ثبت درخواست تعمیرات

نکاتی درباره ی تعویض فیلتر یخچال فریزر و ساید بای ساید

بازدید: 320 بازدید
تعویض فیلتر یخچال فریزر و ساید بای ساید
 • کیفیت آب مصرفی، همیشه دغدغه ی مهمی برای خانواده هایی که به سلامت خود اهمیت می دهند است. از این جهت ما بعنوان یک مرکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی و یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید سعی داریم در این مقاله نکاتی را در مورد انواع فیلترهای یخچال و عملکرد آنها و آموزش تعویض فیلتر مطرح کنیم.

  چه نیازی به فیلتر تصفیه آب است؟

  ممکن است بپرسید چرا اصلا از فیلتر تصفیه آب استفاده کنیم درحالی که آب شهر به خودی خود تصفیه شده است؟ باید خدمتتان عرض کنیم که به دو علت مهم لازم است که از فیلترهای تصفیه ی آب داخلی و حتی چه بهتر که در کنار آن نیز از فیلترهای جانبی هم استفاده کنید.

  دلیل اول سلامت خودتان، آب شیر تصفیه شده است اما نه درحدی که بتوان آنرا %100 ایده آل برای آشامیدن دانست. در آب شیر املاح معدنی نامطلوبی از جمله نیترات و کلر موجود است که نه تنها می تواند باعث سختی آب شود بلکه می تواند در طولانی مدت باعث آسیب به سلامتی و بیماری هایی از جمله سنگ کلیه شود. پس بهتر است با استفاده از فیلتر های تصفیه آب با کیفیت و تعویض به موقع آن برای سلامتی خود و عزیزانمان ارزش قائل شویم. همچنین آب شیر دارای آلاینده های میکروبی است که بعضا حتی می تواند باعث مسمومیت های گوارشی شوند، ولی نگران نباشید چون فیلتر های تصفیه آب می توانند تا بیش از 90 درصد این آلاینده ها را جذب کنند.

  دلیل دوم سلامت و طول عمر دستگاهتان، آب شهر پس از ورود به دستگاه به اولین جایی که وارد میشود شیر برقی دستگاه میباشد و پس از آن به منظور استفاده های مختلف تقسیم میگردد. از این جهت بهتر است آب شیر ابتدا از فیلتر جانبی عبور کند که باعث شود تا حدود زیادی از املاح و سختی آب کاسته شود و مانع ایجاد رسوب در شیر برقی و اتصلات داخلی دستگاه شود.

  انواع فیلتر های یخچال فریزر و ساید بای ساید

  • فیلتر های املاح و مواد معدنی (Mineral filter)
  • فیلتر های طعم (taste and Odor filter)
  • فیلتر های ضد باکتری (Anti bacterial filter)

  فیلتر های مینرال وظیفه ی تصفیه ی املاح آب و همچنین افزودن برخی املاح مفید و ضروری به آب را دارند.

  فیلتر های طعم جهت حذف بوی بد آب در نواحی که آب بوی بدی دارد است استفاده از فیلتر های طعم در یخچال باعث می شوند تا آب بو و طعم دلپذیری داشته باشد.

  همانطور که از نام این فیلتر پیدا است فیلتر آنتی باکتریال وظیفه ی از بین بردن آلودگی های باکتری موجود در آب را دارد.

  فیلتر داخلی و فیلتر جانبی

  فیلتر های آب یخچال از نظر نصب به دو نوع فیلتر داخلی و فیلتر خارجی تقسیم می گردند. فیلتر آب داخلی یا فیلتر خارجی(جانبی)  این نوع از فیلتر ها داخل یخچال نصب می شوند و معمولا ذرات معلق آب تا اندازه 25 الی 35 میکرون، اعم از مواد معدنی و یا باکتری را جذب می کنند ولی توصیه می شود در کنار فیلترهای داخلی از فیلتر های جانبی هم استفاده شود چون همانطور که پیش تر ذکر شد فیلترهای جانبی برای اهداف به خصوصی از جمله طعم، بو و… طراحی می شوند و از این جهت ترکیب آنها می تواند آب با کیفیت تری برای شما فراهم کند. همچنین در نظر داشته باشید آب لوله کشی ابتدا وارد شیربرقی ساید بای ساید شما می شود و بعد از آن وارد فیلتر داخلی می شود به همین علت در مدت نه چندان طولانی می تواند باعث رسوب گرفتگی شیربرقی و اتصالات قبل از فیلتر داخلی دستگاه شود.

  آموزش تعویض فیلتر یخچال فریزر و ساید بای ساید

  فیلتر تصفیه آب یخچال پس از چه مدت باید عوض شود؟

  اصولا فیلترهای تصفیه آب هر 6 ماه باید عوض شوند ولی چنانچه از فیلتر های با کیفیت و مجزا استفاده می کنید می توانید تا یک سال از آن ها استفاده کنید. همچنین معیار دیگر میزان آب تصفیه شده توسط فیلتر است. دو دسته ی عمده ی فیلتر های موجود در بازار فیلتر های 1500 گالن و 2500 گالن میباشد. طبیعتا یک فیلتر 1500 گالنی بعد از برداشت این میزان آب باید تعویض شود. همچنین علائمی نظیر کم شدن فشار آب آبریز (دیسپنسر) و همچنین عوض شدن طعم آب میتواند نشان دهنده ی زمان تعویض فیلتر باشد.

  روشن شدن چراغ فیلتر

  بعد از هر بار ریست کردن چراغ فیلتر و تعویض فیلتر یخچال این چراغ تا 6 ماه خاموش می ماند و پس از آن روشن می شود و زمان تعویض فیلتر را به شما اعلام می کند و شما می توانید از تکنسین متخصص درخواست کنید تا فیلتر دستگاه شما را عوض کند.

  خاموش کردن چراغ فیلتر

  • در ساید باید ساید دوو با نگه داشتن ice maker lock وchild lock  به مدت 3 ثانیه میتوانید چراغ فیلتر را خاموش کنید.
  • در ساید باید ساید سامسونگ دکمه ی ریست فیلتر (reset filter) تعبیه شده است. با نگه داشتن آن میتوانید چراغ فیلتر را خاموش کنید.
  • در ساید با ساید ال جی با نگه داشتن دکمه ی (light) میتوانید چراغ فیلتر را خاموش کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات یخچال مقالات آموزش تعمیرات یخچال
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت