ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی(نحوی رفع+مزایا)

بازدید: 229 بازدید
زمان مطالعه: 10 دقیقه
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی

  ما در این مقاله از مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه ی رفع ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، با شما صحبت کنیم. بنابراین در صورتی که این کد خطا را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی تان مشاهده کردید و به دنبال یافتن دلیل این ارور و پاک کردن ارور CL  می گردید، ما بعنوان مرکز تعمیر لباسشویی ال جی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

  یکی از کاربردی ترین و مهمترین لوازم خانگی که زندگی بدون آن تقریبا غیر ممکن و سخت است، ماشین لباسشویی می باشد. در واقع برند ال جی یکی از برندهای مطرح دنیا است و طبیعی است که مشتری از خراب شدن بی موقع و فوری آن دچار نگرانی شود.

  ماشین لباسشویی فارغ از این که چه برندی باشد به مرور زمان دچار خرابی و مشکل می شود، برخی از این خرابی ها کاملا تخصصی اند و برای تعمیرات آن، قطعا به  تعمیرکار لباسشویی  حرفه ای نیاز خواهید داشت؛ که در اینصورت، تعمیرکاران و مهندسین مجرب مرکز خدمات دیبا پشتیبان می توانند شما را در  تعمیرات لوازم خانگی  یاری کنند.

  اما برخی از مشکلات ماشین لباسشویی قابل برطرف شدن توسط خود شما هستند، در مجموعه دیبا پشتیبان و با راهنمایی متخصصین تعمیر لباسشویی ال جی می توانید مشکلات را خودتان به تنهایی برطرف کنید. ارور 100cl در لباسشویی ال جی یکی از این مشکلاتی است که می توانید با مطالعه این مقاله، علت ارور 100cl در لباسشویی ال جی را بیابید و از عهده تعمیر آن برآیید، پس با ما همراه باشید.

   

   ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، در یک کلام به معنای فعال بودن قفل کودک می باشد. در واقع باید به شما بگوییم که این کد خطا، یک خطا نیست، بلکه یک پیغام از طرف دستگاه می باشد و به شما می گوید که قفل کودک فعال است.

  پیغام CL ، مخفف  CHILD LOCK به معنای قفل کودک می باشد. امروزه ارور CL در بسیاری از مدل های جدید تر ماشین لباسشویی های ال جی نشان داده می شود. در واقع قفل کودک یک امکان بسیار خوب و مفید است که در مدل های جدید تر ماشین لباسشویی های ال جی تعبیه و طراحی شده است.

  ارور cl ماشین لباسشویی ال جی مربوط به قفل کودک دستگاه است که بر خلاف دیگر ارورهای ماشین لباسشویی به معنای آسیب و خرابی دستگاه نیست. این کد مخفف child lock است و به منظور جلوگیری از تماس بدون منظور کاربران یا کودکان با دکمه های ماشین لباسشویی تعبیه شده است. این ارور لباسشویی ال جی در برندهای سایر ماشین های لباسشویی مانند بوش، سامسونگ و پاکشوما یکسان است.

   

   

  اطلاعات بیشتر در رابطه با علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی

  همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، پیغام CL یا همان CHILD LOCK یک کد خطا نیست، بلکه یک ارور عمومی یا یک پیغام عمومی برای آگاه سازی از وضعیت دستگاه می باشد. در صورتی که شما از روی عمد و یا به صورت اتفاقی دکمه ی CL  را فشار دهید، قفل کودک فعال می شود. سپس اگر شما هر کدام از دکمه های روی ماشین لباسشویی را فشار دهید، پیغام  CL  را دریافت می کنید.

  در واقع این دکمه برای جلوگیری از دستگاری و تغییر تنظیمات توسط بچه ها طراحی شده است. و باعث می شود که کودکان نتوانند تنظیمات را تغییر دهند. مثلا در هنگام روشن بودن دستگاه، و در صورت فعال بودن این دکمه، اگر کودکان هر دکمه ای را فشار دهند، فقط پیغام  CL  روی صفحه دیسپلی دستگاه، نمایش داده می شود و کودکان نمی توانند دستگاه را خاموش کنند و یا تنظیمات را تغییر دهند. در واقع دستگاه متوجه می شود که نباید در صورت فشار دادن دکمه ای واکنش نشان دهد و کار خود را ادامه می دهد.

  علت ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  رفع ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی

  قطعا می خواهید بدانید که چگونه می توان کد خطا CL یا همان پیغام CL را پاک کنید ! باید به شما بگوییم که جهت رفع ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، قفط کافیست دکمه ی قفل کودک را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و آن را نگه دارید. در این صورت به عبارتی قفل کودک را غیر فعال کرده اید. همچنین می توانید جهت غیر فعال کردن دکمه ی قفل کودک، و برای کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه ی راهنمای محصول مراجعه کنید.

   اما گاهی ممکن است با فشار دادن دکمه ی CL به مدت 3 ثانیه، ارور CL  رفع نشود. در چنین صورتی احتمالا مشکل از قسمت های دیگر دستگاه می باشد. در واقع ممکن است که دستگاه دچار مشکلات فنی، مثل مشکلات برد کنترلی شده باشد. که در این صورت برای رفع ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، باید با یک تکنسین تعمیر لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

   

  ارور cl لباسشویی ال جی (روش غیر فعال کردن قفل کودک)

  ارور cl ماشین لباسشویی ال جی مربوط به قفل کودک دستگاه است که بر خلاف دیگر ارورهای ماشین لباسشویی به معنای آسیب و خرابی دستگاه نیست. این کد مخفف child lock است و به منظور جلوگیری از تماس بدون منظور کاربران یا کودکان با دکمه های ماشین لباسشویی تعبیه شده است. این ارور لباسشویی ال جی در برندهای سایر ماشین های لباسشویی مانند بوش، سامسونگ و پاکشوما یکسان است.

   

  مفهوم ارور cl در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

  ارورcl در ماشین لباسشویی لباسشویی ال جی

  امروزه سازندگان ماشین لباسشویی های خانگی جهت راحتی هر چه بیشتر کاربران، تجهیزات و تکنولوژی های بیشتری به دستگاه افزوده اند. استفاده از نمایشگر lcd  یکی از این تکنولوژی ها است که علاوه بر راحتی کاربر در انتخاب برنامه شستشوی مورد نظر خود، باعث می شود تا از محدوده و نوع مشکل پیش آمده برای لباسشویی خود توسط کد خطا آگاه شود.

  این کد خطا با استفاده از حروف انگلیسی و در برخی اوقات، اعداد همراه است و هر یک از آنها به نوع خاصی از مشکل اشاره می کند. ارور cl ماشین لباسشویی ال جی یکی از این کدهای خطا است که در حقیقت از وقوع یک خطا یا اشتباه خبر نمی دهد، بلکه تنها به کاربر یادآور می شود که دلیل عمل نکردن دکمه ها، به علت روشن بودن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی است.

  قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی، قطعه ای است که از تغییر برنامه انتخابی شستشوی کاربر به صورت سهوی یا توسط کودکان جلوگیری می کند. در این حالت پس از فعال شدن قفل کودک هیچ یک از کلیدها عمل نمی کند و ارور cl بر روی نمایشگر باقی می ماند.

  اگر تا به حال از قفل کودک لباسشویی خود استفاده نکرده اید و علت اصلی بروز ارور cl را در ماشین لباسشویی خود نمی دانید؛ احتمالا دستگاه، به دلیل فشردن نامنظم و بی دلیل دکمه های ماشین لباسشویی و یا بیش از حد فشار دادن آنها به صورت خودکار، وارد قفل کودک خود شده است. در این حالت ماشین لباسشویی جهت جلوگیری از خرابی برد و روشن شدن بی جهت دستگاه قفل می شود و تا باز نکردن قفل، به همان صورت باقی می ماند.

  چگونگی غیر فعال کردن قفل کودک بسیار راحت است و برای رفع آن، نیاز به تعمیر لباسشویی نیست. دقیقا دکمه هایی که موجب می شود تا قفل کودک فعال شود می تواند آن را از کار بیندازد.

   

  فعال سازی قفل کودک ( child lock ) ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارورcl در ماشین لباسشویی ال جی

  برای جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی در مقابل رفتار کودک بازیگوشتان، ناچار به فعال سازی قفل کودک در هنگام شست و شوی دستگاه می باشید. قفل کودک در همه ماشین لباسشویی های جدید و اکثر ماشین لباسشویی های قدیمی ال جی وجود دارد، ولی در مل های مختلف نحوه فعال سازی آن فرق می کند.

   

  طریقه فعال سازی قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی

  در لباسشویی های ال جی که درب آن از جلو باز می شود، دکمه child lock وجود دارد و برای فعال کردن وهمچنین غیر فعال کردن این مدل کافی است 3 ثانیه آن را فشار دهید.

  در مدل های قدیمی تر که دکمه قفل کودک موجود نیست باید دکمه های temp , option را به طور هم زمان به مدت 3 الی 5 ثانیه فشار دهید؛ در برخی مدل ها برای فعال سازی باید دکمه های rinse , wash را فشار دهید.

   

  نحوه غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارورcl در ماشین لباسشویی ال جی

  رفع خطای cl در ماشین لباسشویی ال جی در بسیاری مواقع راحت است و نیازی به مراجعه تکنیسین نیست. همان طور که گفتیم در اکثر مواقع علت روشن شدن ارور cl ماشین لباسشویی ال جی مربوط به فشردن دکمه های قفل کودک است که در ماشین لباسشویی های ال جی ممکن است به صورت یکی از موارد زیر انجام شود:

  1. فشرن دکمه های less time  ,  more time  به صورت هم زمان.
  2. فشردن دکمه های soil level ,  cold wash با یکدیگر.
  3. فشرن دو دکمه که با علامت قفل به یکدیگر متصل هستند.
  4. خرابی برد.

   

  در صورتی که با فشردن هر یک از این دکمه ها قفل کودک فعال شده باشد و استفاده دوباره آن منجر به غیر فعال شدن این قفل نشود، احتمالا علت ارور cl در ماشین لباسشویی ال جی به خرابی برد مربوط می شود. برد قطعه ای حیاتی است که در ماشین لباسشویی نقش مغز را برای دستگاه ایفا می کند و تمامی دستورها آغاز و پایان کار دستگاه را می دهد. خرابی قسمتی از برد باعث می شود که بی دلیل، دستور فعال شدن قفل کودک ارسال شود و هیچ یک از دکمه ها عمل نکنند.

  لازم به ذکر است که در هنگام فعال بودن قفل کودک تمامی دکمه ها به جز دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه یا همان دکمه power غیر فعال هستند و به هیچ عنوان کار نمی کنند و در برخی از مد لها ممکن است که با فشردن دکمه های دیگر صدای آلارم یا زنگ کوچکی به گوش برسد اما هیچ عملی انجام نمی شود.

   

  مزایای نمایش کد خطا در ماشین لباسشویی ال جی

  ارورcl در لباسشویی ال جی

   

  امروزه طراحان ماشین لباسشویی ال جی، برای پیدا کردن راحت تر خرابی و ایراد در ماشین لباسشویی ال جی، کد خطای مربوط به هر ارور را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی نشان می دهند. در صورت اطلاع داشتن از معنا و مفهوم هر کد خطا، شما می توانید مشکل ماشین لباسشویی را متوجه شوید و به راحتی خودتان و یا تکنسین آن را بر طرف کنید.

  لازم به ذکر است که ارور CL در ماشین لباسشویی ال جی، جزء ارور هایی می باشد که کابر به راحتی می تواند آن را بر طرف کند. و این ارور فقط وضعیت دستگاه را به شما نشان می دهد. و با یک بار باز و بسته کردن قفل کودک، ارور بر طرف می شود.

  قفل کودک یک ویژگی امنیتی است که در اکثر لوازم برقی مثل ماشین های امروزی، یخچال، لباسشویی، فر و… طراحی شده است. زمانی که قفل کودک  دستگاه، فعال شود کلا دستگاه قفل شده، هیچ کدام از دکمه ها کار نمی کنند. یعنی تا زمانی که قفل کودک غیر فعال نشود، برد ماشین، اجازه هیچ کاری را به سایر قسمت های ماشین لباسشویی نمی دهد. وقتی قفل کودک ماشین لباسشویی شروع به کار کند، کودک دیگر نمی تواند با زدن کلیدها، مشکلی در روند کاری دستگاه ایجاد کند. در حقیقت، قفل کودک ایزاری است که از بچه ها در مقابل کنجکاوی کودکانه شان نسبت به ماشین لباسشویی یا سایر دستگاه های برقی، در جهت پیشگیری از آسیب رساندن به دستگاه یا خودشان استفاده می شود.

   

   

  نکات تکمیلی

  در صورتی که نتوانستید ارور CL را از روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی پاک کنید، و در صورتی که خودتان تخصص کافی در زمینه ی تعمیر ماشین لباسشویی را ندارید، به هیچ عنوان نباید اقدام به بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تان کنید، زیرا با این کار ممکن است هم به خودتان و هم به دستگاهتان آسیب جدی وارد کنید. در چنین وضعیتی بهتر است تا با یک مرکز تعمیرات محصولات خانگی ال جی تماس بگیرید و جهت بررسی دستگاه، درخواست اعزام تکنسین کنید.

  محل قرار گرفتن دکمه ی CL  یا همان قفل کودک، با توجه به مدل دستگاه، می تواند متفاوت باشد. که عموما در دفترچه ی راهنما مشخص شده است. به عنوان مثال در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی ال جی، قفل کودک با فشار دادن و نگه داشتن همزمان دو دکمه بر روی صفحه کنترل که عموما توسط یک راهنما بر روی صفحه مشخص شده است، فعال می گردد. بنابراین برای اطلاع پیدا کردن از محل قرار گیری دکمه ی CHILD LOCK  و نحوه ی فعال سازی آن،   بهتر است که به دفترچه ی راهنمای محصول مراجعه کنید.

  در صورتی که بخواهید بعد از فعال کردن قفل کودک، تنظیمات ماشین لباسشویی را تغییر دهید، باید قبل از دسترسی به دکمه های پنل ماشین لباسشویی، قفل کودک را با 3 ثانیه فشار دادن روی آن، آن را غیر فعال کنید. و سپس تنظیمات مورد نظر را انجام دهید.

   

  راهکار آخر برای حل مشکل ارور cl ماشین لباسشویی ال جی

  ارورcl در لباسشویی ال جی

  گاهی ممکن است با فشار دادن دکمه cl به مدت 3 ثانیه، ارور cl رفع نشود. در چنین شرایطی مشکل از قفل کودک دستگاه نیست؛ بلکه ممکن است برد ماشین لباسشویی که مرکز مدیریت و کنترل تمام عملیات دستگاه است، خراب شده باشد؛ در این صورت رفع ارور cl ماشین لباسشویی ال جی باید توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر لوازم خانگی مانند برند ال جی انجام شود.

  در صورتی که با غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی، ارور cl از روی صفحه نمایش دستگاه برطرف نشد، به هیچ عنوان خود، برای تعمیر آن اقدام نکنید و از صدمه زدن به خود و دستگاه لباسشویی امتناع کنید. در چنین شرایطی بهتر است با مرکز خدمات ال جی «دیبا پشتیبان» تماس گرفته و برای حل مشکل خود از آنها کمک بگیرید تا در اسرع وقت، تعمیرات لباسشویی در منزل شما در کوتاه ترین زمان انجام شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  سبد خرید

  هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

  ورود به سایت