ثبت درخواست تعمیرات

نحوه جمع کردن گاز کولرگازی

بازدید: 55 بازدید
زمان مطالعه: 6 دقیقه
نحوه جمع کردن گاز کولرگازی
 • نحوه جمع کردن گاز کولرگازی

  جمع کردن گاز کولر گازی به فرآیند خارج کردن و انتقال گاز مبرد یا گاز تبریدی که درون سیستم تهویه مطبوع (مانند یک کولر گازی یا کولر اسپلیت) گردش می‌کند، گفته می‌شود. معمولا وقتی این کار انجام می‌شود که نیاز به تعمیرات، سرویس و یا جابه‌جایی کولر گازی باشد.

  گازهای مبرد خاصیتی دارند که می‌توانند حرارت را جذب و سپس آن را دور ریخته یا منتقل کنند و به این ترتیب باعث خنک شدن هوای محیط می‌شوند. برای پیشگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست و رعایت قوانین محافظت از لایه اوزون و کاهش گازهای گلخانه‌ای جمع‌آوری و بازیافت این گازها باید با احتیاط و منطبق با قوانین و مقررات انجام شود.

  این کار باید توسط تکنسین‌  تعمیرات کولر گازی  که دارای تخصص و مجوزهای لازم هستند انجام شود زیرا نیازمند دانش و تجهیزات خاصی است و همچنین دارای خطراتی از جمله خطر نشتی گاز به محیط است. برای جمع کردن گاز کولر گازی می‌توانید با دیبا پشتیبان تماس بگیرید تا در زمان کوتاه تکنسین  تعمیر لوازم خانگی در محل  حاضر شده و تخلیه و جمع آوری گاز با رعایت نکات ایمنی به بهترین نحو انجام شود.

  در این مطلب از دیبا پشتیبان سعی کرده‌ایم نحوه جمع کردن گاز کولر گازی و تمام نکات مربوط به آن را به صورت کاربردی پوشش دهیم تا پایان ما را همراهی کنید.

   

  خدمات ما:  تعمیر کولرگازی سامسونگ

   

  نحوه جمع کردن گاز کولرگازی

  نحوه جمع کردن گاز کولرگازی

  برای جمع کرن گاز کولر گازی قبل از هر چیز باید عوامل مختلفی برای حفظ ایمنی کنترل شوند. باید دقیق بررسی کنید که در دستگاه هیچ گونه نشتی گاز وجود ندارد. تکنسین می‌تواند از  آب و صابون برای چک کردن نشتی استفاده کند. همچنین باید فشار سیستم و مکان ان را نیز باید بررسی کند. شما می توانید برای مشورت با کارشناسان و متخصصین مجرب دیبا پشتیبان با شماره 02127478 تماس گرفته و از مشاوره تخصصی و کاربردی تکنسین‌ها بهره مند شوید.

  اتصال مانیفولد

  دستگاه مانیفولد دستگاهیی است که اصطلاحا به آن مانیفولد گیج نیز می‌گویند و دستگاه اندازه‌گیری فشار چند مسیری است. این دستگاه شامل تعدادی شیر و دو عدد گیج (نمایشگر فشار) است.

  تکنسین تعمیر کولر گازی برای بررسی فشار دستگاه، اضافه و یا کم کردن گاز مبرد، تخایه کولر گازی برای سرویس یا تعمیر و بررسی نشتی از این دستگاه استفاده می‌کند.

   

  خدمات ما: تعمیرکولرگازی جنرال 

   

  بستن شیرها

  بستن شیرها در فرآیند جمع کردن گاز کولر گازی یک مرحله مهم محسوب می شود و باید با دقت و مطابق با دستورالعمل‌های تعمیرات سیستم کولر گازی انجام شود. در اولین قدم شیرهای مسیر اصلی فشار پایین و فشار بالای کمپرسور باید بسته شوند. با بستن این شیرها گاز مبرد در سیستم به یک قسمت محدود می‌شوند و این امکان را می‌دهند تا گاز به طور ایمن از مسیر خارج و به داخل استوانه بازیافت منتقل شود. توجه کنید که این کار حتما باید توسط فردی با تجربه و مهارت انجام شود.

   

  انتقال گاز

  با باز کردن شیر مانیفولد و روشن کردن پمپ وکیوم گاز از سیستم به داخل مخزن مانیفولد منتقل می‌شود. این کار معمولا به علت تعمیر و سرویس دهی و یا جابه‌جایی سیستم انجام می‌گیرد. در نظر داشته باشید که باید گاز مبرد و سیستم تبرید قبل از شروع به دمای محیط برسد و سیستم خاموش باشد. همچنین تکنسین باید وزن گاز خارج شده را کنترل کند تا اطمینان حاصل کند که تمام گاز مبرد جمع آوری شده و از رعایت ظرفیت مخزن اطمینان حاصل شود.

  جمع کردن گاز کولرگازی

  بستن سیستم

  بعد از انتقال کامل گاز، شیرها باید بسته و سیستم از وکیوم جدا شود. بستن سیستم هنگام جمع کردن گاز مبرد به معنای ایزوله کردن بخش‌هایی از سیستم و کنترل فرآیند گازهای داخل سیستم برای اطمینان از امنیت و کارایی در طول جمع آوری است.

   

  خدمات ما: تعمیر کولرگازی گری

   

  استفاده از پمپ وکیوم

  این مرحله قبل از انتقال گاز مبرد انجام می‌شود و بسیار با اهمیت است. هدف از این کار ایجاد خلا در سیستم است تا حدی که رطوبت و هرگونه گازهای غیر قابل فشرده‌سازی خارج شوند. پس از اطمینان از خاموش بودن سیستم تبرید، پمپ وکیوم باید به صورت صحیح به سیستم متصل شود. پمپ وکیوم را روشن کرده و اجازه دهید تا خلاء کافی در سیستم ایجاد شود.

  این فرآیند می‌تواند از چند دقیقه تا چند ساعت به طول بیانجامد. پس از رسیدن به میزان خلاء مورد نظر سیستم باید برای اطمینان از نشتی تست شود. این کار با بستن شیر پمپ وکیوم و توقف آن انجام می‌شود و سپس باید مدتی صبر کرد تا ببینیم آیا فشار سیستم تغییر می کند یا خیر. در انتها اگر سیستم در وضعیت خلاء باقی ماند و نشتی نداشت آماده است تا گاز مبرد از سیستم جمع آوری شود.

  استفاده صحیح از پمپ وکیوم می تواند به کارایی و طول عمر دستگاه کمک کند زیرا رطوبت و هوا می‌توانند به سیستم و به خصوص کمپرسور آسیب بزنند. شما می توانید با شماره‌گیری تلفن 02127478 با متخصصین و کارشناسان مجرب مجموعه دیبا پشتیبان تماس حاصل فرمایید و از تجربه و تخصص تکنسین‌های دیبا پشتیبان نهایت استفاده لازم را ببرید.

   

  خدمات ما: تعمیر کولرگازی میتسوبیشی

  جمع کردن گاز کولرگازی

  جمع بندی کلی

  جمع کردن گاز کولر گازی امری مهم است و باید به طریق صحیح و ایمن انجام شود. در این مقاله مراحل انجام این کار را به صورت کاربردی برای آشنایی کاربران گرامی توضیح دادیم بهتر است این کار حتما توسط مرکز و تعمیرگاه مجاز تعمیرات کولر گازی انجام شود.

  مجموعه دیبا پشتیبان با سال ها تجربه در تعمیر لوازم خانگی و استفاده از تکنسین‌های مجرب این کار را برای شما راحت کرده و در کوتاه‌ترین زمان به کمک شما می‌آید. برای کسب هرگونه اطلاعات و مشاوره با کارشناسان مجموعه می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی و کاربردی کارشناسان مجموعه دیبا پشتیبان بهره‌مند شوید.

  شما می توانید هنگام مواجه شدن با هر نوع مشکل در این زمینه با مجموعه دیبا پشتیبان تماس بگیرید و بعد از دریافت راهنمایی و مشاوره ازکارشناسان ما در صورتی که مشکل بر طرف نشد، درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت تعمیرکاران ما جهت هماهنگی و اعزام به محل با شما تماس بگیرند.

  لازم به ذکر است تمام هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات در دیبا پشتیبان به نرخ مصوب اتحادیه محاسبه شده و برای مشتریان گرامی و محترم دیبا پشتیبان تخفیفات ویژ‌ه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات کولر گازی مقالات آموزش تعمیرات کولر گازی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت