به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ

علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ

علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ چیست؟ رایج‌ترین مشکلات و خطاهای یخچال و فریزر سامسونگ کدام خطاها هستند و به چه شکلی نمایش داده می‌شوند؟

آیا یخچال سامسونگ شما چشمک می‌زند، فلش می‌زند یا خط‌های کوچک و خط تیره را بر روی صفحه نمایشگر LED نمایش می‌دهد؟ زمانی که یخچال شما شروع به چشمک زدن می‌کند یا علائم گفته‌شده را بر روی نمایشگر نشان می‌دهد به این دلیل است که در یخچال خطایی رخ داده است. خط‌ها و خط تیره‌ها به شما می‌گوید که چه خطایی رخ داده است و یا چه قطعه‌ای دچار مشکل شده است و به تعویض یا بررسی نیاز دارد. در این مطلب از دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تعمیر لوازم خانگی سعی می‌کنیم این خطاها را بررسی کنیم و ببینیم که هر کدام چه معنی دارند.

توجه: گاهی اوقات نمایش خطاها به این معنی است که سیم‌کشی یخچال دچار مشکل شده است یا خود پنل کنترل باعث ایجاد خطا می‌شود به همین دلیل ممکن است که تشخیص علت خطا مقداری سخت شود. با توجه به راهنمایی‌های زیر می‌توانید به راحتی علت خطای یخچال را پیدا کنید و قطعه‌ای که دچار مشکل شده است را تعمیر یا تعویض کنید تا از هزینه‌های بیشتر تعمیر یخچال جلوگیری کنید.

یخچال‌های سامسونگ که دارای صفحه نمایش LED هستند به سیستم تشخیص داخلی مجهز شده‌اند. در صورتی که سیستم تشخیص خطایی را شناسایی کند، یک بخش خط خاص را بر روی صفحه نمایشگر LED یخچال شما نمایش می‌دهد. زمانی که یخچال را به برق متصل می‌کنید به صورت خودکار تمام سنسورها و تابع‌ها را بررسی می‌کند. در صورتی که خطاهای رایج در یخچال‌های سامسونگ مانند PC Er، ۸۸ ۸۸، FF و OF OF اشاره کرد یا قطعی برق یا تغییر ولتاژ برق را مشاهده کردید باید برای رفع آن اقدام کنید.

دلایل خطاهای چشمک زدن، خطه تیره و خط در یخچال‌های سامسونگ

 • زمانی که درجه حرارت به سرعت افزایش پیدا کند، صفحه نمایش دیجیتال شروع به چشمک زدن می‌کند
 • زمانی که یخچال و فریزر به یک دمای مشترک و تنظیم شده برسند، چشمک زدن متوقف خواهد شد.
 • زمانی که یخچال ریست (Reset) شود پنل تغییرات دما شروع به چشمک زدن خواهد کرد
 • در صورتی که پس از رسیدن یخچال و فریزر به یک دمای مشترک، چشمک زدن متوقف نشد برای ۳۰ ثانیه یخچال را از برق جدا کنید تا سیستم پردازنده آن ریست شود
 • در صورتی که صفحه نمایش همچنان چشمک زد ممکن است که مشکلی در فریزر به وجود آمده باشد (شایع‌ترین دلایل برای این امر شکسته شدن سیستم خنک‌کننده یا چرخه دیفراست فریزر است)

علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ و آموزش رفع آن

فهرستی از خطاهای صفحه نمایش یخچال سامسونگ

 • سنسور یخ‌ساز

قطع شدن اتصال سنسور یخ‌ساز، قطع شدن سیم برق، جریان و اتصال کوتاه، شکسته شدن سنسور یخ‌ساز و شکستگی. زمانی که دمای سنسور یخ‌ساز یخچال بیشتر از ۱۵۰ درجه یا کمتر از ۵۸- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

 • سنسور یخچال

قطع شدن اتصال سنسور یخچال، شکستگی، قطع شدن جریان برق، جریان و اتصال کوتاه، شکست سنسور یخچال. زمانی که دمای سنسور یخچال بیشتر از ۱۵۰ درجه یا کمتر از ۵۸- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

 • سنسور دیفراست یخچال

قطع شدن اتصال سنسور دیفراست داخلی یخچال، شکستگی، قطع شدن سیم‌های برق، جریان و اتصال کوتاه، شکسته شدن خود سنسور. زمانی که دمای سنسور دیفراست یخچال بیشتر از ۱۵۰ درجه یا کمتر از ۵۸- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

 • خطای فن یخچال

مشکل داشتن موتور فن یخچال، عدم اتصال خط بازخورد سیگنال، قطع شدن جریان برق، جریان و اتصال کوتاه. در صورتی که سیگنال‌های F و G تولید شده توسط عملکرد موتور ورودی نباشند، خطا نمایش داده می‌شود.

 • خطای عملکرد یخ‌ساز

قسمت خارج کننده یخ ۳ بار یا بیشتر ناموفق عمل کند

 • سنسور انتخاب منطقه خنک (Cool Select Zone  )

 Cool Select Zone  محفظه‌ای مخصوص است که قابلیت تنظیم دما به صورت هوشمند را دارد. در صورتی که این اتصال این سنسور خراب شده باشد، اتصال قطع شده باشد، جریان برق قطع شده باشد، جریان و اتصال کوتاه، خود Cool Select Zone   خراب شده است. زمانی که دمای سنسور Cool Select Zone   بیشتر از ۱۵۰ درجه یا کمتر از ۵۸- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

 • خطای دیفراست یخچال

در یخچال اگر حالت حذف یخ‌زدگی به دلیل محدودیت ۸۰ دقیقه‌ای زمان به پایان برسد خطا نمایش داده می‌شود.

 • سنسور خروجی

قطع شدن سنسور هوا، قطع شدن اتصال، قطع سیم برق، جریان و اتصال کوتاه، خراب شدن سنسور هوای باز. زمانی که دمای سنسور open air sensor بیشتر از ۱۵۰ درجه یا کمتر از ۵۸- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

 • سنسور فریزر

قطع شدن اتصال سنسور فریزر، نبود اتصال، قطع شدن سیم برق، جریان و اتصال کوتاه، شکسته شدن سنسور اتاق فریزر. زمانی که دمای سنسور فریزر بیشتر از ۱۵۰ درجه یا کمتر از ۵۸- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

 • خطای دیفراست فریزر

قطع شدن اتصال سنسور دیفراست دستگاه تبخیر یخچال، نبود اتصال، قطع سیم برق، جریان و اتصال کوتاه، خراب شدن خود سنسور. زمانی که دمای سنسور دیفراست فریزر بیشتر از ۱۵۰ درجه یا کمتر از ۵۸- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

 • خطای فن یخچال

خراب شدن یا کوتاهی عملیات موتور فن یخچال، عدم اتصال خط بازخورد سیگنال، قطع شدن سیم برق موتور. در صورتی که سیگنال‌های F و G تولید شده توسط عملکرد موتور ورودی نباشند، خطا نمایش داده می‌شود.

 • خطای خازن فن (Condenser)

خراب شدن موتور فن خازن، عدم اتصال خط بازخورد سیگنال، قطع شدن سیم برق موتور. در صورتی که سیگنال‌های F و G تولید شده توسط عملکرد موتور ورودی نباشند، خطا نمایش داده می‌شود.

 • خطای دیفراست فریزر

 • در یخچال اگر حالت حذف یخ‌زدگی به دلیل محدودیت ۷۰ دقیقه‌ای زمان به پایان برسد خطا نمایش داده می‌شود.
۳/۵ - (۲ امتیاز)

14 دیدگاه دربارهٔ «علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ»

 1. سلام خسته نباشید . راهنمایی ازتون میخواستم علت روشن شدن چراغ نمایشگر ساید سامسونگ cool selectzone چیه.؟؟ ممنون از پاسختان

 2. عرض سلام دارم یخچال امرسان درحال چشمک زدن هست وقسمت یخچال گرم هست مشکل از چی میتونه باشه

 3. سلام وقت بخیر.اینکه اعداد درجه دمای یخچال روی صفحه یخچال ساید ظاهربشن و چشمک بزنه دلیلش چیه؟؟ اعداد ۲۷ و۳

 4. سلام من یخچال فریزر سامسونگ ، یخچال بالا فریزر پایین دارم چراغ ال سی دی فریزر چشمک زن شده ! باید چکار کنم میشه راهنمایی کنید🙏🙏

 5. سلام.یخچال ساید سامسونگ داریم، در قیمت فریزر صفحه دیجیتال داره که پایینش آبسردکن و یخ ساز، کلا ازشون استفاده نمیکنیم و به لوله کشی متصل نیستن، چراغی که کنار پدال یخ ساز شروع کرده به چشمک زدن و صدای یخ ساز هم میاد، صدایی ک انگار میخواد یخ خارج بشه، در صورتی که مخزن یخ کاملا خالی و تمیز. از برق کشیدیم چند ساعتی قطع بود باز وصل کردیم همونطور شد، به نظرتون مشکل چیه؟

 6. سلام ببخشید یخچال فریزر چشمک میزند و دینگ دینگ صدا میدهد واین پیغام میدهد Quick cool علتش چیه
  از برق کشیدم وجای یخ سازش خالی کردیم درست نشد
  دکمه power cool و دکمه power freeze همزمان فشار دادیم بازهم درست نشد
  باز دکمه fridge و دکمهfreezerهمزمان فشار دادیم بازهم درست نشد
  علتش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

 7. سلام خسته نباشید روی صفحه یخچال ما نوشته coolselect zoneوهیچ دکمه کار نمی کنه علت چی؟؟؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Button