ثبت درخواست تعمیرات

8 علت کم شدن سرمای کولر گازی

بازدید: 31 بازدید
زمان مطالعه: 6 دقیقه
علت کم شدن سرمای کولر گازی
 • علت کم شدن سرمای کولر گازی

  یکی از مسائل و مشکلات رایجی که برای انواع کولر گازی ممکن است پیش بیاید، کم شدن سرمای کولر گازی است. این مشکل بسیار آزاردهنده است و به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. برخی از این دلایل با اقدامات ساده ممکن است بر طرف شوند اما در برخی مواقع حتما نیاز به تکنسین تعمیر کولر گازی مجرب است تا عیب یابی و تعمیر کولر گازی بپردازید.

  مجموعه دیبا پشتیبان به عنوان اولین مرکز تخصصی آنلاین  تعمیر لوازم خانگی، تعمیر انواع کولر گازی را در سراسر شهر تهران به بهترین شیوه انجام می‌دهد. کافی است با شماره ۰۲۱۲۷۴۷۸ تماس بگیرید و درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا  تعمیرکار کولر گازی  در محل حاضر شده و به رفع مشکل بپردازد.

  در این مقاله از دیبا پشتیبان، کارشناسان ما به بررسی علل کم شدن سرمای کولر گازی و نحوه بر طرف کردن این مشکل به صورت کاربردی و مختصر پرداخته‌اند تا پیان این مطلب با ما همراه باشید.

   

  خدمات ما:  تعمیر کولرگازی سامسونگ

   

  علت کم شدن سرمای کولر گازی چیست؟

  مشکل آمپر کشیدن کولر گازی

  کولر گازی یکی از تجهیزاتی است که در مکان‌های مختلف بسیار پرکاربرد و پر استفاده است. کم شدن سرمای کولر گازی بسیار ناخوشایند است و خبر از وجود ایراد و مشکل در کولر گازی می‌دهد. ممکن است این مشکل به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که در این بخش به مهم‌ترین آن ها می‌پردازیم.

   

  • کاهش سطح گاز مبرد

  اگر مقدار گاز داخل کولر گازی کمتر از حد ممکن باشد، کولر گازی به خوبی خنک سازی نمی‌کند.

   

  • کثیف بودن فیلترها

  کثیف و خراب بودن فیلترها باعث می‌شود انتقال و جریان هوا با اختلال مواجه شود در نتیجه در تولید سرما توسط کولر گازی اختلال ایجاد می‌کند.

   

  • مشکلات کویل و کندانسور

  اگر کویل کثیف باشد، سیستم حرارت را به خوبی نمی‌تواند، منتقل کند و سرمای کولر گازی کاهش می‌بابد.

   

  • خرابی موتور فن

  اگر موتور فن خراب باشد و یا بلوئر به درستی کار نکند، جریان هوایی که از کولر خارج می‌شود، کاهش می‌یابد.

   

  • تنظیم نامناسب ترموستات

  تنظیم نادرست ترموستات سبب می‌شود که ترموستات دمای مناسب را نتواند تعیین کند و در نتیجه کولر گازی در تشخیص دما و تولید سرما دچار مشکل می‌شود.

   

  • بسته بودن کانال‌های هوا

  اگر جریان هوا و کانال‌های هوا بسته باشند، تهویه به خوبی صورت نمی‌گیرد و در سرما سازی توسط کولر گازی اختلال به وجود می‌اید.

   

   

  • نشتی در سیستم

  هر گونه نشتی در اتصالات یا کانال‌های کولر گازی سبب افت مقدار گاز مبرد شده و سرماسازی با اختلال مواجه می‌شود. گاهی نیز نشتی در کانال‌ها سبب از بین رفتن سرمای تولید شده توسط کولر گازی، خواهد شد.

   

  • فرسودگی قطعات

  قطعات کولر گازی نیز مانند دیگر وسایل و تجهیزات عمر مشخصی دارند. فرسودگی قطعات و تمام شدن عمر مفید قطعات کولر گازی یکی دیگر از دلایل کاهش سرمای آن است.

   

  خدمات ما: تعمیرکولرگازی جنرال 

   

  نحوه بر طرف کردن مشکل کم شدن سرمای کولر گازی

  آمپر کشیدن کولر گازی

  پیشنهاد می‌کنیم که عیب یابی و بر طرف کردن این مشکل را به فرد مجرب و تعمیرکار متخصص کولر گازی بسپارید تا از هزینه تعمیرات و تعویض قطعات کم شود و به دیگر قطعات کولر گازی  آسیب و صدمه وارد نشود. به طور کلی برای بر طرف کردن این مشکل باید مراحل زیر را طی کرد.

  ابتدا فیلترها را بررسی کنید که سلامت باشند و در صورتی کثیف بودن آن ها را تمیز کنید و اگر دچار خرابی و مشکل هستند فیلترها را تعویض نمایید. سپس عملکرد فن و بلوئر را بررسی کنید و در صورت وجود ایراد آن ها را تعمیر و یا تعویض کنید. برای تعمیر و تعویض فن کولر گازی می‌توانید با تکنسین‌های دیبا پشتیبان تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان در محل حضور پیدا کرده و مشکل را بر طرف کنند.

  تمام دریچه های هوا را بررسی کنید و مطمئن شوید، بسته نیستند و جریان هوا به خوبی برقرار است. تکنسین متخصص باید سطح گاز مبرد کولر گازی را نیز چک کند و در  صورت نیاز آن را شارژ نماید. همچنین تعمیرکار کولر گازی باید تنظیمات ترموسات را بررسی و در صورت مشکل آن را دوباره تنظیم کند.

   

  خدمات ما: تعمیر کولرگازی گری

   

  هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

  علت آمپر کشیدن کولر گازی

  هیچگونه هزینه دقیق و مشخصی نمی‌توان برای تعمیر کولر گازی گری مشخص کرد و با توجه به مشکل به وجود آمده در کولر گازی هزینه تعمیر آن مشخص می‌شود. اجرت تعمیرکار و قیمت قطعه خراب شده همچنین قیمت آسیب دیده از جمله مواردی است که در هزینه تعمیرات کولر گازی موثر است.

  تعمیرکاران دیبا پشتیبان همیشه الویت را در تعمیر قطعات و کاهش هزینه‌ها قرار می‌دهند اما اگر مجبور به تعویض قطعات کولر گازی شوند حتما از قطعات اورجینال و اصلی استفاده می‌کنند تا در کارایی و عملکرد کولر گازی اختلالی به وجود نیاید.

  مجوعه دیبا پشتیبان تمام هزینه‌های تعمیرات و قطعات را به نرخ مصوب اتحادیه محاسبه کرده و برای مشتریانی که برای اولین بار در دیبا پشتیبان ثبت درخواست تعمیرات را انجام دهند ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته است. لازم به ذکر است  تمام پرسنل دیبا پشتیبان فاقد سوءپیشینه و کاملا مورد اعتماد هستند.

   

  خدمات ما: تعمیر کولرگازی میتسوبیشی

   

  جمع‌بندی کلی

  کم شدن سرمای کولر گازی مشکل متداولی است که تقریبا برای تمام مدل‌ها و برندهای کولر گازی پیش می‌آید. در این مقاله به دلایل به وجود آمدن این مشکل و نحوه بر طرف کردن آن پرداخته شد. قطعات مختلف کولر گازی گاهی به دلیل فرسودگی یا دلایل دیگر دچار مشکلات و عیوبی می‌شود که باید توسط تعمیرکار متخصص و دوره دیده عیب یابی و تعمیر شود.

  شما می‌توانید در هنگام مواجه با مشکل در کولر گازی با کارشناسان دیبا پشتیبان تماس بگیرید و پس از کسب راهنمایی و مشاوره در صورتی مشکل بر طرف نشد، درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا در کمتر از یکساعت تکنسین‌های دوره دیده دیبا پشتیبان برای هماهنگی و اعزام به محل با شما تماس بگیرند.

  دیبا پشتیبان به عنوان تعمیرگاه مجاز آنلاین با ۱۵ سال سابقه موفق، تکنسین متخصص تعمیر انواع کولر گازی را در ظرف مدت یک ساعت به محل مورد نظر مشتری اعزام می‌کند. تمام هزینه تعمیرات و تعویض قطعات اورجینال و اصلی طبق تعرفه مصوب اتحادیه محاسبه می‌شود و دیبا پشتیبان برای تضمین کیفیت خدمات و قطعات به مشتریان ضمانت ۶ ماهه ارائه می‌دهد.

  لازم به ذکر است تمام هزینه‌ها طبق نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران تهران محاسبه می‌شود و تکنسین‌ها موظفند پس از تعمیر کولر گازی را تست و تحویل مشتری دهند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی تعمیر کولر گازی مقالات آموزش تعمیرات کولر گازی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت