ثبت درخواست تعمیرات

بیشترین خرابی های ماشین لباسشویی درب از بالا

بازدید: 314 بازدید
خرابی های ماشین لباسشویی درب از بالا و آموزش رفع آن
 • اگر ماشین لباسشویی درب از بالا ی شما دچار مشکل و خرابی شد، شما می توانید برخی از این مشکلات و ایرادات را حل کنید. اما قبل از اقدام به هر کاری، ابتدا باید علت احتمالی مشکل را شناسایی کنید، سپس اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید. ما در این مقاله از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان به بررسی بیشترین و رایج ترین خرابی ها در ماشین لباسشویی درب از بالا پرداختیم. همچنین  سعی کردیم تا حد امکان راه حل رفع این ایرادات را نیز بیان کنیم.

  مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی های درب از بالا و آموزش رفع آنها

  ماشین لباسشویی تخلیه نمی کند

  این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی می باشد که با آن روبه رو هستیم. این امر می تواند بخاطر دلایل زیر اتفاق افتاده باشد :

   ممکن است شلنگ یا پمپ تخلیه با اجسام کوچکی  از لباس بسته شوند. مثلا ممکن است اشیا خارجی مانند جوراب، سکه بین دیگ و آبکش قرار گرفته باشد و حتی ممک است آن را کامل متوقف کند.  و یا ممکن است یک کد خطایی وجود داشته باشد. که در این صورت باید به کتابچه ی راهنمای محصول مراجعه کنید. و یا ممکن است پمپ تخلیه خراب باشد. که در صورت صدای نا خوشایندی نیز شنیده می شود و همچنین ممکن است نشت رخ دهد. یکی از راه های حل مشکل این است که ماشین لباسشویی را بدون قرار دادن لباس ها، روشن کنید تا ببینید مشکل بر طرف می شود یا نه ! اگر تخلیه اجام نشود، باید شلنگ تخلیه را برررسی کنید که خم نشده باشد، همچنین شیلنگ تخلیه را از پشت دستگاه خارج کنید و مقداری آب را از طریق شلنگ تخلیه خارج کنید تا متوجه  انسداد آن شوید. همچنین می توانید ماشین لباسشویی را روی گرمترین چرخه ی شستشو بدون لباس،   قرار دهید، زیرا این کار می تواند انسداد را از بین ببرد. اما با تمام این کار ها، اگر ماشین لباسشویی تخلیه نشود باید از یک تکنسین کمک بگیرید.

  سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی درب از بالا

  اگر ماشین لباسشویی در حین کار سر و صدای زیاد دارد و همچنین می لرزد، به احتمال زیاد یاتاقان آن در اثر کار زیاد و یا استفاده نادرست  آسیب دیده است و ممکن است که نیاز به تعویض داشته باشد.

  درام یا دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد

  اگر درام ماشین لباسشویی نچرخد، چند دلیل احتمالی وجود دارد. یکی از این دلایل، می تواند بخاطر بار گیری بیش از حد باشد، که باعث می شود تعادل دستگاه به هم بخورد و حتی ممکن است دستگاه خاموش شود. بنابراین اگر میزان لباس ها را کم تر کنید، احتمالا مشکل بر طرف شود. همچنین ممکن است این مشکل بخاطر ایراداتی در تخلیه اتفاق افتاده باشد. و یا موتور و یا پمپ معیوب باشند، که در این صورت توصیه می کنیم تا یک فرد حرفه ای برای بررسی دستگاه بیاید.

  ماشین لباسشویی لباس ها را به خوبی نمی شوید

  اگر ماشین لباسشویی لباس ها را به درستی شستشو نمی کند، احتمالا مشکلی در خط انتقال مواد شوینده وجود دارد. در واقع مواد شوینده به لباس ها نمی رسد. همچنین ممکن است فیلتر و یا لوله ی  تخلیه مسدود شده باشد و شما شاهد کثیفی لباس ها باشید.

  مواردی که شما باید جهت رفع مشکل انجام دهید، در قدم اول باید بررسی کنید که از چرخه ی شستشوی مناسبی استفاده می کنید. این مورد در رابطه با تمیزی لباس ها خیلی موثر می باشد.

  اگر از برنامه ی مناسبی برای شستشو استفاده می کنید، در مرحله ی بعد باید بررسی کنید که جا پودری کثیف نباشد. اگر کشوی مواد شوینده کثیف است، آن را تمیز کنید.

  اگر همه ی این مراحل را بررسی کردید و مشکلی نداشتند، احتمالا سیستم تخلیه و لوله های لباسشویی مشکل دارد که باید توسط تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی درب از بالا یررسی و در صورت نیاز تعمیر شود.

  روشن نشدن ماشین لباسشویی

  اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود، در وهله ی اول بررسی کنید که پریز ماشین لباسشویی به برق وصل شده باشد، همچنین بررسی کنید پریز برق ماشین لباسشویی خراب نباشد. همچنین ممکن است پریز برق جریان برق نداشته باشد.  برای پی بردن به سال بودن پریز برق می توانید از فاز متر استفاده کنید و یا یک وسیله ی برقی دیگر را به برای بررسی به پریز وصل کنید.

  همچنین ممکن است موتور دچار مشکل شده باشد. اگر موتور بیش از حد گرم شود ماشین لباسشویی کار نمی کند. اگر به تازگی ماشین لباسشویی را روشن کرده اید کمی صبر کنید تا موتور خنک شود، سپس دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید. اما اگر موتور ماشین لباسشویی شما بیش از حد گرم می شود نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

  ماشین لباسشویی نشت می کند

  اگر ماشین لباسشویی درب از بالا ی شما نشت می کند، دقت کنید و سعی کنید متوجه بشوید که نشت دقیقا از کدام قسمت اتفاق افتاده است. یکی از قسمت ها ممکن است از قسمت تخلیه اتفاق افتاده باشد، احتمالا شلنگ تخلیه ی آن معیوب شده است، سعی کنید متوجه محل نشت شوید.

  خرابی موتور

  موتور اصلی ترین قسمت ماشین لباسشویی است، که وظیفه ی چرخاندن دیگ را در ماشین لباسشویی به عهده دارد.   موتور ماشین لباسشویی به طور مستقیم و با استفاده از کلاچ، باعث چرخش دیگ ماشین لباسشویی می شود. در قسمت انتقال قدرت یک گیربکس با میله های اتصال وجود دارد که باعث چرخش سبد می شود.

  اگر در اثر کارکرد به هر دلیلی گیربکس و یا کلاچ و یا کوپل خراب شود میتواند در چرخش دیگ اثر بگذارد.

  اگر به هر دلیلی به خرابی گیربکس و یا موتور لباسشویی مشکوک هستید بهتر از تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت