگاه شما زشت شود و حتی باعث شود تا دستگاه شما قدیمی و کهنه به نظر برسد. در چنین مواقعی احتمالا شما نیز تمایل دارید تا چنین مشکلاتی در دستگاه شما وجود نداشته باشد و به یک طریقی مشکل بر طرف شود و در واقع دستگاه شما بازسازی و یا تعمیر شود.

البته در چنین شرایطی شما سه تا راه پیش رو دارید، اول این که دستگاه جدید خریداری کنید، که این مورد هزینه ی بسیار زیادی را در بر خواهد داشت و امروزه قیمت خرید یک یخچال جدید خیلی زیاد می باشد، بنابراین خرید یک یخچال جدید در چنین شرایطی توجیح اقتصادی ندارد. یا این که می توانید در صورت آسیب دیدگی درب، قسمت درب یخچال را تعویض کنید که البته این مورد نیز نسبت به خرید یک دستگاه جدید به صرفه تر است، اما باز هم قیمت آن نسبتا بالا می باشد و اگر بدنه دستگاه آسیب دیده باشد که دیگر امکان تعویض بدنه وجود ندارد. و یا این که می توانید به فکر تعمیر پوسیدگی، فرورفتگی، زنگ زدگی یخچال فریزر و ساید بای ساید باشید، که ما این مورد را به شدت به شما پیشهاد می کنیم. زیرا در این صورت شما می توانید با یک هزینه ی بسیار کم تر نسبت به خرید یک دستگاه جدید و با هزینه ی تقریبا یک پنجم قیمت تعویض درب، می توانید یخچال خودتان را نو نوار کنید و از دستگاهتان مانند روز های اول لذت ببرید.

اهمیت سالم بودن ظاهر یخچال

امروزه یخچال علاوه بر عملکرد خوب، باید دارای ظاهر خوبی هم باشد. زیرا یخچال یکی از مهم ترین وسایل موجود در آشپزخانه می باشد و قطعا زیبا بودن آن تاثیر بسزایی در زیبایی محیط خواهد گذاشت. در نتیجه مواردی از قبیل پوسیدگی، زنگ زدگی، فرو رفتگی درب یا بدنه یخچال فریزر و ساید بای ساید اصلا دلچسب نمی باشد و می تواند ظاهر منزل یا آشپزخانه شما را زشت کند. به منظور اهمیت زیبایی ظاهری یخچال، خیلی از افراد تمایل دارند تا به جای خرید یک یخچال جدید، ایرادات یخچال خودشان را با قیمت مناسب بر طرف کنند.

همچنین خیلی از مراکز و شرکت ها، بدون توجه به هزینه های بالای تعویض درب یا تعویض یخچال، پیشنهاد تعویض آن ها را می دهند، که واقعا این کار اخلاقی نمی باشد، زیرا هزینه ی زیادی در بر دارد، اما باید توجه داشته باشید که در برخی موارد واقعا امکان تعمیر یخچال وجود ندارد و چاره ای جز تعویض دستگاه یا تعویض درب دستگاه نمی باشد.

تعمیر پوسیدگی، فرورفتگی، زنگ زدگی یخچال فریزر و ساید بای ساید

ما در این مقاله اطلاعاتی در باب تعمیر پوسیدگی، فرورفتگی، زنگ زدگی یخچال فریزر و ساید بای ساید، خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم تا اطلاعات عمومی شما در این زمینه بالا برود و شما آگاهانه در رابطه با تعمیر مشکلاتی از قبیل فرو رفتگی، پوسیدگی، زنگ زدگی در یخچالتان تصمیم بگیرید.

همچنین در صورت نیاز می توانید با تماس با شماره تلفن های ما، تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره ی رایگان کارشناسان مجموعه ی دیبا پشتیبان ایرانیان نیز بهره مند شوید. بنابراین دیگر نگران مشکلاتی از قبیل فرو رفتگی، زنگ زدگی، پوسیدگی یخچال فریزر یا ساید بای ساید تان نباشید، مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان، با دارا بودن کادری مجرب و حرفه تمام این مشکلات را برایتان حل می کند و یخچال شما را به طور عالی و کامل باز سازی می کند.

تعمیر فرو رفتگی درب یخچال فریزر و ساید بای ساید

  • تعمیر فرو رفتگی درب یخچال فریزر و ساید بای ساید

بدنه یا درب یخچال شما بنا به هر دلیل می تواند دچار فرورفتگی شود، مثلا ممکن است که هنگام جابه جایی، اسباب کشی، برخورد اجسامی مثل صندلی به یخچال، برخورد درب به دیوار و… درب یا بدنه دستگاه، دچار فرورفتگی یا بر آمدگی شود. در بسیاری موارد فرو رفتگی درب یا بدنه یخچال فریزر و ساید بای ساید قابل تعمیر می باشد و شما با یک هزینه ی معقول می توانید دستگاهتان را تعمیر کنید و دستگاهتان مانند روز اول نو شود. و شما با صرف هزینه ی بسیار کمی نسبت به تعویض درب یا خرید یک دستگاه جدید، می توانید مشکل را بر طرف کنید.

اما گاهی فرورفتگی درب یخچال  آنقدر زیاد است و یا درب دستگاه دچار فرسودگی و پوسیدگی شدید شده است و ارزش تعمیر وجود ندارد. و یا این که باید هزینه ی زیادی را پرداخت کنید که نتیجه ی کار باز هم خوب در نمی آید. در این صورت لازم است تا درب یخچال فریزر یا ساید بای ساید خود را به طور کامل تعویض کنید و یا به فکر خرید یک دستگاه جدید باشد. البته دقت داشته باشید که تشخیص تعمیر و یا تعویض به عهده یک تکنسین متخصص می باشد. بنابراین بهتر است تا ابتدا با یک فرد متخصص مشورت کنید و سپس خودتان تصمیم نهایی را بگیرید. البته ما در بیشتر مواقع جهت سر شکن شدن هزینه های خانواده ها تا جای امکان سعی می کنیم تا دستگاه را تعمیر کنیم و اولویت ما تعمیر دستگاه به جای تعویض آن می باشد.

اقدامات لازم جهت رفع فرورفتگی یخچال

اولین اقدام جهت رفع فرورفتگی یخچال این است که فرورفتگی در کدام قسمت دستگاه اتفاق افتاده است. یعنی فرو رفتگی در قسمت درب است و یا این که فرورفتگی در قسمت بدنه وجود دارد. اگر درب یخچال دچار فرورفتگی شده باشد، برای بر طرف کردن فرورفتگی درب یخچال لازم است تا ابتدا مواد غذایی موجود در درب را خالی کنید تا بتوانید درب یخچال جدا شود. سپس باید لولای درب جدا شود تا امکان جدا شدن درب فراهم شود. جدا کردن درب یخچال نیازمند تخصص بالا و ابزار خاص می باشد، بنابراین باید توسط افراد متخصص انجام شود.

بعد از جدا کردن درب یخچال، محل فرورفتگی یا برآمدگی باید توسط یک آچار صاف شود. همچنین باید فرو رفتگی به سمت بیرون کشیده شود. همچنین امروزه در مراکز تخصصی تعمیرات یخچال، از یک نوع مکنده ی قوی استفاده می شود، این دستگاه مثل یک جاروبرقی قوی است و سر این مکنده پلاستیکی می باشد، و مکش توسط پمپ انجام می شود، که با استفاده از این وسیله، فرورفتگی به بیرون کشیده می شود و ورق بیرونی یخچال صاف می شود و سر جای خود قرار می گیرد. همچنین اگر فرورفتگی خیلی عمیق باشد که امکان صاف شدن آن وجود نداشته باشد، باید با استفاده از بتونه و مواد، قسمت فرو رفتگی پر شود و سپس عملیات صاف کاری با سنباده و سوهان برقی انجام شود و سپس نقاشی انجام شود. این مواد می تواند مخلوطی از پلی ونیل کلراید و پلی پروپیلن باشد، البته استفاده از نوع مواد بستگی به رنگ و جنس بدنه ی دستگاه شما دارد. بعد از استفاده از مواد، لازم است تا اجازه دهید تا این ترکیب حسابی خشک شود و جذب بدنه دستگاه شود. سپس می توانید درب را دوباره وصل کنید.

در رابطه با فرورفتگی یا تورفتگی بدنه یخچال باید بگوییم که تمام عملیات دقیقا مانند درب انجام می شود، ولی در صورت نیاز، لازم است تا دستگاه به کارگاه منتقل شود. البته انتقال دستگاه به کارگاه یا انجام کار در محل بستگی به میزان خرابی و فرورفتگی دارد. اگر میزان فرورفتگی کم باشد، امکان تعمیر در محل نیز وجود دار، که البته تمام این موارد بستگی به نظر کارشناس مربوطه دارد. همچنین فرورفتگی درب می تواند در محل و یا در کارگاه انجام شود. همچنین توجه داشته باشید، بعد از این که فرو رفتگی بیرون کشیده شد، احتمالا دستگاه به سمباده کشیدن و بتونه و در نهایت رنگ و نقاشی نیاز دارد. اگر فرو رفتگی همراه با شکستگی و پارگی باشد، باید عملیت جوشکاری نیز انجام شود. همچنین توجه داشته باشید که هزینه ی تعمیرات فرورفتگی درب و بدنه ی  یخچال، کاملا توافقی می باشد. اما قطعا قیمت تعمیرات بسیار منصفانه تر و پایین تر از تعویض درب یا تعویض یخچال می باشد.

  • تعمیر لولای درب یخچال فریزر و ساید بای ساید

خرابی، فرسودگی، شکستگی لولای درب، تراز نبودن لولای درب یخچال فریزر و ساید بای ساید، می تواند منجربه بسته نشدن کامل درب یخچال شود و در نتیجه ی این مشکل، درب یخچال به درستی و به طور کامل بسته نخواهد شد و سرما از داخل یخچال خارج می شود و گرما و رطوبت وارد کابین دستگاه می شود. این کار باعث می شود تا به کمپرسور فشار زیادی وارد شود و نهایتا منجربه سوختن کمپرسور دستگاه و وارد شدن خسارت سنگینی به شما شود. همچنین خرابی لولای درب، باعث سرد نشدن یخچال، خالی شدن گاز، فساد مواد غذایی، ایجاد برفک و… می شود.

علاوه بر این جمع شدن آب دور ستون و بدنه ی یخچال به خصوص در محل اتصال لولا با بدنه، می تواند منجربه زنگ زدگی و اکسید شدن بدنه و در نهایت باعث جدا شدن اتصالات لولا و بدنه ی یخچال و افتادگی درب شود. همچنین گاهی ممکن است که بخاطر دلایلی از قبیل سنگین بودن مواد غذایی قرار گرفته شده در قسمت درب، یا تراز نبودن یخچال، لولای درب به طور کامل شکسته شود و درب بیوفتد، که در این صورت نیاز به تعمیرات تخصصی لولای درب می باشد. همچنین وارد شدن ضربه به درب دستگاه، باعث خرابی لولای درب می شود.

مهم نیست که دستگاه شما ساید بای ساید، دوقلو، بالاپایین یا یخچال تک باشد، خرابی و شکستگی لولا در هر یک از این مدل های یخچال دیده می شود. لولای درب یخچال می تواند بنا به دلایل مختلفی از قبیل باز و بسته شدن زیاد درب بر اثر مرور زمان، دچار ساییدگی شود یا از جا کنده شود. تعمیرات لولای درب یخچال فریزر و ساید بای ساید، علاوه بر تخصص بالا، نیازمند ابزار و تجهیزات خاصی می باشد. همچنین کسی که تعمیر لولای درب یخچال فریزر و ساید بای ساید را انجام می دهد باید فردی حرفه ای و با تجربه باشد و با تعمیر لولای درب آشنایی کامل داشته باشد. زمانی که درب یخچال به درستی باز و بسته نمی شود و یا این که نوار لاستیکی دور درب هنگام بسته بودن درب از قسمت بالا دیده می شود، یعنی درب یخچال دچار افتادگی شده و احتمالا لولای درب آسیب دیده است. گاهی با تنظیم کردن لولای درب یخچال فریزر و ساید بای ساید، مشکل بر طرف می شود. همچنین گاهی لولا فقط شل می باشد که با یک وسیله ی خاص لولا را سفت می کنند.

ترمیم رنگ و نقاشی یخچال فریزر و ساید بای ساید

  • ترمیم رنگ و نقاشی یخچال فریزر و ساید بای ساید

وجود خراش روی بدنه یا درب، کنده شدن رنگ بخشی از قسمت های بدنه یا درب یخچال، از مواردی می باشد که ظاهر دستگاه شما را زشت می کند. همچنین دیدن یخچال با چنین ظاهری می تواند حرص آدم را در بیاورد، در این صورت بهترین کار ممکن انجام رنگ و نقاشی یخچال فریزر و ساید بای ساید می باشد. البته که این کار باید حتما توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود تا به نتیجه ی مطلوبی دست پیدا کنید. در غیر این صورت ممکن است نتیجه از چیزی که الان هست نیز بدتر شود. در صورتی که رنگ پریدگی یخچالتان باعث نا زیبا شدن محیط آشچزخانه تان شده، شما می توانید با یک ترمیم رنگ و نقاشی یخچال فریزر و ساید بای ساید ظاهر آشپزخانه را از این رو به آن رو کنید. قطعا نقاشی و رنگ کردن یخچال، نسبت به تعویض یخچال هزینه ی بسیار پایین تری خواهد داشت. بنابراین حتما به آن فکر کنید.

برای رنگ آمیزی درب یا بدنه یخچال، اول از همه باید بدانید که این کار باید حتما در یک فضای باز یا فضای تمیز و بدون گرد و خاک مثل محیط کارگاهی انجام شود. همچنین قبل از نقاشی باید یک سری کار هایی را انجام دهید و سطح را آماده سازی کنید، ابتدا لازم است تا دستگیره های یخچال جدا شوند. همچنین قبل از نقاشی معمولا لازم است تا بعضی قسمت ها سنباده کشیده شوند تا رنگ به صورت تمیز و یکنواخت روی یخچال بنشیند، همچنین قسمت های زنگ زده باید حتما سنباده کشی شوند، همچنین لازم است تا با استفاده از یک پارچه مرطوب، بدنه یخچال ابتدا کاملا تمیز شود و لکه ها و گرد و غبار حتما پاک شوند. رنگ و نقاشی در مواقعی که بدنه یا درب دستگاه دچار پوسیدگی شده نیز بسیار مناسب می باشد. رنگ آمیزی و نقاشی یخچال می تواند توسط برس ( غلتک )، قوطی های اسپری و یا توسط دستگاه های اسپری کننده ی مخصوص این کار انجام شود. از خوبی های رنگ پاشی توسط اسپری کردن، بالا رفتن سرعت و کیفیت کار می باشد.

همچنین نقاشی ممکن است که طی چند مرحله انجام شود، زیرا چندین بار رنگ کردن ( 2 یا 3 بار )، باعث می شود تا نتیجه کار بهتر شود و در این صورت لازم است تا بین هر مرحله کمی زمان بگذرد تا رنگ حسابی خشک شود. بنابراین اگر از لحاظ مالی امکان خرید یک دستگاه جدید را ندارید و دستگاه شما از لحاظ فنی سالم است و بدنه یا درب دستگاه دچار پوسیدگی یا زنگ زدگی شده، نقاشی یخچال یک ایده بسیار عالی می باشد. همچنین در بسیاری مواقع در صورت تعمیر فرو رفتگی، احتمال از بین رفتن رنگ در آن بخش یخچال وجود دارد، که بعد از تعمیر فرورفتگی، احتیاج به نقاشی می باشد.

  • تعمیر و رفع پوسیدگی بدنه یخچال فریزر و ساید بای ساید

معمولا بدنه یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما بعد از گذشت سالیان زیاد ممکن است که دچار پوسیدگی شود. مثلا این مدت زمان می تواند بالای 10 یا 15 سال باشد. گاهی بخاطر عدم نگهداری صحیح از یخچال ساید بای ساید، در قسمت زیر آب ریز یا یخ ساز دستگاه، پوسیدگی ایجاد می شود. این پوسیدگی بخاطر ریختن آب به مرور زمان و عدم خشک کردن آن قسمت اتفاق می افتد. پوسیدگی ابتدا یک نقطه ی کوچک را در بر می گیرد و به مرور بزرگتر می شود. پوسیدگی در یخچال می تواند ظاهر یخچال ساید بای ساید شما را بسیار زشت کند. همچنین اکثرا پوسیدگی در بدنه یخچال بخاطر قرار گیری یخچال در جاهای مرطوب یا قرار گرفتن یخچال در کنار اجاق گاز ایجاد می شود. و یا ممکن است که یخچال شما در نزدیکی سینک ظرفشویی قرار داشته باشد و مدام آب روی بدنه یخچال پاشیده شود. تمام این موارد منجربه پوسیدگی بدنه یخچال فریزر و ساید بای ساید شما می شود. همچنین در یخچال های ساید بای ساید که مجهز به آب سرد کن هستند، احتمال پوسیدگی زیادتر می باشد. زیرا در یخچال های ساید بای ساید، آب از طریق شیر برقی وارد فیلتر و از فیلتر وارد آب سرد کن می شود. در واقع آب از طریق یک سری لوله که در درب یخچال قرار گرفته است وارد آب سرد کن می شود. اگر بنا به هر دلیلی مثل پوسیدگی لوله ها، باز و بسته شدن زیاد درب یخچال و… این لوله ها دچار نشت شوند، آب به بیرون نشت می کند و بدتر از آن، این اتفاق در طولانی مدت باعث پوسیدگی و زنگ زدگی درب و بدنه یخچال می شود و ظاهر یخچال را بسیار بد می کند. در این صورت بنا به تشخیص تکنسین پوسیدگی و زنگ زدگی درب باید تعمیر شود و یا این که شاید نیاز باشد که درب یخچال تعویض شود. برای بر طرف کردن پوسیدگی درب یا بدنه یخچال فریزر و ساید بای ساید، باید سطح مورد نظر دستگاه ابتدا سمباده شود، سپس بتونه شود و سپس نقاشی شود.

  • تعمیر زنگ زدگی درب و بدنه ی یخچال فریزر و ساید بای ساید

اگر یخچال فریزر یا یخچال ساید بای ساید شما در محیط های مرطوب قرار بگیرید و یا این که در تماس با آب باشد، بعد از مدتی بدنه و درب یخچال می تواند دچار زنگ زدگی شود. همچنین گاهی ممکن است که عوامل درونی باعث زنگ زدگی و یا پوسیدگی درب یخچال شوند. در واقع خرابی آب سرد کن یا نشت لوله های داخل درب می تواند باعث زنگ زدگی درب شود. به طور کلی باید بگوییم ریختن مایعات روی بدنه و دربدستگاه، از اصلی ترین دلایل زنگ زدگی یخچال می باشند، که نتیجه ی این اتفاق زشت شدن ظاهر یخچال می باشد. اما نکته ی خوبی که وجود دارد، این است که زنگ زدگی با روش های مختلفی از قبیل نقاشی رفع می شود. یعنی ابتدا باید زیر سازی های لازم انجام شود و سپس نقاشی درب و بدنه صورت گیرد. بنابراین اگر بدنه یا درب یخچال شما دچار زنگ زدگی شده و شما به دنبال تعمیر زنگ زدگی درب و بدنه ی یخچال فریزر و ساید بای ساید هستید، می توانید همین الان با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس حاصل بفرمایید و از خدمات مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان بهره مند شوید.

نکات تکمیلی

اگر یخچال فریزر یا یخچال ساید بای ساید شما دچار زنگ زدگی، پوسیدگی یا فرو رفتگی شد، سریعا به فکر تعویض دستگاهتان نباشید، بلکه بهتر است تا همان ابتدا به تعمیر آن فکر کنید، زیرا با تعمیر دستگاه، می توانید با یک قیمت مناسب ایراد دستگاهتان را بر طرف کنید و برای چندین سال دیگر از آن دستگاه استفاده کنید. همچنین برای تصمیم گیری در مورد تعمیر و یا تعویض یخچالتان حتما از یک تکنسین با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید، تا مطمئن شوید که تصمیم شما کاملا درست و منطقی می باشد.

در صورت نیاز به تعمیر پوسیدگی یخچال، تعمیر فرو رفتگی یخچال، تعمیر زنگ زدگی یخچال، تعمیر لولای درب یخچال، نقاشی یخچال و هر گونه خدمات تعمیرات مرتبط با یخچال می توانید با مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان تماس حاصل بفرمایید تا خدمات مورد نیاز شما در کوتاهترین زمان ممکن و توسط تعمیرکاران متخصص و حرفه ای و با ارائه ی گارانتی کتبی انجام شود. این مجموعه به صورت شبانه روزی آماده ی پاسخگویی و مشاوره به شما عزیزان می باشد.

2 پاسخ به “تعمیر پوسیدگی، فرورفتگی، زنگ زدگی یخچال فریزر و ساید بای ساید”

    1. شما اگر میتونی جای دیگه کارتو انجام بدی وقتتو تلف میکنی داخل سایت ما, سایتای دیگه هم هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *