ثبت درخواست تعمیرات

خاموش شدن جاروبرقی حین کار

بازدید: 285 بازدید
خاموش شدن جاروبرقی حین کار
 • خاموش شدن جاروبرقی حین کار دلایل زیادی دارد که برای آشنایی با این دلایل و راهکارهای رفع آن می‌توانید این مطلب را تا انتها بخوانید. این مشکل برای بسیاری از افراد پیش آمده است و افرادی که زیاد با این وسیله کار کرده باشند، به سادگی می‌توانند دلیل این مشکل را شناسایی کنند. در عین حال، دلیل خاموش شدن جاروبرقی در حین کار بسیار برای افراد بسیاری سوال است و نمی‌دانند که چطور می‌توان این دلایل را فهمید و از آن جلوگیری کرد.

  دلایل خاموش شدن جاروبرقی می‌تواند مرتبط با مشکلات برقی، قطعات و یا نگهداری نامناسب از آن باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره خاموش شدن جاروبرقی حین کار به دست آورید.

  دلایل خاموش شدن جاروبرقی حین کار

  دلایل خاموش شدن جاروبرقی حین کار

  خاموش شدن جاروبرقی در زمان کار دلایل بسیار زیادی دارد که به سادگی می‌توان با رعایت کردن نکاتی که در ادامه به شما می‌گوییم این مشکل را برطرف کرد. توجه کنید که دلایل خاموشی برق فقط خراب شدن جاروبرقی نیست و دلایلی دیگر نیز دارد. برای مثال گاهی اوقات نوسان برق باعث خاموش شدن آن می‌شود. از نوسانات برق که بگذریم، سایر دلایل ممکن و مرتبط با خود جاروبرقی را در ادامه مطلب بیان خواهیم کرد.

  استفاده زیاد از جاروبرقی

  یکی از دلایل رای خاموش شدن جاروبرقی استفاده زیاد از آن است. در بسیاری از موارد دیده شده که کسانی که استفاده زیادی از جاروبرقی می‌کنند، از خاموش شدن آن را در حین کار اعتراض داشته و این مشکل را یک نقص بزرگ در جاروبرقی می‌دانند.

  باید بدانید که استفاده زیاد از جاروبرقی باعث فرسودگی قطعات و خراب شدن آن‌ها می‌شود. بهتر است که از جاروبرقی بیشتر از 25 دقیقه استفاده نکنید زیرا استفاده بیش از این مقدار زمان ممکن است که جاروبرقی را به مرور زمان از کار بیاندازد و یا باعث کاهش عملکرد آن شود. یکی دیگر از مشکلاتی که مصرف زیاد از جاروبرقی ایجاد می‌کند، ایجاد هزینه‌های اضافی بر روی قبض برق شما است.

  ترموستات

  ترموستات جاروبرقی برای کارکرد بدون عیب موتور و سلامت آن در دستگاه طراحی شده است. اگر موتور بیش از حد داغ شود، ممکن است نیم سوز شده و یا کاملا بسوزد. بنابراین ترموستات با غیر فعال کردن مدار و خاموش کردن موتور، جاروبرقی شما را ناگهان خاموش می‌کند. پس از گذشت مدت زمانی و بعد از خنک شدن موتور می‌توان مجددا از جاروبرقی استفاده نمود.

  اما در صورتی که ترموستات جاروبرقی معیوب باشد، ممکن است خرابی ترموستات علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی باشد و همچنین داغ شدن ترموستات می‌تواند علت روشن‌نشدن جاروبرقی باشد. اگر بعد از گرم شدن موتور ترموستات فعال شود، موتور را از کار انداخته و جاروبرقی را خاموش می‌کند. یک تعمیرکار متخصص از تعمیرات جاروبرقی می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاه جاروبرقی شما را تعمیر و ترموستات آن را تعویض نماید.

  کیسه جاروبرقی

  یکی دیگر از دلایل خاموش شدن جاروبرقی در حین کار پر بودن کیسه جاروبرقی است. همیشه پاکت جاروبرقی خود را قبل از اینکه کاملا پر شود، خالی کنید. اشتباه دوم استفاده از کیسه‌های دائمی جاروبرقی است. بهتر است از کیسه‌های یک بار مصرف یا کیسه‌های نانو استفاده کنید. بهترین کیسه‌ها برای استفاده کیسه‌های فابریک جاروبرقی است. کیسه‌هایی که الیاف نانو دارند، بهترین مدل کیسه برای جاروبرقی هستند.

  خراب شدن موتور جاروبرقی

  گاهی اوقات موتور که از اصلی‌ترین قطعات جارو برقی می باشد با گذشت زمان و به دلایل مختلف مانند افزایش نوسانات برق، ایجاد مشکل در سیم پیچی و وارد شدن فشار زیاد به دستگاه نیم سوز می‌شود. موتورهای نیم سوز خیلی زود داغ می کنند و باعث می‌شوند جاروبرقی خاموش شود. در صورت امکان موتور را تعمیر و در صورت عدم رفع مشکل، در نهایت چاره ای جز تعویض موتور وجود ندارد.

  خرابی قطعات

  دیگر دلیلی که باعث خاموش شدن جاروبرقی حین کار می‌شود، خرابی قطعات است. اگر جاروبرقی یک دفعه خاموش شود، ممکن است که یکی از قطعات آن از کار افتاده باشد یا دچار مشکل شده باشد. این مشکل در صورتی به وجود می‌آید که جاروبرقی شما عمر زیادی کرده باشد و قطعات آن فرسوده شده باشند. در این صورت می‌توان گفت که بهترین گزینه برای شما خرید یک جاروبرقی نو است.

  تنظیمات تایمر

  دیگر دلیلی که می‌تواند در خاموش شدن جاروبرقی در زمان کارکردن نقش داشته باشد، تنظیمات تایمر آن است. امروزه در برخی از جاروبرقی‌ها برای اینکه از مصرف برق صرف جویی شود و از خراب شدن قطعات جاروبرقی جلوگیری شود، یک تایمر در جاروبرقی‌ها کار گذاشته شده است.

  برخی از این تایمرها در درون جاروبرقی مخفی شده است و در دیگر جاروبرقی‌ها این تایمر توسط کاربر تنظیم می‌شود و کاربر می‌تواند زمان دلخواه برای خاموش شدن جاروبرقی وارد کند. از یک طرف تایمر یک آپشن مناسب برای جاروبرقی است و از طرف دیگر می‌توان گفت که تایمرها باعث آزار برخی از افراد شده‌اند.

  مسدود شدن قطعات جاروبرقی

  در یکی از موارد قبلی به شما گفتیم بعد از داغ شدن دستگاه، موتور جاروبرقی به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود. اما ساده‌ترین مشکلی که ممکن است باعث داغ‌کردن دستگاه شود، انسداد زباله در لوله‌های جاروبرقی است. باید همیشه لوله تلسکوپی، خرطومی و پارویی جاروبرقی را بررسی کنید تا زباله‌ای داخل آن گیر نکرده باشد. بهتر است که تا حد امکان قبل و بعد از نظافت منزل، جاروبرقی به خوبی بررسی شود. شاید از نظر شما انسداد زباله امر زیاد حادی نباشد ولی بهتر است بدانید که یکی از مهم‌ترین دلایل سوختگی موتور جاروبرقی است. تا زمانی که جاروبرقی به خوبی نتواند هوا را وارد و خارج کند، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که منزل شما را به خوبی تمیز کند.

  اتصالی در دکمه روشن خاموش

  این مشکل در بسیاری از جاروبرقی‌ها رخ می‌دهد و در این شرایط باید سریعا جاروبرقی را از برق کشید، زیرا ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی شود. در برخی مواقع نیز ممکن است که دکمه به طور کلی از کار بیافتد و چاره‌ای جز خرید یک دکمه دیگر برای شما باقی نگذارد.

  تمام شدن زغال جاروبرقی

  از دیگر مشکلاتی که با گذشت زمان در موتور جاروبرقی ایجاد می‌شود، کوتاه شدن زغال‌های موتور و ایجاد فاصله بین آن‌ها می‌باشد. اگر در حین استفاده کردن از جاروبرقی به طور ناگهانی دستگاه خاموش می‌شود، بهتر است زغال‌های آن را بررسی کنید. تعویض زغال کار سختی نیست و بعد از خرید نوع با کیفیت آن، می‌توانید جای آن را با زغال‌های کوتاه تعویض کنید یا برای این کار از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

  سایر دلایل

  علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره شد، وجود نوسانات برق مخصوصا در ساعات اوج مصرف، وجود عیب و خرابی در آرمیچر، قطع شدن جریان برق منزل و خراب شدن رله موتور از دیگر مواردی هستند که می‌توانند علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی به شمار روند.

  نکاتی برای نگهداری خوب از جاروبرقی

  نکاتی برای نگهداری خوب از جاروبرقی

  در فرآیند نگهداری از جاروبرقی باید اطمینان پیدا کنید که تمامی اجزایی که در مکش تاثیرگذار هستند نظیر لوله‌ها، ورودی ، فیلترها و کیسه دچار گرفتگی نباشند، چون این مورد همانطور که بیان شد علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار است.

  وقتی دستگاه دچار گرفتگی شده باشد صدای مکش تغییر خواهد کرد. اگر لوله دچار گرفتگی شده باشد، باید آن را برای تمیز کردن جدا کنید. در اکثر موارد گرفتگی‌های جزیی اجازه می‌دهد هوا به آرامی رد شود و این مسئله باعث گرم شدن موتور در زمان استفاده می‌شود. اما گاهی کرک‌ها و کثیف‌ها به شکل توپ بزرگی مسیر هوا را به طور کامل می‌بندند.

  پس از باز کردن لوله جاروبرقي،  میتوانید از دسته تی استفاده کنید تا با فشار دادن آن به داخل لوله هر گونه زباله را خارج کنید. ممکن است چیزهای بزرگی مانند درب‌های بطری و یا پلاستیک‌های فشرده لوله‌های جاروبرقي را کیپ کرده باشند.

  اگر بیش از ۶ ماه از عمر فیلتر جاروبرقی می‌گذرد، باید فیلتر تعویض شود. وقتی فیلتر بیش از حد کثیف باشد گرمای موتور نیز افزایش میابد و می‌تواند دلیل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی باشد. دیگر نکته‌ای که باید در نگهداری جاروبرقی در نظر گرفت، استفاده از آن است. استفاده از جاروبرقی زمانی دارد که بهتر است کمتر از آن استفاده کنید تا عملکرد دستگاه شما کاهش نیابد.

  کنترل قدرت مکش جاروبرقی نیز بسیار مهم است و شما باید آن را در حالت متوسط در جاروبرقی نگهدارید تا هم در مصرف برقی صرف‌جویی کرده و هم از فرسوده شدن قطعات جلوگیری کنید.

  تعمیر مشکل خاموش شدن جاروبرقی در هنگام کار کردن

  سخن پایانی

  در این مطلب با موضوع خاموش شدن جاروبرقی حین کار همراه شما کاربران گرامی بودیم و نکاتی را در این زمینه بیان کردیم. همانطور که دیدید دلایل خاموش شدن جاروبرقی به قطعات آن محدود نیست و ممکن است به عوامل دیگری نیز مربوط باشد.بهتر است بدانید که برای بهتر کارکردن جاروبرقی نباید بیشتر از زمان خاصی از آن استفاده کنیم و استفاده زیاد از جاروبرقی می‌تواند باعث خرابی قطعات آن شود. شما به سادگی می‌توانید با رعایت نکاتی که بیان شد این مشکل را حل کنید.

  توجه کنید که اگر جاروبرقی شما خاموش شد و دیگر روشن نشد، تلاش زیادی برای روشن کردن آن نکنید و آن را سریعا نزد یک تعمیرکار ببرید. در برخی مواقع خاموش شدن جاروبرقی حین کار می‌تواند برای شما هزینه‌های زیادی را در بر داشته باشد. برای مثال ممکن است موتور جاروبرقی شما نیم‌سوز شده باشد و اگر دیر به داد آن برسید، دیگر قابل تعمیر نباشد؛ پس این مشکل را جدی بگیرید و در صورتیکه تخصصی برای رفع مشکل ندارید، سریعا به مرکز  تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان مراجعه کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات جاروبرقی مقالات آموزش تعمیرات جاروبرقی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت