ثبت درخواست تعمیرات

بیشترین خرابی های ماشین لباسشویی

بازدید: 263 بازدید
بیشترین خرابی های ماشین لباسشویی
 • ماشین لباسشویی یکی از پر کاربرد ترین لوازم خانگی محسوب می شوند. خرابی ماشین لباسشویی می تواند بسیاری از کار های شما را عقب بیندازد، علاوه بر این شستشو لباس ها با دست کار بسیار دشوار و وقت گیری می باشد.

  ماشین های لباسشویی بخاطر عوامل زیادی ممکن است که خراب شوند. علاوه بر این، یک سری کار ها هستند که باعث می شود عمر ماشین لباسشویی شما بیشتر شود. در مقالات گذشته در مورد ایرادات رایج ماشین لباسشویی درب از بالا و آموزش رفع آنها توضیحات داده بودیم. اما در ادامه ما در رابطه با ایرادات رایج ماشین لباسشویی درب از جلو و آموزش و  نحوه ی رفع ایرادات بحث می کنیم.

  انواع خرابی های متداول در ماشین لباسشویی

  اگر جلوی خرابی های جزیی ماشین لباسشویی را نگیریم و به سرویس به موقع دستگاه اهمیت ندهیم، ممکن است خسارات بسیار زیادی به دستگاه وارد کنیم و هزینه ی زیادی برای تعمیر پرداخت کنیم. همچنین ممکن است دستگاه دیگر قابل تعمیر نباشد و شما باید ضرر بزرگتری را متحمل شوید.

  ایرادات رایج در ماشین لباسشویی می تواند شامل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی، تمیز نشستن لباس های ماشین لباسشویی و… باشد. که ما در ادامه به بررسی تمام این موارد می پردازیم.

  ماشین لباسشویی می تواند دچار انواع خرابی های ممکن شود اما ما اصلی ترین و رایج ترین خرابی ها و ایرادات ماشین لباسشویی را بیان می کنیم. در صورت کسب اطلاعات بیشتر و نیاز به تکنسین برای تعمیر ماشین لباسشویی می توانید با شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تماس بگیرید.

  خرابی های رایج در ماشین لباسشویی به صورت تیتر وار :

  • ماشین لباسشویی شروع به کار نمی کند
  • ماشین لباسشویی سر و صدای زیادی دارد
  • لباس ها در ماشین لباسشویی به خوبی شسته نمی شوند
  • موتورماشین لباسشویی بیش از حد گرم می شود
  • آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود
  • عدم چرخش ماشین لباسشویی
  • ماشین لباسشویی عمل تخلیه را انجام نمی دهد
  • ماشین لباسشویی نشتی دارد
  • لباس ها در ماشین لباسشویی آسیب دیده اند
  • درب ماشین لباسشویی باز نمی شود
  • اشیاء خارجی بین سبد و وان دستگاه گیر کرده است

  بیشترین خرابی های ماشین لباسشویی و آموزش رفع آن

  ماشین لباسشویی شروع به کار نمی کند

  گاهی اوقات ممکن است ماشین لباسشویی اصلا روشن نشود و شروع به کار نکند و این یکی از اساسی ترین مشکلات در ماشین لباسشویی می باشد. در ابتدا بهتر است که از وصل بودن پریز برق مطمئن شوید.

  بعضی از ماشین ها ممکن است بخاطر حرکات شدید ماشین لباسشویی، به خصوص هنگامی که بار ماشین لباسشویی متعادل نباشد، سهوا سیم برق جدا شود، بنابراین در وهله ی اول بهتر است این مشکل را بررسی کنید.

  علاوه بر این ممکن است سوئیچ درب مشکل داشته باشد و باعث شود که ماشین لباسشویی اصلا روشن نشود. بنابراین از بسته شدن صحیح درب و سالم بودن سوئیچ درب مطمئن شوید.

  ماشین لباسشویی سر و صدای زیادی دارد

  گاهی ممکن است هنگام شستشو، ماشین لباسشویی دارای صدای بلندی باشد. یکی از اصلی ترین دلایل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی، می تواند بخاطر بار نا متعادل باشد. در این صورت می توانید لباس ها را جابه جا کنید تا بار به طور مساوی توزیع شوند.

  اگر با این روش مشکل حل نشد و سر و صدا ادامه داشت، باید درام را بررسی کنید که نشکسته باشد. همچنین موتور را نیز بررسی کنید.  

  لباس ها در ماشین لباسشویی به خوبی شسته نمی شوند

  اگر لباس های شما آن گونه که باید، به خوبی شسته نمی شوند بهتر است که به جا پودری نگاهی بیاندازید. به احتمال زیاد مقصر اصلی مشکلی در جا پودری است. ممکن است جا پودری کثیف باشد و پودر به خوبی در جا پودری حل نشود، همچنین مطمئن شوید که دستگاه پخش شوینده که به صورت اتوماتیک است، دچار مشکل نشده باشد، همچنین جا پودری نشکسته باشد.

  علاوه بر این ممکن است میزان زیادی لباس را داخل ماشین لباسشویی گذاشته اید و ماشین لباسشویی فضای کافی برای شستشوی لباس ها ندارد و به همین خاطر لباس ها تمیز نمی شود.

  همچنین توجه داشته باشید که از مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید. در صورت استفاده ی زیاد از مواد شوینده، لباس ها بعد از شستشو دارای لکه می شوند.

  همچنین ممکن است که مشکل از زهکشی ماشین لباسشویی باشد. در این صورت سیستم زهکشی دستگاه را بررسی کنید.

  موتور ماشین لباسشویی بیش از حد گرم می شود

  وقتی موتور ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شود، می تواند باعث خراب شدن دستگاه شود. اگر موتور ماشین لباسشویی، یک یا دو بار گرم شد، می توان از آن چشم پوشی کرد. اما اگر موتور ماشین لباسشویی به طور مرتب گرم می شود. باید حتما به دنبال عیب یابی آن باشید و هرچه سریع تر آن را تعمیر کنید.

   اگر تعمیر در همان زمان های اولیه انجام شود، ماشین لباسشویی می تواند به خوبی کار کند. ولی اگر تعمیر به موقع انجام نشود، ممکن است که موتور بسوزد و نیاز به تعویض داشته باشد.

  آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود

  یکی از رایج ترین معایب ماشین لباسشویی، این است که آب وارد ماشین نمی شود. این خرابی ممکن است بخاطر مسدود بودن شیلنگ اتفاق افتاده باشد. یکی از ساده ترین راه حل ها این است که شیلنگ را به طور کامل بررسی کنید. اگر شیلنگ دچار هر نوع گرفتگی مثل مو باشد، باید آن را بر طرف کنید. برای اطمینان از برطرف شدن مشکل، می توانید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و مقداری آب از داخل شیلنگ بکشید تا مطمئن شوید مشکل انسداد آن بر طرف شده است.

  همچنین اگر آب به درستی وارد ماشین نمی شود، ممکن است یکی یا هر دو کلید قطع آب به طور تصادفی خاموش شده باشند. همین طور، علاوه بر این مشکلاتی که ذکر شد، ممکن است شیر ورودی آب معیوب باشد، و یا در بعضی از ماشین لباسشویی های درب از بالا بخاطر باز بودن درب، آب وارد ماشین لباسشویی نشود. و یا سوئیچ انتخابگر دمای آب ممکن است معیوب باشد.

  همچنین ممکن است سوئیچ درب خراب شده باشد. یا پمپ آب دستگاه خراب شده باشد، که در این صورت باز هم آب وارد دستگاه نمی شود.  

  عدم چرخش ماشین لباسشویی

  نچرخیدن آبکش ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما یکی از مهم ترین دلایل آن میزان زیاد لباس ها می باشد. اگر می خواهید حجم زیادی از لباس ها را بشویید، حتما هنگام خرید، ماشین لباسشویی را انتخاب کنید که بتواند بار زیادی را تحمل کند.

  اگر به طور مداوم داخل ماشین لباسشویی بار زیادی قرار دهید، باعث خرابی ماشین لباسشویی می شوید. علاوه بر این اگر بار زیاد لباس ها در ماشین لباسشویی باعث می شود که فضای کافی برای عبور آب و مواد شوینده وجود نداشته باشد و لباس ها به خوبی تمیز نشوند.

  معمولا مشکل عدم چرخش در ماشین لباسشویی، نیاز به باز شدن کامل دستگاه دارد و ما توصیه می کنیم حتما یک تعمیر کار متخصص ماشین لباسشویی، این تعمیر را انجام دهد.

  ماشین لباسشویی عمل تخلیه را انجام نمی دهد

  این مشکل نیز یکی از شایع ترین مشکلات در ماشین لباسشویی می باشد، که در این صورت به احتمال زیاد مشکل از شیلنگ ها می باشد. ممکن است شیلنگ ها به هم پیچیده شده باشند. در این صورت باید مشکل را بر طرف کنید و یا ممکن است شیلنگ ها توسط جسمی مسدود شده باشند که در این صورت باید شیلنگ ها را بررسی کنید و انسداد را بر طرف کنید.

  یکی از موارد دیگر که باعث می شود که آب ماشین لباسشویی تخلیه نشود، این است که ممکن است چاه تخلیه ماشین لباسشویی پر شده باشد. در این حالت باید چاه تخلیه را بررسی کنید.

  ماشین لباسشویی نشتی دارد

  هنگامی که در چرخه ی ماشین لباسشویی مشکل نشت به وجود می آید، می توانید با پیدا کردن سر نخ نشتی مشکل را تشخیص دهید و سپس اقدام به رفع آن مشکل کنید.

  اگر آبی که نشت کرده، علامتی از مواد شوینده در آن وجود نداشته باشد، بدین معناست که قبل از رسیدن آب به قسمت سینی مواد شوینده، نشت ایجاد شده است.

  اما اگر آب دارای مواد شوینده باشد، یعنی مهر و موم درب، شلنگ فشار یا پمپ ممکن است دچار نشتی و خرابی شده باشد. همچنین ممکن است ایراد از شیلنگ تخلیه باشد، بنابراین این مسئله را نیز بررسی کنید.

  در صورت نشتی آب از ماشین لباسشویی ممکن است شیلنگ تخلیه در ارتفاع کمی قرار داشته باشد. بنابراین به این موضوع توجه کنید.

  لباس ها در ماشین لباسشویی آسیب دیده اند

  این مشکل می تواند بخاطر گرمای بیش از حد آب به واسطه ی مشکلات مربوط به برنامه نویسی به وجود آمده باشد. این مورد باید حتما توسط تعمیر کار بررسی شود، به احتمال زیاد مشکل از برد دستگاه می باشد.

  همچنین گرمای بیش از حد آب می تواند بخاطر معیوب بودن ترموستات باشد. علاوه بر این، ممکن است شی فلزی داخل دستگاه گیر کرده باشد و باعث آسیب رساندن به لباس ها شود.

  درب ماشین لباسشویی باز نمی شود

  اگر درب ماشین لباسشویی باز نشود، احتمالا مشکل از مهر وموم و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد که کهنه شده است و یا به شیشه چسبیده است. در این صورت باید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را تعویض کنید.

  همچنین ممکن است قفل درب خراب شده باشد و یا شکسته باشد، که در این صورت باید توسط تکنسین این کار تعمیر و یا تعویض شود.

  اشیاء خارجی بین سبد و وان دستگاه گیر کرده است

  خیلی وقت ها اشیاء کوچکی مثل سکه، جوراب و.. بین دیگ و آبکش دستگاه گیر می کند. در این صورت اتفاقی که می افتد این است که ماشین لباسشویی نمی تواند عمل تخلیه را انجام دهد. و تخلیه آب کاملا متوقف می شود.

  در چنین شرایطی باید کابین جلویی ماشین لباسشویی را باز کنید و اجسامی که گیر کرده اند را خارج کنید و انسداد را رفع کنید. در صورتی که نمی توانید مشکل را بر طرف کنید و یا محل انسداد را پیدا کنید، بهتر است تعمیر را به تعمیر کار ماشین لباسشویی بسپارید.  

  نکاتی در رابطه با استفاده از مواد شوینده :

  با رعایت چند نکته ی ساده می توانید کیفیت شستشو را بالا ببرید و طول عمر مفید ماشین لباسشویی را نیز بیشتر کنید. به تنظیمات آب گرم و آب سرد ماشین لباسشویی توجه کنید. هنگامی که درجه حرارت ماشین لباسشویی بالا باشد، به عبارتی روی آب گرم باشد، به میزان مواد شوینده کمتری احتیاج دارید.

  هنگامی که برای شستشوی لباس ها از آب سرد استفاده می کنید،   باید از مواد شوینده ی بیشتری استفاده کنید. بعضی از شوینده ها به نحوی طراحی شده اند که در آب سرد حل نمی شوند، به عبارتی بعضی از آنزیم ها در آب سرد فعال نمی شوند.

  وقتی متوجه می شوید که ماشین لباسشویی شما در حال نشت می باشد از مواد شوینده کمتری استفاده کنید.

  یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که اصلا از مواد شوینده با کیفیت پاین استفاده نکنید. استفاده از مواد شوینده با کیفیت پایین باعث می شود که مقداری از رسوبات مواد شوینده در اعماق موتور جمع شود و باعث آسیب رساندن به موتور ماشین لباسشویی شود.

  خرابی های متداول ماشین لباسشویی و تعمیرات آن توسط تکنسین

  خرابی های متداول ماشین لباسشویی و تعمیرات آن توسط تکنسین

  در صورتی که ماشین لباسشویی شما دچار هر یک از مشکلاتی که بالا ذکر کردیم شد، در صورتی که علم و تجربه ی لازم در رابطه با تعمیرات ماشین لباسشویی را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نکنید و از متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

  تعمیر ماشین لباسشویی

  هنگامی که ماشین لباسشویی شما خراب می شود، دو راه حل پیش روی شما می باشد. اول این که ماشین لباسشویی را در صورت امکان تعمیر کنید. دوم این که یک ماشین لباسشویی نو خریداری کنید. خب قطعا در صورتی که تعمیر ماشین لباسشویی دارای هزینه ی معقول باشد، و امکان تعمیر نیز وجود داشته باشد، گزینه ی اول گزینه ی منطقی تری می باشد.

  هنگامی که تصمم گرفتید که ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید، بهتر است که تعمیر ماشین لباسشویی خود را به یک شرکت معتبر بسپارید. ما در این صورت شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان را به شما پیشنهاد می کنیم.

  شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان

  در فصل هایی مثل فصل تابستان که لباس ها زودتر کثیف می شوند و نیاز به شستشو دارند، خرابی ماشین لباسشویی یک معضل بزرگ می باشد. بنابراین شما نیاز دارید که هرچه زودتر ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید. در این صورت یکی از از بهترین راه حل های ممکن این است که ماشین لباسشویی خود را برای تعمیر به دست ماهر ترین و حرفه ای ترین تعمیر کار لباسشویی بسپارید.

  شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان با داشتن کادری مجرب و حرفه ای و داشتن سال ها تجربه در این زمینه یکی از بهترین انتخاب ها می باشد. برای ثبت سفارش و راهنمایی با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

  سخن آخر

  اگر ماشین لباسشویی هنگام کار خراب شود، تمام لباس هایی که داخل ماشین لباسشویی قرار دارند چروک می شوند و ممکن است لباس ها آسیب ببینند.

  متاسفانه بیشتر خرابی ها و مشکلات ماشین لباسشویی یا خیلی از دستگاه های برقی پس از پایان دوره ضمانت اتفاق می افتند. اما این مشکلی است که دست ما نیست و ما کاری که از دستمان بر نمی آید.

  بهترین راه حل این است که سعی کنیم هرچه زودتر آن خرابی را در ماشین لباسشویی تعمیر کنیم و مانع خرابی های بیشتر آن شویم. و از به وجود آمدن هزینه های اضافی جلوگیری کنیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت