ثبت درخواست تعمیرات

6 علت آمپر کشیدن کولر گازی

بازدید: 24 بازدید
زمان مطالعه: 6 دقیقه
علت آمپر کشیدن کولر گازی
 • علت آمپر کشیدن کولر گازی

  یکی از مشکلاتی که برای کولر گازی ممکن است پیش بیاید مشکل آمپر کشیدن کولر گازی است. این مشکل به کمپرسور فشار زیادی وارد می‌کند و موجب آسیب به موتور و کولر گازی می‌شود. معمولا وقتی کولر گازی بیش از حد آمپر می‌کشد، فیوز می‌پرد. در هنگاک مواجه با این مشکل باید سریعا نسبت به طرف کردن آن اقدام کرد چرا که سبب آسیب به دستگاه و وارد آمدن صدمات جبران ناپذیر به کولر گازی خواهد شد.

  برای برطرف کردن این مشکل باید با تکنسیتن متخصص تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید تا به محل اعزام شود و مشکل کولر گازی را بر طرف کند. دیبا پشتیبان با بیش از ۱۵ سال سابقه موفق در تعمیر لوازم خانگی بهترین خدمات تعمیر، انواع مشکلات تلویزیون را در سراسر تهران عرضه می‌کند. تکنسین‌های مجرب دیبا پشتیبان به طور تخصصی دوره‌های تعمیر کولر گازی را گذرانده‌اند و به تعمیر و سرویس کولر گازی کاملا مهارت دارند.

  در این مطلب از دیبا پشتیبان به دلایل آمپر کشیدن کولر گازی و نحوه تعمیر آن می‌پردازیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

   

  خدمات ما:  تعمیر کولرگازی سامسونگ

   

  آمپر کشیدن کولر گازی یعنی چه؟

  آمپر کشیدن کولر گازی

  آمپر کشیدن کولر گازی اصطلاحا به میزان جریان الکتریکی که کولر گازی هنگام کار کردن، استفاده کرده است گفته می‌شود. در حقیقت آمپرکشی به معنی تعیین میزان جریان برقی است که دستگاه استفاده می‌کند و این به این معنا است که کولر گازی بیش از حد توان خود تحت فشار است.

  هر دستگاهی به مقدار مشخصی جریان الکتریکی نیاز دارد. افزایش آمپرکشی کولر گازی نشان دهنده مشکلی در سیستم است و باید حتما با آن رسیدگی شود. رسیدگی منظم و به موقع به کولر گازی و سرویس دوره‌ای آن احتمال وقوع این مشکل را کاهش داده و سبب صرفه‌جویی در هزینه تعمیرات و تعویض قطعات می‌شود.

   

  خدمات ما: تعمیر کولر گازی ال جی

   

  علت آمپر کشیدن کولر گازی چیست؟

  کولر گازی ممکن است به دلایل مختلفی آمپر بیشتری بکشد. در ادامه به بررسی دلایلی که باعث بالا رفتن آمپر کولرگازی یا جریان کشیدن دستگاه می شوند را به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم.‌

   

  کثیف بودن و مسدود شدن فیلترهای هوا

  آلودگی و گرد و غبار جریان هوا را کاهش می‌دهد و باعث فشار بیشتر روی موتور و آمپر کشیدن آن می‌شود.

   

  بروز مشکل در عملکرد کمپرسور

  معمولا یکی از علل اصلی آمپر کشیدن کولر گازی خرابی کمپرسور است. کمپرسور اگر خراب باشد جریان بیش از حدی مصرف می‌کند و سبب آمپر کشیدن دستگاه می‌شود.

   

  مشکلات مکانیکی

  مشکلات مکانیکی مانند بلبرینگ فرسوده و خرابی فن موتور یکی دیگر از عللی هستند که سبب آمپر کشیدن کولر گازی می‌شود.

  علت آمپر کشیدن کولر گازی

  اشکال در سیم‌کشی و اتصالات

  اگر سیم‌ها و کابل‌هایی که به کولرگازی متصل هستند و اتصالات داخلی آن خراب باشند و یا درست متصل نشده باشند، سبب بروز این مشکل خواهند شد.

   

  مبرد ناکافی

  مقدار ناکافی گاز مبرد داخل کولر گازی فشار زیادی به کولر گازی وارد می‌کند و سبب آمپر کشیدن دستگاه می‌شود.

   

  معایب آمپر کشیدن کولر گازی

  پریدن فیوز یکی از علائم و معایب اصلی آمپیر کشیدن کولر گازی است که ممکن است به کولر گازی و سایر وسایل برقی صدمات جبران ناپذیر وارد کند. از دیگر معایب آمپر کشیدن کولر گازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

   

  • افزایش مصرف انرژی
  • سایش و پارگی قطعات
  • خطرات ایمنی
  • احتمال بروز آتش‌سوزی
  • کاهش عملکرد سرمایشی کولر گازی
  • کاهش طول عمر دستگاه
  • نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر
  • خاموش شدن ناگهانی کولر گازی
  • اختلال در عملکرد دستگاه

   

  خدمات ما: تعمیرکولرگازی جنرال 

   

  نحوه بر طرف کردن مشکل آمپر کشیدن کولر گازی

  نحوه بر طرف کردن مشکل آمپر کشیدن کولر گازی

  برای بر طرف این مشکل باید با تکنسین تعمیر کولر گازی تماس بگیرید تا با در نظر گرفتن نکات ایمنی مشکل کولر گازی را بر طرف کند. اما به طور کلی نحوه عیب یابی و رفع این مشکل به شرح زیر است.

   

  بررسی و تمیز کردن فیلترها

  ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین اقدام برای رفع این مشکل بررسی فیلترها و تمیز و تعویض کردن آن ها در صورت نیاز است.

   

  بررسی سطح مبرد

  سطح گاز مبرد داخل دستگاه را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را شارژ کنید.

   

  اطمینان از سلامت کمپرسور

  کمپرسور را از نظر سلامت و درست کارکردن بررسی کنید. این کار یک کار تخصصی و حرفه‌ای است و حتما باید توسط تعمیرکار کولر گازی انجام شود.

   

  چک کردن اتصالات

  تمام اتصالات خارجی و داخلی کولر گازی را از نظر سلامت و درست متصل شدن بررسی کنید و در صورت نیاز ان ها را تعمیر و یا تعویض کنید.

   

  بررسی تنظیمات

  تنظیمات کولر گازی را چک کنید و تمام تنظیمات را به درستی تغییر دهید.

  در نظر داشته باشید که حفظ و نگهداری از دستگاه و سرویس دوره‌ای و منظم توسط تکنسین متخصص تاثیر بسیار زیادی در افزایش طول عمر کولر گازی و قطعات آن دارد.

   

  خدمات ما: تعمیر کولرگازی گری

   

  ثبت تعمیرات کولر گازی در دیبا پشتیبان

  مشکل آمپر کشیدن کولر گازی

   تعمیرات قطعات کولر گازی بسیار مهم و حساس است و باید توسط مرکز تعمیرات مجاز و معتبر انجام شود. در بسیاری مواقع ممکن است امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد و نیاز به تعویض قطعه باشد. برای تعویض قطعات باید از تعمیرگاه مجازی بهره برد که قطعات اورجینال و با قیمت مناسب استفاده می‌کند.

  خدمات تعمیرات در مجموعه دیبا پشتیبان فقط مربوط به تهران و حومه تهران است. مشتریان گرامی در هر نقطه از تهران که باشند می‌توانند با تماس با شماره ۰۲۱۴۷۲۷۸   و یا از طریق وبسایت و پر کردن فرم درخواست تعمیرات را ثبت کنند تا در کوتاه‌ترین زمان تکنسین‌های دیبا پشتیبان برای هماهنگی و اعزام به محل تماس بگیریند.

  تکنسین‌های دیبا پشتیبان همگی دوره دیده و متخصص هستند و فاقد هر گونه سوءپیشنه و کاملا مورد اعتماد می‌باشند و در کوتاه‌ترین زمان در محل حاضر شده و تعمیر کولر گازی در تهران را به بهترین شیو ه انجام می‌دهند.

  هزینه خدمات، تعمیرات و تعویض قطعات در مجموعه دیبا پشتیبان بر حسب نرخ مشخص شده اتحادیه تعمیرکاران محاسبه می‌شود و برای مشتریان گرامی دیبا پشتیبان تخفیفات در نظر گرفته می‌شود.

   

  خدمات ما: تعمیر کولرگازی میتسوبیشی

   

  نتیجه گیری دیبا پشتیبان

  آمپر کشیدن کولر گازی نشانه مشکل و خرابی در دستگاه است و باید سریعا بر طرف شود. تعمیر و رفع این مشکل گاهی ممکن است با اقدامات ساده مانند بررسی و تعویض کابل‌ها و سیم‌ها بر طرف شود اما در صورت آسیب به قطعاتی مثل کمپرسور و یا بلبرینگ‌ها حتما باید تعمیر و عیب یابی توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

  پیشنهاد می‌کنیم اگر مهارتی در کارهای فنی ندارید رفع و عیب یابی این مشکل را به تکنسین تعمیر کولر گازی بسپارید. مجموعه دیبا پشتیبان با سال‌ها تجربه در  تعمیر لوازم خانگی  و استفاده از تکنسین‌های مجرب این کار را برای شما راحت کرده و در کوتاهترین زمان کولر گازی را عیب یابی و تعمیر میکند.

  برای کسب هر گونه اطلاعات و مشاوره با کارشناسان مجموعه می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی و کاربردی کارشناسان مجموعه دیبا پشتیبان بهره مند شوید. لازم به ذکر است تمام پرسنل دیبا پشتیبان فاقد سوء پیشینه و کاملا مورد اطمینان هستند و بعد از تعمیر کولر گازی موظفند آن را تست و تحویل مشتری دهند و برای تضمین کیفیت خدمات و قطعات به مشتریان گرامی فاکتور و ضمانتنامه ارائه می‌دهند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی تعمیر کولر گازی مقالات آموزش تعمیرات کولر گازی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت