فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا به خدمات فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ نیاز داریم؟

فروش قطعات اصلی و با کیفیت انواع ماشین لباسشویی سامسونگ توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. سامسونگ یکی از برترین برندها در تولید ماشین‌های لباسشویی است. ماشین‌های لباسشویی سامسونگ دارای کیفیت و طول عمر بالایی هستند؛ ولی در عین حال به‌دلایلی چون عمر بالای دستگاه، نگهداری نادرست و ضربات در زمان جابه‌جایی، این دستگاه‌ها نیز ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات داشته باشند. در هر ماشین لباسشویی سامسونگ، ده‌ها قطعه وجود دارد که می‌توانید بسیاری از آن‌ها را با دو روش آنلاین و حضوری از مراکز فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ بخرید. در این مطلب با کاربرد بسیاری از قطعات این دستگاه و امکان خرید آن‌ها آشنا می‌شویم.

بدنه ماشین لباسشویی

بدنه ماشین لباسشویی سامسونگ همان قاب بیرونی دستگاه است که خود دارای چند بخش متصل به‌هم است. این قطعه بزرگ ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است در طول زمان دچار پوسیدگی شود و یا به‌دلیل ضربات در زمان جابه‌جایی، غر شود. در چنین شرایطی عموما این مشکلات قابل تعمیر هستند. اما اگر آسیب‌دیدگی کلی باشد می‌توان اقدام به تعویض بدنه کرد. البته بدنه ماشین‌های لباسشویی عموما کمیاب هستند و در همچنین قیمت بالایی دارند.

دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

محل قرارگرفتن لباس در ماشین لباسشویی سامسونگ، دیگ یا درام نام دارد. این دیگ دارای دو بخش داخلی و خارجی است. دیگ داخلی محفظه‌ای با منافذ کوچک است که امکان آبکشی و همچنین شست‌وشوی لباس‌ها را فراهم می‌کند. دیگ خارجی، دیگ داخلی را در برگرفته و با آن تماس مستقیم ندارد. این دیگ درواقع آب ورودی به محفظه را در خود جای می‌دهد و در زمان لازم، آب از آن تخلیه می‌شود. دیگ ماشین لباسشویی یکی از قطعات بزرگ و اصلی این دستگاه است که قابل تعویض می‌باشد. دیگ‌ها همچنین در مدل‌های مختلف ماشین‌های لباسشویی با هم تفاوت دارند و از دو جنس پلیمر یا فلز هستند.

شفت آبکش

از شفت آبکش یا سه‌نظام در ماشین لباسشویی سامسونگ برای به حرکت درآوردن آبکش استفاده می‌شود. این قطعه معمولا به مرکز سه‌نظام متصل و ثابت می‌شود. سپس قطعاتی مانند: فولی، بلبرینگ و کاسه نمد روی آن قرار می‌گیرند. هرکدام از مدل‌های ماشین لباسشویی سامسونگ به‌ویژه بر اساس حجم و اندازه دیگ دارای شفتی متناسب با آن هستند؛ بنابراین در مراکز فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ حتما باید مدل ماشین را به فروشنده اطلاع دهید.

زمان‌سنج ماشین لباسشویی سامسونگ

تایمر یا زمان‌سنج یکی از قطعات مهم در بسیاری از مدل‌های ماشین لباسشویی سامسونگ است. این تایمر به‌ویژه در مدل‌های قدیمی، کارکرد بیشتری داشته و به‌نوعی فرمان‌ها را براساس زمان تنظیم می‌کند. در صورت خرابی تایمر و گیر کردن آن، فرمان‌ها در ماشین لباسشویی صادر یا انجام نمی‌شوند. این قطعه قابل تعویض است و می‌توانید آن را از نمایندگی‌ها و مراکز تعمیر یا مراکز آنلاین فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ خریداری کنید.

دستگیره‌ درب ماشین لباسشویی سامسونگ

دستگیره‌ درب

دستگیره بخشی از قاب درب ماشین لباسشویی سامسونگ است. این قطعه دارای زبانه‌ای است که با میکروسوییچ درب درگیر می‌شود و بسته بودن قطعی درب را به ماشین اعلام می‌کند. در صورت شکستگی این قطعه ممکن است، درب قفل شود و باز نشود و یا اگر باز باشد، امکان قفل شدن درب فراهم نمی‌شود و ماشین لباسشویی نیز فرمان‌های شست‌وشو را نخواهد پذیرفت. دستگیره ماشین لباسشویی نیز در صورت نیاز می‌تواند تعویض شود.

پنل دکمه‌های ماشین لباسشویی

منظور پنل دکمه‌ها، همان پنل کاربری یا مجموعه نمایشگر و دکمه‌های ماشین لباسشویی است که قابلیت فرمان‌پذیری دستگاه و نمایش وضعیت و مراحل شست‌وشو را ایجاد می‌کند. این پنل کاربردهای فراوانی در دستگاه دارد و ممکن است از ناحیه دکمه‌ها، تنظیمات، نمایشگر یا قاب پنل آسیب ببیند. برخی از این ایرادها قابل تعمیر هستند و در برخی موارد نیز برخی قطعات یا کل پنل باید تعویض شوند.

درب ماشین لباسشویی سامسونگ

درب ماشین لباسشویی یکی از قطعات بزرگ این دستگاه‌ها است که دارای بخش‌های مختلفی است. درب عموما از یک شیشه نشکن با حالت تورفتگی، یک قاب که این شیشه را دربرگرفته است، لولای درب، دستگیره درب و لاستیک دور درب تشکیل شده است و میکروسوییچ درب را نیز می‌توان بخشی از مکانیسم آن دانست. یکی از دلایل عمده مراجعه به مراکز فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ ، خرید لاستیک دور درب است که ممکن است دچار پارگی یا کشیدگی شود و درب قفل نشود. اگر قاب دور شیشه یا شیشه دچار شکستگی شود، درب باید عوض شود و هم قطعه‌ای کمیاب است و هم به‌ندرت چنین مشکلی برای افراد پیش می‌آید.

شیر برقی

شیر برقی وظیفه قطع و وصل کردن جریان آب ورودی را بر اساس فرمان‌هایی که از برد الکترونیکی دریافت می‌کند، برعهده دارد. برای مثال در زمان آبگیری، برد به شیر برقی فرمان می‌دهد که مسیر آب را باز کند تا آب وارد جاپودری و دیگ شود. سپس وقتی آب به اندازه کافی دریافت شد، برد الکترونیکی به شیر برقی فرمان می‌دهد و مسیر آب را ببندد تا دیگر آب وارد دیگ نشود. شیر برقی خود دارای اجزا و بخش‌های مختلفی است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • بوبین
 • سیم‌پیچ
 • شیطانک
 • لاستیک دیافراگم
 • لاستیک آب‌بندی
 • لاستیک شیطانک
 • فیلتر خروجی آب
 • فنر
 • ترمینال
 • اهرم آهنی
 • محفظه فشار
 • سوراخ مجاری فشار
 • مجرایی ورودی آب
 • مجرای خروجی آب

 

هیدروستات ماشین لباسشویی

هيدروستات مانند يك كليد تبديل معمولا داراي 3 كنتاكت است. این قطعه نوعی کلید قطع و وصل برق است که با شیر الکتریکی و میکروسوییچ در ارتباط است. هیدرواستات همچنین دارای لوله‌های ورودی و خروجی است و درک میزان آب ورودی به دیگ را ممکن می‌کند. بنابراین وظیفه اصلی هيدروستات، کنترل آب ورودی به ماشین لباسشویی سامسونگ است. هیدرواستات از قطعات قابل تعویض ماشین لباسشویی است و می‌توانید آن را به مراکز فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ سفارش دهید.

موتور دایرکت‌درایو

موتور دایرکت‌درایو

موتور دایرکت درایو یکی از انواع موتورهای ماشین لباسشویی سامسونگ با فناوری جدید است که در آن هیچ تسمه‌ای به‌کار نمی‌رود و مستقیما به دیگ متصل می‌شود. فناوری دایرکت درایو (Direct Drive) یا DD یکی آخرین فناوری‌های موتور ماشین لباسشویی است که بعد از موتورهای معمولی از نوع تسمه‌ای-ذغالی و موتورهای گیربکسی روی کار آمد و در بعضی از انواع مدل‌های ماشین لباسشویی سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته است. معمولا موتور ماشین لباسشویی دارای عمر طولانی است اما اگر به‌هردلیل بسوزد، درصورت وجود در انبار فروشگاه‌ها قابل تعویض است؛ هرچند یک قطعه گران‌قیمت به شمار می‌آید.

موتور تسمه‌ای ماشین لباسشویی سامسونگ

موتورهای تسمه‌ای نیز یکی دیگر از قطعات اصلی و رایج در انواع ماشین‌های لباسشویی سامسونگ هستند که در صورت نیاز به تعویض می‌توانید آن‌ها را از مراکز فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ و نمایندگی‌های این برند نامدار خریداری کنید. فناوری این موتورها قدیمی‌تر از موتورهای بدون تسمه و دایرکت درایو است. موتورهای تسمه‌ای از طریق تسمه، انرژی مکانیکی را به دیگ منتقل می‌کنند تا بخش داخلی دیگ یا آبکش بتواند بچرخد. همچنین این موتورها دارای مزایایی هستند که عبارتند از:

 • طول عمر بالای موتور
 • مصرف کمتر برق
 • صدای بسیار کم
 • کمترین میزان لرزش
 • امکان بالانس خودکار

پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی

همانطور که پیشتر گفتیم، شیر برقی و هیدرواستات وظیفه کنترل آب ورودی به دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ را برعهده دارند. پمپ تخلیه در مقابل، وظیفه تخلیه آب کثیف را از دیگ ماشین لباسشویی در مراحلی از برنامه‌های شست‌وشو و نیز در زمان آبگیری و مرحله خشک‌کردن برعهده دارد. این پمپ با مکشی که ایجاد می‌کند، آب را از طریق خرطومی‌ها و مجاری به سمت خروجی متصل به سیستم فاضلاب منزل هدایت می‌کند.

پمپ تخلیه، فرمان تخلیه آب را از تایمر دریافت می‌کند. این پمپ در واقع نوعی الکتروپمپ است. دو نوع اصلی پمپ‌های تخلیه آب ماشین لباسشویی عبارتند از: پمپ تخلیه با موتور القایی از نوع قطب چاکدار و پمپ تخلیه با موتور القایی از نوع رتور با آهنربای دائم.

فلکه یا پولی‌های بزرگ و کوچک

پولی‌های ماشین‌های لباسشویی سامسونگ قطعاتی دایره‌ای شکل در دو اندازه بزرگ و کوچک هستند. این قطعات، طوری طراحی شده‌‎اند که تسمه لباسشویی، بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد. دو نوع پولی روی ماشین‌های لباسشویی سامسونگ با موتور تسمه‌ای وجود دارد، که یکی به موتور ماشین لباسشویی و دیگری به دیگ ماشین لباسشویی متصل می‌شود.

وجود هرگونه اشکال در پولی‌ها ایرادهای حرکتی یا سروصدا را در ماشین لباسشویی ایجاد می‌کند؛ زیرا نیروی محرکه که از موتور و از طریق تسمه دریافت می‌شود، توسط پولی بزرگ به دیگ منتقل می‌شود. درصورت بروز اشکلات، از شکل افتادگی یا شکستگی پولی‌ها باید آن‌ها تعویض کنید. در این زمان می‌توانید براساس مدل ماشین لباسشویی خود این قطعات را با مراکز فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ سفارش بدهید.

وزنه یا لنگر ماشین لباسشویی

وزنه یا لنگر ماشین لباسشویی

قدرت موتور ماشین لباسشویی درحدی است که درصورت نبودن وزنه یا لنگر به‌خاطر وجود میزان قابل توجهی لباس و آب در دیگ، تکان‌های بسیار شدید و خطرناکی را ایجاد کند. بنابراین این وزنه یا لنگر است که از بروز این تکان‌ها در کنار ضربه‌گیرها جلوگیری می‌کند.

وزنه یا لنگر ماشین لباسشویی قطعه یا قطعاتی بسیار سنگین از جنس بتن سنگین، سیمان، چدن یا وزنه‌هایی از جنس‌های مختلف با روکش‌های پلیمری هستند. این وزنه‌ها عموما در بخش‌های بالا، پایین، جلو و عقب دیگ نصب می‌شوند. یکی از دلایل سنگینی اعلب ماشین‌های لباسشویی نیز وجود این قطعات است. وزن وزنه بالایی یا رویی در ماشین‌های لباسشویی گاهی نزدیک به 20 کیلوگرم است و وزنه‌های کوچک‌تر تا 6 کیلوگرم ممکن است وزن داشته باشند. در صورت خرابی یا شکستگی لنگر، این قطعه باید عوض شود.

انواع ضربه‌گیر یا پد ضد لرزش

ضربه‌گیر، لرزه‌گیر یا آنتی‌شوک نوعی قطعه پرکاربرد در صنایع است که یکی از انواع آن در ماشین‌های لباسشویی خانگی کاربرد دارد. این ضربه‌گیرها عموما از جنس الاستومر هستند؛ یعنی نوعی لاستیک مانند: پلی‌اورتان که لرزش‌های دستگاه را جذب می‌کند. به این قطعه، پد ضد لرزش ماشین لباسشویی (Washing Machine Rubber Pad) نیز گفته می‌شود. لرزه‌گیرها در سه تیپ ساده، پیچ‌دار و ورقی تولید می‌شوند و درصورت نیاز به تعویض این قطعات باید متناسب با مدل دستگاه و نوع پد، آن را خریداری کنید.

جاپودری یا محفظه پودر

جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از قطعاتی است که در هربار شست‌وشوی لباس‌ها با آن سروکار خواهید داشت. این قطعه بسیار کاربردی محفظه‌ای است که شما پودر ماشین لباسشویی یا مایع شست‌وشی لباسشویی را در آن می‌ریزید. محفظه پودر ماشین لباسشویی بنابر مدل ماشین لباسشویی ممکن است دارای این اجزا باشد:

 • محفظه جاپودری برای شست‌وشوی مقدماتی
 • محفظه جاپودری برای شست‌وشوی اصلی
 • محفظه جاپودری برای قرار دادن مواد نرم‌کننده لباس
 • محفظه جاپودری برای مواد رنگی که فقط در برخی مدل‌ها وجود دارد

محفظه جاپودری دارای مجاری است که خرطومی‌هایی به آن‌ها متصل می‌شود تا هم آب به این محفظه منتقل شود و هم مخلوط آب و مواد شوینده به دیگ ماشین لباسشویی برسد. درصورت شکستگی جاپودری، باید این قطعه عوض شود و شما می‌توانید براساس مدل ماشین لباسشویی آن را از مراکز حضوری یا آنلاین فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ بخرید.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی همچون مرکز دریافت فرمان‌ها، برنامه‌ها و نیز اطلاعات دریافت شده از میکروسوییچ و قطعات دیگر است. برد الکترونیکی نوعی رایانه بسیار کوچک با اجزای مختلف است و حتی برای برنامه‌ریزی آن از نوعی زبان برنامه‌نویسی رایانه‌ای استفاده می‌شود. برد ماشین لباسشویی از طریق دکمه و پنل، فرمان‌ها و برنامه‌های شست‌وشو را از شما دریافت می‌کند و سپس متناسب با هر برنامه و فرمان، فرمان‌هایی را به شکل سیگنال به قطعات مختلف ماشین لباسشویی مانند: موتور و شیر برقی ارسال می‌کند. هرگونه خرابی در اجزای برد الکترونیکی می‌تواند عملکرد کل سیستم دستگاه را مختل کند. این بردها معمولا قابل تعمیر هستند اما در مواردی نیز نیاز به تعویض آن‌ها وجود دارد.

المنت ماشین لباسشویی سامسونگ

المنت ماشین لباسشویی

شستن لباس‌ها با آب سرد کیفیت شست‌وشو را پایین می‌آورد؛ به‌همین دلیل در ماشین لباسشویی‌های سامسونگ از قطعه‌ای به نام المنت استفاده می‌شود که کار آن تنظیم دمای آب درون محفظه است. المنت‌ها اشکال مختلفی دارند اما کارایی تمام آن‌ها مشابه است؛ البته شما باید با توجه به مدل ماشین لباسشویی آن را خریداری کنید.

فروش قطعات دیگر ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ دارای قطعات بسیار زیادی هستند که هرکدام از آن‌ها وظیفه‌ای را برعهده دارند تا عملکرد کلی دستگاه، حفظ و انجام شود. هرکدام از این قطعات ممکن است دچار خرابی شوند و در صورتی که امکان تعمیر آن‌ها وجود نداشته باشد باید آن‌ها خریداری کنیم. برخی از قطعات دیگر ماشین لباسشویی سامسونگ را با هم مرور می‌‌کنیم:

 • شیلنگ ورودی آب ماشین لباسشویی سامسونگ
 • شیلنگ تخلیه یا شیلنگ خروجی ماشین لباسشویی سامسونگ
 • فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ
 • لوله خرطومی‌های داخلی: خرطومی دیگ به فیلتر و خرطومی دیگ به محفظه پودر
 • سیم‌های رابط ماشین لباسشویی سامسونگ
 • کاسه نمد ماشین لباسشویی سامسونگ
 • کمک‌فنر ماشین لباسشویی سامسونگ
 • تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ
 • میکروسوییچ ماشین لباسشویی سامسونگ

فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ ؛ آنلاین یا حضوری؟

فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ ؛ آنلاین یا حضوری؟

زمانی که یک تعمیرکار را برای تعمیر ماشین لباسشویی به خانه می‌آورید در صورت نیاز به تعویض قطعات باید این قطعات توسط شما یا تعمیرکار تهیه شود. یکی از روش‌های خرید این قطعات، مراجعه حضوری شما و یا تعمیرکار به فروشگاه‌های قطعات یدکی ماشین لباسشویی یا نمایندگی‌های ماشین لباسشویی سامسونگ است. روش دیگر استفاده از خدمات آنلاین فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ در وب‌سایت‌های معتبر است. در این روش می‌توانید به‌راحتی قطعات مورد نیاز دستگاه خود را از طریق صفحات دسته‌بندی پیدا کنید و بعد از پرداخت مبلغ قطعه، آن را در مدت زمانی کوتاه دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *