ثبت درخواست تعمیرات

آموزش تعویض فن داخلی یخچال سامسونگ

بازدید: 307 بازدید
 • با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه مجاز انواع یخچال، که از سری فیلم های آموزش تعمیرات یخچال ساید بای ساید سامسونگ ما می باشد ما به آموزش تعویض فن داخلی یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ می پردازیم.

  متن خلاصه فیلم آموزش تعویض فن داخلی یخچال سامسونگ – بخش اول

  شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان به شما می آموزد که چگونه وقتی یخچال‌ فریزر شما دچار مشکل صدا یا گرم شدن درون کابینت یخچال فریزر سامسونگ شده‌اید و باید فن داخل را تعویض نمایید چه کاری باید بکنید در چه مواردی باید به خرابی فن داخل یخچال فریزر سامسونگ شک کنیم.

   اولین مورد صدای زیادی داخل کابینت یخچال فریزر سامسونگ به گوش می رسد، صدای بد کار کردن فن داخل یخچال فریزر سامسونگ می باشد. دومین مورد سرمای کافی در داخل یخچال فریزر وجود ندارد یا اینکه سومین مورد کار کردن کمپرسور به طور دائم می باشد.

   برای دسترسی به فن داخل یخچال فریزر باید اول کشوهای طبقات یخچال فریزر سامسونگ را بیرون آورده و بعد کاور روی فن را خارج نموده. برای در آوردن کاور پیچ های کاور را با احتیاط باز کرده و با احتیاط کاور را خارج می نماید.

   همانطور که خواهید دید دو عدد سوکیت دارد که جدا کرده، بعد کاور فن و خود فن را جدا می نمایم، ما کاور را جدا کرده، حال طریقه جدا کردن فن و نحوه تعویض فن را آموزش می دهیم. ابتدا پیچ های کاور رویی را باز کرده، با کمی فشار کاور از روی فن باز می شود به فن خنک کننده فریزر دسترسی پیدا می کنیم که یک فن سه سیم برق مستقیم می باشد. پیچ های نگهدارنده فن را باز می نماییم و فن معیوب را خارج می کنیم. البته لازم به ذکر است پروانه فن قابل جدا شدن می باشد، وقتی پروانه را جدا کردیم فن جدید را  جایگزین و قطعاً باید پروانه هم عوض شود اما در اینجا نیاز به تعویض پروانه نمی باشد.

   

  متن خلاصه فیلم آموزش تعویض فن داخلی یخچال سامسونگ – بخش دوم

  شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان به شما می آموزد که چگونه وقتی یخچال فریزر شما دچار مشکل صدا یا گرم شدن درون کابینت یخچال فریزر سامسونگ شدید و باید فن داخل را تعویض نمایید چه کاری باید بکنید در چه مواردی باید به خرابی فن داخل یخچال فریزر سامسونگ باید شک کنیم.

   اولین مورد صدای زیاد داخل کابین یخچال فریزر سامسونگ به گوش می رسد که صدای بد کار کردن فن داخل یخچال فریزر سامسونگ می باشد. دومین مورد سرمای کافی در داخل یخچال فریزر وجود ندارد یا اینکه سومین مورد کار کردن دائمی کمپرسور یخچال فریزر سامسونگ می باشد.

   در قسمت قبل این ویدیو طریقه رسیدن و باز کردن فن یخچال فریزر سامسونگ را یاد گرفتیم. حالا فن نو را می گیریم و پروانه را وصل نموده و سر جای خود قرار میدهیم، سپس پیچ های فن را با دقت و آهستگی می بندیم، چرا که پایه نگهدارنده فن یخچال فریزر از استحکام کافی برخوردار نیستند. موقع بستن باید دقت کنیم پروانه جایی گیر نباشد، و به راحتی با دست بچرخد، سپس کاور فن را با دقت به طوری که سیم در زیر آن قرار نگیرد جایگزین می‌کنیم .

  در کناره های کاور یک تعداد خارهای نگه دارنده هستند که باید فیکس و ثابت شوند، که این کار را انجام می‌دهیم، سپس نوبت پیچ های نگهدارنده می شود که آنها را می بندیم. بعد پروانه فن را می چرخانیم تا ببینیم به جای دیگر گیر نمی‌کند، بعضی اوقات به دلیل دفرمه شدن کاور نگهدارنده فن باعث می شود پروانه فن به کاور نگهدارنده فن برخورد کند و صدای ناهنجار ایجاد شود. اینها را می توانیم با باز کردن و سرویس جزئی و باز کردن کاور نگهدارنده برطرف نماییم. حالا فن ما سرویس و تعویض شده، می‌توانیم فن را با تشکیلات نگهدارنده اش سر جای خود در یخچال فریزر قرار دهیم.

  داخل فریزر دو سوکت وجود دارد سوکت آبی برای اتصال به فن یخچال فریزرمان می باشد و سوکت سفید برای سنسور محیطی دمای فریزر می باشد. ابتدا باید سوکت را در جای خود فیکس نماییم. همانطور که قبلا گفته شد هر یک از سوکت ها مربوط به قسمت خاصی هستند، کاور را به صورت اولیه سر جای خود قرار میدهیم، این کاور ها دارای خارهای نگهدارنده هستند که سر جای خود قرار می گیرند و ثابت می شوند.

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیر یخچال ساید بای ساید و یخچال فریزر برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات یخچال ما را نیز مشاهده نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات یخچال فیلم آموزش تعمیرات یخچال
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت