فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی

قطعات ماشین لباسشویی با کیفیت ال جی هم نیاز به تعویض دارند

فروش قطعات اصلی و با کیفیت انواع ماشین لباسشویی ال جی توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. برای اینکه بتوان تمامی لباس‌های کثیف را به راحتی شستشو داد، استفاده از ماشین لباسشویی ال جی گزینه مناسبی است. برند ال جی محصولات خانگی را در بالاترین کیفیت ممکن تولید می‌کند و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. ممکن است که بعد از مدتی استفاده از لباسشویی، بعضی از قطعه‌های آن دچار آسیب شوند که باید برای تعمیر آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید. با توجه به نیاز گسترده‌ای که در این بخش وجود دارد، فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی در تعداد بالا  نیز انجام می‌شود. در این صفحه به بررسی مهم‌ترین قطعات لباسشویی ال جی خواهیم پرداخت و عملکرد هر کدام از آن‌ها را نیز به صورت بررسی خواهیم کرد.

قطعات ماشین لباسشویی ال جی و اهمیت دسترسی به آن‌ها

اگر نگاهی به آمارهای فروش ماشین لباسشویی ال جی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که هر ساله چند هزار دستگاه ساخته شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد. از آنجا که لباسشویی یک دستگاه مصرفی است، بعد از مدتی استفاده ممکن است دچار اشکالاتی شود. از همین رو مشتریان باید بتوانند تا در سریع‌ترین زمان ممکن مساله را حل کرده و دوباره از لباسشویی استفاده کنند.

 برخی از اوقات خرابی این دستگاه به دلیل ایجاد آسیب در قطعات آن است. در چنین وضعیتی شخص باید هر چه سریع‌تر برای تعویض قطعات اقدامات لازم را انجام دهد. خوشبختانه با وجود فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی تمامی قطعات مورد نیاز در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل دسترس خواهند بود. خوشبختانه عرضه قطعات یدکی لباسشویی به صورت گسترده انجام می‌شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن دسترسی خواهید داشت.

میکروسوئیچ؛ قطعه‌ای برای امنیت در ماشین لباسشویی ال جی

اگر به آمار فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که بخش زیادی از فروش متعلق به میکروسوئیچ بوده است. این قطعه به عنوان یک قفل ایمنی عمل می‌کند و مانع از باز شدن درب لباسشویی در هنگام کار می‌شود. این مورد باعث می‌شود تا کودکان نیز نتوانند درب لباسشویی را در هنگام کار باز کنند و خطرات آن کاهش پیدا می‌کند. زمانی که لباسشویی با دور تند در حال کار کردن است، باز شدن درب بسیار خطرناک خواهد بود پس حتما باید از میکروسوئیچ در لباسشویی استفاده کرد.

زمانی که درب ماشین لباسشویی ال جی بسته است، زبانه قفل به محور میکروسوئیچ فشار وارد می‌کند. این فشار باعث می‌شود تا کنتاکت‌ها در داخل میکروسوئیچ به یکدیگر متصل شوند و در نتیجه فاز ایجاد شده از میکروسوئیچ به سایر بخش های الکتریکی منتقل شود. در صورت خرابی این قطعه مشکل بسته نشدن در لباسشویی حتمی خواهد بود پس تعمیر و تعویض قطع باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

شیر برقی؛ عامل ورود آب به محفظه اصلی لباسشویی

برای اینکه روند شستشو در داخل لباسشویی آغاز شود،‌ باید بعد از بسته شدن درب لباسشویی آب وارد محفظه شود. این وظیفه مهم بر عهده شیر برقی است که این کار با استفاده از رله‌های مغناطیسی انجام می‌پذیرد. زمانی که جریان برق به بوبین شیر برقی می‌رسد، در آن یک جریان مغناطیسی ایجاد می‌شود. این مغناطیس باعث می‌شود که اهرم فلزی به سمت داخل داخل قرار بگیرد که در نتیجه آن لاستیک اهرم از قسمت شیطانک جدا خواهد شد.

بعد از این مرحله آب وارد شیر برقی می‌شود و در نهایت به سمت جاپودری حرکت خواهد کرد. طراحی‌های شیر برقی در هر مدل از لباسشویی متفاوت است پس برای خرید شیر برقی به این نکته دقت داشته باشید. شیر برقی می‌تواند دارای یک یا دو خروجی باشد که این مورد با توجه به نوع مدل لباسشویی متفاوت خواهد بود. در صورتی که این قطعه دچار خرابی شد، می‌توان آن را از مرکز فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی تهیه کرد.

تنظیم آب مخزن ماشین لباسشویی ال جی با هیدرو استات

تنظیم آب مخزن ماشین لباسشویی ال جی با هیدرو استات

اگر نگاهی به لیست فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که هیدرواستات جزو قطعات پرفروش در این زمینه است. این قطعه دارای نقش مهمی در تنظیم آب مخزن لباسشویی است. در واقع زمانی که آب مخزن به حداکثر ظرفیت خود می‌رسد، فرایند آبگیری کاملا متوقف می‌شود. این قطعه از لحاظ ساختمانی شباهت بسیار زیادی به کلید تبدیل دارد. در داخل این قطعه سه کنتاکت مختلف وجود دارد که یکی از آن‌ها مشترک بوده و دوتای دیگر به صورت غیرمشترک در داخل لباسشویی قرار گرفته‌اند.

در هر حالتی یک از کانتکت‌های غیرمشترک با کانتکت غیرمشترک اتصال پیدا می‌کند. اگر به دقت روی بدنه هیدرواستات را نگاه کنید، یک پیچ بر روی آن می‌بینید که توسط کارخانه بر روی آن قرار داده شده است. این پیچ می‌تواند زمان عملکرد کلید هیدرو استات را تغییر دهد. از همین رو اگر شما این پیچ را بچرخانید و آن را از شرایط عادی خارج کنید، ارتفاع آب در داخل مخزن نیز با تغییر مواجه می‌شود.

المنت؛ قطعه‌ای برای گرم کردن آب در ماشین لباسشویی ال جی

شستشوی لباس‌های مختلف با آب سرد نمی‌تواند تمامی آلودگی‌های موجود در لباس را از بین ببرد. در واقع شسشتو با آب سرد بازدهی لازم را برای شما نخواهد داشت و باید از آب گرم برای انجام هر چه بهتر شستشو کمک بگیرید. خوشبتانه در ماشین لباسشویی ال جی قطعه المنت قرار داده شده است که وظیفه آن تولید آب گرم برای شستشوی لباس‌ها است. این قطعه از لحاظ ظاهری مشابه المنت‌های آبگرمکن برقی ماست. برای ساخت این قطعه کرم نیکل یا آلومینیم را به صورت ویژه در داخل خاک چینی قرار می‌دهند و در آخر بر روی آن یک روکش فلزی قرار می‌دهند که معمولا از جنس فلز فولاد است.

 این قطعه در زیر مخزن لباسشویی قرار می‌گیرد و در این محل به گرم کردن آب داخل مخزن می‌پردازند. برای اینکه آب‌بندی المنت به خوبی انجام شود، در بین صفحه‌های فلزی از یک لاستیک استفاده می‌شود. با توجه به اینکه فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی آغاز شده است، شما می‌توانید این قطعه را با قیمت و شرایط مناسب خریداری کنید.

ترموستات؛ از مهم‌ترین قطعات ماشین لباسشویی ال جی برای تنظیم دما

برای اینکه لباس‌ها به بهترین نحو ممکن شسته شوند،‌ باید آب حالت ولرم داشته باشد. داغی بیش از حد آب می‌تواند آسیب زیادی به بافت لباس‌های شما وارد کند و باید مانع از ایجاد این مشکل شوید. خوشبتانه در داخل ماشین لباسشویی ال جی قطعه‌ای به نام ترموستات قرار دارد که وظیفه آن کنترل دمای آب لباسشویی است. در قسمت پایین مخزن آب یک صفحه انعکاس حرارت قرار گرفته است که با بالا رفتن دمای آب گرم می‌شود و در نهایت گرمای به دست آمده را به تیغه‌های غیرهمجنس منتقل می‌کند.

صفحه حساسی که در ساختار ترموستات وجود دارد، بر اثر گرمایی که به آن وارد می‌شود منبسط می‌شود و ارتباط بین پلاتین‌های ترموستات را به صورت کلی قطع می‌کند. زمانی که ترموستات قطع می‌شود، تولید گرما توسط المنت متوقف می‌شود که در نتیجه آب خنک تر شده و به دمای استاندارد خود خواهد رسید. زمانی که دما از حد مشخصی پایین‌تر برود، ارتباط بین پلاتین‌ها برقرار شده و در نتیجه هیتر دوباره روشن خواهد شد. در صورتی که این قطعه در ماشین لباسشویی شما دچار خرابی شده است، از فرصت فروش قطعات لباسشویی ال جی استفاده کنید و آن را با مناسب‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید.

واتر پمپ؛ ابزاری برای تخلیه آب لباسشویی ال جی

واتر پمپ؛ ابزاری برای تخلیه آب لباسشویی ال جی

بعد اینکه روند شستشو در داخل لباسشویی به اتمام رسید، باید آب آلوده وارد فاضلاب شود که این وظیفه بر عهده واتر پمپ است. با روشن شدن این قطعه آب از داخل مخزن لباسشویی خارج شده و از طریق لوله به فاضلاب راه پیدا می‌کند. اگر در هنگام کار کردن با لباسشویی ال جی متوجه شدید که آب کثیف به خوبی تخلیه نمی‌شود، بدانید که مشکل از واتر پمپ است. عملکرد نادرست این قطعه باعث می‌شود که آب آلوده در داخل آن باقی بماند و لباس‌ها به خوبی تمیز نشوند. برای اینکه بتوانید ریشه مشکل را پیدا کنید، دریچه پایینی لباسشویی را باز کرده و پمپ را خارج کنید.

در صورتی که مهارت‌های لازم را دارید حتما این قطعه را بررسی کنید تا از عیب‌های آن مطلع شوید. همچنین شما می‌توانید از تعمیرکار مجاز برای تعمیر این قطعه استفاده کنید. پیچیده شدن الیاف مختلف به دور پروانه یکی از مشکلات رایج در این قطعه است که باید رد اولین فرصت ممکن برای رفع آن تلاش کرد. خوشبختانه در حال حاضر شرایط خوبی برای فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی فراهم شده است و می‌توانید این قطعه را به مناسب‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید.

برنامه‌ریزی عملکرد ماشین لباسشویی ال جی با تایمر

تایمر یکی از قطعه‌های مهم در ماشین لباسشویی ال جی است که زیرا مراحل انجام شستشو توسط آن کنترل می‌شود. اتوماتیک بودن لباسشویی دقیقا به خاطر وجود همین قطعه مهم است که عملکرد قطعاتی همچون پمپ تخلیه، المنت و هیدرواستات را کنترل می‌کند. ای قطعه دارای دو قسمت موتور و جعبه اتصالات است که هر کدام از آن‌ها  نقش خاصی را ایفا می‌کنند. موتور به کار رفته در تایمر یک بویینی است که از برق ۲۲۰ ولت برای تغذیه خود استفاده می‌کند.

این قطعه گشتاور مورد نیاز باری چرخش توپی را فراهم می‌کند. قسمت جبعه اتصالات به بخشی گفته می‌شود که در آن فیش‌ها از قطعات مختلف به آن متصل شده‌اند و با توپی برخورد خواهند داشت. در واقع بر روی توپی زائده‌های خاصی وجود دارد که در اثر برخورد با تیغه‌های داخلی تایمر، باعث روشن شدن یکی از قطعات لباسشویی می‌شود. این عملکرد مربوط به تایمرهای مکانیکی است. با بررسی لیست فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی می‌توانید بفهمیدکه تایمر در محصولات جدید به صورت الکترونیکی عرضه می‌شود.

موتور لباسشویی؛ مهمترین قطعه در ماشین لباسشویی ال جی

بدون شک اصلی‌ترین بخش تشکیل دهنده ماشین لباسشویی موتور آن است. در واقع موتور یک دینام بزرگ است که انرژی الکتریکی را دریافت کرده و آن را به انرژی جنبشی تبدیل می‌کند. در واقع حرکت و چرخش مخزن لباس‌ها توسط موتور انجام می‌شود که در صورت آسیب دیدن آن باید تعمیر در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتفاق بیفتد. وقتی که جریان برق به موتور ماشین لباسشویی می‌رسد، یک میدان مغناطیسی قوی در داخل موتور ایجاد می‌شود در نتیجه آن موتور شروع به چرخش و دوران خواهد کرد.

با توجه به ساختار خاصی که در لباسشویی‌های اتوماتیک وجود دارد، باید از موتور دو زمانه برای آن استفاده کرد. موتور لباسشویی جزو موترهای تک فاز چند سرعته است که عملکرد فوق‌العاده‌ای را در لباسشویی نشان می‌دهد. از یک سرعت موتور برای شستشوی لباس‌ها و از سرعت دوم برای خشک‌ کردن لباس‌ها استفاده خواهد شد.

نیم سوز شدن موتور یکی از مشکلات رایجی است که در این قطعه به وجود می‌آید و عملکرد کلی موتور لباسشویی را با اختلال جدی مواجه می‌کند. در چنین وضعیتی حتما باید برای تعمیر لباسشویی اقدام کرد زیرا احتمال سوختگی کامل در موتور وجود خواهد داشت. در هنگام خشک کردن لباس‌ها در ماشین لباسشویی، موتور حدود ۸۰۰ دور در دقیقه می‌چرخد که این عدد حیرت آور است.

سایر قطعات مهم در لباسشویی ال جی

تعداد قطعات موجود در ماشین لباسشویی ال جی زیاد است و شامل موارد مختلفی می‌شود. مهم‌ترین قطعات در این وسیله را بیان کردیم ولی سایر قطعات نیز از اهمیت خاصی برخوردار هستند. در صورتی که هر کدام از این قطعات در عملکرد خود دچار اختلال شوند، لباسشویی به خوبی کار نمی‌کند و شما هنگام استفاده از آن با مشکل مواجه خواهید شد. به غیر از قطعه‌هایی که معرفی شد، عرضه قطعات زیر نیز در مرکز فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی انجام می‌شود:

  • لاستیک درب ماشین لباسشویی
  • کاسه نمد لباسشویی
  • تسمه لباسشویی ال جی
  • پولی لباسشویی
  • سوئیچ پاور
  • مخزن شستشوی آب

همانطور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، همه این قطعات به راحتی قابل تهیه هستند. چناچه هر کدام از این قطعات دچار مشکل شدند، در اولین فرصت ممکن برای تعویض آن‌ها اقدام کنید. در هنگام خرید قطعات حتما مدل لباسشویی خود را در نظر بگیرید زیرا بعضی از قطعه‌ها فقط بر روی یک مدل خاص نصب می‌شوند. چنانچه قبل از خرید از کارشناسان مربوطه مشورت بگیرید، راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند کرد.

قطعات ماشین لباسشویی را با بهترین قیمت تهیه کنید

قطعات ماشین لباسشویی را با بهترین قیمت تهیه کنید

ماشین لباسشویی ال جی از بهترین محصولات بازار است که به دلیل کیفیت بالای قطعات آن، می‌تواند تا سال‌ها برای شما کار کند. با توجه به اینکه بعد از مدتی استفاده از این دستگاه، احتمال آسیب دیدن قطعات آن وجود دارد، از فرصت فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی در سایت ما استفاده کنید. ما همچنین برای رفاه حال مشتریان قیمت‌ها را به پایین‌ترین حد ممکن رسانده‌ایم. به یاد داشته باشید برای تعویض قطعات نیز بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا تجربه و مهارت کافی در این زمینه را داشته باشند.

6 پاسخ به “فروش قطعات ماشین لباسشویی ال جی”

  1. تهیه یدک لباسشویی الجی مدل FH4G1JCHK6N( قطعه درپوش مجرای خشک کن )

  2. درب جلو صربه خورده. البته روکش درب. مدل طرفشویی دایرکت درایو ال جی قیمت چنده

  3. سلام بورد ماشین لباسشویی ال جی درب از بالا باز میشه موجود دارین؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *