به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی

علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی

ما در این مقاله از مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه ی رفع ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، با شما صحبت کنیم. بنابراین در صورتی که این کد خطا را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی تان مشاهده کردید و به دنبال یافتن دلیل این ارور و پاک کردن ارور CL  می گردید، ما بعنوان مرکز مجاز تعمیرات ال جی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، در یک کلام به معنای فعال بودن قفل کودک می باشد. در واقع باید به شما بگوییم که این کد خطا، یک خطا نیست، بلکه یک پیغام از طرف دستگاه می باشد و به شما می گوید که قفل کودک فعال است. پیغام CL ، مخفف  CHILD LOCK به معنای قفل کودک می باشد. امروزه ارور CL در بسیاری از مدل های جدید تر ماشین لباسشویی های ال جی نشان داده می شود. در واقع قفل کودک یک امکان بسیار خوب و مفید است که در مدل های جدید تر ماشین لباسشویی های ال جی تعبیه و طراحی شده است.

اطلاعات بیشتر در رابطه با علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، پیغام CL یا همان CHILD LOCK یک کد خطا نیست، بلکه یک ارور عمومی یا یک پیغام عمومی برای آگاه سازی از وضعیت دستگاه می باشد. در صورتی که شما از روی عمد و یا به صورت اتفاقی دکمه ی CL  را فشار دهید، قفل کودک فعال می شود. سپس اگر شما هر کدام از دکمه های روی ماشین لباسشویی را فشار دهید، پیغام  CL  را دریافت می کنید. در واقع این دکمه برای جلوگیری از دستگاری و تغییر تنظیمات توسط بچه ها طراحی شده است. و باعث می شود که کودکان نتوانند تنظیمات را تغییر دهند. مثلا در هنگام روشن بودن دستگاه، و در صورت فعال بودن این دکمه، اگر کودکان هر دکمه ای را فشار دهند، فقط پیغام  CL  روی صفحه دیسپلی دستگاه، نمایش داده می شود و کودکان نمی توانند دستگاه را خاموش کنند و یا تنظیمات را تغییر دهند. در واقع دستگاه متوجه می شود که نباید در صورت فشار دادن دکمه ای واکنش نشان دهد و کار خود را ادامه می دهد.

علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

رفع ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی

قطعا می خواهید بدانید که چگونه می توان کد خطا CL یا همان پیغام CL را پاک کنید ! باید به شما بگوییم که جهت رفع ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، قفط کافیست دکمه ی قفل کودک را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید و آن را نگه دارید. در این صورت به عبارتی قفل کودک را غیر فعال کرده اید. همچنین می توانید جهت غیر فعال کردن دکمه ی قفل کودک، و برای کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه ی راهنمای محصول مراجعه کنید.

 اما گاهی ممکن است با فشار دادن دکمه ی CL به مدت ۳ ثانیه، ارور CL  رفع نشود. در چنین صورتی احتمالا مشکل از قسمت های دیگر دستگاه می باشد. در واقع ممکن است که دستگاه دچار مشکلات فنی، مثل مشکلات برد کنترلی شده باشد. که در این صورت برای رفع ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، باید با یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

مزایای نمایش کد خطا در ماشین لباسشویی ال جی

امروزه طراحان ماشین لباسشویی ال جی، برای پیدا کردن راحت تر خرابی و ایراد در ماشین لباسشویی ال جی، کد خطای مربوط به هر ارور را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی نشان می دهند. در صورت اطلاع داشتن از معنا و مفهوم هر کد خطا، شما می توانید مشکل ماشین لباسشویی را متوجه شوید و به راحتی خودتان و یا تکنسین آن را بر طرف کنید.

لازم به ذکر است که ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، جزء ارور هایی می باشد که کابر به راحتی می تواند آن را بر طرف کند. و این ارور فقط وضعیت دستگاه را به شما نشان می دهد. و با یک بار باز و بسته کردن قفل کودک، ارور بر طرف می شود.

نکات تکمیلی

در صورتی که نتوانستید ارور CL را از روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی پاک کنید، و در صورتی که خودتان تخصص کافی در زمینه ی تعمیر ماشین لباسشویی را ندارید، به هیچ عنوان نباید اقدام به بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تان کنید، زیرا با این کار ممکن است هم به خودتان و هم به دستگاهتان آسیب جدی وارد کنید. در چنین وضعیتی بهتر است تا با یک مرکز تعمیرات محصولات خانگی ال جی تماس بگیرید و جهت بررسی دستگاه، درخواست اعزام تکنسین کنید.

محل قرار گرفتن دکمه ی CL  یا همان قفل کودک، با توجه به مدل دستگاه، می تواند متفاوت باشد. که عموما در دفترچه ی راهنما مشخص شده است. به عنوان مثال در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی ال جی، قفل کودک با فشار دادن و نگه داشتن همزمان دو دکمه بر روی صفحه کنترل که عموما توسط یک راهنما بر روی صفحه مشخص شده است، فعال می گردد. بنابراین برای اطلاع پیدا کردن از محل قرار گیری دکمه ی CHILD LOCK  و نحوه ی فعال سازی آن،   بهتر است که به دفترچه ی راهنمای محصول مراجعه کنید.

در صورتی که بخواهید بعد از فعال کردن قفل کودک، تنظیمات ماشین لباسشویی را تغییر دهید، باید قبل از دسترسی به دکمه های پنل ماشین لباسشویی، قفل کودک را با ۳ ثانیه فشار دادن روی آن، آن را غیر فعال کنید. و سپس تنظیمات مورد نظر را انجام دهید.

 

Call Now Button