ثبت درخواست تعمیرات

علت روشن نشدن جاروبرقی

بازدید: 314 بازدید
مشکلات رایج در جاروبرقی ها و آموزش رفع ایراد و تعمیر آنها
 • روشن نشدن جاروبرقی، جزء ایرادات رایج در جاروبرقی محسوب می شود که قاعدتا این ایراد نیز مانند هر ایراد دیگر در وسیله های برقی خانگی، نیاز به تعمیر دارد. در صورتی که جاروبرقی شما روشن نشود، علت های مختلفی می تواند وجود داشته باشد، بنابراین شما باید علت های مختلفی را بررسی کنید تا پی به منشاء مشکل ببرید. ما در این مقاله از دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تخصصی ترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران قصد داریم تا در رابطه با علت روشن نشدن جاروبرقی بحث کنیم. بنابراین اگر جاروبرقی شما روشن نمی شود، و شما می خواهید علت های روشن نشدن جاروبرقی خود را بدانید، بنابراین خواندن این مقاله می تواند به شما در یافتن مشکل بسیار کمک کند. همچنین در مقاله قبلی در مورد مشکلات رایج در جاروبرقی صحبت کردیم که توصیه میکنیم آن مقاله رو هم از دست ندید.

  علت روشن نشدن جاروبرقی و آموزش تعمیر و رفع ایراد

  • وصل نبودن جاروبرقی به پریز برق
  • گرم شدن بیش از حد جاروبرقی
  • انسداد شیلنگ جاروبرقی
  • پر شدن کیسه ی جاروبرقی
  • خرابی کیلید روشن و خاموش جاروبرقی
  • خرابی موتور جاروبرقی
  • کثیف بودن فیلتر های جاروبرقی

  علت روشن نشدن جاروبرقی و آموزش تعمیر و رفع ایراد آن

  وصل نبودن جاروبرقی به پریز برق

   اولین موردی را که باید در همان ابتدا بررسی کنید، این است که مطمئن شوید که جاروبرقی شما به پریز برق وصل شده باشد. زیرا در صورتی که جاروبرقی به برق وصل نشده باشد، قاعدتا جاروبرقی شما روشن نمی شود. اما در صورتی که جاروبرقی به برق وصل شده، اما کار نمی کند، در این حالت دو وضعیت پیش می آید، اول این که شاید پریز برق مورد نظر مشکل دارد، برای این منظور می توانید، یک پریز برق دیگر را امتحان کنید، تا مطئن شوید که مشکل از جاروبرقی می باشد یا مشکل از پریز برق است. دومین مسئله این که، اگر جاروبرقی به پریز وصل باشد و پریز نیز سالم باشد، قطعا مشکل از جاروبرقی شما می باشد و باید جاروبرقی به طور کامل بررسی شود.

  گرم شدن بیش از حد جاروبرقی

  گاهی اوقات ممکن است از دستگاه زیاد کار کشیده باشید و یا دستگاه شما برای مدت طولانی روشن مانده باشد، در این صورت ممکن است که بخاطر گرمای بالای دستگاه، جاروبرقی شما روشن نشود. در این صورت باید به دستگاه استراحت بدهید و برای مدت زمان طولانی به دستگاه اجازه بدهید تا کاملا خنک شود، بعد از خنک شدن کامل جاروبرقی، احتمالا مشکل دستگاه حل می شود و دستگاه به راحتی روشن شود، اما اگر با انجام این مراحل باز هم دستگاه شما روشن نشد، احتمالا مشکل از جای دیگریست و شما باید جهت بررسی دستگاه، آن را به یک تعمیر کار متخصص بسپارید.

  انسداد شیلنگ جاروبرقی

  گاهی ممکن است علت روشن نشدن جاروبرقی، بخاطر انسداد های موجود در شیلنگ و یا فیلتر ها باشد، در صورتی که شیلنگ جاروبرقی مسدود باشد، ممکن است جاروبرقی روشن نشود. در این صورت باید بررسی کنید تا هر گونه مانع احتمالی را از بین ببرید. برای این منظور بهتر است بدون نصب کردن شیلنگ جاروبرقی را روشن کنید تا مطمئن شوید که مشکل از این قسمت است یا نه، در صورتی که شیلنگ مشکل داشته باشد و یا مسدود باشد می توانید انسداد را بر طرف کنید و یا شیلنگ را به طور کامل تعویض کنید. در صورت رفع انسداد، احتمالا مشکل جاروبرقی حل می شود، در صورتی که مهارت خاصی در تعمیر یا بررسی جاروبرقی ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر دستگاه نکنید، زیرا ممکن است آسیب جدی به دستگاه وارد کنید.

  پر شدن کیسه ی جاروبرقی

  همچنین یکی دیگر از دلایل روشن نشدن جاروبرقی، پر بودن کیسه ی جاروبرقی می باشد. رفع این مشکل بسیار آسان است، برای رفع این ایراد کافیست تا کیسه ی جاروبرقی را خالی و یا تعویض کنید. با همین کار بسیار ساده مشکل جاروبرقی شما حل می شود.

  خرابی کیلید روشن و خاموش جاروبرقی

  کلید خاموش و روشن کردن در جاروبرقی، می تواند به مرور زمان خراب شود و در نتیجه نیاز به تعویض داشته باشد. کلید خاموش و روشن یا همان کلید استارت، در جاروبرقی های مختلف، متفاوت می باشد. در صورتی که کلید استارت جاروبرقی شما خراب شود، باید این قطعه توسط تکنسین تعمیرات جاروبرقی تعمیر و یا تعوض شود، تا بعد از تعمیر، شما بتوانید به راحتی از جاروبرقی تان استفاده کنید.

  خرابی موتور جاروبرقی

  اگر موتور جاروبرقی شما خراب شود، جاروبرقی به هیچ وجه روشن نمی شود. در واقع جاروبرقی شما کاملا بلا استفاده می شود. موتور جاروبرقی شما، می تواند بنا به دلایل مختلفی مثل، انسداد فیلتر ها، استفاده ی بیش از حد و یا پر شدن کیسه ی جاروبرقی دچار خرابی شود. در صورتی که موتور جاروبرقی بسوزد، باید آن را عوض کنید، همچنین در صورتی که موتور جاروبرقی شما بسوزد، باید هزینه ی بالایی را برای تعویض آن پرداخت کنید. در این صورت این شما هستید، که تصمیم میگیرید که موتور جاروبرقی را عوض کنید و یا این که یک جاروبرقی جدید خریداری کنید.

  کثیف بودن فیلتر های جاروبرقی

  یکی دیگر از علت های روشن نشدن جاروبرقی، می تواند بخاطر کثیف بودن فیلتر ها باشد. در صورتی که فیلتر ها کثیف شوند، باید آن ها را کاملا تمیز کنید، برای این منظور می توانید از مخلوط جوش شیرین و آب استفاده کنید. در صورتی که فیلتر ها خیلی کثیف باشند، می توانید آن ها را تعویض کنید تا مشکل بر طرف شود.

  همچنین توصیه میکنیم بعد از خواندن این مقاله، مقاله مفید و کابردی دیگری که ما در مورد مشکلات و ایرادات رایج در جاروبرقی نوشتیم را نیز مطالعه نمایید.

  نکات مهم هنگام بررسی علت روشن نشدن جاروبرقی

  در صورتی که به دنبال عیب یابی جهت یافتن مشکل جاروبرقی هستید، باید تخصص کافی را در این زمینه داشته باشید، بنابراین در صورتی که علم و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات جاروبرقی را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر جاروبرقی نکنید، زیرا ممکن است به جاروبرقی آسیب جدی وارد کنید. در این صورت بهتر است جهت بررسی و رفع مشکل با مرکز تعمیرات جاروبرقی مورد نظرتان تماس بگیرید.

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات جاروبرقی مقالات آموزش تعمیرات جاروبرقی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت