ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 307 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی صحبت کنیم. همچنین در ادامه ی این مقاله، نحوه ی رفع این کد خطا را نیز بیان می کنیم. علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی بخاطر مشکلاتی در سنسور میزان سطح آب می باشد. در واقع سنسور تعیین سطح، میزان آب موجود در دیگ ماشین لباسشویی را اندازه گیری می کند.

  در صورتی که میزان آب موجود در دیگ ماشین لباسشویی به حد معینی نرسد، ماشین لباسشویی شروع به شستن لباس ها نمی کند و در نتیجه ممکن است ارور PE رخ دهد. در واقع کد خطای PE، جزء ارور های نادر می باشد. که ما بعنوان مرکز خدمات پس از فروش ال جی در ادامه بیشتر در مورد این پیغام خطا در ماشین لباسشویی ال جی صحبت می کنیم.

  علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، نشان می دهد که سنسور سطح آب در ماشین لباسشویی ال جی دچار مشکل شده است. کد خطای PE، به معنای وجود مشکلی در سنسور سطح آب می باشد. علت اصلی نمایش این ارور خرابی هیدروستات و لوله های متصل به آن، مشکلات سیم های رابط، مشکلات برد الکترونیکی  و المنت گرمایشی ماشین لباسشویی می باشد. از علائم و نشانه های نمایش ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، این است که ماشین لباسشویی شروع به شستشو نمی کند و کد خطای PE را نشان می دهد.

  علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی
  • خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • مشکلات سیم کشی در ماشین لباسشویی
  • نصب نا درست ماشین لباسشویی

  علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی

  یکی از مهم ترین علل ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی می باشد. هیدروستات یکی از قطعات مهم و ضروری و حساس در ماشین لباسشویی می باشد که وظیفه ی کنترل کردن سطح آب ورودی به درون ماشین لباسشویی را به عهده دارد. در صورت مشاهده ی ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، باید حتما هیدروستات توسط تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود. ممکن است هیدروستات بخاطر وجود آشغال، مسدود شده باشد و در نتیجه باعث ایجاد ارور  PE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی دیده شود.

  برای این منظور باید هیدروستات ماشین لباسشویی جدا شود و در صورت وجود کثیفی و یا انسداد، تمیز شود و مشکل انسداد بر طرف شود. همچنین علاوه بر تمیز کردن هیدروستات، باید لوله های متصل به هیدروستات نیز تمیز شود. گاهی ممکن است هدروستات و یا لوله های آن بخاطر وجود سختی آب، رسوب کنند و در نتیجه مسدود شوند. که در این صورت باید هیدروستات را تمیز کنید و رسوب را از بین ببرید. همچنین در صورتی که هیدروستات به درستی کار نکند و یا سفت شده باشد، باید آن را تعویض کنید.

  خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

  گاهی اوقات ممکن است که ارور PE هیچ ارتباطی با سوئیچ سطح آب یا هیدروستات نداشته باشد. و در واقع این ایراد بخاطر خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اتفاق افتاده باشد. که البته در بیشتر موارد علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر خرابی برد الکترونیکی می باشد. یکی از روش های بسیار ساده برای رفع ارور PE، جدا کردن ماشین لباسشویی از برق می باشد.

  بنابراین بهتر است تا ماشین لباسشویی را به مدت 15 تا 20 دقیقه از برق جدا کنید و سپس دوباره ماشین لباسشویی را به برق وصل کنید و چرخه ی شستشو را روشن کنید. با این کار احتمالا مشکل بر طرف می شود. اما در صورتی که ارور  PE از ماشین لباسشویی پاک نشد، باید با یک تکنسین متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید. همچنین در صورتی که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شکسته باشد و یا سوخته باشد، باید آن را تعویض کنید.

  مشکلات سیم کشی در ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علت های نمایش ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، مشکلات سیم کشی می باشد. سیم کشی های ماشین لباسشویی، بر اثر گذشت زمان، ممکن است شل شوند و یا آسیب ببینند و یا بسوزند. یکی از مهم ترین قسمت هایی که باید بررسی شود، سیم ها و اتصالات سیم های بین برد الکترونیکی ماشین لباسشویی و هیدروستات می باشد، زیرا مشکل ارتباط بین سنسور فشار سطح آب و برد کنترل ماشین لباسشویی ال جی، می تواند باعث ایجاد این ارور شود.

  همچنین ممکن است سیم کشی بین سوئیچ سنسور فشار سطح آب به برد الکترونیکی شل شده باشد. برای بررسی سیم کشی ماشین لباسشویی، می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید. در صورتی که سیم کشی بین سنسور فشار سطح آب به برد کنترل آسیب دیده باشد، باید آن را عوض کنید. این بررسی ها باید توسط تکنسین متخصص انجام شوند.

  در برخی موارد کد خطای PE ممکن است به صورت تصادفی رخ داده باشد و علت این مسئله نیز بخاطر آسیب دیدگی سیم کشی داخل ماشین لباسشویی می باشد. و ممکن است این مشکل موقتی باشد و با خاموش و روشن کردن دستگاه این مشکل بر طرف شود. اما در صورتی که مشکل پا بر جا بود  احتمالا سیم ها پیچ خورده اند و شما باید پیج خوردگی ها را بر طرف کنید و یا شاید مجبور باشید کابل ها را به طور کامل تعویض کنید.   که تمام این مراحل و بررسی ها باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

  نصب نا درست ماشین لباسشویی

  گاهی اوقات ممکن است علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر نصب نا درست دستگاه باشد. در صورتی که ماشین لباسشویی پر از آب می شود و دستگاه بلافاصله آب را تخلیه می کند، به احتمال قوی مشکل بخاطر نصب نا درست می باشد.

  تخلیه دستگاه در قسمت پایین دستگاه قرار دارد، بنابراین در چنین صورتی آب خود به خود از دستگاه خارج می شود و وارد فاضلاب می شود و در نتیجه خطای  PE ظاهر می شود. در چنین صورتی باید دستگاه حتما توسط تکنسین متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود.

  نحوه ی رفع ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی

  برای بر طرف کردن کد خطای PE در ماشین لباسشویی ال جی باید 20 دقیقه ماشین لباسشویی را از برق بکشید. سپس ماشین لباسشویی را به پریز برق وصل کنید و چرخه ی شستشو را دوباره راه اندازی کنید. در صورتی که بعد از انجام این کار ها، مشکل بر طرف نشد. باید برای حل مشکل با یک تکنسین متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

  نکات تکمیلی در رابطه با علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی

  کد خطا هایی که در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می شود، به دو دسته کلی تقسیم می شوند، یک سری از ارور ها بخاطر خطای خود کاربر اتفاق می افتد، مثل رعایت نکردن میزان لباس ها، یا نبستن صحیح درب، یا باز نکردن شیر ورودی آب و… ، اما برخی دیگر از ارور ها به خاطر مشکلات فنی ماشین لباسشویی رخ می دهند، که این دسته از ارور ها نیاز به بررسی کامل دارند و اصولا بر طرف کردن این ارور ها فقط توسط تکنسین ها انجام می شود. زیرا این گونه ارور ها، پیچیده و دشوار می باشند و رفع آن ها نیاز به تخصص و مهارت کافی دارند.

   لازم به ذکر است که ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، جزء آن دسته از مشکلاتی می باشد که باید توسط تکنسین متخصص ماشین لباسشویی ال جی بر طرف شود. بنابراین در صورتی که میخواهید متوجه ی علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی شوید و آن را رفع کنید، باید از تکنسن متخصص این کار کمک بگیرید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت