ثبت درخواست تعمیرات

علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ

بازدید: 319 بازدید
علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ
 • علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ چیست؟ رایج‌ترین مشکلات و خطاهای یخچال و فریزر سامسونگ کدام خطاها هستند و به چه شکلی نمایش داده می‌شوند؟

  آیا یخچال سامسونگ شما چشمک می‌زند، فلش می‌زند یا خط‌های کوچک و خط تیره را بر روی صفحه نمایشگر LED نمایش می‌دهد؟ زمانی که یخچال شما شروع به چشمک زدن می‌کند یا علائم گفته‌شده را بر روی نمایشگر نشان می‌دهد به این دلیل است که در یخچال خطایی رخ داده است. خط‌ها و خط تیره‌ها به شما می‌گوید که چه خطایی رخ داده است و یا چه قطعه‌ای دچار مشکل شده است و به تعویض یا بررسی نیاز دارد. در این مطلب از دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تعمیر لوازم خانگی سعی می‌کنیم این خطاها را بررسی کنیم و ببینیم که هر کدام چه معنی دارند.

  توجه: گاهی اوقات نمایش خطاها به این معنی است که سیم‌کشی یخچال دچار مشکل شده است یا خود پنل کنترل باعث ایجاد خطا می‌شود به همین دلیل ممکن است که تشخیص علت خطا مقداری سخت شود. با توجه به راهنمایی‌های زیر می‌توانید به راحتی علت خطای یخچال را پیدا کنید و قطعه‌ای که دچار مشکل شده است را تعمیر یا تعویض کنید تا از هزینه‌های بیشتر تعمیر یخچال جلوگیری کنید.

  یخچال‌های سامسونگ که دارای صفحه نمایش LED هستند به سیستم تشخیص داخلی مجهز شده‌اند. در صورتی که سیستم تشخیص خطایی را شناسایی کند، یک بخش خط خاص را بر روی صفحه نمایشگر LED یخچال شما نمایش می‌دهد. زمانی که یخچال را به برق متصل می‌کنید به صورت خودکار تمام سنسورها و تابع‌ها را بررسی می‌کند. در صورتی که خطاهای رایج در یخچال‌های سامسونگ مانند PC Er، 88 88، FF و OF OF اشاره کرد یا قطعی برق یا تغییر ولتاژ برق را مشاهده کردید باید برای رفع آن اقدام کنید.

  دلایل خطاهای چشمک زدن، خطه تیره و خط در یخچال‌های سامسونگ

  • زمانی که درجه حرارت به سرعت افزایش پیدا کند، صفحه نمایش دیجیتال شروع به چشمک زدن می‌کند
  • زمانی که یخچال و فریزر به یک دمای مشترک و تنظیم شده برسند، چشمک زدن متوقف خواهد شد.
  • زمانی که یخچال ریست (Reset) شود پنل تغییرات دما شروع به چشمک زدن خواهد کرد
  • در صورتی که پس از رسیدن یخچال و فریزر به یک دمای مشترک، چشمک زدن متوقف نشد برای 30 ثانیه یخچال را از برق جدا کنید تا سیستم پردازنده آن ریست شود
  • در صورتی که صفحه نمایش همچنان چشمک زد ممکن است که مشکلی در فریزر به وجود آمده باشد (شایع‌ترین دلایل برای این امر شکسته شدن سیستم خنک‌کننده یا چرخه دیفراست فریزر است)

  علت چشمک زدن نمایشگر یخچال سامسونگ و آموزش رفع آن

  فهرستی از خطاهای صفحه نمایش یخچال سامسونگ

  • سنسور یخ‌ساز

  قطع شدن اتصال سنسور یخ‌ساز، قطع شدن سیم برق، جریان و اتصال کوتاه، شکسته شدن سنسور یخ‌ساز و شکستگی. زمانی که دمای سنسور یخ‌ساز یخچال بیشتر از 150 درجه یا کمتر از 58- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

  • سنسور یخچال

  قطع شدن اتصال سنسور یخچال، شکستگی، قطع شدن جریان برق، جریان و اتصال کوتاه، شکست سنسور یخچال. زمانی که دمای سنسور یخچال بیشتر از 150 درجه یا کمتر از 58- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

  • سنسور دیفراست یخچال

  قطع شدن اتصال سنسور دیفراست داخلی یخچال، شکستگی، قطع شدن سیم‌های برق، جریان و اتصال کوتاه، شکسته شدن خود سنسور. زمانی که دمای سنسور دیفراست یخچال بیشتر از 150 درجه یا کمتر از 58- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

  • خطای فن یخچال

  مشکل داشتن موتور فن یخچال، عدم اتصال خط بازخورد سیگنال، قطع شدن جریان برق، جریان و اتصال کوتاه. در صورتی که سیگنال‌های F و G تولید شده توسط عملکرد موتور ورودی نباشند، خطا نمایش داده می‌شود.

  • خطای عملکرد یخ‌ساز

  قسمت خارج کننده یخ 3 بار یا بیشتر ناموفق عمل کند

  • سنسور انتخاب منطقه خنک (Cool Select Zone  )

   Cool Select Zone  محفظه‌ای مخصوص است که قابلیت تنظیم دما به صورت هوشمند را دارد. در صورتی که این اتصال این سنسور خراب شده باشد، اتصال قطع شده باشد، جریان برق قطع شده باشد، جریان و اتصال کوتاه، خود Cool Select Zone   خراب شده است. زمانی که دمای سنسور Cool Select Zone   بیشتر از 150 درجه یا کمتر از 58- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

  • خطای دیفراست یخچال

  در یخچال اگر حالت حذف یخ‌زدگی به دلیل محدودیت 80 دقیقه‌ای زمان به پایان برسد خطا نمایش داده می‌شود.

  • سنسور خروجی

  قطع شدن سنسور هوا، قطع شدن اتصال، قطع سیم برق، جریان و اتصال کوتاه، خراب شدن سنسور هوای باز. زمانی که دمای سنسور open air sensor بیشتر از 150 درجه یا کمتر از 58- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

  • سنسور فریزر

  قطع شدن اتصال سنسور فریزر، نبود اتصال، قطع شدن سیم برق، جریان و اتصال کوتاه، شکسته شدن سنسور اتاق فریزر. زمانی که دمای سنسور فریزر بیشتر از 150 درجه یا کمتر از 58- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

  • خطای دیفراست فریزر

  قطع شدن اتصال سنسور دیفراست دستگاه تبخیر یخچال، نبود اتصال، قطع سیم برق، جریان و اتصال کوتاه، خراب شدن خود سنسور. زمانی که دمای سنسور دیفراست فریزر بیشتر از 150 درجه یا کمتر از 58- درجه سانتی‌گراد شود باعث نمایش دادن خطا می‌شود.

  • خطای فن یخچال

  خراب شدن یا کوتاهی عملیات موتور فن یخچال، عدم اتصال خط بازخورد سیگنال، قطع شدن سیم برق موتور. در صورتی که سیگنال‌های F و G تولید شده توسط عملکرد موتور ورودی نباشند، خطا نمایش داده می‌شود.

  • خطای خازن فن (Condenser)

  خراب شدن موتور فن خازن، عدم اتصال خط بازخورد سیگنال، قطع شدن سیم برق موتور. در صورتی که سیگنال‌های F و G تولید شده توسط عملکرد موتور ورودی نباشند، خطا نمایش داده می‌شود.

  • خطای دیفراست فریزر

  • در یخچال اگر حالت حذف یخ‌زدگی به دلیل محدودیت 70 دقیقه‌ای زمان به پایان برسد خطا نمایش داده می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات یخچال آموزش تعمیرات یخچال سامسونگ مقالات آموزش تعمیرات یخچال
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت