ثبت درخواست تعمیرات

چگونگی تعویض پروانه آبپاش ماشین ظرفشویی بوش

بازدید: 315 بازدید
آموزش تعویض پروانه آبپاش ماشین ظرفشویی
 •  

  با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی، به آموزش عیب یابی و تعمیرات ظرفشویی بوش با موضوع “آموزش چگونگی تعویض پروانه آبپاش در ماشین ظرفشویی بوش” می پردازیم.

  ویدیو آموزش تعویض پروانه آبپاش در ماشین ظرفشویی بوش

  https://video.dibaposhtiban.ir/dishw/bosch/tavize-parvane-abpash-zarfshooi-bosch.mp4?_=1

  متن خلاصه فیلم آموزش تعویض پروانه آبپاش در ماشین ظرفشویی بوش

  در این ویدئو قصد داریم به حل یکی از مشکلات که به شکل رایج در ماشین ظرفشویی بوش پیش می آید بپردازیم تا شما قادر به رفع این مشکل در صورت حادث شدن آن بشوید. مسئله ای که در این ویدئو آموزشی به آن می پردازیم تعویض پروانه آبپاش ظرفشویی بوش می باشد. که در مواقعی که ظرف ها در ماشین ظرفشویی پس از شست و شو کثیف بماند، خرابی و کثیفی پروانه آبپاش یکی از دلایل آن است، البته جزء مهمترین دلایل که باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت مشاهده گرفتگی سوراخ ها، یا باید بعد از باز کردن آبپاش به باز کردن آن با فشار آب بپردازیم  و در صورت باز نشدن مجبور به تعویض آبپاش می باشیم.

  وقتی ظروف ما بعد از یک شست و شوی کامل و پایان کار ظرفشویی بوش باز هم کثیف است و لکه غذا روی بشقاب و قاشق و چنگال دیده می شود، اولین کاری که باید بکنیم این است که دوشاخه برق دستگاه را  از پریز برق در بیاوریم و آب ورودی دستگاه را قطع نموده و شلنگ آب ظرفشویی را باز می کنیم. بعد دستگاه را از زیر کابینت به بیرون کشیده تا فضای کافی برای کار داشته باشیم. آنگاه درب دستگاه را باز کرده و سبد را در می آوریم. وقتی سبد ظرفشویی را در آوردیم، آن را از پشت به روی سطحی قرار داده تا به پروانه ظرفشویی دسترسی داشته باشیم.

  برای در آوردن پروانه ظرفشویی جهت تمیز کردن سوراخ های گرفته شده یا تعویض آن در صورت درست نشدن پروانه یک پیچ در وسط پروانه می بینیم، باید پیچ وسط را بچرخانیم تا پروانه از ظرفشویی آزاد شود. وقتی آزاد شد پروانه دستگاه را در می آوریم. حال برای تمیز کردن آن را زیر فشار آب میگیریم و توامان پروانه را به دیوار یا زمین می کوبیم تا همراه با فشار آب و فشار ضربه آشغال هایی که باعث گرفتگی سوراخ های پروانه ظرفشویی شدند خارج شوند تا ما بتوانیم دوباره با بستن همان پروانه دستگاه از خرید مجدد این قطعه معاف گردیم. اما به هر حال این اعمال را انجام دادیم ولی سوراخ های پروانه ظرفشویی باز نشد باید آن را تعویض نمائیم.

  جهت تعویض وقتی پروانه قبلی را در آوردیم پروانه جدید را سر جای پروانه ظرفشویی قبلی قرار داده، دقت می کنیم که دو خار پروانه جدید در زمان نصب سر جای  خود قرار گیرند ، بعد ضامن را سر جای خودش قرار داده و می چرخانیم تا کاملا  مطمئن شویم که پروانه ظرفشویی بوش مان درست سر جایش قرار گرفته است. حال سینی ظرفشویی را سر جای خود در ظرفشویی قرار می دهیم و دستگاه را به برق وصل نموده و آب ظرفشویی را نیز وصل نموده و دستگاه را روشن می نمائیم. قطعا دیگر مشکل کثیفی ظروف را بعد از پایان شست و شو نخواهیم داشت .

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیر انواع ظرفشویی و مرکز تعمیرات بوش برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات ظرفشویی ما را نیز مشاهده نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش فیلم آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت