ثبت درخواست تعمیرات

خرابی های رایج در یخچال فریزر ساید بای ساید

بازدید: 281 بازدید
خرابی های رایج در یخچال فریزر ساید بای ساید
 • برای بیشتر ما آشپزخانه قلب خانه محسوب می شود و مکانی پر از عشق و غذا های خوشمزه می باشد. همچنین افراد ممکن است در آشپزخانه جمع شوند و غذا میل کنند. علاوه بر این یخچال نیز یکی از مهم ترین لوازم برقی آشپزخانه محسوب می شود، که اگر دچار هر مشکلی شود، تمام کار های مربوط به خانه و آشپزخانه لنگ می ماند. یخچال شما می تواند دچار مشکلاتی مثل سرد نکردن، سر و صدای زیاد، مشکلات برقی و… شود. در این صورت دو حالت پیش روی شما می باشد. یکی این که خودتان دست به کار شوید و یک سری مشکلاتی که رفع آن ها ساده می باشد را خودتان انجام دهید و دیگر این که با متخصص تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید تماس بگیرید تا مشکل یخچال فریزر ساید بای ساید شما را حل کند.

  یخچال فریزر ساید بای ساید بنا به دلایل مختلفی می تواند خراب شود. ما بعنوان مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی در تهران در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با انواع خرابی های رایج در یخچال فریزر ساید بای ساید صحبت کنیم.

  خرابی های رایج در یخچال فریزر ساید بای ساید :

  • فریزر یخچال فریزر ساید بای ساید به اندازه ی کافی خنک نیست
  • نشت آب از زیر یخچال فریزر ساید بای ساید
  • یخچال فریزر هنگام خاموش شدن سروصدا ایجاد می کند
  • کمپرسور به طور مداوم و بیش اندازه کار میکند
  • یخساز یخچال فریزر ساید بای ساید کار نمی کند
  • یخچال به اندازه ی کافی خنک نیست ولی سرمای فریزر مناسب است

  مشکلات رایج در یخچال فریزر ساید بای ساید و آموزش رفع ایراد

  فریزر یخچال فریزر ساید بای ساید به اندازه ی کافی خنک نیست

  راه حل و آموزش رفع این مشکل یخچال:

  آیا مواد غذایی شما سریعتر از حد معمول فاسد می شود؟ آیا یخچال شما به هیچ وجه خنک نمی شود؟ قبل از اینکه از کیفیت و تاریخ انقضا محصولات خود بپرسید، ابتدا از خود بپرسید که آیا فریزر شما به مقدار کافی خنک است یا خیر. اگر فهمیدید که نیست، پس وقت آن است که علت این مشکل پیدا کنید و هر چه سریعتر آن را رفع کنید.

  ابتدا بررسی کنید که آیا دیواره ی پشتی فریزر سرد است یا خیر. اگر اینطور است، پس سعی کنید بشنوید که آیا فن اواپراتور در حال کار است یا خیر. فن اواپراتورهوای خنک را از دریچه های اواپراتور در فضای بیرونی فریزر به گردش در می آورد. اگر این چنین نیست، فن اواپراتور مشکل دارد، در غیر اینصورت اگر مطمئن شدید که فن اشکال ندارد، کمپرسور یخچال را بررسی کرده و آن را از هر گرد و غبار موجود در آن تمیز کنید و زیرا این کثیفی ها میتواند باعث داغ شدن موتور و همچنین جلوگیری از عملکرد صحیح آن شود.

  نشت آب از زیر یخچال فریزر ساید بای ساید

  راه حل و آموزش رفع این مشکل یخچال:

  آیا از زیریخچال شما آب در حال نشت است ؟ یافتن منبع این اتفاق آسان نیست، زیرا بسیاری از موارد ممکن است باعث بروز نشتی در دستگاه شما شود. با این حال، دو علت رایج آنها به راحتی و بدون کمک یک تکنسین قابل رفع  هستند. علت اول می تواند یخزدگی لوله تخلیه باشد، که یک مجرای کوچک در پشت فریزر است،   می توانید با ریختن  مقداری آب گرم و یا  لوله پاک کنند، این مشکل را برطرف کنید. اگر این مشکل را حل نکند، باید لوله را بادستان خود جدا کنید، اما نگران نباشید، انجام این کار سخت نیست. کافی است یخچال خود را کمی جلو بیاورید و شیلنگ ن را بیرون بیاورید، آن را با مقداری آب داغ و صابون بشویید و دوباره نصب کنید.

  یخچال فریزر هنگام خاموش شدن سر و صدا ایجاد می کند

  راه حل و آموزش رفع این مشکل یخچال:

  ممکن است کمپرسور در جای خود محکم نباشد و یا پایه ها سست باشند، و این باعث میشود که در هنگام تکان های شدید  که موقع ترموستات کردن و یا همان قطع و وصل شدن موتور رخ میدهد صدای شدیدی از دستگاه شما شنیده شود. به منظور حل این مشکل دستگاه را از منبع تغذیه جدا شده و پیچ و مهره های پایه ی کمپرسور را محکم کنید. اگر این امکان پذیر نیست با یک تعمیرکار واجد شرایط تماس بگیرید.

  کمپرسور به طور مداوم و بیش اندازه کار میکند

  راه حل و آموزش رفع این مشکل یخچال:

  در این حال دو علت کلی میتواند وجود داشته باشد. علت اولیه میتواند خرابی ترموستات و در نتیجه ی عدم صدور فرمان قطع و وصل کمپرسور باشد. به منظور رفع این اشکال ترموستات معیوب یخچال را تعویض کنید یا با تعمیرکار واجد شرایط تماس بگیرید.

  دلیل رایج دیگر میتواند خرابی کمپرسور و یا کمبود گاز مبرد باشد که در نتیجه این اتفاق یخچال فریزر به اندازه کافی خنک نمیشود که در پی آن دستور توقف کار کمپرسور صادر نمیشود و موتور یکسره کار میکند که  ر این صورت نیاز به حضور تکنسین متخصص در محل است تا تشخیص قطعی داده شود.

  یخساز یخچال فریزر ساید بای ساید کار نمی کند

  راه حل و آموزش رفع این مشکل یخچال:

  ممکن است  موتور یخ ساز قفل شده و نیاز به تعویض داشته باشد. احتمال دیگر می تواند انسداد مسیر ورودی آب  باشد. هرگونه گرفتگی ناشی از رسوب را چک کنید. مورد  دیگر میتواند خرابی فیلتر و یا رسوب گرفتگی فیلتر آب باشد. همچنین از کارکرد صحیح شیر برقی که  مسئول آبگیری است مطمئن شوید. بررسی کنید که آیا صفحه نمایش روشن است تا مطمئن شوید یخساز فعال باشد. ممکن است به صورت اتفاقی یخساز دستگاه را خاموش کرده باشید. از احتمالات فرعی دیگر میتوان به شکستگی قالب یخساز اشاره کرد که در ین صورت خودتان میتوانید آن را با یک قالب دیگر جایگزین کنید. در نهایت میتوان به اشکالات بردی و برقی یخساز اشاره کرد که در این صورت نیاز است تا از یک تکنسین متخصص کمک بخواهید تا در محل حاضر شود تا مشکل یخساز را حل کند.

  یخچال به اندازه ی کافی خنک نیست ولی سرمای فریزر مناسب است

  راه حل و آموزش رفع این مشکل یخچال:

  وقتی به نظر شما یخچال به اندازه ی کافی خنک نمیکند اولین سوال ممکن این است که این سرمای کافی دقیقا چقدر باید باشد؟

  طبق تاییدیه ی صادر شده از جانب FDA(سازمان غذا و دارو ایالات متحده) دمای مناسب یخچال باید چیزی در حدود 40 درجه ی فارنهایت باشد پس دما های بالاتر نا مناسب هستند. اولین علت میتواند بهم خوردن تنظیم دما به صورت دستی باشد. پس به تنظیم دما دقت کنید. احتمال دیگر میتواند میتواند خرابی فن یخچال باشد. این فن وظیفه ی گردش هوا ی خنک در یخچال را دارد که  در صورت بروز اشکال طبیعتا سرمای یخچال دچار مشکل میشود. اشکال احتمالی دیگر میتواند خرابی دریچه ی دمپر دستگاه باشد که این دریچه  با کنترل میزان باز و بسته شدن میزان ورود هوای سرد از فریزر به یخچال را کنترل میکند. طبیتا در صورت قفل شدن یا بسته شدن دمپر دمای یخچال بالا میرود. در نهایت میتواند به اشکالات گازی و موتوری دستگاه اشاره کرد که در این صورت لازم به حضور تکنسین متخصص در محل است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات یخچال مقالات آموزش تعمیرات یخچال
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت