به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
آموزش سرویس تعمیر و تعویض کندانسور یخچال فریزر ساید بای ساید

آموزش سرویس کندانسور یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ

با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه مجاز انواع یخچال، که از سری فیلم های آموزش تعمیرات یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ ما می باشد ما به آموزش سرویس و تعمیر کندانسور یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ می پردازیم.

ویدیو آموزش سرویس و تعمیر کندانسور یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ

متن خلاصه فیلم آموزش سرویس و تعمیر کندانسور یخچال سامسونگ

در این ویدیو ما کثیفی کندانسور که باعث افت سرما خواهد شد را بررسی می کنیم. برای دسترسی به کندانسور و کمپرسور ساید بای ساید سامسونگ باید صفحه پشت که پایین ساید قرار دارد را باز کنیم البته قبل از هر کار دوشاخه برق سایدمان را از پریز میکشیم. بعد از باز کردن کاور ما به کندانسور دسترسی داریم کندانسور به لوله های به شکل مارپیچی گفته می شود که برای خنک کردن گاز مبرد مورد استفاده قرار می گیرد. درکنار کندانسور فن خنک کننده موتور وجود دارد که چون حالت مکندگی دارد باعث می شود پرزهای معلق در هوای منزل وارد محفظه پشت سایدمان شود و به بدنه کندانسور بچسبند.

 برای تمیز کردن کندانسور می‌توانیم از جاروبرقی استفاده کنیم ولی بهتر است برای اینکه روغن هایی که به بدنه کندانسور چسبیده است را هم تمیز کنیم و میزان چسبندگی کندانسور را برای بعد کمتر کنیم، از اسپرهای کلینر یا تمیز کننده های مخصوص این کار استفاده نمایید. ما برای تمیز کردن بدنه کندانسور از کلینر استفاده میکنیم که در بازار پیدا می‌شوند و موجوده و به صورت فوم هست و وقتی اسپری کردیم جرم ها را از بدنه کندانسور پاک کرده و به خود می چسباند و به سینی زیر ساید میریزد. چند دقیقه اجازه می دهیم فوم اسپری روی کندانسور باشد هرچه کندانسور شما تمیزتر باشد، باعث می شود گاز شما خنک تر وارد سایدتان شود و فشار کمتری به کمپرسور سایدتان وارد شود. ما با یک دستمال بعد از چند دقیقه کندانسور را از فوم تمیز کننده پاک می نماییم و نیازی به شستشو با آب نمی باشد. لوله ای که کنار کندانسور قرار دارد  لوله ی درین می باشد و بعضی مواقع ممکن است داخلش کثیف شده و دچار گرفتگی شود آن را در آورده و تمیز می نماییم و سر جایش قرار داده.

 حال ما کندانسور دستگاه را تمیز کرده لوله درین نیز تمیز نمود. حال کاور دستگاه را به شکل اولیه سر جای خود قرار داده و پیچ های کاور پشت را به درستی محکم می نماییم تا از لرزش و ایجاد صدای اضافه جلوگیری کنیم. شما بهتر است هر سال یا حداکثر هر دو سال یک بار این عملیات تمیز کردن کندانسور سایدتان را انجام دهید تا سرمای مطبوع تری داشته باشید.

در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید و یخچال فریزر برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات یخچال ما را نیز مشاهده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *