نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری بوتان

اینکه پکیج دیواری بوتان شما چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه و نمایندگی مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات پکیج دیواری شما با تعهد کامل می باشند.

تعمیر در منزل یا محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما

تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار

۶ ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی پکیج بوتان در سریعترین زمان ممکن به محل شما

نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری بوتان

تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان و مرکز تعمیر و خدمات پس از فروش پکیج بوتان در انواع مدل بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر پکیج بوتان آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. تعمیرگاه دیبا پشتیبان دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات پکیج دیواری بوتان در انواع مدل ها توسط دیبا پشتیان بعنوان نمایندگی مجاز تعمیرات بوتان آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

مزایای استفاده از تعمیرگاه مجاز پکیج بوتان

این مرکز دارای سه شعبه واقعی در سطح تهران است که خدمت رسانی به مشتریان را  تسهیل و تسریع  می‌کند. از دیگر خدمات قابل توجه این تعمیرگاه مجاز butane می توان به استفاده از قطعات یدکی اصلی پکیج بوتان و ضمانت قطعات و همچنین ضمانت سرویس تعمیرات به مدت ۶ ماه پس از ارائه اشاره کرد. بعلاوه، این مرکز مجاز و معتبر به منظور افزایش هر چه بیشتر رضایتمندی مشتریان، در هنگام ارایه خدمات، همیشه تخفیف های ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

تعمیر پکیج بوتان در منزل و محل

خرابی ها و مشکلات متداول در تعمیرات پکیج دیواری بوتان

پکیج های دیواری یکی از مهمترین وسایل منزل به شمار می‌روند که امروزه در مدل های مختلف ساخته شده و دارای قابلیت های متعددی هستند. پکیج های دیواری تولید شده توسط شرکت بوتان، اگرچه از بهترین قطعات و بالاترین تکنولوژی برخوردارند اما گاهی در کارکرد خود دچار مشکلات جزیی و یا جدی می شوند. از جمله مشکلاتی که ممکن است برای پکیج های بوتان به وجود آید و نیازمند تماس با نمایندگی تعمیرات بوتان یا خدمات پس از فروش butane است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این مشکل در صورتی به وجود می آید که منبع انبساط پکیج سوراخ شده باشد و باید تعویض یا جوشکاری شود.

اگر حتی با بالاترین درجه پکیج، ساختمان گرم نمی شود ممکن است پکیج دچار رسوب گرفتگی شده باشد و یا ظرفیت آن برای زیربنای موردنظر کافی نباشد. همچنین ممکن است تعداد پره های رادیاتور ها کم باشد.

این مشکل می تواند به دلیل کم بودن یا بسته شدن شیر گاز ورودی پکیج یا پایین بودن فشار کلی گاز ساختمان ایجاد شود که لازم است هر دو مورد بررسی شود.

این مشکل می تواند دو علت اصلی داشته باشد: رسوب گرفتگی سیستم لوله کشی و شیلنگ های انتقال آب پکیج و یا گرفتگی مبدل دستگاه. در هر دو حالت می توانید از یک تکنسین و تعمیرکار تخصصی بوتان برای رفع گرفتگی ها و رسوبات کمک بگیرید.

وجود مشکل در شیلنگ های آب متصل به دستگاه و یا شیرالات و اتصالات مورد استفاده، شکستگی دستگاه سختی گیر و یا دیگر اتصالات داخلی پکیج می تواند باعث ایجاد این مشکل شود و همه این موارد نیازمند سرویس و تعمیرات تخصصی توسط سرویس کار تخصصی بوتان است.

عدم تنظیم شیر برقی گاز پکیج، هوا گرفتن مدار گرمایش، رسوب گرفتگی مدار و مبدلهای حرارتی، خرابی پمپ آب و یا سنسور های حرارتی می‌تواند از علل ایجاد این مشکل باشد و برای برطرف کردن آن لازم است که دستگاه توسط یک تکنسین و تعمیرکار مجرب پکیج دیواری بوتان سرویس شود.

هرگونه زنگ زدگی و پوسیدگی روی دودکش فلزی احتمالاً ناشی از عدم خروج کامل دود از دودکش است. در واقع با سرد شدن سریع بخار آب و عدم خروج کامل دود، لوله زنگ زده و دچار پوسیدگی می شود. برای رفع این مشکل دودکش را از نظرقطر و طول بررسی کرده و از مسدود نبودن مسیر آن اطمینان حاصل کنید.

گاهی پکیج به صورت انفجاری و با صدای زیاد روشن می شود و عوامل زیر می تواند باعث ایجاد این مسئله شود: تنظیم نبودن حداکثر فشار گاز شیر برقی گاز دستگاه، تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن تا سطح مشعل، شکستگی الکترود جرقه زن و کابل مربوطه، خرابی ترانس جرقه و یا برد کنترل دستگاه و یا گرفتگی دودکش. لازم است که همه این موارد به طور تخصصی توسط تکنسین بوتان سرویس و تعمیر شود.

هنگامی که پکیج به طور مرتب و در فواصل زمانی کوتاه خاموش و روشن می شود ممکن است شیر برقی گاز دستگاه تنظیم نباشد و یا هوای لازم برای احتراق وجود نداشته باشد. گاهی نیز رسوب گرفتگی مبدل، باعث بالا رفتن ناگهانی و روشن و خاموش شدن دستگاه می شود. رفع این مشکل نیز نیازمند سرویس تخصصی دستگاه می باشد.

ارور ها و کدهای خطای متداول پکیج بوتان

در زیر فهرست مهم ترین کدهای خطا یا ارور های پکیج های دیواری بوتان که گاهی تماس با نمایندگی تعمیرات بوتان را ضروری می سازد آورده شده‌اند:

 • ارور E01: عدم تشکیل شعله دلیل نمایش این کد خطا می باشد

 • ارور E02: قطعی، خرابی یا عمل نکردن کلید حرارتی علت نمایش این کد خطا می باشد

 • ارور E03: پیغام خطای اشکال در پرشر دود، مجموعه فن و یا ترموستات دود

 • ارور E04: عدم وجود فشار آب در مدار گرمایش دلیل نمایش این خطا می باشد

 • ارور E06: خطای قطعی NTC آبگرم مصرفی می باشد

 • ارور E07: خطای قطعی NTC گرمایش می باشد

 • ارور E11: دلیل نمایش این کد خطا حس شدن شعله قبل از ارسال فرمان برد به شیرگاز می باشد

نکات مهم در استفاده و نگهداری از پکیج دیواری بوتان

به منظور افزایش کارایی و بالا بردن عمر پکیج دیواری بوتان توصیه می شود نکات زیر را در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید:

 • پکیج را در بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرما زا نصب نکنید.

 • برای جلوگیری از آسیب های مربوط به نوسان ولتاژ برق، حتما از محافظ برق برای پکیج خود استفاده کنید تا برد دستگاه آسیب نبیند .

 • حداکثر دمای پکیج را چه در حالت آبگرم و چه در حالت رادیاتور بیشتر از ۶۰ درجه قرار ندهید.

 • فشار بار پکیج نباید هرگز کمتر از یک بشود.

 • با شنیدن کوچکترین صدای غیر عادی و یا چکه کردن آب از پکیج حتما با تعمیرگاه مجاز یا نمایندگی تعمیرات بوتان تماس گرفته و موضوع را پیگیری کنید.

 • بین پکیج و وسایل اطراف آن همچون کابینت حداقل ۱۰  سانتی متر و از جلو ۴۵ سانتیمتر فاصله بگذارید.

هزینه های سرویس و تعمیر پکیج دیواری بوتان

در صورتی که پکیج دیواری بوتان شما با مشکلی روبرو شد، به منظور انجام تعمیرات، شما می‌توانند با یکی از شعب دیبا پشتیبان بعنوان نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری بوتان تماس بگیرید. در اولین تماس، ابتدا یکی از متخصصان ما در یک مشاوره تلفنی تلاش می کنند ایراد دستگاه را پیدا کنند. در این مرحله در صورتی که مشکل جزئی ای وجود داشته باشد شما قادر خواهید بود خود، آن را برطرف نمایید. در غیر این صورت، می توانید درخواست کنید که یکی از متخصصان ما برای رفع مشکل در منزل یا محل مورد نظر شما حضور یابند. در این حالت، تکنسین های ما ظرف مدت حداکثر۲ ساعت در محل حاضر شده و به ارائه سرویس و خدمات می پردازند.
گفتنی است که کلیه هزینه ها و قیمت قطعات بر اساس نرخ مصوب اتحادیه محاسبه شده و پس از کسر تخفیف‌های مورد نظر اخذ خواهد شد. شما می توانید لیستی از هزینه های مربوط به برخی از خدمات و تعمیرات پکیج بوتان را در جدول زیر مشاهده کنید. لازم به ذکر است که هزینه های ذیل مربوط به اجرت تعویض قطعات و انجام تعمیرات می باشد. به دلیل متغیر بودن قیمت قطعات، و لوازم یدکی بر اساس نوع و مدل پکیج، می توانید در هنگام تماس تلفنی با شرکت از هزینه‌ها و نرخ قطعات مطلع شوید.

ردیف شرح هزینه قیمت(تومان)
۱ هزینه رفت و آمد ۲۵,۰۰۰
۲ تشخیص عیب در محل ۲۵,۰۰۰
۳ تعویض منبع انبساط و راه اندازی ۶۰,۰۰۰ تا ۹۵,۰۰۰
۴ تغییر فصل؛ تابستان به زمستان یا برعکس و هوا گیری ۳۰,۰۰۰
۵ تعویض پمپ کامل با فلنج فلزی ۵۰,۰۰۰
۶ تعویض پمپ کامل با کاتالیست ۴۵,۰۰۰
۷ تعویض ترانس جرقه با یون ۳۰,۰۰۰
۸ تعویض برد الکتریکی همراه با تنظیم ۶۰,۰۰۰
۹ تعویض ولوم های تنظیم دما و کنترل ۱۲۰,۰۰۰
۱۰ تعویض شیر اطمینان ۲۵,۰۰۰
۱۱ تعویض شیرپرکن اتوماتیک با تنظیم فشار ۲۵,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰
۱۲ تعویض ترمومتر یا مانومتر یا ترموستات هر عدد ۲۵,۰۰۰
۱۳ تعویض مبدل حرارتی ۹۰,۰۰۰
۱۴ تعویض مبدل ثانویه معمولی ۴۵,۰۰۰
۱۵ اجرت تعویض مبدل ثانویه صفحه ای ۳۵,۰۰۰
۱۶ تعویض برنر یا مشعل پکیج ۴۰,۰۰۰
۱۷ تعویض سنسور دود و لیمیت سوئیچ ۲۵,۰۰۰
۱۸ تعویض شیر کنترل گاز کامل با تنظیم ۵۵,۰۰۰
۱۹ تعویض شیر سه راه مکانیکی ۷۰,۰۰۰
۲۰ تعویض شیر موتوری و سرویس ۳۵,۰۰۰
۲۱ تعویض فیوز های کنترل هر عدد ۱۰,۰۰۰
۲۲ تعویض محدود کننده جریان آب ۴۵,۰۰۰
۲۳ تعویض هوا گیر ۲۵,۰۰۰
۲۴ تعویض سنسور آبگرم یا شوفاژ جداری ۲۵,۰۰۰
۲۵ تعویض فن پکیج احتراق بسته یا باز ۶۰,۰۰۰
۲۶ تعویض پرشر سوئیچ آب ۳۰,۰۰۰
۲۷ تعویض پرشر سوئیچ هوا ۳۰,۰۰۰
۲۸ تعویض لاستیک دیافراگم ۳۵,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰
۲۹ تنظیم برد الکترونیک دستگاه ۲۵,۰۰۰
۳۰ تنظیم فشار و شارژ منبع انبساط ۲۵,۰۰۰
۳۱ اسید شویی پکیج دیواری ۶۵,۰۰۰ تا ۹۵,۰۰۰
۳۲ آب بندی کامل دستگاه وقتی که نشتی دارد ۴۵,۰۰۰
۳۳ تعویض فلومتر یا فلو سوئیچ ۵۰,۰۰۰
۳۴ تعویض اتاق و سرویس محفظه احتراق ۴۰,۰۰۰
۳۵ نصب پکیج دیواری ۸۰,۰۰۰
۳۶ نصب پکیج زمینی با دیگ چدنی ۱۲۰,۰۰۰
۳۷ سرویس کامل( شامل سرویس تمام موارد) ۱۹۵,۰۰۰

برخی از ویژگی های پکیج های دیواری butane

شرکت بوتان در سال ۱۳۳۲ به همت محمود خلیلی و فرزندش محسن خلیلی با هدف توزیع گاز مایع پایه گذاری شد. سپس در طی سال های ۱۳۳۵، ۱۳۳۸، ۱۳۴۳، ۱۳۴۵ به ترتیب اولین اجاق گاز، اولین بخاری گازی، اولین آبگرمکن گازی ایستاده و اولین سیلندر گاز مایع را تولید کرد. در سال ۱۳۶۷ اقدام به تولید اولین آبگرمکن دیواری کرد. در دهه ۱۳۷۰ شرکت بوتان توانست بعد از سال ها تلاش و به پشتوانه تجربه سال ها کار صنتی اقدام به تولید قطعات وارداتی آبگرمکن و همچنین صادرات قطعات آبگرمکن به کشور های اروپایی مانند: آلمان، انگلستان و ایتالیا کند همین طور دهه ۱۳۷۰ شرکت بوتان بعد از دستاوردهای دیگر در طراحی، ساخت و تولید انبوه دیگر محصولات گرمایشی موفق به دریافت انواع گواهینامه های استاندارد بین المللی شد و اولین پکیج شوفاژ دیواری کشور را در سال ۱۳۷۲ تولید نمود. سال ۱۳۸۷ برای شرکت بوتان آغاز صادرات آبگرمکن به اروپا بود در سال ۱۳۸۸ گروه صنعتی بوتان موفق به اخذ نشان های “صادر کننده‌ نمونه ملی” ، “تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان” شد و همچنین به عنوان واحد نمونه کشوری در استاندار و کیفیت برتر انتخاب گردید. یکی از محصولات شاخص این شرکت پکیج دیواری می باشد. از ویژگی های پکیج های دیواری بوتان می توان به دارا بودن سیستم مدولار الکتریکی برای کنترل حرارت آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی بوسیله سنسورهای NTC، مشعل اتمسفریک با سیستم جرقه زن خودکار، سیستم آیونایز حفاظت از شعله، سیستم ایمنی تخلیه گاز، سیستم عیب یاب الکترونیک، دارای پمپ سیرکولاسیون گراندفوس با ۳ قدرت (دور) کاری، سیستم ایمنی محدود کننده حداکثر دمای آب مدار گرمایش و دارای محفظه احتراق بسته می باشند.