ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 286 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله از دیبا پشتیبان ایرانیان در رابطه با علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه ی رفع آن صحبت می کنیم. علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی، حاکی از این است که در جایی از ماشین لباسشویی، نشتی وجود دارد. بنابراین باید ابتدا نشتی را پیدا کنید و سپس آن نشتی را بر طرف کنید تا کد خطای AE از ماشین لباسشویی درب از جلوی ال جی شما بر طرف شود.

  لازم به ذکر است که در بعضی از ماشین لباسشویی های ال جی، ارور AOE نیز وجود دارد، که ارور AOE در ماشین لباسشویی ال جی، مشابه ارور AE می باشد. در واقع علت ارور AOE در ماشین لباسشویی ال جی، با علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی، یکی هستند.

  علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی بعلاوه آموزش رفع این کد خطا

  علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی، به معنای نشتی در ماشین لباسشویی می باشد. بنابراین شما باید به دنبال تمامی قسمت هایی در ماشین لباسشویی ال جی باشید، که ممکن است نشتی از آن جا ایجاد شده باشد. بنابراین در جواب سوال این که، کد خطای  AE در ماشین لباسشویی ال جی به چه معنی است ؟ باید بگوییم که این ارور، در مورد توقف عملکرد دستگاه، به دلیل مشکلات خاموش شدن خودکار ماشین لباسشویی می باشد و احتمالا سنسور شناور نیز فعال شده است. مواردی که باید در صورت بروز ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود، شامل، اتصالات داخل ماشین لباسشویی، برد کنترل، لوله های داخل ماشین لباسشویی، شیلنگ های ماشین لباسشویی و… می باشند که در ادامه بیشتر در این باره توضیح می دهیم.

  علت کد خطا AE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • خرابی سیستم آکوا استاپ ماشین لباسشویی
  • شل شدن شیلنگ ماشین لباسشویی
  • مشکل برد ماشین لباسشویی
  • خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
  • مشکل اتصالات شیلنگ های ماشین لباسشویی
  • نشتی اتصالات داخل ماشین لباسشویی
  • انسداد شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  خرابی سیستم آکوا استاپ ماشین لباسشویی ( برای دستگاه هایی که آکوآ استاپ دارند )

  در بعضی از ماشین لباسشویی های ال جی، که دارای سیستم و ویژگی آکوآ استاپ هستند، از ماشین لباسشویی در برابر نشت آب محافظت می کنند. بنابراین در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی مجهز به آکوآ استاپ شما، دچار نشتی شود، ارور AE را نمایش می دهد. بنابراین، باید همه ی بست ها و اتصالات در ماشین لباسشویی به دقت بررسی شوند تا محل نشتی مشخص شود و نشتی بر طرف شود.

  شل شدن شیلنگ ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است، علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر شل شدن شیلنگ یا کنده شدن شیلنگ، بر اثر جابه جایی دستگاه اتفاق افتاده باشد، که در نتیجه ممکن است باعث نشت ماشین لباسشویی شود، و نهایتا باعث ایجاد ارور AE در ماشین لباسشویی می شود. در این صورت بهتر است که دستگاه، توسط تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی بررسی شود.

  مشکل برد ماشین لباسشویی

  اگر در حین شستشو، ماشین لباسشویی متوقف شود و کد خطای AE را نمایش دهد، احتمالا مشکلی در برد کنترل یا پردازنده وجود دارد. در چنین وضعیتی، ممکن است که برد سوخته باشد و نیاز به تعویض و یا تعمیر داشته باشد. بررسی برد، باید حتما توسط تکنسین مرکز مجاز ال جی انجام شود.

  خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باشد، که در نتیجه ی خرابی و نشتی آب از اطراف درب، شما شاهد بروز این ارور در صفحه نمایش می باشید. در چنین وضعیتی، شما می توانید لاستیک دور درب را تعمیر کنید و قسمت های پاره و آسیب دیده را با چسب زدن تعمیر کنید، البته ما این روش را اصلا پیشنهاد نمی کنیم، و پیشنهاد ما تعویض کردن کامل لاستیک دور درب می باشد.

  مشکل اتصالات شیلنگ های ماشین لباسشویی

  همان طور که پیش تر بیان کردیم، کد خطای AE در ماشین لباسشویی ال جی، هنگامی ایجاد می شود که سنسور نشتی کف دستگاه، تشخیص دهد که در کف ماشین لباسشویی، آب نشتی می کند. بنابراین در این صورت باید اتصالات شلنگ ها به طور کامل بررسی شوند و در صورت وجود نشتی، آن ها را بر طرف کنید.

  نشتی اتصالات داخل ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علت های نمایش ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند بخاطر نشتی اتصالات داخلی ماشین لباسشویی باشد. در صورتی که اتصالات داخل ماشین لباسشویی شل باشد، ممکن است ماشین لباسشویی دچار نشتی شود و در نتیجه کد خطای AE نمایش داده شود.

  انسداد شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است، ارور AE بخاطر وجود انسداد لوله های تخلیه اتفاق افتاده باشد. بنابراین باید تمامی مجاری آب دستگاه را به طور دقیق بررسی کنید. در صورت پاره بودن یا خرابی لوله ها، باید آن ها را تعویض کنید. همچنین ممکن است پمپ تخلیه خراب شده باشد، بنابراین، پمپ تخلیه نیز باید به دقت بررسی شود. بهتر است سنسور شناور نیز بررسی شود. همچنین ممکن است محل تخلیه آب از ماشین لباسشویی، مسدود شده باشد و در نتیجه، باید گرفتگی را بر طرف کنید تا کد خطای AE رفع شود.

  رفع ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی

  برای رفع ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی، بهتر است ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید، و به مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید، سپس ماشین لباسشویی را مجدد به برق وصل کنید و آن را روشن کنید. در این صورت ممکن است که کد خطا رفع شود. زیرا ممکن است که خطای کوچکی در برد اتفاق افتاده باشد، و با خاموش و روشن کردن دستگاه، ممکن است این اشتباه خود به خود رفع شود و در نتیجه ارور AE از صفحه دیسپلی ماشین لباسشویی پاک شود. در صورتی که با انجام این مراحل، ارور AE بر طرف نشد، باید ماشین لباسشویی ال جی شما، توسط یک تکنسین متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر شود.

  نکات تکمیلی

  ماشین لباسشویی ال جی، یکی از انواع ماشین لباسشویی های بسیار محبوب و پر فروش در ایران می باشد. این برند، بخاطر داشتن کیفیت بالای محصولاتش، توانسته محبوبیت بالایی را در بازار ایران به دست بیاورد. اما ماشین لباسشویی ال جی نیز، مانند هر ماشین لباسشویی دیگری، ممکن است دچار خرابی ها و مشکلاتی شود.

  ماشین لباسشویی ال جی، برای کمک به کاربران، جهت پیدا کردن مشکل و یا هشدار دادن به کاربران، کد های خطای دو رقمی و یا 3 رقمی را در نظر گرفته تا کاربران بتوانند وجود مشکل را متوجه شوند. این حروف، مخفف کلمه ی مشکل در ماشین لباسشویی می باشند  و کمک بسیاری به افراد و تکنسین ها می کنند.

   

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت