به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
آموزش تست و عیب یابی المنت ماشین لباسشویی

آموزش عیب یابی المنت ماشین لباسشویی سامسونگ

با سلام خدمت شما عزیزان در این ۲ فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه انواع لباسشویی ما به آموزش تست و عیب یابی المنت ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم. در زیر هر فیلم جهت اطلاع شما کاربر گرامی خلاصه ای از ویدیوی های آموزشی تعمیرات لباسشویی سامسونگ را بصورت متنی آورده ایم که بدانید در این فیلم چه چیزی را مشاهده می نمایید:

ویدیو آموزش عیب یابی و تست المنت ماشین لباسشویی سامسونگ- بخش اول

متن خلاصه ویدیو اول:

لازم به ذکر است که در هر دو مدل ماشین های لباسشویی چه آنهایی که موتور ذغالی دارند و چه آنهایی که گیربکسی اند بهتر است هیدرواستات دستگاه را قبل از بازکردن موتور چک کرد و در صورت موجود بودن هیدرواستات جدید آنرا جایگزین هیدرواستات قدیم نمود و سپس اگر دوباره دستگاه کار نکرد موتور را باز کرده، ممکن است دستگاه پس از آبگیری شروع به چرخیدن کرده و پس از مدت زمانی قطع شود و دیگر نچرخد و یا مدت زمان شستشو بیشتر از برنامه ای شود که شما قرار داده اید، در اینصورت احتمالا المنت داخل دیگ لباسشویی و یا سنسور موجود در لباسشویی شما سوخته یا قطع شده است و یا احتمالا اهم به عبارتی مقاومت خود را از دست داده است و نمی تواند درست کارکند(سنسور المنت)…

 در این حالت ابتدا باید سقف دستگاه ماشین لباسشویی را بازکرده و دقت نمود به سیم هایی که از برد برای المنت دستگاه لباسشویی مان رفته است (معمولا المنت در دستگاههای جدید در قسمت جلوئی می باشد) ولی در مواردی هم بوده که دستگاه جدید بوده ولی المنت در قسمت پشتی ماشین لباسشویی می باشد برای رسیدن به المنت پس از بازکردن درب جلویی دستگاه که در ویدئوهای قبلی توضیح داده شد چگونگی آن به ترتیب “لاستیک پیچ های زیرپنل بالا، پیچ های زیر پنل پائین، سوکیت میکروسوئیچ”، در زیر لاستیک که دقت کنید المنت و سنسور المنت را می بینید که با شل کردن مهره ای که برروی آن قرار دارد پس از کشیدن فیش های المنت و سوکیت سنسور المنت، المنت درسرجای خودش شل تر می شود که در این حالت می توان توسط ابزار مناسب معمولا یک پیچ گوشتی دوسو متوسط در بین المنت و دیگ فاصله ای ایجاد کرد تا المنت از جای خود جدا شود.

سپس با یک پیچ گوشتی قوی تر همین کار را انجام داد.هم زمان المنت را به بیرون می کشیم که البته این کار را هم نباید از سرهای المنت که فیش به آن وصل می شود انجام شود. بلکه باید توسط انبردست و همان مهره ای که در ابتدا شل کردیم انجام شود. البته باید این نکته را هم مدنظر داشت که برای بیرون آوردن المنت پس از اینکه مهره وسط را شل کردیم با انبردست برروی آن فشار آورده تا کمی به سمت داخل چرا که با این کار باعث می شود لاستیکی که از داخل فضای دیگ و المنت را آب بندی می کند هم از جایش تکان خورده و المنت راحتتر بیرون بیاید…

فیلم آموزش عیب یابی و تست المنت ماشین لباسشویی سامسونگ- بخش دوم

متن خلاصه ویدیو دوم:

برای تست سلامت المنت به دو روش می شود اینکار را انجام داد. طریقه اول می توان بطور مستقیم با سیم تست برق به المنت برق داد، اگر المنت ۲۲۰ ولت باشد در صورت سالم بودن گرم خواهد کرد. روش دیگر استفاده از اهم متر می باشد که اهم متر را روی Bezzer قرار می دهیم و به دوسر المنت پروپ ها را وصل می کنیم، اگر بوق زد یعنی اتصال برقرار می باشد و المنت ما سالم است حال اگر المنت سالم نبود و با برق مستقیم گرم نکرد و با اهم متر نشان وصل بودن مدار را بروز نداد یعنی بوق نزد اونوقت المنت را باید عوض نمائیم. اما اگر سالم بود سنسور المنت را باید توسط اهم متر تست نمائیم و اصطلاحا اهم آنرا اندازه گرفت تا متوجه شویم در حد و اندازه اهم سنسور سالم است یا بیشتر یا کمتر شده است. قابل توجه است قبل از در آوردن فیشهای المنت و سنسور المنت باید توجه داشت که خود فیشها یا سرسیم ها قطع نشده باشند و یا از داخل سوکیت و یا فیش که روکش دارد قطع نشده باشد.

حال اگر هردو سالم بودن، یعنی هم المنت هم سنسور المنت، در این صورت باید سراغ هیدروستات ماشین لباسشویی برویم و آنرا چک نمائیم، بعد از تعویض هیدرواستات هم اگر باز هم لباسشویی مان مشکل داشت در نهایت می تواند برد الکترونیکی دستگاه مشکل داشته باشد، که در مواردی با Reset کردن ممکن است مشکل دستگاه برطرف گردد. در این مواقع باید لباس شوئی را در حالت تخلیه اظطراری قرار داد و اجازه می دهیم کار لباس شوئی تمام شود و آب داخل دیگ لباسشویی مان کاملا تخلیه شده و نمایشگر دستگاه بر روی قسمت End یا پایان بیاید یا نشان دهد یا تایم صفرشود. پس از آن لباسشویی مان را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه دوباره برنامه دلخواه را استفاده کنید در صورت بروز مجدد مشکل قطعا برد لباسشویی مان مشکل داشته و باید ایپرام شود،یا اگر قابل ایپرام نبود باید برد کلا تعویض گردد.

در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات انواع لباسشویی برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ما را نیز مشاهده نمایید.

12 دیدگاه دربارهٔ «آموزش عیب یابی المنت ماشین لباسشویی سامسونگ»

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز من یک لباسشوی دارم که قدیمی هستش سنسور المنت ان فقط یک سیم دارد ان هم مثل سیم سنسور اب گرم کن هستش من ان را دیدم که از سمت المنت کنده شده ان را با لهیم جوش دادم ولی باز هنوز المنت زیادی گرم میشود با تشکر ممکن هست که سنسور خراب شده باشد

  2. با سلام. المنت ماشین لباسشویی سامسونگ را کامل عوض کردم. اما فقط یکبار با دمای ۶۰درجه شستشو انجام داد و هر بار روی ۶۰ درجه ارور می‌دهد اما روی ۴۰ درجه مشکلی ندارد. راهنمایی بفرمایید مشکل کجاست

  3. المنت لباسشویی بار زیادی میکشه طوری که به سیم کشی آسیب میزنه مجبور میشم بدون المنت از لباسشویی کار بکشم چکار باید بکنم؟؟

  4. اسداله ممبینی

    سلام. لباسشویی سامسونگ آبگیری میشه ولی موتور کار نمیکند. و سنسور المنت هم ذوب شده. پس از آبگیری ارور ۳E میده.
    راهنمایی بفرمائید. ممنون

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Button