ثبت درخواست تعمیرات

علت فشار کم آب در یخچال

بازدید: 341 بازدید
علت فشار کم آب در یخچال
 • یکی از مشکلاتی که ممکن است در یخچال فریزر و ساید بای ساید به آن بر بخورید، کم بودن فشار آب در دیسپنسر یخچال می باشد. دستگاه پخش کننده ی آب یا همان دیسپنسر، بی شک یکی از تکنولوژی های خیلی مفید برای راحتی در زندگی ما می باشد. اما شما متوجه می شوید که هنگام پر کردن لیوان، فشار آب خیلی کم است.   اگر پر شدن یک لیوان آب بیش از 8 ثانیه طول بکشد، این نشان می دهد که فشار آب کم است. مواردی را می توان در تعیین ریشه مشکل جستجو کرد و چندین دلیل می تواند بر این امر تاثیر داشته باشد. در این صورت شما می توانید یک سری روش های ساده را برای رفع مشکل انجام دهید و یا از تکنسین تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید کمک بخواهید. ما در این مقاله از دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات یخچال در تهران قصد داریم به بررسی علت های تاثیر گذار در کم فشار بودن آب یا هر گونه اختلال در جریان تامین آب در یخچال بپردازیم. بنابراین اگر دستگاه دیسپنسر شما خراب شود بدانید که دلایل و راه حل هایی برای مشکل شما وجود دارد.

  علت های احتمالی فشار کم آب در یخچال فریزر و ساید باید ساید

  • مشکل فیلتر
  • انجماد لوله آب رسانی
  • پر نشدن مخزن
  • شیر ورودی آب
  • خرابی میکروسوئیچ اهرم دیسپنسر
  • تاثیر آب سخت
  • صفحه کنترل دیسپنسر آب
  • وصل بودن دستگاه تصویه آب خانگی
  • خرابی سوئیچ درب

  مشکل فیلتر

  یکی از مهم ترین دلایل کم فشار بودن آب در یخچال فریزر و ساید باید ساید، بخاطر مشکلات مربوط به فیلتر اتفاق می افتد. اگر فیلتر آب کثیف باشد و دچار گرفتگی و انسداد شود و یا درست نصب نشده باشد، باعث کاهش جریان آب به یخ ساز و دیسپنسر  می شود. همین امر باعث می شود که جریان آب کاهش پیدا کند و تولید یخ کم شود. همچنین ممکن است آب همراه با مکعب های یخی تو خالی و با فشار خیلی کم  و کند بیرون بریزد. برای بررسی فیلتر، ابتدا به مقدار جریان آب دیسپنسر توجه کنید. اگر فشار آب کم بود، باید ابتدا فیلتر را از محفظه ی زیر درب  و یا در زیر کشو ی جا میوه ای جدا کنید. حال دوباره دکمه ی  دیسپنسر را در غیاب فیلتر فشار دهید، اگر فشار جریان آب افزایش پیدا کرد، این امر نشان می دهد که فیلتر کثیف است و یا درست نصب نشده است. اگر فیلتر کثیف باشد باید آن را عوض کنید و فیلتر جدیدی را نصب کنید. و اگر درست نصب نشده از یک تکنسین برای نصب فیلتر کمک بگیرید. وقتی فیلتر را خارج می کنید، سیستم آب در حالت بای پس می باشد. توجه داشته باشید که شما می توانید بدون استفاده و نصب فیلتر از آب استفاده کنید، اما آن آب تصفیه نشده و ممکن است برای نوشیدن مناسب نباشد. فیلتر ها باید هر 6 ماه عوض شوند. همچنین اگر در منطقه ی شما ساخت و ساز جدیدی انجام شده باشد، ممکن است رسوب بیشتری وارد سیستم آب شود. این رسوبات اضافه می تواند باعث شوند که زودتر از 6 ماه شما مجبور باشید تا فیلتر را عوض کنید. همچنین در اثر استفاده ی زیاد نیز، شاید لازم باشد تا فیلتر را زودتر از 6 ماه عوض کنید. همان طور که گفته شده، فیلتر ها باید به طور متوسط هر 6 ماه یکبار تعویض شوند. اگر نمی توانیدآخرین تعویض فیلتر آب خود را به یا آورید احتمالا زمان آن رسیده که آن را عوض کنید. وقتی فیلتر خود را عوض می کنید، ممکن است هوایی در خطوط لوله انتقال آب به دام بیافتد. تاخیر در بیرون آمدن آب را می توان با یک سری اقدامات به حداقل رساند. مخزن را تمیز کنید، ممکن است هوای به دام افتاده در مخزن باعث ایجاد فشار شود، بنابراین درب مخزن را باز کنید. همچنین باید حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه دیسپنسر آب را روی حالت اجرا بگذارید تا هر گونه آب و مواد زاید از فیلتر جدید خارج شود.

  انجماد لوله آب رسانی

  اغلب اوقات ممکن است لوله ی تامین آب منجمد شود و در نتیجه پخش آب در یخچال شما متوقف شود. این مشکل، یکی از مشکلات شایع در یخچال هایی می باشد که لوله ای که منبع تغذیه شما را به درب وصل می کند بخاطر دمای نا مناسب آب سرد کن یخ زده است. اما به راحتی می توانید یخ آن را آب کنید. همچنین درجه حرارت در فریزر باید بین 0 تا 10 درجه فارنهایت باشد. اگر فریزر شما خیلی سرد باشد، ممکن است خط آب شما منجمد شود.

  پر نشدن مخزن

  تقریبا 2-3 دقیقه طول می کشد تا مخزن آب کاملا پر شود. بنابراین اگر زمان مورد انتظار شما کم تر از این مدت می باشد باید کمی صبر کنبد و اگر مدت زمان بیشتر باشد احتمالا مشکلی در پر شدن مخزن وجود دارد. همچنین پر کردن یک لیوان حدود 7 ثانیه زمان میبرد، بنابراین تمام این موارد را در نظر بگیرید. این مورد مختص یخچال هایی می باشد که دارای مخزن آب می باشند، و در رابطه با یخچال هایی که مستقیما از شیر ورودی آب وارد دستگاه پخش کننده می شود، صدق نمی کند، زیرا در یخچال های از آن قبیل هیچ مخزنی وجود ندارد.

  شیر ورودی آب

  همچنین ممکن است شیر آبی که وارد یخچال می شود، کاملا باز نباشد. آب دستگاه دیسپنسر در یخچال شما، با باز کردن شیر ورودی آب تامین می شود. با این حال اگر شیر ورودی آب بسته باشد و یا کاملا باز نباشد و یا فشار آب کم باشد، در نتیجه ی خروجی آب از دیسپنسر تاثیر می گذارد. فشار آب باید حداقل  20 psi  ( اندازه گیری فشار آب در پوند در اینچ مربع ) باشد. اگر شیر ورودی آب فشار کافی ندارد، زمان آن است تاآن را جایگزین کنید. بنابراین مطمئن شوید تمام شیر های آبی که آب یخچال شما را تامین می کنند، کاملا باز باشند.

  خرابی میکروسوئیچ اهرم دیسپنسر

  سیستم توزیع آب دستگاه شما توسط ولتاژ های ارسال شده توسط کلید های توزیع کننده فعال می شود. در صورت عدم وجود یکی از سوئیچ ها، ممکن است دستگاه توزیع آب یخچال متوقف شود. در صورت عدم تداوم باید آن را تعویض کنید. میکروسوئیچ که وظیفه ی کنترل توزیع آب را بر عهده دارد، ممکن است شکسته شده باشد و یا از قاب خارج شود و یا معیوب شده باشد. حتما سالم بودن سوئیچ را با فشار دادن چک کنید. بررسی کنید که آن از روی قاب نیافتاده باشد و در وضعیت صحیح باشد. همچنین بررسی کنید که آیا سوئیچ فشار ترک خورده و یا شکسته است.

  تاثیر آب سخت

  یکی دیگر از دلایل کم فشار بودن آب دیسپنسر می تواند بخاطر فشار نا کافی و کم آب در نتیجه ی لوله کشی غیر عادی یا مسدود شدن لوله ها در اثر جمع شدن رسوب به واسطه ی آب سخت در منطقه باشد و همین مسئله روی دیسپنسر و پخش آب تاثیر می گذارد.

  صفحه کنترل دیسپنسر آب

  دستگاه پخش کننده ی آب توسط یک صفحه کنترل تنظیم می شود که تقریبا تمام عملکرد های سیستم توزیع کننده را بر عهده دارد. همچنین ممکن است فقط یک قسمتی جدا شده باشد و دارای نقص باشد، نه کل صفحه کنترل. شما باید هر مولفه ی توزیع کننده را تست کنید. بنابراین اگر متوجه شدید که دیسپنسر به خوبی کار نمی کند، ممکن است اشکالی در صفحه کنترل دیسپنسر وجود داشته باشد.

  وصل بودن دستگاه تصویه آب خانگی

  توجه داشته باشید نصب دستگاه تصویه آب خانگی در قبل از ورودی آب به یخچال می تواند منجر به کاهش فشار آب دیسپنسر یخچال گردد.

  خرابی سوئیچ درب

  توجه کنید تا درب بسته باشد تا دیسپنسر بتواند کار کند و آب را خارج کند. بررسی کنید که آیا سوئیچ درب ترک خورده یا سوخته است. در صورت خرابی میکرو سوئیچ لای درب، باید آن را عوض کنید.

  نکات تکمیلی

  همچنین ممکن است فشار کم آب در دیسپنسر بخاطر کم فشار بودن آب منطقه ی شما باشد.

  اگر با تمام مراحل فوق فشار آب دستگاه مطلوب نبود، باید با یک لوله کش مشورت کنید.

  توجه داشته باشید که در صورت نیاز به خرید فیلتر جدید، حتما یک فیلتر معتبر و فابریک تهیه کنید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۵ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات یخچال مقالات آموزش تعمیرات یخچال
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت