ثبت درخواست تعمیرات

علت آب شدن یا شل شدن مواد غذایی درون یخچال و فریزر سامسونگ

بازدید: 338 بازدید
 • با سلام خدمت شما عزیزان در این 2 فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه انواع یخچال ما به آموزش عیب یابی و تعمیر یخچال سامسونگ با موضوع علت آب شدن یا شل شدن مواد غذایی درون یخچال و فریزر سامسونگ می پردازیم.

  متن خلاصه فیلم آموزش بررسی علت آب شدن یا شل شدن مواد غذایی درون یخچال سامسونگ (قسمت اول)

  در این ویدئو که توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تعمیرگاه انواع لوازم خانگی در دو قسمت برای آموزش هم میهنانمان جهت ایجاد توانایی برای تعمیر لوازم خانگی شان طراحی و اجرا گردیده است، قصد داریم به دلایل شل شدن مواد غذایی در یخچال فریزر سامسونگ بپردازیم و شما را با دلایل ان و طریقه رفع عیب ان اشنا نمائیم.

  اول باید بررسی کنیم ایا یخچال فریزرمان روشن است یا خاموش. اگر روشن بود گاها پیش میاید مواد غذایی داخل فریزر شل می شود یا غذا داخل یخچال کپک می زند. اول از همه باید درب یخچال فریزر کاملا سالم باشد و لاستیک دور درب دچار پارگی و آسیب نشده باشد. گاها چیدن مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر باعث می شود جلو حرکت هوای سرد کاملا یا به شکل محدوی گرفته شود و هوای سرد به مواد غذایی دیگر به درستی نرسد و باعث شل شدن مواد غذایی دیگر یا سرد نشدن مواد غذایی در یخچال شود. یکی دیگر از موارد شل شدن و گرم بودن مواد غذایی خرابی کلید روشن خاموش لامپ درون یخچال فریزر می باشد. اگر لامپ همیشه در مدار باشد یعنی با بسته شدن درب یخچال فریزر خاموش نشود، با گرمایی که لامپ روشن ایجاد می کند، سبب گرمی محوطه یخچال و همچنین فریزر می گردد. کم بودن گاز مبرد یخچال مسله بعدی می تواند باشد. با توجه به اینکه یخچال فریزر سرد است اما سرما به اندازه کافی نمی باشد حدس ما بطرف کم بودن گاز می رود.

  سیستم تبریدمان متوجه می شود مورد بعدی خرابی یا عدم تنظیم ترموستات است. ممکن است کنتاکتهای ترموستات روی درجه بالا جوش خورده باشد و عملا روی یک درجه بالا مثلا ۸ یا ۹درجه سانتیگراد فیکس شده باشد و ما هر چه ولوم ترموستات را بطرف درجات بالا که باعث می شود سرمای بیشتری تولید شود، بچرخانیم، دمای یخچال فریزر پایین نخواهد امد. یکی دیگر از دلایل گرمای یخچال فریزر خرابی فن اواپریتور می باشد. وظیفه این فن گردش دادن به هوای سرد داخل کابین یخچال فریزر می باشد. معمولا دونوع فن داریم یکنوع فن ac و نوع دیگر فن dc. همانطورکه میدانید ac یعنی برق متناوب یا همان برق شهر و dc یعنی برق مستقیم مانند الکتریسیته باطری، بنابراین برای استفاده از فن برق مستقیم اول باید برق متناوب شهر با مبدل تبدیل به برق مستقیم شود تا بتوانیم فن مستقیم را تغذیه نمائیم. اگر برای تست فن مستقیم انرا به برق شهر بزنیم قطعا خواهد سوخت.

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیر انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات یخچال ما را نیز مشاهده نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات یخچال آموزش تعمیرات یخچال سامسونگ فیلم آموزش تعمیرات یخچال
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت