ثبت درخواست تعمیرات

تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

بازدید: 283 بازدید
تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا
 • ما در این مقاله از مرکز تعمیرات لباسشویی دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا از لحاظ فنی و ظاهری بحث کنیم و به سوالات احتمالی شما پاسخ دهیم و در مورد ویژگی ها، مزایا، معایب و تفاوت های فنی و ظاهری این دو نوع ماشین لباسشویی بیشتر صحبت کنیم و شما را با ویژگی های این دو مدل ماشین لباسشویی آشنا کنیم.

  تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

  در رابطه با تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا به طور کلی باید بگویم که، بر اساس ساختار، ماشین لباسشویی ها از دو نوع تشکیل شده اند. ماشین لباسشویی های درب از جلو و ماشین لباسشویی های درب از بالا. افراد با توجه به نیاز و محل مورد استفاده و بودجه ی مورد نظر خود، می توانند یکی از این انواع ماشین لباسشویی را خریداری کنند.

  تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا از لحاظ ظاهری

  تفاوت اساسی این دو نوع ماشین لباسشویی، در نحوه ی قرار گیری لباس های شستشو شده می باشد. در ماشین لباسشویی های درب از جلو، درب ماشین لباسشویی در قسمت جلویی دستگاه قرار دارد، و در ماشین لباسشویی های درب از بالا، درب ماشین لباسشویی در قسمت بالای ماشین لباسشویی قرار دارد. این توضیحالت، توضیحات بسیار بدیهی بود، که به راحتی با دیدن هر دونوع دستگاه، می توانید متوجه ی تفاوت های ظاهری آن ها شوید. شما باید قبل از خرید ماشین لباسشویی به این تفاوت های ظاهری در دستگاه دقت کنید و باید نحوه ی عملکرد آن ها، مزایا و معایب آن ها را بسنجید.

  تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا از لحاظ فنی

  • ساختار و نحوه ی کارکرد ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا
  • ظرفیت سبد ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا
  • قیمت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا
  • میزان مصرف برق در ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا
  • استفاده از آب در ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

  تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا از لحاظ فنی و ظاهری

  ساختار و نحوه ی کارکرد ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

  در ماشین لباسشویی های درب از جلو، دیگ و آبکش ماشین لباسشویی، در جهت افقی قرار دارد و آب توسط بازو های آب پاش که در اطراف سبد قرار گرفته اند، باعث هم زدن آب در هنگام چرخش سبد و آب کش ماشین لباسشویی می شوند. و به این ترتیب لباس ها با ایجاد اصطکاک، به از بین بردن کثیفی لباس ها کمک می کنند.

  و اما در ماشین لباسشویی های درب از بالا، سبد ماشین لباسشویی، به صورت عمودی قرار گرفته است. در مرکز دیگ ماشین لباسشویی، محور عمودی قرار گرفته است که باعث چرخش آب کش در ماشین لباسشویی می شود. در این گونه ماشین لباسشویی ها، لباس ها در جهت مدور متناوب می چرخند. لباس ها با توجه به حرکت متناوب و چرخشی خود، و با توجه به اصطکاک لباس ها، شسته می شوند. در ماشین لباسشویی های درب از جلو، بخاطر عدم وجود همزن، لباس ها به صورت ملایم شسته می شوند و لباس ها دچار کشش یا گره خوردن توسط همزن نمی شوند. همچنین در ماشین لباسشویی های درب از جلو لباس ها به راحتی خشک می شوند.

  ظرفیت سبد ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

  در ماشین لباسشویی های درب از جلو، شما می توانید لباس های بیشتری را در ماشین لباسشویی قرار دهید، زیرا هیچ آسیبی در مرکز ماشین لباسشویی به لباس ها وارد نمی شود. این ویژگی در ماشین لباسشویی های درب از جلو باعث صرفه جویی در زمان نیز می شود.

  قیمت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

  اصولا قیمت ماشین لباسشویی های درب از جلو، بیشتر از ماشین لباسشویی های درب از بالا می باشد. همچنین پرداخت هزینه بیشتر، برای خرید ماشین لباسشویی از لحاظ اقتصادی نیز، با صرفه تر می باشد، زیرا باعث صرفه جویی در قبوض برق در آینده می شود. یک ماشین لباسشویی درب از جلو، حدود 10 تا 15 سال برای شما عمر می کند. بنابراین خرید یک ماشین لباسشویی درب از جلو، از خیلی جهات منطقی تر به نظر می رسد.

  میزان مصرف برق در ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

  از آن جایی که در مرکز ماشین لباسشویی درب از جلو هیچ مرکز همزنی وجود ندارد، همچنین فضای بیشتری برای قرار گیری لباس ها وجود دارد، تقریبا 20 تا 30 درصد، لباس های بیشتری در ماشین لباسشویی درب از جلو قرار می گیرد. همچنین ماشین لباسشویی های درب از جلو، برای خانواده های بزرگ که لباس های بیشتری برای شستشو دارند، مناسب تر می باشد. همچنین ماشین لباسشویی های درب از جلو، می تواند با کاهش دور نسبت به ماشین لباسشویی های درب از بالا، باعث کاهش هزینه های برق شود. همچنین از آن جایی که ماشین های لباسشویی درب از جلو در زمان کمتری به دور خشک کن می روند، در نهایت باعث صرفه جویی در مصرف برق می شوند.

  استفاده از آب در ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

  یکی از مهم ترین مزیت های ماشین لباسشویی درب از جلو، استفاده ی کم تر آب و مواد شوینده می باشد. ماشین لباسشویی درب از جلو، در هزینه های قبض برق، باعث صرفه جویی می شود. همچنین در ماشین لباسشویی های درب از بالا، مواد شوینده ی بیشتری استفاده می شود.

  نتیجه گیری

  با توجه به تمام نکات و ویژگی هایی که گفته شد، خرید ماشین لباسشویی درب از جلو، دارای مزیت های بیشتری نسبت به ماشین لباسشویی درب از بالا می باشد. زیرا ماشین لباسشویی های درب از جلو، باعث صرفه جویی در زمان، فضا و هزینه ها می شود  و از لحاظ انرژی نیز کارایی بالاتری دارد. ماشین لباسشویی های درب از جلو، باعث افزایش طول عمر لباس ها می شوند و باعث صرفه جویی در آب مصرفی و کمک به محیط زیست می شوند. اما یکی از اشکالات ماشین لباسشویی درب از جلو، این است که به محض شروع چرخه ی شستشو تا زمانی که دور آن کامل نشود، نمی توان درب آن را باز کرد. بنابراین، این خودتان هستید که با توجه به مزایا و معایب هر کدام از این دو نوع ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی مورد نظر خودتان را انتخاب می کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت