ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 319 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله از دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی بحث کنیم. قطعا در صورتی که شما ارور CE را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی خود مشاهده کنید، یافتن علت این کد خطا در لباسشویی شما و نحوه ی رفع آن برای شما اهمیت پیدا می کند. بنابراین در صورت مواجه شدن با ارور CE، ما بعنوان مرکز  ال جی خواندن این مقاله را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. در این پیغام خطا، یک ارور عمومی ( CURRENT ERROR ) می باشد، که ممکن است به هر مشکلی در ماشین لباسشویی اشاره داشته باشد.

  علت کد ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی، در یک کلام اتصال کوتاه در موتور ماشین لباسشویی می باشد. ارور CE، به معنای سوختن موتور می باشد. وقتی جریان خیلی زیادی به مدار الکتریکی موتور ماشین لباسشویی وارد شود، ممکن است مدار بخاطر اتصال کوتاه، شل شود و در نتیجه ارور CE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ظاهر شود.

  در صورت نمایش کد خطای CE، ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد. برای ایجاد این ارور، 2 دلیل اصلی وجود دارد، اول این که ممکن است موتور ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد و دوم این که ممکن است برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خراب شده باشد. مواردی که در صورت نمایش کد خطای CE در ماشین لباسشویی ال جی باید بررسی شوند، شامل : سیم کشی ها و اتصالات ماشین لباسشویی، تاخو ماشین لباسشویی، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی، روتور، استاتور ماشین لباسشویی باید بررسی شوند.

  علت پیغام خطای CE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • مشکلات موتور ماشین لباسشویی
  • مشکلات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • مشکلات سیم کشی ماشین لباسشویی
  • خرابی تاخو ماشین لباسشویی
  • مشکل استاتور ماشین لباسشویی

  علت ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  مشکلات موتور ماشین لباسشویی

  یکی از اصلی ترین قسمت هایی که ممکن است در ایجاد ارور CE نقش داشته باشد، بخاطر خرابی و مشکلات مربوط به موتور ماشین لباسشویی می باشد. در صورت نمایش ارور CE باید موتور دستگاه به دقت بررسی شود. در چنین وضعیتی، احتمالا موتور دایرکت درایو ماشین لباسشویی دچار مشکلی شده است.

  مشکلات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علت های نمایش کد خطای CE در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند از خرابی برد دستگاه باشد. در صورتی که جریان الکتریکی و نوسانات برق به دستگاه زیاد باشد، ممکن است برد الکترونیکی دستگاه بسوزد. در چنین وضعیتی ممکن است از پنل جلویی دستگاه بوی سوختگی به مشام برسد. که این یکی از نشانه های خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می باشد. بنابراین باید برد دستگاه به دقت بررسی شود و در صورت نیاز باید تعویض شود.

  مشکلات سیم کشی ماشین لباسشویی

  یکی از علت های نمایش کد خطای CE در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند بخاطر شل شدن سیم کشی ماشین لباسشویی باشد. بنابراین در صورت مشاهده ی ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی، باید تمام سیم کشی های ماشین لباسشویی و اتصالات سیم کشی در برد مدار کنترل اصلی، به دقت بررسی شود. در صورتی که سیم ها شل شده باشند و آسیب دیده باشند، باید آن ها تعویض شوند. همچنین می توانید سیم کشی ها را توسط مولتی متر بررسی کنید.  

  خرابی تاخو ماشین لباسشویی

  در واقع یکی از اصلی ترین علت های نمایش ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی، خرابی در تاخو ماشین لباسشویی می باشد. تاخو قسمتی در موتور دستگاه می باشد، که در صورت بروز این ارور، باید حتما توسط تکنسین متخصص بررسی شود. در وضعیت درست، مقدار مقاومت تاخو باید بین 7 تا 11 اهم باشد. در غیر این صورت تاخو مشکل دارد.

  تاخو در ماشین لباسشویی، وظیفه ی چرخش موتور را به عهده دارد. در صورتی که این قطعه خراب باشد، ماشین لباسشویی در برنامه های SPIN، RINSE  و WASHING کد خطای CE را نشان می دهد. در چنین وضعیتی، باید سنسور تاخو ماشین لباسشویی، تعویض شود.

  مشکل استاتور ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است هنگام چرخش آبکش ماشین لباسشویی، مشکلی به وجود بیاید و چرخش به صورت طبیعی انجام نشود. در صورتی که چنین وضعیتی پیش بیاید، ممکن است مشکلی در استاتور موتور وجود داشته باشد. همچنین ممکن است اشیاء کوچکی بین دیگ و آبکش گیر افتاده باشد. در این صورت باید دستگاه توسط تکنسین و تعمیرکار لباسشویی بررسی شود.

  نحوه ی رفع کد ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی

  قطعا هنگامی که ارور CE را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی تان مشاهده کنید، به دنبال پیدا کردن روش هایی برای رفع ارور می گردید، بنابراین یافتن نحوه ی رفع ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی، برای شما بسیار مهم می شود. جهت رفع ارور CE، باید موتور به دقت بررسی شود و همچنین باید برد موتور باز شود و به طور کامل بررسی شود و در صورت نیاز باید برد موتور را نیز تعویض کنید. البته این کار ها باید توسط تکنسین انجام شود.

  برای رفع این ارور، بهتر است تا ماشین لباسشویی را به مدت 15 دقیقه از پریز برق جدا کنید و سپس مجدد دستگاه را به برق وصل کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید و یک چرخه ی شستشو را روی ماشین لباسشویی اجرا کنید. در صورتی که ارور CE بر طرف نشد، باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید، سپس باید شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی را نیز ببندید و بهتر است تا با یک تکنسین متخصص و تعمیرکار لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

  نکته ی مهم در رابطه با رفع ارور یا خطای CE در ماشین لباسشویی ال جی

  ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی، از آن دست از ارور هایی می باشد، که برای بررسی و رفع آن، دستگاه باید توسط تکنسین بررسی شود، زیرا این ارور مرتبط با موتور ماشین لباسشویی می باشد و افراد عادی توانایی بررسی و رفع آن را ندارند و رفع این ارور باید توسط افراد متخصص انجام شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت