ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 350 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله از مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه ی رفع ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی بحث کنیم. بنابراین اگر کد خطای IE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی شما ظاهر شد، خواندن این مقاله از شرکت دیبا پشتیبان بعنوان مرکز تعمیرات لباسشویی ال جی می تواند کمک بسیاری به شما در فهمیدن علت این کد خطا و نحوه ی رفع آن کند. بنابراین با ما همراه باشد.

  علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی، در یک کلام به معنای وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی ال جی می باشد. بنابراین هنگامی که ماشین لباسشویی ال جی کد خطای IE را روی صفحه نمایش دستگاه نشان داد، یعنی آب ورودی دستگاه با مشکل مواجه شده است.

  علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

  در صورتی که در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی شما، ارور IE ظاهر شود، نشان می دهد که آب،   دیگ ماشین لباسشویی را پر نکرده و یا در زمان مشخص دیگ را به درستی پر نکرده است. یعنی به عبارتی آب در دیگ ماشین لباسشویی، در مدت زمان 8 دقیقه به سطح صحیح و قابل قبول نرسیده است.

  این مشکل می تواند بخاطر مواردی از قبیل معیوب بودن دریچه ی ورودی آب، مشکل شلنگ تخلیه، خم شدن شیلنگ آب، باز نبودن دریچه های آب به ماشین لباسشویی یا مشکلات سیم کشی اتفاق بیوفتد.

  بنابراین هر یک از این موارد می توانند باعث شوند که، ماشین لباسشویی ال جی شما، ارور IE را روی صفحه نمایش دستگاه نمایش دهد. در ادامه ما به طور کامل به بررسی علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم. و به شما می گوییم که چه کار هایی باید انجام دهید تا کد خطای IE از دیسپلی ماشین لباسشویی ال جی شما پاک شود.

  علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار بعلاوه آموزش رفع خطا

  • یخ زدن شیر آب ورودی ماشین لباسشویی
  • بسته بودن یکی از دو شیر آب سرد یا گرم ماشین لباسشویی
  • آسیب دیدگی شیلنگ های ورودی آب ماشین لباسشویی
  • مسدود شدن فیلتر های ورودی ماشین لباسشویی
  • کم بودن فشار آب ورودی به ماشین لباسشویی
  • هم خوانی نداشتن شیلنگ های ضد نشتی استفاده شده با دستگاه

  علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  یخ زدن شیر آب ورودی ماشین لباسشویی  

  یکی دیگر از علت های نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند بخاطر یخ زدگی شیر آب در مناق سرد سیر اتفاق بیوفتد. در صورتی که شما در مناطقی با شرایط آب و هوایی سرد زندگی می کنید، ممکن است خطوط آب رسانی یخ زده باشد، و در نتیجه این ارور در ماشین لباسشویی ال جی شما ظاهر شود.

  بسته بودن یکی از دو شیر آب سرد یا گرم ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علت های نمایش ارور IE می تواند بخاطر بسته بودن شیر آب گرم یا سرد باشد، همچنین اگر شیر آب گرم و سرد نیز به طور کامل باز نباشند، این ارور نمایش داده می شود. بنابراین باید از باز بودن کامل شیر آب گرم و سرد اطمینان حاصل کنید.

  آسیب دیدگی شیلنگ های ورودی آب ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است شیلنگ های ورودی آب خم شده باشند و یا ممکن است شیلنگ های ورودی آب، آسیب دیده باشند و یا بخاطر سختی آب منطقه، ممکن است دچار رسوبات شده باشند. و به همین خاطر آب به درستی وارد ماشین لباسشویی نمی شود. در صورتی که شیلنگ ورودی آب دچار پیچ خوردگی باشد، باید آن را صاف کنید. همچنین اگر شیلنگ ورودی آب، آسیب دیده بود و یا پاره شده بود، باید آن را تعویض کنید.

  مسدود شدن فیلتر های ورودی ماشین لباسشویی

  در صورتی که فیلتر های ورودی آب کثیف شده باشند و یا مسدود شده باشند، ممکن است آب به درستی وارد دستگاه نشود و در نتیجه ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی شما ظاهر شود. بنابراین انسداد فیلتر های ورودی را نیز به دقت بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید.

  در این صورت شما باید، شیر آب خانگی را ببندید و شیلنگ های ورودی آب را از ماشین لباسشویی جدا کنید. یک سطل برای بیرون آمدن آب باقی مانده از شیلنگ ها داشته باشید. حال باید به فیلترهای ورودی که روی شیر های ماشین لباسشویی قرار دارند، نگاهی بیاندازید و بررسی کنید تا رسوب یا گرد و خاک روی آن ها وجود نداشته باشند. در صورت مسدود بودن فیلتر های موجود در شیر ورودی یا شیلنگ ها، باید آن ها را کاملا تمیز کنید و یا آن ها را تعویض کنید.

  کم بودن فشار آب ورودی به ماشین لباسشویی

  در صورتی که فشار آب منزل کم باشد، آب به آرامی وارد دستگاه می شود و در نتیجه ارور IE نمایش داده می شود. برای این که این ارور در صفحه نمایش ظاهر نشود، دریچه های آب برای عملکرد صحیح به فشار حداقل 20 PSI  نیاز دارند. بنابراین باید فشار آب به شیر را بررسی کنید، تا مطمئن شوید آیا فشار آب کافی است یا خیر.

  همچنین نصب نا درست دستگاه و اتصالات شیر، می تواند یکی از علل افت فشار آب باشد. قرار گیری شیر ورودی آب در ارتفاع پایین باعث می شود که آب نتواند وارد دستگاه شود. همچنین اگر متراژ شیلنگ زیاد باشد نیز آب با فشار کافی به دستگاه وارد نمی شود و در نتیجه این ارور نمایش داده می شود.

  هم خوانی نداشتن شیلنگ های ضد نشتی استفاده شده با دستگاه

  گاهی اوقات ممکن است شما به اشتباه از شینگ های ضد نشتی نا مناسبی برای دستگاه استفاده کنید که با دستگاه شما همخوانی نداشته باشند. در این صورت دستگاه شما به اشتباه آب گیری نمی کند. بنابراین خطای IE  می دهد. پس شما باید شیلنگ مناسب با ماشین لباسشویی ال جی را تهیه کنید.

  نحوه ی رفع ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

  تا این ما ما در رابطه با علت ارور IE  در ماشین ال جی به طور کامل صحبت کردیم. حال برای رفع ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی، باید ابتدا آب ورودی منزل را بررسی کنید، و مطمئن شوید که آب ورودی کاملا باز باشد. سپس باید شیلنگ ورودی آب را بررسی کنید که گره نخورده باشد و یا آسیب ندیده باشد. در صورتی که شیلنگ آسیب دیده باشد و یا پاره شده باشد، باید آن را تعویض کنید. سپس باید شیر برقی ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد، در صورتی که شیر برقی معیوب باشد، باید آن را تعویض کنید.

  حال باید فیلتر های ورودی شیر برقی را بررسی کنید، گاهی ممکن است فیلتر های ورودی شیر برقی، با مواد معدنی و رسوبات مسدود شده باشند، بنابراین باید بررسی کنید که شیر برقی دارای رسوب نباشد. در صورتی که تمامی این موارد را به دقت بررسی کردید، اما ارور IE هنوز بر طرف نشد، احتمالا مشکل از برد می باشد، که بررسی و تعمیر برد یک کار تخصصی می باشد و باید حتما توسط تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی انجام شود. بنابراین در صورتی که تخصص کافی در تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعمیر آن نکنید و کار را به کاردان بسپارید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت