ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 321 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی صحبت کنیم. همچنین در ادامه، نحوه ی رفع ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی را نیز بیان می کنیم. بنابراین اگر در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی تان، به ارور OE بر خوردید، خواندن این مقاله از شرکت دیبا پشتیبان بعنوان  مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی می تواند کمک بسیاری به شما در فهمیدن معنا و مفهوم ارور OE و نحوه ی بر طرف کردن این ارور کند.

  علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی، در یک کلام به معنای خارج نشدن آب از ماشین لباسشویی می باشد، که احتمالا چیزی مانع از خارج شدن آب می شود. در صورتی که ماشین لباسشویی، قادر به تخلیه آب برای 13 دقیقه نباشد، این خطا را نشان می دهد. در واقع این ارور نشان می دهد که ماشین لباسشویی، قادر به تخلیه آب مورد استفاده در چرخه ی شستشو نیست. در چنین وضعیتی دیگ ماشین لباسشویی پر از آب است، دستگاه متوقف می شود و کد خطای OE ظاهر می شود. همچنین ممکن است این کد خطا در مرحله ی آبکشی ظاهر شود. این حالت می تواند بخاطر پیچ خوردگی شلنگ زهکشی یا انسداد فیلتر پمپ تخلیه یا سایر موارد ایجاد شده باشد.

  علت کد خطا OE در ماشین لباسشویی ال جی چیست ؟

  علت های مختلفی می تواند وجود داشته باشد، که باعث شود کد خطای OE در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده شود. 3 دلیل اصلی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد این ارور شود، خم شدن شیلنگ تخلیه، مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه، یا گیر کردن اجسام خارجی در پمپ تخلیه، که همه ی این موارد باعث می شوند که آب کثیف، از ماشین لباسشویی، نتواند تخلیه شود، و در نتیجه باعث ایجاد کد خطای OE در ماشین لباسشویی ال جی شود. بنابراین، باید تمامی این موارد به دقت بررسی شوند. البته موارد دیگری نیز می توانند باعث ایجاد این ارور شوند، که در ادامه ما به همه ی علت های ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم.

  علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار بعلاوه آموزش رفع خطا

  • مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
  • خم شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
  • گیر کردن اجسام در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

  علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

  یکی از علت های اصلی نمایش ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی، مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه می باشد. بنابراین در صورت مشاهده ی ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی، لازم است تا فیلتر پمپ تخلیه دستگاه را به دقت بررسی کنید. به همین منظور باید ابتدا برق دستگاه را از پریز برق جدا کنید. و سپس به منظور بررسی فیلتر پمپ تخلیه، باید پوشش فیلتر پمپ تخلیه را بردارید. شیلنگ تخلیه را جدا کنید. ممکن است مقداری آب درون دیگ وجود داشته باشد، بنابراین برای این که آب در محل سرازیر نشود، بهتر است برای جمع آوری آب از یک سطل یا کاسه استفاده کنید. سپس باید فیلتر پمپ تخلیه را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا آن را خارج کنید. در صورتی که فیلتر پمپ تخلیه کثیف باشد، می تواند آن را با آب گرم تمیز کنید. قسمت های داخلی محفظه ی فیلتر پمپ تخلیه را با یک برس یا پارچه تمیز کنید.

  بعد از تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه، باید آن را دوباره به داخل ماشین لباسشویی برگردانید. بنابراین با چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت، درپوش را دوباره روی فیلتر پمپ تخلیه قرار دهید. حال باید ارور OE از صفحه نمایش ماشین لباسشویی شما پاک شود. در غیر این صورت احتمالا مشکل از قسمت دیگری است. همچنین شما می توانید با تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید. در صورت خراب شدن فیلتر، لازم است که فیلتر را تعویض کنید.

  خم شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  خم شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی، می تواند یکی دیگر از علت های ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی باشد. به همین منظور باید ماشین لباسشویی را به اندازه ی کافی از دیوار دور کنید تا بتوانید به پشت ماشین لباسشویی دسترسی داشته باشد. سپس باید به قسمت پشت ماشین لباسشویی نگاه کنید و بررسی کنید که شیلنگ تخلیه خم نشده باشد، ممکن است شیلنگ تخلیه بین قسمت پشت ماشین لباسشویی و دیواره گیر کرده باشد. در صورتی که شیلنگ تخلیه خم شده باشد، آب نمی تواند به درستی جریان یابد و تخلیه شود. بنابراین باید مطمئن شوید که شیلنگ تخلیه خم نشده باشد و مستقیم باشد و هیچ انسدادی هم نداشته باشد. بنابراین در صورتی که شیلنگ تا نخورده باشد و یا انسداد نداشته باشد، باید ارور OE پاک شود.

  گیر کردن اجسام در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

  برای این منظور باید پمپ تخلیه را به دقت بررسی کنید. پمپ تخلیه در داخل ماشین لباسشویی قرار دارد. برای بررسی پمپ تخلیه، باید پمپ تخلیه را خارج کنید و آن را بررسی کنید. این کار را فقط در صورتی می توانید انجام دهید که تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی را دارا باشید. در غیر این صورت توصیه می کنیم که به هیچ عنوان اقدام به بررسی و تعمیر دستگاه نکنید. زیرا ممکن است هم به خود و هم به دستگاه آسیب برسانید. بنابراین در صورتی که تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی را ندارید، حتما با یک مرکز تعمیرات تخصصی محصولات ال جی تماس بگیرید و تعمیرات را به آن ها بسپارید.

  تست نهایی جهت رفع ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

  بعد از این که علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی را پیدا کردید و مشکل را بر طرف کردید، برای تست دستگاه، باید چرخه ی چرخش یا همان برنامه ی SPIN را روی ماشین لباسشویی اجرا کنید تا ببینید که آیا مشکل تخلیه بر طرف شده است یا نه ! برای این منظور باید دکمه ی POWER  را فشار دهید تا ماشین لباسشویی روشن شود. سپس کلید SPECIAL USE  را فشار دهید و حالت SPIN را روشن کنید. دکمه ی START / PAUSE  را فشار دهید تا چرخه شروع شود. در این حالت چرخه ی SPIN ONLY  را اجرا کنید، تا آب درون ماشین لباسشویی تخلیه شود. در صورتی که ارور OE دوباره ظاهر شد، باید ماشین لباسشویی شما توسط تعمیر کار متخصص ماشین لباسشویی بررسی شود.

  سایر علت های نمایش ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

  به غیر از مواردی که در بالا ذکر کردیم، ممکن است ماشین لباسشویی ال جی شما، بنا به دلایل دیگری هم ارور OE را نمایش دهد. این موارد می تواند شامل گرفتگی سیستم فاضلاب، خرابی سوئیچ فشار، شکستگی پمپ تخلیه، نقص کنترلر الکتریکی و خرابی برد باشد. که در این صورت بهتر است ماشین لباسشویی شما توسط تمنسین با تجربه و ماهر بررسی شود.

  نکات تکمیلی

  • در صورتی که ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی شما ظاهر شود، و در ماشین لباسشویی آب وجود داشته باشد، باید ابتدا آب ماشین لباسشویی به صورت دستی تخلیه شود، سپس به بررسی علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی بپردازید.
  • توجه داشته باشید که قبل از هر گونه بررسی در رابطه با پیدا کردن علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی، حتما ایمنی را رعایت کنید و دستگاه را از برق جدا کنید.
  • در صورتی که تخصص و مهارت کافی در تشخیص عیب و بر طرف کردن آن ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی نکنید و برای این کار، حتما از یک تعمیر کار متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت