ثبت درخواست تعمیرات

مشکلات و ایرادات رایج در جاروبرقی

بازدید: 300 بازدید
مشکلات رایج در جاروبرقی ها و آموزش رفع ایراد و تعمیر آنها
 • ما در این مقاله از شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با ایرادات و مشکلات رایج در جاروبرقی صحبت کنیم. جاروبرقی ها وسیله های بسیار مهم، مفید و پر کاربردی هستند. جاروبرقی ها زندگی را برای افراد راحت تر کرده اند و باعث شدند تا محیط اطراف بسیار تمیز تر دیده شود. جاروبرقی ها کف منازل ما را کاملا تمیز و بدون گرد و غبار می کنند. همچنین با توجه به میزان کارهایی که از طریق آن ها انجام می دهیم، آن ها گاهی مستعد خرابی می شوند. اما خوشبختانه بیشتر مشکلات جاروبرقی به راحتی انجام می شود و روی هم رفته اصولا قیمت تعمیرات جاروبرقی مناسب می باشد، مگر در مواقعی مثل تعویض کامل موتور، که این مورد دارای هزینه ی بالایی می باشد. ما در این مقاله به بررسی ایرادات رایج در جاروبرقی می پردازیم، و سعی می کنیم روش های رفع ایرادات را نیز بیان کنیم.

  مشکلات رایج در جاروبرقی و آموزش تعمیر و رفع ایراد

  • روشن نشدن جاروبرقی
  • سوختن موتور جاروبرقی
  • نداشتن مکش جاروبرقی
  • انسداد لوله خطومی جاروبرقی
  • خاموش شدن تصادفی جاروبرقی حین استفاده
  • خرابی چرخ های جاروبرقی
  • وجود بوی سوختگی از درون جاروبرقی
  • خرابی دکمه ی خاموش و روشن

  مشکلات رایج در جاروبرقی ها و آموزش رفع ایراد و تعمیر آنها

  روشن نشدن جاروبرقی

  روشن نشدن جاروبرقی یکی از ایرادات رایج به شمار می رود، تعمیر آن نیز اغلب آسان است. روشن نشدن جاروبرقی می تواند در اثر وصل نبودن پریز جاروبرقی به برق، پر بودن کیسه ی جاروبرقی، خرابی دکمه ی خاموش روشن جاروبرقی، سوختن موتور جاروبرقی و… اتفاق بیوفتد. پیدا کردن علت اصلی روشن نشدن جاروبرقی باید توسط تکنسین متخصص انجام گیرد. پیدا کردن علت روشن نشدن جاروبرقی اصولا راحت می باشد و در اکثر اوقات قابلیت تعمیر را دارد.

  سوختن موتور جاروبرقی

  یکی دیگر از ایرادات رایج در جاروبرقی ها، سوختن موتور جاروبرقی می باشد. موتور جاروبرقی بنا به دلایل مختلفی ممکن است بسوزد، به عنوان مثال مواردی از قبیل کارکرد بیش از حد جاروبرقی، گرمای بیش از حد جاروبرقی، وارد شدن ضربه به موتور جاروبرقی، فرسودگی بر اثر گذر زمان، کثیفی و تجمع گرد و خاک روی موتور جاروبرقی و موارد دیگر، که باعث سوختن موتور جاروبرقی می شوند.

  نداشتن مکش جاروبرقی

  یکی دیگر از ایرادات رایج در جاروبرقی ها، نداشتن مکش کافی می باشد. این مشکل می تواند در اثر پر بودن کیسه ی جاروبرقی، مشکلات مربوط به موتور و… انجام شود. در صورتی که جاروبرقی شما مکش کافی نداشته باشد و شما بدون توجه به این مسئله به طور مداوم از جاروبرقی استفاده کنید، ممکن است موتور جاروبرقی شما بسوزد. در صورت سوختن موتور جاروبرقی، شما باید هزینه ی زیادی را پرداخت کنید. بنابراین بهتر است در صورتی که متوجه ی کاهش مکش دستگاه شدید، به هیچ عنوان جاروبرقی خود را روشن نکنید و در اولین فرصت، آن را به تکنسین مربوطه، جهت بررسی یا تعمیر نشان دهید.

  انسداد لوله خطومی جاروبرقی

  گاهی ممکن است جسمی در لوله خرطومی جاروبرقی گیر کرده باشد و همین امر ممکن است بعد ها خرابی های زیادی را به بار بیاورد. گیر کردن اجسام، به خصوص اجسام بزرگ در لوله خرطومی جاروبرقی امری بسیار طبیعی و رایج می باشد. در صورتی که احساس می کنید جسمی در لوله خرطومی گیر کرده، باید لوله را از دستگاه جدا کنید و تمام نقاط لوله را بررسی کنید تا انسداد را بر طرف کنید. می توانید جهت برداشتن اجسام از داخل لوله ی جاروبرقی، از انبر دست استفاده کنید.

  در صورتی که انسداد را بر طرف کنید، باید مشکل جاروبرقی حل شود، در غیر این صورت بهتر است جاروبرقی را به تکنسین مربوطه نشان دهید. همچنین گاهی ممکن است، لوله خرطومی جاروبرقی بر اثر ضربه، کشیدگی بیش از حد یا هنگامی که سعی میکنید که اجسام را از لوله خرطومی جاروبرقی خارج کنید، این لوله دچار پارگی شود، که در این صورت باید یک لوله خرطومی جدید را جایگزین کنید.

  خاموش شدن تصادفی جاروبرقی حین استفاده

  گاهی ممکن است حین استفاده از جاروبرقی، دستگاه به یکباره خاموش شود، اصولا این مشکل بخاطر گرم شدن بیش از حد جاروبرقی اتفاق می افتد. بیشتر جاروبرقی ها دارای یک سنسور اندازه گیری ایمنی هستند، در صورتی که دستگاه بیش از حد کار کند و گرم شود، دستگاه خاموش می شود. در واقع این سنسور اندازه گیری، از گرم شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری می کند و در صورتی که دمای جاروبرقی به حد معینی برسد، به صورت خودکار خاموش می شود. این تکنولوژی بسیار خوب می باشد، زیرا در صورتی که فرد حواسش نباشد و بیش از حد از دستگاه کار بکشد، این سنسور از سوختن موتور جلوگیری می کند.

  خرابی چرخ های جاروبرقی

  در صورتی که چرخ های جاروبرقی خراب باشند، جاروبرقی به خوبی روی فرش کشیده نمی شود. چرخ های جاروبرقی، می توانند بر اثر گذشت زمان خراب شوند. گاهی ممکن است چرخ های جاروبرقی به ظاهر سالم باشند، اما ممکن است قسمتی از آن ها ترک داشته باشند، و با گذشت زمان بشکنند. بنابراین در صورتی که چرخ های جاروبرقی شکسته باشند باید آن ها را عوض کنید.

  وجود بوی سوختگی از درون جاروبرقی

  گاهی ممکن است هنگام کار با جاروبرقی، متوجه ی بوی سوختگی شوید، این حالت ممکن است بنا به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد. به عنوان مثال دلایلی از قبیل پر بودن کیسه ی جاروبرقی، پارگی تسمه، سوختن موتور جاروبرقی و… که  در این صورت بهتر است سریع جاروبرقی را خاموش کنید و آن را به یک تعمیر کار جاروبرقی نشان دهید.

  خرابی دکمه ی خاموش و روشن

  یگی دیگر از ایرادات رایج در جاروبرقی، خرابی دکمه ی خاموش و روشن یا همان دکمه ی استارت می باشد. در صورتی که این دکمه خراب شود، شما نمی توانید جاروبرقی را روشن کنید، بنابراین برای روشن کردن جاروبرقی نیاز است که این دکمه تعمیر شود. در صورتی که دکمه شکسته باشد، باید آن را تعویض کنید.

  سخن نهایی

  ما در این مقاله لیستی از رایج ترین ایرادات مربوط به جاروبرقی را گرد آوری کردیم. اما به یاد داشته باشید که در صورتی که تخصص کافی ندارید، به هیچ عنوان اقدام به بررسی، تعمیر و یا تعویض قطعات جاروبرقی نکنید، زیرا در این صورت ممکن است هم به خودتان و هم به دستگاه آسیب برسانید.

  بنابراین در صورت خرابی جاروبرقی بهتر است تا کار را به کاردان بسپارید تا با خیال راحت جاروبرقی شما به بهترین نحو ممکن بررسی شود و مشکل دستگاه شما رفع گردد.

  همچنین توجه داشته باشید، در صورت نگهداری صحیح و تعویض به موقع فیلتر های جاروبرقی، یک جاروبرقی می تواند سالیان سال، حتی بالای 15 سال، برای شما کار کند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات جاروبرقی مقالات آموزش تعمیرات جاروبرقی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت