ثبت درخواست تعمیرات

علائم و علت های سوختن برد یخچال ساید بای ساید

بازدید: 320 بازدید
علائم و علت های سوختن برد یخچال ساید بای ساید
 • امروزه در اکثر لوازم برقی منزل مثل یخچال ساید بای ساید، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و… ، قطعه ای به نام برد به کار رفته است. معمولا علت کار نکردن یا عملکرد نا درست وسایل برقی به علت آسیب دیدن برد قطعات الکترونیکی موجود در دستگاه می باشد. همچنین برد ساید بای ساید یک قطعه ی الکترونیکی بسیار حساس می باشد که ممکن است بنا به دلایل مختلفی خراب شود و یا بسوزد. معمولا برخی از ایرادات برد قابل تعمیر هستند، اما در برخی موارد امکان تعمیر برد ساید بای ساید وجود ندارد و لازم است که برد تعویض گردد. حال ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی علائم و علت های سوختن برد یخچال ساید بای ساید بپردازیم، بنابراین اگر شما به خرابی برد یخچال ساید بای ساید خود مشکوک هستید، مطالعه این مقاله می تواند اطلاعات مفیدی را به شما اضافه کند.

  برد یخچال ساید بای ساید چه وظیفه ای دارد؟

  برد یخچال ساید بای ساید چه وظیفه ای دارد؟

  برد مغز دستگاه می باشد و تمامی فرمان های ویژه در دستگاه توسط برد انجام می شود. به عنوان مثال برد، اجزای اصلی دستگاه مانند کمپرسور و فن ها را کنترل می کند. خرابی برد می تواند اختلالات بی شماری را در دستگاه به وجود بیاورد. مهم ترین قطعات موجود در یخچال ساید بای ساید از قبیل فن ها، سیستم یخ زدایی، سنسور دما، کمپرسور و… تحت کنترل برد الکترونیکی هستند. عیب یابی و تعمیرات برد یک کار دشوار و هزینه بر می باشد و تعویض برد نیز هزینه ی بالایی دارد. قبل از این که تصمیم قطعی بگیرید که برد خراب است و به تعویض نیاز دارد، باید چند مورد را بررسی کنید، مثلا باید بررسی کنید و مطمئن شوید که آیا برق از برد به کمپرسور وارد می شود یا نه. و برد نیز باید به طور دقیق بررسی شود، زیرا برخی از ایرادات قابل تعمیر هستند و نیازی به تعویض برد نمی باشد.

  هر فرآیندی که در یخچال انجام می شود، بر روی برد یک چیپ مشخص دارد. در صورتی که آن چیپ دچار مشکل شود، آن فرآیند نیز در یخچال با اختلال رو به رو می شود. در نتیجه اگر برد بنا به هر دلیلی خراب شود، عملکرد یخچال ساید بای ساید شما با مشکل مواجه می شود. در صورتی که ایراد دستگاه هرچه سریع تر بررسی شود و اقدامات و تعمیرات لازم انجام شود، مشکل دستگاه رفع می شود و از سوختن برد و خرابی سایر قطعات همچون کمپرسور جلوگیری می شود.

  برد چگونه دمای یخچال را تنظیم می کند؟

  همانطور که گفته شد برد با تمام اجزای اصلی یخچال در ارتباط است. زمانی که شما دمای یخچال را روی یک درجه تنظیم می کنید، ابتدا سنسور دمای داخل یخچال را اندازه گیری می کند و به برد اطلاع می دهد و اگر دمای داخل یخچال بیشتر از دمای تنظیم شده توسط شما باشد، برد دستور روشن شدن کمپرسور را می دهد و کمپرسور تا زمانی که دما به عدد تعیین شده برسد، کار می کند و سپس کمپرسور خاموش می شود و فرآیند یخ زدایی انجام می شود. در فرآیند یخ زدایی نیز المنت گرمایشی بر اساس دستور برد، گرم می شود تا یخ های روی اواپراتور را ذوب کند و بدین ترتیب تمامی مراحل خنک سازی در یخچال توسط برد مدیریت می شود. حال اگر برد خراب شود، هر یک از این مراحل با مشکل مواجه می شوند و نهایتا یا دستگاه اصلا روشن نمی شود و یا یخچال خنک نمی شود و یا یخچال بیش از حد سرد می شود و حتی ممکن است برفک بزند و ممکن است مشکلات متعددی برای دستگاه ایجاد شود.

  علائم سوختن برد یخچال ساید بای ساید

  علائم سوختن برد ساید بای ساید

  • روشن نشدن یخچال
  • سرد شدن بیش از حد و یا گرم شدن بیش از حد
  • تشکیل برفک و یخ
  • روشن و خاموش شدن یخچال
  • اختلال در عملکرد سنسور دما یا ترمیستور
  • اختلال در عملیات دیفراست یا فرآیند یخ زدایی
  • اختلال در عملکرد فن کندانسور
  • اختلال در عملکرد فن اواپراتور
  • نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایشگر دستگاه

  روشن نشدن یخچال

  یکی از مهم ترین و شایع ترین علائم سوختن یا خرابی برد ساید بای ساید، روشن نشدن دستگاه می باشد. در این صورت ممکن است که دیپسلی دستگاه نیز روشن نشود و دستگاه هیچ گونه سرمایی نداشته باشد. حتی چراغ داخلی یخچال نیز روشن نمی شود. در صورت مواجه شدن با این مشکل بهتر است که ابتدا از سالم بودن پریز برق منزل، سالم بودن دو شاخه برق دستگاه و کابل برق دستگاه و سپس سالم بودن صفحه نمایشگر مطمئن شوید. توجه داشته باشید که صفحه نمایشگر ممکن است که در اثر ضربه خراب شود، همچنین اگر یخچال شما روشن نمی شود، باید حتما کمپرسور دستگاه نیز به دقت بررسی شود. نهایتا اگر این موارد سالم بودند احتمالا برد سوخته است که دستگاه شما اصلا روشن نمی شود. در نتیجه باید برد دستگاه توسط تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال بررسی شود.

  سرد شدن بیش از حد و یا گرم شدن بیش از حد

  یکی دیگر از نشانه های خرابی برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید، سرد شدن بیش از حد و یا گرم شدن فضای داخل یخچال می باشد. اگر برد خراب باشد، یخچال نمی تواند سرمای مناسبی تولید کند. در واقع اگر برد خراب باشد، یک سری از عملیات مثل روشن بودن کمپرسور، به صورت یکسره انجام می شوند و یخچال اتومات نمی کند و باعث می شود که یخچال بیش از حد سرد شود، در این صورت ممکن است که عملیات یخ زدایی نیز با مشکل مواجه شود. همچنین بر عکس این حالت نیز ممکن است رخ دهد و دستگاه اصلا خنک نشود و فضای داخل یخچال گرم شود.

  تشکیل برفک و یخ

  یکی از مهم ترین کارهایی که برد انجام می دهد، کنترل فرایند دیفراست و جلوگیری از ایجاد یخ و برفک می باشد. در صورتی که عملیات دیفراست یا یخ زدایی در یخچال نوفراست به درستی انجام نشود، احتمالا برد مشکل دارد. و لازم است تا ابتدا اجزای سیستم دیفراست بررسی شوند و در صورت سالم بودن این اجزا، احتمالا برد خراب شده است.

  روشن و خاموش شدن یخچال

  یکی دیگر از ایراداتی که در اثر خرابی برد ایجاد می شود، روشن و خاموش شدن خود به خودی یخچال می باشد. معمولا اگر یخچال شما به صورت ناگهانی روشن و یا خاموش می شود، احتمالا برد دستگاه شما مشکل دارد. همچنین توجه داشته باشید که در صورت عدم تعمیر به موقع برد، ممکن است که به کمپرسور فشار زیادی وارد شود و نهایتا منجربه خرابی کمپرسور نیز شود.

  اختلال در عملکرد سنسور دما یا ترمیستور

  سنسور دما یا ترمیستور، دمای داخل یخچال را اندازه گیری می کند و به برد اطلاع می دهد و بدین ترتیب سرمای داخل یخچال توسط برد کنترل می شود. زمانی که یخچال شما کار نمی کند، حتی فن ها نیز روشن نمی شوند، احتمالا سنسور دما دچار مشکل شده است. با تغییر دمای داخل یخچال، سوئیچ فعال می شود و برق را به کمپرسور و فن ها ارسال می کند و کمپرسور هوای سرد تولید می کند و فن ها نیز این هوای سرد را به گردش در می آورند. حال اگر چنین اتفاقی نیوفتد، احتمالا سنسور تشخیص دما، دمای واقعی یخچال را به درستی تشخیص نمی دهد و دمای درستی را به برد اعلام نمی کند. در نتیجه بهتر است تا یک بار دستگاه را از برق بکشید و مجدد به برق وصل کنید، اگر مشکل بر طرف نشد، باید سنسور تشخیص دما بررسی شود و سیم های متصل به سنسور و برد نیز بررسی شوند. برای بررسی سنسور می توانید از مولتی متر استفاده کنید. در نهایت اگر سنسور دما و سیم ها سالم بودند، احتمالا برد دچار مشکل شده که نمی تواند متناسب با دمای دریافت شده از سنسور عملیات خنک سازی را انجام دهد و لازم است که برد دستگاه بررسی شود.

  اختلال در عملیات دیفراست یا فرآیند یخ زدایی

  کمپرسور در طول شبانه روز تقریبا می توان گفت که بعد از هر هشت تا ده ساعت کار، به مدت 20 دقیقه تا 30 دقیقه متوقف می شود و سپس شروع به انجام فرآیند یخ زدایی می کند، در این صورت یخ زدگی لوله های اواپراتور توسط المنت ذوب می شوند و بدین ترتیب عملیات خنک سازی به درستی انجام می شود. اگر یخچال شما فرآیند یخ زدایی را انجام ندهد، به اندازه ی کافی سرد نمی شود. المنت در طی فرآیند یخ زدایی، یخ زدگی های روی کویل های اواپراتور را ذوب می کند. بعضی از اواپراتور ها، المنت های مختلفی روی خود دارند. المنت به صورت یک سیم درون لوله آلومینیومی یا شیشه ای می باشد که در زیر لوله های اواپراتور قرار گرفته است. برای بررسی المنت باید یخچال را از برق بکشید و درپوش اواپراتور را از قسمت پشت یخچال خارج کنید. سپس لوله های المنت را می بینید و برای بررسی المنت نیز باید از مولتی متر استفاده کنید.

  اختلال در عملکرد فن کندانسور

  در یخچال های جدید تر برای کندانسور، یک فن نیز تعبیه شده است. فن کندانسور وظیفه ی خنک کردن سیم پیچ کندانسور و خنک کردن آب حاصل از فرآیند یخ زدایی که در ظرف تخلیه جمع می شود، را به عهده دارد. همچنین فن کندانسور باعث خنک کردن کمپرسور نیز می شود. موتور فن کندانسور همزمان با موتور اواپراتور و کمپرسور روشن می شود. کار نکردن موتور فن کندانسور باعث داغ شدن بیش از حد کندانسور می شود. موتور فن کنداسنور در قسمت پایین و پشت یخچال و در نزدیکی های کمپرسور قرار دارد. برای بررسی موتور فن شما باید از حرکت آزادانه پروانه های موتور فن مطمئن باشید و برای جلوگیری از خرابی موتور فن کندانسور، بهتر است تا توسط یک جارو برقی گرد و خاک جمع شده روی فن کندانسور را تمیز کنید. همچنین در صورت خرابی موتور فن باید آن را تعویض کنید. اگر این موارد سالم بودند ولی باز هم موتور فن کار نکرد، احتمالا برد مشکل دارد یا سیم کشی ها معیوب شده اند. زیرا موتور فن کندانسور برای روشن شدن از برد فرمان می گیرد. اگر موتور فن کندانسور کار نکند، می تواند به کمپرسور آسیب وارد شود و باعث خرابی کمپرسور شود.

  اختلال در عملکرد فن اواپراتور

  یکی دیگر از نشانه های خرابی برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید،  روشن نشدن فن اواپراتور می باشد. کار نکردن فن اواپراتور ممکن است در اثر خرابی موتور فن یا در اثر خرابی برد اتفاق افتاده باشد. زمانی که کمپرسور کار می کند سیم پیچ اواپراتور خنک می شود و فن اواپراتور در محفظه فریزر شروع به حرکت می کند تا باعث گردش جریان هوای خنک شود. معمولا در صورت حرکت فن اواپراتور شما صدای آن را می شنوید. اما گاهی ممکن است که اطراف فن یخ زده باشد و فن نتواند حرکت کند و یا این که تیغه های فن آسیب دیده باشند و یا شل شده باشند یا خود موتور خراب باشد مثلا سافت موتور آزادانه بچرخد و لازم باشد که موتور فن تعویض گردد یا برق به موتور فن نرسد که در این صورت ممکن است که برد خراب باشد که دستور روشن شدن فن اواپراتور را صادر نکرده و در نتیجه باید برد بررسی شود.

  نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایشگر دستگاه

  در یخچال هایی که دارای برد و صفحه نمایش هستند، ایرادات دستگاه در قالب کد خطا نمایش داده می شود. کد های خطا یا ارور ها در یخچال های مختلف متفاوت می باشند و هر علامتی داری یک مفهوم خاص می باشد. در نتیجه برای یافتن معنای کد خطا بهتر است تا به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید و یا با یک سرچ ساده متوجه مفهوم کد خطا شوید. به هر حال یک سری از کد ها هستند که بیانگر وجود مشکل در برد هستند. در این صورت شما متوجه می شوید که برد دستگاه شما مشکل دارد و باید سریعا اقدام به رفع ارور و بر طرف کردن مشکل کنید تا از سوختن برد جلوگیری شود.

  علت های سوختن برد ساید بای ساید

  علت های سوختن برد ساید بای ساید

  • نوسانات برق
  • نفوذ آب به داخل برد
  • خرابی قطعات یخچال
  • گرمای شدید
  • فاصله ی نا مناسب اجزا
  • خطای فنی یا مشکلات شرکت سازنده
  • خطای تکنسین
  • خرابی شیر برقی و موتور یخ ساز یخچال ساید بای ساید

  نوسانات برق

  از مهم ترین علل سوختن برد یخچال ساید بای ساید یا تقریبا می توان گفت هر وسیله ی برقی دیگری، نوسانات برق می باشد. از آنجایی که برد یک قطعه ی حساسی می باشد، نوسانات برق به بخش های مختلف برد آسیب وارد می کند و نهایتا منجربه سوختن برد می شود. برای جلوگیری از نوسانات برق، بهتر است تا حتما دستگاه به یک محافظ برق وصل شود.

  نفوذ آب به داخل برد

  یکی دیگر از عللی که باعث می شود که برد بسوزد، آبخوردگی برد، به خصوص در وضعیت روشن بودن دستگاه می باشد. معمولا چنین اتفاقی ممکن است هنگام نظافت یخچال اتفاق بیوفتد. در نتیجه بهتر است تا هنگام نظافت، جهت جلوگیری از ورود آب به بخش های الکترونیکی دستگاه، به جای آب از دستمال مخصوص نظافت استفاده کنید.

  خرابی قطعات یخچال

  همچنین یکی دیگر از علل سوختن برد، خرابی یا فرسودگی قطعات موجود در ساید بای ساید شما می باشد. یعنی اگر یکی از قطعات خراب باشد، ممکن است که جریان زیادی بکشید و افزایش شدید جریان می تواند باعث خرابی برد شود. همچنین خرابی قطعاتی همچون فن ها، هیتر، المنت، کمپرسور و… می توانند باعث خرابی برد دستگاه شما شوند.

  گرمای شدید

  در صورتی که برد دستگاه شما در معرض گرمای زیادی قرار بگیرد یک تهدید جدی برای کاهش عمر برد شما محسوب می شود. چون برد ها در محیط های گرم تعبیه شده اند، معمولا در برابر دمای بالا مقاومت می کنند، اما اگر دمای وارد شده به برد بیش از 25 درجه سانتی گراد باشد برد ممکن است آسیب ببیند و بسوزد. معمولا اکثر قطعات الکترونیکی در دمای بالای 70 درجه سانتی گراد کار نمی کنند. بنابراین طراحی برد برای کاربرد های با درجه حرارت بسیار بالا، مشکل است.

  فاصله ی نا مناسب اجزا

  یکی دیگر از عوامل سوختن برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید، نزدیک بودن اجزای سازنده می باشد. در واقع اگر قطعات روی برد ( صفحه مدار چاپی ) خیلی به هم نزدیک باشند و نزدیک به هم بسته شوند، در نتیجه مولفه ها یا همان اجزای موجود در برد فضای لازم را ندارند و بسیار داغ می شوند. و داغ شدن هر جزء می تواند روی اجزای مجاور تاثیر بگذارد و همچنین برد که خود در یک محیط با دمای بالا قرار دارد، حال این موارد نیز روی هم تاثیر می گذارند و باعث می شود که دما بسیار بالا رود و منجربه سوختن برد می شود.

  خطای فنی یا مشکلات شرکت سازنده

  یکی از مهم ترین مواردی که در سوختن و یا کارکرد نا مناسب برد تاثیر می گذارد، طراحی اشتباه برد می باشد. در واقع مهم ترین قسمت در ساخت برد، مرحله طراحی می باشد. بنابراین اگر در مرحله طراحی چیزی کاملا درست پیش نرود، احتمالا عواقبی در آینده خواهد داشت. به عنوان مثال در صورتی که از دیود ها و خازن های مناسب استفاده شود، احتمال سوختن برد و یا خرابی برد بسیار پایین می آید. همچنین تخته یا صفحه ای که خازن ها و فیوز ها و اجزای برد روی آن نصب می شوند نیز نباید ضعیف باشد، و دیود محافظ ولتاژ بالا نیز باید به گونه ای باشد که در صورت افزایش ولتاژ، بتواند از سوختن صفحه محافظت کند. در نتیجه این مورد، یکی از مواردی می باشد که باید شرکت سازنده به آن توجه داشته باشد و شما نیز در صورتی که مجبور به خرید و تعویض برد هستید، باید توجه داشته باشید که این قطعه را باید حتما از یک برند و شرکت سازنده ی معتبر و خوش نام خریداری کنید و اشتباها قطعه ی فیک و غیر اورجینال یا قطعه ی نا متناسب با مدل دستگاه خود را خریداری نکنید.

  خطای تکنسین

  در صورتی که لازم است تا برد دستگاه شما تعویض شود، باید حتما این کار توسط تکنسین متخصص انجام شود و تعمیرکار باید دانش و مهارت و تجربه ی بالایی داشته باشد و بداند که دقیقا چه بردی متناسب با مدل و برند دستگاه شما می باشد و از برد مناسب با دستگاه شما استفاده کند. همچنین باید اتصالات به برد به درستی وصل شوند. به عنوان مثال اگر برد به یک منبع تغذیه اشتباه وصل شود، منجربه سوختن برد می شود. در نتیجه در انتخاب تعمیرکار باید بسیار دقت داشته باشید.

  خرابی شیر برقی و موتور یخ ساز یخچال ساید بای ساید

  همچنین یکی دیگر از بخش هایی که ممکن است باعث خرابی برد شود، خرابی شیر برقی و خرابی بخش موتور یخ ساز می باشد. خرابی این موارد می تواند باعث آسیب رساندن به برد دستگاه شما شود. در نتیجه باید این موارد بررسی شوند تا از خرابی برد جلوگیری شود.

  بررسی برد یخچال فریزر

  بررسی برد دستگاه

  همچنین برای بررسی برد باید دستگاه را از برق بکشید و برد را بررسی کنید. مثلا اگر برد به صورت ظاهری سوخته و یا اتصالات آن ذوب شده باشد یا برد خمیده شده باشد و دچار قوس شده باشد و… به احتمال زیاد برد سوخته است و باید این قطعه تعویض گردد. توجه داشته باشید که در بیشتر مواقع با بررسی و انجام یک سرویس تخصصی دستگاه، توسط تکنسین متخصص، می توانید از بروز نقص در برد در آینده جلوگیری کنید. در بررسی برد باید بررسی شود که آیا قطعه ای در دستگاه آسیب دیده و نیاز است که قطعه ای عوض شود و یا از قطعه ای با کیفیت بالاتری استفاده شود؟ همچنین سیم کشی و اتصالات متصل به برد بررسی می شوند. اگر لازم باشد که اجزای برد فاصله داشته باشند باید تعمیرات برد توسط برد کار متخصص انجام شود. همچنین هنگام نصب برد دستگاه باید بررسی شود که آیا برد در برابر جریان اضافی نیز می تواند از خود محافظت کند ! البته تمام این موارد موارد بسیار تخصصی و پیچیده هستند و افراد عادی نمی توانند این کار ها را انجام دهند و باید حتما این اقدامات توسط تکنسین های متخصص انجام شوند. همچنین توجه داشته باشید که این بررسی ها به ابزار آلات خاص و پیشرفته ای نیاز دارند.

  نحوه تعویض برد الکترونیک یخچال ساید بای ساید

  برای بررسی و یا تعویض برد دستگاه باید ابتدا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. برای این منظور باید ابتدا برق دستگاه را قطع کنید یعنی دستگاه را از برق بکشید. سپس دستگاه را کمی به جلو حرکت دهید تا بتوانید به پشت یخچال دسترسی داشته باشید. یخچال حداقل نیم ساعت خاموش خواهد بود، بنابراین اگر غذایی دارید که ممکن است زود فاسد شود را از دستگاه خارج کنید و در یک یخچال دیگر قرار دهید. سپس باید پنل پشت یخچال جدا شود تا بتوانید به برد دسترسی داشته باشید. سپس باید پوشش برد را بردارید، توجه داشته باشید که بسته به مدل دستگاه شما، برد ممکن است پشت یا در داخل یخچال و یا در دیواره ی کناری یا در سقف یخچال و یا در قسمت درب دستگاه قرار داشته باشد. در نتیجه بهتر است تا به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. بعد از پیدا کردن برد، باید با پیچ های نگهدارنده را باز کنید و سیم های متصل به برد را جدا کنید و برد را خارج کنید. همچنین قبل از خارج کردن برد بهتر است که سیم ها را برچسب بزنید و یک عکس نیز از وضعیت دستگاه بگیرید. سپس باید وضعیت برد بررسی شود و اگر لازم است، تعمیرات برد انجام شود و اگر نه باید یک برد جدید را جایگزین کنید. سپس تمام این موارد را باید برعکس انجام دهید و دستگاه را به برق وصل کنید. اگر در زمینه تعمیر یخچال سررشته ای ندارید بهتر است با تماس با مرکز تعمیرات لوازم خانگی مانند مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان تماس بگیرید و درخواست تکنسین کنید تا مشکل دستگاه شما رابرطرف کنند

  تعمیر برد یخچال فریزر ساید بای ساید

  جمع بندی بحث

  • متاسفانه خرابی برد یخچال یکی از شایع ترین ایراداتی است که برای هر مدل و هر برندی در یخچال های ساید بای ساید ایجاد می شود و عموما تعمیرات برد بسیار دشوار و پیچیده می باشد و تشخیص ایراد نیز یک چالش بزرگی است. همچنین نکته ی مهمی که شما عزیزان در صورت خرابی برد ساید بای ساید باید به آن توجه داشته باشید، این است که تعمیرات برد و یا حتی تعویض برد باید حتما توسط یک تکنسین متخصص در این زمینه صورت بگیرد و در صورت خرید برد الکترونیکی ساید بای ساید، بیاد حتما مطمئن باشید که قطعه ی مورد نظر اصل باشد و آن را باید حتما از یک مرکز معتبر خریداری کنید و لازم است که قطعه ی خریداری شده حتما شامل گارانتی کتبی معتبر نیز باشد تا در صورت خرابی تعمیرات و یا تعویض به عهده ی شرکت مورد نظر باشد.
  • هنگام تعویض برد یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید با برق سر و کار دارید، در نتیجه هنگام تعویض این قطعه باید بسیار مراقب جریان برق باشید و تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید. زیرا جریان برق بسیار خطرناک می باشد و می تواند منجربه برق گرفتگی شما شود.
  • توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین ابزار ها برای بررسی هر قطعه ی الکتریکی، مولتی متر می باشد. شما با استفاده از مولتی متر می توانید متوجه شوید که آیا قطعه ی مد نظر سالم است یا نه و در نتیجه نسبت به تعمیر و یا تعویض قطعه، بتوانید تصمیم گیری کنید.
  • توجه داشته باشید که گاهی ممکن است که دستگاه دچار یک مشکلی شود و نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، اما با تعویض قطعه خراب باز هم عملکرد دستگاه دچار مشکل باشد. در این صورت احتمالا چیپ مخصوص آن قطعه، که بر روی برد وجود دارد آسیب دیده است و باید تعمیرات مربوط به برد انجام شود.
  • از آنجایی که برد یکی از اصلی ترین قطعات یخچال است، در نتیجه قیمت آن نیز بسیار بالا می باشد. همچنین امروزه با توجه به بالا بودن قیمت قطعات الکترونیکی، انجام تعمیرات برد دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد. زیرا مسلما هزینه تعمیرات برد ساید بای ساید از هزینه تعویض برد ساید بای ساید نرخ کم تری دارد.
  • همچنین هزینه تعمیرات برد یخچال ساید بای ساید یا هزینه تعویض برد یخچال ساید بای ساید، به فاکتور های مختلفی همچون برند دستگاه، مدل دستگاه، میزان خرابی و آسیب دیدگی، سوختگی برد، روشن شدن یا روشن نشدن برد و… وابسته است و برای اطلاع از هزینه ها بهتر است که با یک مرکز تعمیرات برد یخچال ساید بای ساید تماس بگیرید.
  • معمولا در صورتی که برد یخچال روشن نشود و یا آی سی برد خراب شده باشد، امکان تعمیر برد وجود ندارد و باید برد تعویض شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی مقالات آموزش تعمیرات یخچال آموزش تعمیرات یخچال
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت